blijkt dat 167 ge. handeling omge- tgeleverd, 1 naar esteld zijn. gesteld de voor- 'inses Bacciocchi geweest zijn van lant, als minister pn door Napoleon n zichde grijze geneen geweer, beperkten kring welke hij omdeed (oren, welke hij in re tabaksdoozen, poleons terugkeer rliet cn Napoleon zeer vele boeken verscheen dezer eene Oostenrijk- Jopen, waartoe hij pëinployeerde, die verklaarde zich het gebruikelijke ie obligatie I860 den controleur te ndt het brieve in ing. De bedoelde maakt zich ilade- k hem te vergeefs repu te ondertee- tusschen den con- de werd geroepen, pp men terstond nen haast had ge- rwijl hij zich naar begaf, in dien kor- d weten te vinden «r achter de 1 en 10 Oostenrijksche ervan iets bemerkt en. Dadelijk werd ;oek gedaan, doch mopgegeven naam volgende curieuse den sultan gebragt Ieder jaar gaat de den dag ontving de voor de ontvangst tot. één uur in den ;edeelte van iedere Daar het schouw- even na de ont- jtoet muilezels aan- ledig stelkeukenge- pt gedeelte van de amelijk voor dat de ine keeren van klee- en en bedienden die .-burg weldra in een buist van hun tnees- anvang kon nemen. der de Seville, maar Itan aan het tooneel uziek reeds kende, gedurende de voor ijn was naauwelijks Crispin drongen in :rs dadelijk ontsloe Ofschoon ook deze laaldelijk zijn onte lerheer-minister van trekkelijk tot lieden rrphe tusschen beide ;te van Hernani: in |dt bezongen, hadden zongen „Gloire k wekte de hevige ver- athie voor dergelijke demonstratiën is bekend); in geweldigen toorn verliet hij den schouwburg en den volgenden dag vernam Konstai tinopel met verbazing, dat de kamerheer-minister voor de muziekale aange legenheden uitzijn betrekking was ontslagen. Engeland. Benige weken geleden werd de eisch van iemand, die zekere waarde in scliuklbekendteniesen aan eene bank in Australië toe vertrouwd had, welke schuldbekentenissen door een bediende dier bank gestolen werden, door den lioogen raad te Londen in liooger beroep afgewezen, op grond dat de bank niet nalatig was gebleven in het op billijke wijze zorg dragen voor die waar den. Zulk eene uitspraak heeft natuurlijk groote onzekerheid en ook ongerustheid veroorzaakt, daar de banken (kassiers) te Londen tevens de bewaarplaatsen zijn van alle fondsen barer rekening-houders, en daarvoor geene gewelven ingerigt hebben die brandvrij zijn. Toen voor weinige jaren een der beambten aan zijne bank eene aanzienlijke som ontroofde, was dit natuur lijk een verlies voorde bank; doch had hij trommels of bandels, fondsen bevattende, gestolen, dan zou (zoo als de Times aan merkt) volgens liet aangehaalde vonnis het verlies op de eigenaars dier fondsen vallen, terwijl de bank geene betaling genoot voor het bewaren, want dit was de grondslag van het vonnis. Zulk eene verhouding dient, volgens genoemd blad, niet voort te duren, en behooren de banken of kassiers aansprakelijk te zijn voor het hun toevertrouwde, tegen belasting van een nader over een te komen betaling. Het plan tot doorgraving der landengte van Korintlie is te Athene thans weder in behandeling. De uitvoering, zegt de Atheensche correspondent van den Times, zou dan Grieken land meer nut doen en niet meer geld kosten, dan een eskader pantserscbepen ter verdrijving der Turksche vloot uit den Archipel. Voor het aankoopen van zoodanig escader tracht men thans in Griekenland een fonds door vrijwillige bijdragen te vormen. In