r 47'3/.. inbakshi genaamd, rijpaarden, caiques er beschikking ge ile muziekanten des i worden bestuurd, >s, waaronder zicli luitenant-generaal poh is beladen met jhtend zendt de sul- |nen en schalen met van groen en goud, len door de gangen gekleede chibouque- and, pijpen brengen achtige waarde en i, benevens koffij in n van edele steenen, .preken Fransch of gereedheid gehois der lijfwacht, schit- en zilver, doorwan, ewigt van zulke ver meer 's prinsen cai- reden de wachten op fet koeltje. De ra» wordt het scheeps- g van een wensch is I, dat de sultan in het prinses gaf, bood dt e haar en de dame- lor de Sultane Validi| vr. Mihran-bey ver- naar den prins, dit tot rooken itigeri»! b Dardanellen, loste] lie van den prins, dil gouverneur der Dar rpt een steenen bon] I. Deze bom of kogel] ril oever van de Dar nnende op 300 ellen water op een afstand en tot den overtogt ti erd de rigting van lis water. De derde mai na elf sprougen in in van het parlemetj i de vraag rigten ofiji te mengen in de aaijl Preston is nog al tij nis weigeren evenzer iie van de metselaars'; len beweert, het begit in verzekert, dat op nnerlieden, uietselaait Zij verlangen hoog® •en. inloop, dat er tijding! Men beweerde, dat t lat hij den volinaaksti as naar het vaderhui iwaar verklaard. Sedi id geeue tijdingen Op dat tijdstip bevoi Zanzibar. id. |ag der koningin Mat an liet vroegere koni» geweest, den Pruissea dreven vorstenhuis 'lö unneii ontroofd word' lal moet dan ook de f" erkt worden, lil 'Ie sus een 60-tal person' nde aan een ontbijt;1 .edebur, stelde een dn' in op Koningin Maria, welke van alle zijden met geestdrift werd toegejuicht. lil een telegrafisch dépêche zond Tiet gezel schap vervolgens zijne gelukwenschen en betuiging der trouw en liefde der llaiinoveraneii voor hun regtmatig vorstenhuis naar Hietzing. Des namiddag omstreeks ten drie ure, hield men, ter verdere viering van bet feest, een optogt'met rijtuigen door destad. Graaf Grote opende den stoet met een vierspan; achter zijn rijtuig volgde nog zes vierspannen en meer dau 200 rijtuigen. De Pruissisctie officieren, wrevelig over de vreedzaame demon stratie tegen de overweldiging, toonde bij deze gelegenheid cene belachelijke kleingeestigheid, welke intusschen de oor zaak van ernstige ongelukken had kunnen worden. Een aantal cavallerie-officieren, te paard, galoppeerde voor, langs en tus- schen den stoet door, veroorzaakte hierdoor hevige stofwolken, welke bet uitzigt der koetsiers belemmerden, en de paarden in schrik en in onrust bragten. Hunne pogingen om verwarring te veroorzaken mislukten intusschen, en alles liep in de beste orde af. Sedert geruimen tijd wordt ijverig gearbeid aan de vestin gen, die ter verdediging van de kusten van Noord-Duitschland moeten dienen. De bestaande vestingen worden vernieuwd en verbeterd; nieuwe werken worden aangelegd, en alles wordt met zulk een spoed voortgezet, alsof een oorlog op bet punt stond van uit te breken, 'l'wee geduchte krijgsliavens vormen het middelpunt der kustverdediging: aan de haven van Kiel sluit zich de belangrijke stelling van Duppel, die de uiterste punt der verdedigingslijn vorint. Hoewel tot den aanleg eener vlugthaveu bij Hoerupp-Hoff nog niet vast besloten is, worden de werken van Souderburg toch tot deze baai voortgezetde ingang van het kanaal, dat