I I>11TELASII1' TIJDINGEN. in de nabijheid zijner woning opgevischt. Door welk toeval hij in het water is geraakt, weet men niet. De overledene had den leeftijd vail 65 jaren bereikt. Gennep 23 April. Men weet dat door de regering concessie is verleend geworden tot het leggen van een spoor weg van Boxtel over Gennep naar Wezel, uitmakende de groote communicatie van Antwerpen met Midden-en Noord-Duitsch- land, ten gevolge van den aangelegd wordende spoorweg van Wezel naar Hamburg. Die Muatsschappij heeft aan eene En- gelsche onderneming het inaktn van dien weg gegund, die er reeds over een tiental dagen aan beginnen zal. De weg is lang 19 uren, met eene brug over de Maas bij onze gemeente, en is aangenomen alles te zamen voor f 4,500,000. De weg zal binnen twee jaren gereed zijn. 's Gravénhage 27 April. Bij een vrij breed voerig en gemotiveerd arrest, heefc het provinciaal geregts- hof in Zuid-Holland heden, ten aanhoore van een zeer talrijk publiek, uitspraak gedaan in het proces tegen de vier Rotter dammers, die in de vorige week teregt stonden. Zij zijn allen vrijgesproken van het feit, hun bij de acte van beschuldiging ten laste gelegd. Evenwel zijn de beschuldigden allen schuldig verklaard, en wel: de eerste. Aart van oen Berg, aan wederspantiigheid door geweldadigen en feitelij ken wederstand, jegens bedienende be ambten, handelende ter uitvoering der wetten eii van de bevelen van het openbaar gezag, gepleegd door één persoon, zonder wapenenwanbedrijf vallende in de termen van art. 209 en 213 van 'het wetboek van strafregt; de tweede, Willem Anthony Hansen, aan beleédigingen met gebaren en dreigementen, jegens bedielrende beambten in de waarneming hunner functiewanbe drijf, voorzien en met straf bedreigd bij ar'tt. 221 van'het wet boek van Strafregt, in verband met art. i der wet van 22 April 1861 Staatsblad n". 29); de derde, Cornelis Vos, aan beleediging met woorden, gebaren en dreigementen enz.; en de vierde, Pieter van Galen, aan hetzelfde wanbedrijf als de eerste beschuldigden. Te zijnen aanzien besliste iiet hof nog, dat wèl was gebleken dat hij zou hebben geroepen: Weg met Wil lem III!", doch dat dit niet was geschied met zulk een boos aardig opzet, als waarvan de wet van I Junij 1813 Staatsblad n°, 15) spreekt. Het hof heeft de beschuldigden veroordeelden de eerste tot drie, de vierde tot zes maanden correciioneele gevangenisstraf en de twee andere beschuldigden tot betaling eener boete van 100, bij wanbetaling binnen twee maanden na aanmaning ie vervangen door een correctioneele gevangenisstraf van 11 dagen. Het hof gelast overigens tijdelijk de invr jheidstelling, de le en le beschuldigden aan gaat, waartegen evenwel nblik door dtu procureur-generaal bezwaar werd wat voor het oogen gemaakt. Dien ten gevolge zijn de veroordeelden weder naar het huis van arrest overgebragt. Middelburg- 26 April. De behandeling der zaak tegen den drukker en uitgever der Middelb'irgsche courant voor de arrondisseinents-regtbank alhier, is bepaald op 13 Mei e. k. Hij wordt beklaagd ter zake, dat hij des bewust in het nummer dier courant van 7 Maart een corresponden tie-artikel heeft opgenomen en gedrukt of doen opnemen en drukken, waaruit een gedeelte in de dagvaarding is aange haald; en voorts dat hij des bewust dat nummer dier cou rant op de gewone wijze heeft uitgegeven, verkocht en ver spreid, of doen uitgeven, verkoopen of verspreiden, en door ngehouden en opzettelijk den in dat corres- spreid een en ander pondentie-artikel genoemden m'. d'Engelbroiiner heeft gehoond eu beleedmd. Oostburg 28 April. Ter heden alhier gehouden varkensinarkt waren aangevoerd 16 stuks biggen, die allen voorgoede prijzen verkocht werden. Sloten (Noord-Holland) 26 April. In het gemeente verslag over 1868 komt het volgende voor: „Onderscheidene gevallen van longziekte ouder het vee hebben zich voorgedaan, waaraan 67 runderen stierven, terwijl er 13 herstelden; te Spie- ringhoru, een gehucht onder deze gemeente, sloeg die ziekte van den tenen stal op den anderen over. Aan miltvuur bezweken y koeijen. Ook in dit jaar hebben zich verscheidene gevallen van long ziekte voorgedaan, docli nu sedert 3 weken is er geene aangifte van die ziekte meer gedaan, zoodat men moet onderstellen dat zij geweken is. Frankrij Is. Te Parijs wordt thans op de rijks munt een gedenkpenning geslagen ter gelegenheid van den honderdsten verjaardag vail Napoleon I. De medaille wor lt voor den keizer, de keizerin en deu kroonprins in goud, voor de leden der keizerlijke familie in zilver eu voorde staatsambtenaren in brons vervaardigd. Volgens de Daily Telegraph is Maandag te Parijs het pro tocol geteekend betreffende liet benoemen van eene Fransch- Belgisclie commissie tot regeling van liet spoorweg-incident. Alzoo hebben de onderhandelingen van den Belgischen minister Frère-Orban met de Fransche regering werkelijk tot een grond slag geleid, waarop de gemengde commissie haren arbeid kan voortzetten. Uit de