de Amerikaansclie bladen komt een verhaal voor van de wijze, waarop de Chinezen, die een kolonie te San Francisco gevestigd hebben, hunne afgestorvenen ter aarde bestellen en later naar hen vaderland overbrengen. Den zonen van liet liemelscbe rijk is even builen de stad een begraafplaats aange wezen. Wanneer liet lijk van een Chinees grafwaarts gedragen wordt, strooit een feestelijk uitgedost personaadje, dat den stoet voorafgaat, kleine strooken papier, waarop spreuken van Confu cius geschreven zijn, langs den weg; aan den ingang der woning van den gestorvene worden roode papieren gestrooid. Zoodra bet lijk in bet graf is neergelaten, wordt dit met aarde gevuld- een gebraden boen, een aanzienlijke hoeveelheid rijst en eenige flesseben Chineschen wijn worden er op neergezet, waarna de bloedverwanten zich verwijderen, zonder een blik achterwaarts te «enden. Bij deze begrafenissen is steeds een klasse van men- schen tegenwoordig, die er zorg voor dragen dat de spijzen en dranken niet bederven. In de nabijheid van de grafplaats ver borgen, bestormen zij, zoodra de Chinezen den rug gekeerd heb ben, bet graf en vergasten zich aan de rijst en bet hoen. De Chinezen mogen echter niet in vreemde aarde begraven blijven, doch moeten naar China overgebragt worden. Heeft liet lijk eenige maanden in het graf gelegen, dan worden de beenderen opgegraven, gewasschen, zorgvuldig met een borstel geschuijerd, in kleine pakjes met linten te zamen gebonden, met een sierlijk etiquet voorzien en in zinken kistjes gelegd, dat aan een Chi- neesch handelshuis wordt ter bewaring gegeven, om bij geschikte gelegenheid naar China over te voeren. Wanneer een genoeg zaam getal beenderen vergaard is, wordt er een schip gehuurd. Onlangs verliet een vaartuig mefcbeenderen van 400 Chinezen de haven van San Francisco. I>u.iti-5clila,ncl. Ter gelegenheid van den 72sten verjaardag des konings van Pruissen, 22 dezer maand, heeft de Provincial-Correspon dent, een officieus orgaan van bet Berlijnsclie kabinet, een overzigt geleverd van de gebeurtenissen, die onder de tegen woordige regering, Truissens grondgebied en inagt vergroot hebben. Het blad belooft een tijdvak van vrede onder de be scherming van den grijzen held van Sadowa. Volgens de Prov. Corr. beeft de koning zich tot hoofdtaak gesteld, en welke hij Wet vasten wil zal volbrengen, aan zijn volk de vredelievende ontwikkeling zijner toekomst te verzekeren, en alles doet hopen dat 's vorsten pogingen met goeden uitslag bekroond zuilen worden. De minister-president, graaf von Bismarck, is voor Zon dag naar zijn landgoed Varzin vertrokken, om er het Paascli- feest te vieren. Den lsten April keert de bondskanselier terug om deel te nemen aan de werkzaamheden van den bondsraad, die eenige dagen voor liet begin der zitting van den rijksdag, bijeen zal komen. Belgie. Te Brussel is dezer dagen op liet paleis van justitie een alles behalve alledaagsch, maar zeer ernstig feit voorgevallen. Daar werd behandeld een eclitscheiuings-proces. In de pauze nader den twee officieren van het regement guides, de keeren O. en H., in burgerkleeding die de pleidooijen van den advokaat van een der partijen, mr. L., oplettend gevolgd hadden, en daagden hem uit tot een duel, omdat hij, volgens hen, bij het bespreken vau de getuigenis, afgelegd door een officier van hun rege ment, die ais getuige in de zaak betrokken was, dezen