e—barrière, even .eerd aan, ciit uit ijks was dit ge- jilu, waarvan er lhoekemte voor- .ntiiauïen en lien azzjj zingendeen ;okken. De amb- kondeii inet deze erd neemt, sedert e verklaring der van Griekenland andscbe zaken van Februarij 1809. annis, beeft mij ter [elieven te schrijven loegde afschrift der groote Europesche enigd, ten einde ill il dat tusschen Gric- onferentie is, ik kan geheel het Helleen- doening ontvangen ge dagen achtereen p den brief van Uwe id te zijn, heeft het ftitueerd, den inhoud ernstige overweging konings gezien, dat iheden der coifferen- lge van den toestand er de gevolmagtigden wond, dat inen langen tijd voor zijn leven heeft gevreesd. Hij heeft'deswege een paar agenten voor de regtbank gedaagd, maar de advocaat der prefectuur van politie, de heer Busson- Billault (de rapporteur der commissie voor het budget), heeft een exceptie opgeworpen in art. 75 der wet, hetwelk zegt, dat de ambtenaren niet kunnen te regt staan voor den gewonen re"ter, maar voor den raad van state moeten verschijnen. De zesde kamer der correctionele regtbank heeft zich niet vereenigd met die exceptie en verklaard, dat de politie-agenten geen amb tenaren zijn. Zij zijn dus verpligt voor den gewonen regter te verschijnen. Deze uitspraak heeft zeer veel sympathie gevonden, want de politie-aganten, die het verschijnen voor den raad van state voor synoniem hielden met onschendbaarheid en in den waan verkeerden dat zij ambtenaren waren van het rijk, begin gen dikwijls handelingen, die zij niet zouden gedaan hebben, als zij geweten hadden dat de correctionele kamer ook hen von nissen kan en dat ieder, die zich verongelijkt waant, hen daar voor kan dagen. jn de nalatenschap van prinses Bacciochi heeft men 45 boekdeelen gevonden, voorzien van aanteekeningen, die Napo leon I op St.-Heleua gemaakt heeft. De keizer heeft die boeken benaderd. "Van den Fransclien-atlantiselien telegraaf-kabel zijn meer dan 2000 mijlen in gereedheid; 1245 mijlen van dien kabel zijn aan boord van de Great-Eastern ingescheept. De fransche academie van wetenschappen heeft in hare zitting van 15 dezer tot haren buitenlandsche correspondent (afdeeling „aardrijkskunde en scheepvaart"), in plaats van wijlen den heer Dallas Iiaclie, van New-York, met 46 van de 57 stemmen verkozen den vermaarden britschen reiziger en ge leerde ilavid Livingstone, omtrent wiens tegenwoordige verblijf plaats of zijn al dan niet in leven zijn men, zoo als bekend is, nog in het onzekere verkeert. De overige stemmen zijn op den heer Gould uitgebragt. In het kanton Mauzé, nabij Niort in liet departement der beide Sèvres spoorde de marechaussee sedert vijf maanden een bandiet op, die beschuldigd werd een dubbelen tnoord te heb ben gepleegd. Eindelijk vernam men, dat hij in een huis de wijk had genomen, dat door de gewapende macht werd omsingeld. De goedgewapende bandiet had zich in zijne wijkplaats gebar ricadeerd, zoodot als het ware het beleg daarvan moest worden ondernomen. Veertien man werden daartoe aangewezen, maar de bandiet schoot door de vensters en wondde drie militairen, waarvan een doodelijk. Toen werd versterking ontboden. De i voornaamste autoriteiten, de prefekt, de generaal, de colonel der gendarmerie, de regter van instructie en de officier van justi- tie begaven zich met een detachement dragonders van 3(1 man derwaarts. Er werd krijgsraad gehouden. Een aanval kon bloe dist; sevolsen te doen naar de ge- daarvan af en besloot nu bet I dige gevolgen hebbenmen za; Griekenland en Tur- ]1U;S ;n 5rand te steken, hetgeen men na