de Bahischezee met de Noord-zee zal verbinden, wordt aan de eene zijde door Kiel en aan de andere door Duppel beschermd. De haven van Jalide wordt eveneens versterkt, de monding der Elbe zal voor de vesting werken bij Graverat, en de Wezer bij Brubaina-hof verdedigd worden. Spoorwegen brengen dit met iu verbinding met liet binnenland, zoodat in weinige uren tijds een geduchte strijd- magt naar de bedreigde punten kan gevoerd worden. Een der bladen, over den ellendigen toestand sprekende, waarin de meeste boeren van Estlilund verkeeren, verhaalt dc volgende treurige gebeurtenis. Een jager, die 's nachts op den loer stond oin eenige wolven te dooden, zag weldra van uit zijne schuilplaats een zwarte gedaante, die zich om en op het lijk be woog van een paard, dat hij, om de wolven te lokken, dien dag aan den kant van het bosch bad neergelegd. Niet anders den kende of het was een wolf, drukte hij zijn geweer los; op het zelfde oogenblik hoort hij een pijnlijke gil, die van een menscb scheen uit te gaan; hij nadert en vindt tot zijne groote ontstel tenis eene vrouw, die doodelijk getrofl'en was en zich stuiptrek kend bewoog. Hij haastte zich haar te helpen, doch zij gaf wel dra den geest, na in eenige afgebroken woorden te kennen gegeven te hebben, dat de nood, waarin zij en hare drie kinderen verkeerden, haar naar die plaats gebragt bad, om met een stuk vleesch van het lijk hare arme kleinen te voeden. Het bestuur van het gewest heeft zich het lot der weezen aangetrokken. Een is er aan den jager, de onwillekeurige oor zaak van het ongeluk, teil deel gevallen; met het tweede belast zich de gemeente, en voor het derde moet het hoofd der gemeente zorgen, daar hij onderzoek had moeten doen naar den toestand zijner arme gemeentenaren, en hiervan onderrigt, door liefde giften deze treurige gebeurtenis had kunnen voorkomen. bijdragen, en de leden van den gemeenteraad moesten het ge schenk onderling bekostigen. Belgie. Men verneemt dat de ongelukkige prinses Charlotte in de laatste dagen vlagen van razernij heeft gehad, dermate dat zij zoover is gegaan om de liefderijke zorgen te miskennen, die zij niet ophoudt van H. M. de koningin te ondervinden. Hoewel de ligchamelijke toestand der prinses niet verergerd is, is men echter van meening, dat deze overspanning der geestvermogens niet lang meer kan duren, zonder den noodlottigsten uitslag te hebben. Nu en dan ontwaart men nog bij haar eenige heldere oogenblikken, doch deze zijn zeer zeldzaam en van korten duur. De beklagenswaardige ex-keizerin van Mexico was om hare voortreffelijke hoedanigheden, die zij als het ware van hare moeder scheen overgeërfd te hebben, in Belgie hoog ge acht en bemind, en in haar toestand wordt dan ook algemeen deelgenomen. Zeetijdingen. "Vlissingen Eergisteren zijn uit de haven en naar zee vertrokken de Engelsche brik Elisabeth kapt. Carr, en de Duit- sche bark Norma kapt. Blanek beide in ballast. I Jvii-gei'li j Ito Stand. Van 10 tot 17 April 1869. Vlissingen. Gehuwd: Geeue. Bevallen: E. R. Asaert, geb. Rijcx, d. M. Castel, geb. Wondergem, d. L. S. Maas, geb. Lefebure, d. J. P. Gasille, geb. Heijblom, d, A. M. Waldick, geb. Molhuiisen, d. J, Kort, geb. Florisse, z. Overledeu: E. Bootsma, vrouw van P. Stroelbof, 40 j. A. M. Krul, vrouw van P. J. Fens, 67 j. Italië. Florence 18 