omstandigheid dat de heer Frère zijn verblijf te Parijs met eenige dagen verlengd heeft, inogt men reeds op maken, dat de kansen eener schikking vermeerderd waren. Het mag sommigen zonderling voorkomen, dat het berigt nopens liet teekeuen van liet protocol het eerst door de Daily Telegraph gegeven wordt; voor het vermoeden dat dit blad niet goed inge licht is, bestaat geen grond. De oificieuse Correspondence Hums toch brengt thans oor een woordje in liet midden en meldt dat de beiioeining der gemengde commissie weldra zal plaats hebben. Een der bladen deelt het volgende voorval mede, dat in een restauratie van de straat Tivoli heeft plaats gegrepen. Tegen LU uur in den morgen kwam een heer, ongeveer 50,jaar oud en smaakvol gekleed, bij den restaurateur eii bestelde tegen den middag een o.itbijt, dat hij met 3 zijner vrienden zou komen gebruiken; hij verlangde dat dit in een der zijkamer tjes eu stipt op 'net bepaalde uur werd opgediend, daar zij zeer gepresseerd waren, en met elkander veel te praten hebbende, niet gaarne gestuurd werden. Hij bestelde 'het volgende menu: een lieeleii kaltsKop, een schapenbout met snijbooueii, een elft, een hoen, aspergies, salade, dessert, lli flesschen wijn enz. Alles was op tijd gereed eu de heer liet zich niet wachten. „Mijne gasten, zeide hij, „zullen door de laan binnen komen; ik zai vast plaats nemen." Een uur later ging de restaurateur, verbaasd niemand gezien te hebben, naar de zijkamer en vond den vreemdeling in ee» diepen slaap. Alle spjzen eu daarboven 2 kilo brood waren verd .venen. De flesscaen waren leeg en op de tafel lag een brietje, waarop met potlood geschreven stond: „Wek me niet, maak de rekening Klaar; weest niet bevreesd 1" Ongeveer een uur later belde de onbekende, en, zijne verte ring üela'ende, verhaalde hij den restaurateur, dat hem om de 2 of 3 jaren een verslindende honger overviel, en dat hij, na dien gestild te hebben, een doodslaap inging, die 2 uren duurde en waarna bij zien volmaakt wel gevoelde. „Wat liet zonderlingste is," voegde lnj, men verwijderende, er lagchend bij, „is dat ik getrouwd ben, eu mijne vrouw en kinderen dit niet eens weten." Nieuwsgierig om te weten wie die persoon was, liet de restau rateur hem door een zijner bedienden volgen, die hem een buis van het kwartier St. Germain hebbende zien binnentreden, inlichtingen vroeg en vernam dat de buitengewone eter lid was van een der groote staatsligcliamen. Graaf de Moutalembert bevind zich weder in een gezond heidstoestand die grond tot ernstige bekommeringen geeft. De organisatie der mobiele nationale garde wordt door den minister van oorlog met ij ver voortgezet. Men verzekert dat de keizer dezer dagen driehonderd oilicieren benoemd neeft. LI. Vrijdag gaf de goochelaar Epstein eene voorstelling in den Cirque Napoléon, te Parijs. Zijn eerste toer zou bestaan in het opvangen van een zakdoek, die uit een geweer op hem moest «orden afgeschoten, llij deed te dien einde een zakdoek een geladen ge«'eer en gaf dit aan een der toeschouwers. „Als het u blieft, mijnheer", zeide llij, „mik goed op mijne borst, en zoodra gij losbrandt, zal ik den doek op de punt van mijn degen opvangen. Komaan een, twee, drie vuur!" het geweer ging af, enonder den uitroep „ik beu gekwetst!" viel de goochelaar neder. Te midden van den algemeeneu schrik sprongen eenige personen op hem toe, en nu bleek het dat er door een of ander toeval een stuk van den laadstok in den loop van liet geweer moest zijn geraakt; althans de goochelaar Ilad dit stuk in het lijf gekregen, en wel zóó dut het diep in het vleesch was gedrongen. Dadelijk rukte hij zelfs liet er uit cu viel toen bewusteloos neder. Na terstond iu liet kabinet van den directeur te zijn gebragt, kon bij eerst tegen middernacht per rijtuig naar zijn tijdelijk verbluf worden gevoerd. De bekende doctor Nclaton' die dr spoedig bij u leven van deij X,oncl< baar, door dtj sten gezonde blad o. a. ze dige wijze be de eischen d dat gezin te j dat koning G genaamd, dai: deze reden bi ter zijde stel matigheid is eenen magt, c op te nemen. In het gepleegd. Ze. pa white, een gen, had des sijne arbeidei werd bij op moord gevon. De verdenkin kleine hoeve nadat men lie heeft aangum tijde van het ling is echter Te -Bi* sproken, op diging door was, ten eind stierf, sterven leg deze verk zonder op dit De vrouw ov zich met de dit oogenblik der vrouw w; staanden dooc klaring aanne Volgens landden te N zeis in 63 sell, 12.228 tussch waarvan 15 k zeilschepen i stoombooten e] stoombootcn I Havre in 2 stol booten en 6 z booten en 4 z reis, en wel ui zijn 8 sterfge New-York, 11 684 naar Ohi naar New-Yei setss, 291 nat necticut, 162 Canada, 11 6 n Men lee (volgende In eene ver booth Shields wan de Board Mauritius, aan. Schepen door d leze mededeel: i ten rapport zou oorbourde pon cliing, zijnde l oegepast. Een breidde kennis ieu dat het slee jas uit het sein fillig ontvlamt. tot op de 1 parket zich i

Vlissings Weekblad | 1869 | | pagina 2