bekomene toestemming egertng des koning! van jg,, eigenaar ook werkelijk deed. Toen het dak was inge- ïnter.iationaal regts- 8tort; POnd men den bandiet levenloos te midden der brandende lie, en dat zij besloten, -jpuinhoopen. Het bleek later, dat de man, oin den vuurdood te ontgaan, zich een kogel door het hoofd had gejaagd. er kennis van de con- let de hoop dat de ze> van den toestand in De Gazette de Moscow deelt eene correspondentie uit Athene mede, waarin tevens een uittreksel voorkomt van een artikel uit zeker blad aldaar. lil dat artikel nu worden bittere s zullen schatten G rte-B ver w ij ten aan de Russische regering gedaan, daar zij zich eerst te geven en zijnerzijililzoo welwillend jegens Griekenland had gedragen, door hare llgemeene rust. groote ingenomenheid te betuigen met het denkbeeld tot inlij- gebruik, om u de vet-, Ivitijg van Candia bij liet koningrijk, en in weerwil daarvan de achting, waarmede ij besluiten der conferentie geteekend heeft. Dat artikel wil verder, dat Rusland, indien het zich zuiveren kail van deze verwijten, zijne diplomatieke correspondentie te dezer zake openbaar make, ill navolging der overige mogendheden. Daar de drukpers in Rusland niet vrij is, is de reproductie vail dit artikel in het Moscousche blad opmerkelijk genoeg. De Vorst van Monaco heeft alle belastingen in zijn gebied afgeschaft! Deze tijding doorliep inde vorige week de Euro- peesche pers en deed waarschijnlijk bij velen het verlangen opkomen ook in Monaco te wonen. De onderdanen van den gruotmoedigen vorst, wiens gebied uit ééne stad en omliggende landerijen bestaat, bewoond door ongeveer 15(100 inenschen, ion P. DELYAKNIS. .irecteur der MissionJ- gemeld, dat de vervol eid voortgezet wordt pa en Tousakadgima o imen en aan de afgrijs' ie stierven onder beul: in beeft zijn geloof vei i 181 Christenen, vro« >enis opgesloten hunner zijn veroordeel moeten een langzame' is 'voorgevallen tusscli' tie-agenteu. Bij die? waar door de politie gevange nd de vreesclijkste ma' waren dan ook opgetogen van vreugde, toen het besluit scheen, en jubelden zoo lang „leve Karei III, tot Karei III op bet balkon van zijn paleis verscheen en met hem de vorstin- uioeder, prins Albert en H.H. K.K. H.H. de hertog en de her maanden gelede k0gjn Willem van Wurtemberg en de gravin Mathilda van Wur temberg, eere-dames, adjudanten, enz. enz. Het leger defileerde 'oor het hof, en des avonds bragt men den vorst' eene luister rijke serenade. Het volk gaf tot laat in den nacht zijne blijd schap te kennen door het zingen van het volgend lied: II est un cri que 1' on pousse a la ronde, Et ce crila doit, avoir de l'écho: Voulez vous voir le plus beau coin du monde? II faut venir habiter Monaco Engeland. In eene menagerie te Londen heeft jl. Zaturdag bij eerve voorstelling een voorval plaats gehad, dat zonder buitengewone koelbloedigheid van een dierentemmer een zeer noodlottig ge volg had kunnen hebben. Maccomo, de dierentemmer, begaf zich, nadat hij eerst de tijgers hunne gewone kunsten had laten vertoonen, in het hok der leeuwen, die gedurende het eerste deel der verlooniug onophoudelijk op eene verschrikkelijke wijze hun gebrul hadden doe» houren en inet woede in de traliën hunner kooi beten. Onder de leeuwen bevond er zich een van buiten gewone grootte, zonder manen, die zeer moeijelijk te temmen was. Maccoino nam uit voorzorg zijn karwats met een looden bal mede in liet hok; bij zijn binnentreden wierpen de leeuwein zich onder aanhoudend gebrul in etn hoek en namen een zeer dreigende houding aan. De dierentemmer