April. De ontevredenheid in het Napo- litaansclie neemt aanhoudend toe, en op een ondubbelzinnige wijze geeft de bevolking haren afkeer jegens Victor Emanuel te kennen. Zelfs de regerings-gezinde bladen verheelen het niet meer, dat de Napolitanen verlangen hoe eer hoe liever bevrijd te worden van de Florentijnscbe regering. De kroonprins die zich thans te Napels bevindt, wordt door de bevolking schier met minachting behandeld, en bij gelegenheid van den verjaar dag des konings zag men des avonds alieen de stedelijke gebou wen verlicht, hoewel de overheid der burgerij verzocht had hare Woningen te verlichten. Bij de wapenschouwing, door den kroon prins gehouden, waren des morgens bijna geen toeschouwers tegenwoordig, hetgeen des te opmerkelijker is, omdat de Itali anen verzot zijn op militaire schouwspelen. Niettemin tracht de gemeentelijke overheid, deze stemming des volks nog voor den koning te verbergen, en zond heui dezer dagen een gouden kroon, zooals het heette, een geschenk der burgerij. Niemand heeft hiertoe intusschen een fire wjllen Marktberigten. Rotterdam 19 April. Tarwe 30 a 40 cent, Rogge 10 cent, Witte- en Bruineboonen 50 cent, Paar- denboouen 20 cent, Noord-Brabautsche Boekweit 10 cent lager. Meekrap. Zeer stil, onveranderd. Middelburg 23 April. Heden was de aanvoer uit onze bniten-eilanden onbeduidend, uit Walcheren was die voldoende voor de behocfie. Walchersche Tarwe werd in de puike soorten tot f 9.60 gekocht. Vele houders bieldeu op f 9,75 eu wilden uiet beneden die prijs afgeven. Rogge bij partij tot f7.50 te koop. Bij gerijf werd booger bedongen. Wintergerst hield men van de zolders op f 6.75, tegen biedensprijzen van f 6.25. Zomergerst werd in de wigtige soort met f 6.betaald, voorts f 5.50 a f 5.75. Walchersche Wittebooneu bragten f 16.25 op. Walchersche Bruineboonen f 11.Jarige dito f 9.50. Walchersche Paardenboonen f 7.75 a f 8. Walchersche Groene Erwten tot vorige prijzen verhandeld. Koolzaad zonder omgang f 12.nominaal. Raapolie f 35.50. Patentolie f 37.50. Lijnolie f 35.50 per vat. Goes 20 April. Tarwe f 8.75 a f9,25. Rogge f 6.75 a f 7.Wintergerst f 6.25 a f 6.50. Zomergerst f 5.75 a f 6.Haver f 4.50 af 4.75. Groene erwten 1'7.50 a f 8. Bruineboonen f a f Paardenboonen f 7-40 a f 7.60. Winter Kool zaad f Meekrap. Ouveranderd. Boter f 1.10 a f 1 15 per Ned. pond. Eijers f 2.a f 2.20 de 100 stuks. Oostburg 2] April. Jarige Tarwe f a f -.Nieuwe dito f 8.-— a f 9.60. Rogge f 7.— a f 7.25. Wintergerst f 6.25 a f 6 75. Zomergerst f 6.a f6.25. Boekweit f-.a f-.Haver f4.a f 4.70. Bruineboonen 1'.afPaar denboonen f6.50 a f 7.20. Duiveuboouen f -.u f-.Witte Erwten f af .Groene dito f -.af Graauwe dito f af Kool zaad a f Frijzen van effecten. Amsterdam 22 April. Nederland. Certeficaten werkelijke schuld21/, dit< Nationale dito3 dito dito dito4 Aand. Handelmaatschappij41/, Oblig. 1798/1816 5 Certelicaten Hope C°4 dito dito 1855, 6de serie 5 dito Aand. Spoorweg Leening 1860 Scbatkistobligatien Obligatien dito Buinenlandscheo Oostenrijk. Obligatien WeeDer metaliek5 dito Amsterdainsche5 dito Nationale 5 dito 1847/1852 2»/, Bank actiën3 Ccrtcficateo bij Rothschild21/, pet. Rusland. Polen. Spanje. Belgie, 5 4'/, 4 a-V. 54 63 85'/, 93"/, 67'/, 74'/, 43'/, 200 31 63'/, 30'/, 37"/l, 61"/, 53 23'/,

Vlissings Weekblad | 1869 | | pagina 3