beleedigd en dus doende het leger gehoond had. Bij de hervatting der teregtzitting rigtte de president, van het gebeurde onderrigt, tot mr. L, deze woorden: ,/De regtbank betreurt zeer dit on aangenaam incident. De lieeren officieren behoorden te weten dat op deze plaats met argumenten, en niet met wapenen ge streden wordt. De regtbank verklaart gaarne, mr. L., dat gij bij de verdediging van uwen kliënt de u afgebakende grenzen niet zijt te buiten gegaan." Kort daarna ontmoette kapitein V. E., voor wien de andere twee officieren partij hadden ge trokken, den advocaat L. op de binnenplaats van het paleis van justitie; pas ontwaarde bij hem of hij viel hem aan en gaf hem, in tegenwoordigheid van verscheidene leden der regterlijke magt en der balie, een vuistslag en twee stokslagen. Onmiddelijk is een klagt bij den procureur des konings ingediend, en men hoopt dat de raad van discipline de regten van de toga krachtig zal weten te handhaven, en van den minister van oorlog bet noo- dige herstel van eer zal krijgen. Afloop van verkoopingen. {Verbetering "Vlissing-en 2 April. In ons vorig nummer hebben wij gemeld dat bet huis en erf met tuin, op den Nieuwendijk alhier, verkocht was voor 8910; dit is echter verkeerd gemeld, De bouwlanden hebben te zamen deze som opgehragt, terwijl geiioemdliuis uit de hand is verkocht geworden. Zeetijdingen. "Vlissingen 2 April. Maandag is alhier, zwaar lek en met verlies van ankers en booten, binnengesleept de Engelsche brik Elizabeth, gezagvoerder Can. De brik was den vorigen dag van Zierikzee vertrokken in ballast en bestemd naar Shields. Heden is van hier naar zee vertrokken, na volbragte reparatie, de Franschen bark Marie Josephine, gezagvoerder Bertbo, bestemd naar Montevidio met een lading steenkolen. Bur-gei-lij ke Stand. Van 20 tot 27 Maart 1869. Vljssingen GehuwdGeene. Bevallen: L. Koeman, geb. Leijnse, z. A. J. Harder, geb. van de Sande, d. J. Dekkers, geb. van den Bergen, z. M. S. Scherpings, geb. Huilmand, d. D. Bruggeman, geb. van Dijcke, z. (doodgeb.) E. J. van Rosevelt, geb. Mol, d. Overleden: A. C. Meijboom, d. 4 in. M. de "Wit, man van K. Schening, 50 j. W. vau dcu Berge, z. 3 in. Marktberigten. Middelburg 1 April. Uit de buiten-eilanden was de aanvoer onbeduidend, terwijl de aanbieding uit Walcheren ook beperkt was en houders zeer hoog gestemd waren. Puike Walchcrsche Tarwe met eenige vraag en werd op f 10.25 vast gehouden, welke prijs voor enkele partijtjes werd ingewilligd, voorts f 10.10, f 10.15, en alzoo 25 centhooger dan voorgaande week. Rogge f7.50 a f 7-75 naar deugd Wintergersth.eldmeo op f6 75. Zomer dito met weinig begeerte; 5.75 a f6.10 naar kwaliteit. Walchersche Witteboonen komen bijna niet meer voor, f 16.25 nominaal. Walchersche Bruineboonen tot f 11.25 gekocht. Walchersche Paardenboonen niet beneden de f 8a f7 75 los te maken. Zeeuwsche dito niet getoond. Walchersche groene Erwten tot vorige prijzen verhandeld. Koolzaad zonder vraag. Raapolie f 35,Patentolie f37,Lijnolie f 38.—- per vat. Goes 30 Maart. Tarwe f 9,10 a f9.50. Rogge f 6.70 a f 7.10. Wintergerst f 6.25 a f 6.65. Zomergerst f 5.75 a f 6.10. Haver f 4.50 a f 4.75. Groene envtpu f 7.50 a f 8. Bruineboonen 1' a f Paardenboonen f 7.25 a f 7.50. Winter Kool zaad f Meekrap. Zouder handel. Boter f 1.30 a f 1 40 per Ned. pond. Eijcrs f 2.80 a f 2.60 de 100 stuks.

Vlissings Weekblad | 1869 | | pagina 3