bleek intussclien zoo-1 veel inagt over zijn beesten te bezitten, dat hij door een blik hen in hun hoek deed terugkeeren, toen zij naar hem toekwamen. Op een teeken deed Maccoino een leeuw naar zich toekomen en keerde den anderen den rug toe. Eensklaps springt de groote leeuw op den schouder, werpt hem ter neder en rukt hem hdt vleesch van den schouder, zoodat de beenderen zigtbaar waren. Al de aanwezigen werden bij dit schouwspel lievig verschrikt; Maccomo alleen behield zijn koelbloedigheid, gaf met de hand, die hij vrij had, den leeuw een slag op den neus, zoodat het dier hem onder het aanheffen van een pijnlijk gebrul los liet, sprong op en wilde den leeuw tuchtigen, toen een tweede op hem toesprong; een slag met de karwats joeg dezen nieuwen aan rander in zijn hoek terug. Maccomo keerde tot den eersten aanvaller terug en bragt hem met zijn karwats een aantal slagen toe, totdat het dier zich gedwee voor zijn voeten nederwierp. Hoewel vreeselijk aan den schouder gekwttst, liet- hij de leeuwen alle hunne kunststukken vertoonen, ging toen dood bedaard uit liet hok en liet zich door een geneesheer verbinden. Het verslag, hetwelk door de onderzeesche telegraaf-maat- schappij over het laats tverloopen jaar is opgemaakt, deelt mede, dat, niettegenstaande de groote vermindering, welke het tarief in Julij 11. heeft ondergaan, de inkomsten na dien tijd irrooter zijn geweest dan in eenig even uitgestrekt tijdperk sedert 1866. lil dat verslag wordt aanbevolen het uitkeeren van een dividend tot een bedrag van 5 pet., en daarenboven het vermeerderen van het reservefonds met eene som van 1483. Tevens zijn 2550 beschikbaar gesLeld voor het aflossen van schulden,'die met 1 Maart a. s. vervallen. Dezer dagen is te Londen het prospectus uitgegeven van eene onderneming, welke ten doel heeft om de met goud geladen Spaansche schepen, welke in 1702 door de Nederlandsche en Eiigelsche vloot in de Spaansche haven van Vigo zijn in den grond geboord, te ligten. Reeds is daarvoor door de Spaansche regering concessie verleend, en is de plaats aangewezen, waar negen schepen gezonken ijn. Tot het bereiken van het doel moeten 100,0U0 in obligatiën van 5 geplaatst worden. De Spaansche regering heeft hare aanspraken op de schepen afge staan tegen 25 pet. van het te ligten bedrag. De Engelsche markies van Bue, die onlangs tot het katho- I licisme is overgegaan, werd den 9 dezer door den H. Vader in een bijzonder gehoor ontvangen en den 11 door Z. II. per soonlijk liet H. Vormsel toegediend in de bijzondere kapel van het Vatikaan. De markies, die Z. H. voor den St. Pieterspen ning eene som van 30000 livres had aangeboden, ontving van den H. Vader als tegengeschenk eene relikwiekas van groote waarde. Duitse lilari d. Het Pruissische huis der afgevaardigden behandelde dezer dagen een reeds door het Hoogerhuis aangenomen ontwerp van wet betreffende de naturalisatie. Het Heerenhuis, waar de feodale en reactioimaire elementen nog de bovenhand heb ben, had, in overeenstemming inet de redactie van het regerings ontwerp, de benaming „Pruissische onderdaan" aangenomen ter aanduiding van de hoedanigheid van burger der Pruissische monarchie; doch de tweede kamer schrapte die woorden en stelde er voor in de plaats liet woord „Pruis", niettegenstaande de regering hardnekkig voor het behoud van hare redactie I streed. Op zich zeiven beteekenen beide uitdrukkingen niet maar zij ontleenen haar gewigt aan den zin, welke men er aan hecht en aan de waarde welke men er aan toekent.

Vlissings Weekblad | 1869 | | pagina 3