m. eren S. K lekt met gla dde behoefte NnaawelSjks rst bedekt of tsen voor den uiten de St.- I 5" regement oor het ijs en sergeant B., eluk had hem hebben ver- ach kreeg ten moest komen; pagnie en ver hit voor zijne voorafgaande ae beloouing, igen is alhier de. Hij werd >p de militaire ekeling op de lerie bestemd, artillerie over- pen benoemd, mede, en be. in Wurzburg ol ontslag uit elfden rang in van de artille- [11 1822 werd pevorderd. In de draagbare tot luit.-kolo- hem, met den )e overledene in den Neder- ien Kruis vau et lokaal van hetopenbaar en aan 's Rijks wee perceelen, :er J. Filis te eer W. Nieuw- eizer het Chi- lan het hoofd ikaan, de lieer iten te Peking, 'coln. De Chi- frste klasse be- pesche staten te she Noordpool- 145,000 fr. is per en toekom- iid voordragten bh heeft voor- r in de Middel- is den 15 van is en de prinses oelen in de zaak e laatste zitting st bekleedde bij ter beschikking Edward werd i Gurney en C0., voorschotten, en er |iet algemeen wat de zaken met andere firmaas betrof. Ed ward leende, zoodra hij zijne bezoldiging van 5000 pond. sterl. oiitvin", de geheele som aan den heer David Ward Chapman, toenmaals deelgenoot der firma O. G. C\, en deze betaalde liein die som nimmer terug. In 1863 regelde Edwards onder scheidene zaken tusschen de firma die hij diende en vele anderen; als staaltjes van welken aard die geweest moeten zijn diene het volgende: O. G. C°. voorzagen Edwards eerst met honderd aandeden om directeur te worden in de Atlantic Royal Mail- Company, tusschen welke en de firma O. G. C°. Edwards ver volgens de betrekkingen regelde, en wel zoo, dat de schuld van de Compagnie aan O. G. C°. van 200.000 tot 838.000 aangroeide. Hij onderhandelde verder tusschen Pearson en O. C C°. en ontving van Pearson een geschenk van 2000. Hij deed hetzelfde tusschen Stefanos Xenos en de Atlantic Royal Mail-Company, en Stefanos Xenos gaf hem 500 'sjaars en een jagt ten geschenke. Hij was scheidsregter tusschen Lusca- ridi en Lever, die beide schuldenaars der compagnie waren, doch hij kon zich niet herinneren iets ontvangen te hebben. Nog» kans weigerde de getuige zulk onder eede te bevestigen. Hij wei-'erde dit bijna in elk geval, omdat zijn geheugen zoo zwak was, en bijna niet dan met weerzin gaf hij zijne getuigenis. In 1864 brak hij zijne betrekking met de A. S. M.-Company af, en de heer Birkbeck verweet hem zoovele verliezen aan de Com- fang berokkend te hebben. Edwards sprak dadelijk met den heer E. Gurney, en ontving een gunstig getuigschrift, terwijl er geiiiktijdig twintigduizend p. st. in zijn credit gesteld werden. Hip had onmiddellijk 4000 ontvangen en het overige toen de firma van O. G. C°. in eene vennootschap overging. Nadat de getuige, die denkelijk veel meer had kunnen zeggen indien zijn geheugen niet zoo zwak was, verklaard had nog steeds in het bezit van zijnen post te zijn, werd hij verwittigd dat hij aan zijn kantoor eene mededeeling van den lord-kanselier zou vin den. De advocaten die de verdediging van de heeren Gurney, Birkbeck en Bairelay op zich namen, schreven veel toe aan het verraderlijk gedrag van Edwards. De afschaffing van de scheepsmagazijn-inrigtingen te Woolwich en Deptford zal ongeveer 1800 man zonder werk aten. De regering heeft te Chattham kopiëer-machines inge voerd, en de hoofden der departementen worden gelast te mel- 3en of dien ten gevolge het getal der onderhoorige beambten liet verminderd kan worden. Denkelijk zal het publiek spoedig vragen of de regering niet vele ambten, die duizenden p. sterl. s jaars kosten, zonder dat er eenige diensten van belang aan verbonden zijn, behoorde af te schaffen, alvorens lagere beamb- etrpf te zetten. Het blijkt dat eene misvatting ontstaan is met opzigt tot e redding van de schipbreukelingen der Hibernia, de Glas- owsche stoomboot, en dat de onlangs als gered gemelde schip- reukelingen tot een zeilschip van Liverpool behoorden. Kapi- ein Williams, van de stoomboot Hibernia, is te Liverpool langekoinen, na met het vruchtenschip de Tagal Londen be- eikt te hebben. Hij en dertig man werden door het schip luthbert, dat even als de Hibernia van Quebec naar de Olyde estemd was, gereddoch ook dit schip kreeg tengevolge van Itormwedc.r zoo veel water in, dat het begon te zinken. De kapi- jein bragt met groot gevaar twee booten in zee, toen de Ame- ica op de seinen van het zinkende schip bijdraaide. De booten evatten de bemanning van de twee verongelukte schepen; zij erden door de America opgenomen. Kapitein Williams be- eert den kapitein van de Hannibal, van wien het verkeerde icrigt knain dat er twee booten van de stoomboot Hibernia ge- ed waren, te hebben gepraaid dat er twee verschillende be- lanningen aan boord waren, waarvan een tot een stoomboot en ie andere tot een zeilschip behoörde. Beide verongelukte vaar digen droegen den zelfden naam. De Londonsche Shipping Gazette deelt mede, dat de hperts van de assurantie-maatschappijen voor schepen Veritas [tl Lloyd's, alsmede de assuradeuren te Batavia aan Lloyd's de lavolgende opmerkingen hebben doen toekomen, betreffende kepen, die steenkolen geladen hebben. Zij hebben daarbij een iddel aan de hand gegeven, om wanneer er brand in de steen den is, die dan ten spoedigste te kunnen ontdekken. Alle schepen, steenkolen ladende voor een reis langer dan ene maand, zullen voorzien moeten zijn van pijpen welke van M dek tot op het vlak komen. Deze pijpen zullen epqp ;]por- «etle van duim hebben, bij duim dikfp pp eene opening W duim, waarin zich een ijzereg stpng. van ]/2 duim dikte [tij op en neder kan bewegpq; vppjjje stang een hatidvatsel zul 'ebben aan het bflvepeindp met een seiiroef (jen kuker bterdigt t? gunnen doen maken. Daarvoor zoyfle koper te ver kiezen zijn, daar dit niet aan roest onderhevig is en de warmte ook spoediger geleidt dan ijzer. Doch daar koper door den hoo- geren prijs nog al kostbaar zal zijn, kan men ze ook van ijzer nemen. Het getal dezer pijpen moet naar evenredigheid der scheepsgrootte zijn. Een schip van 400 tonnen, moet niet minder dan 40 pijpen hebben en 2 voor elke 200 tonnen meer dere grootte. Zij moeten geplaatst zijn drie a vier voeten uit het midden van het dek, en zal men tevens voorzorgmaatrege len moeten nemen, dat zij bij het. beladen van schepen niet bui gen of beschadigenvooral moeten zij genomen worden wan neer groote hoeveelheden kolen gelijk gestort worden. Waar de steenkolen hel meest opgehoopt liggen, kan men aannemen dat zich aldaar spoediger gas zal ontwikkelen dan op andere plaat sen, en dat zij daardoor verhit zullen worden. De pijpen moe ten vervolgens van elkander en in tnidden-scheeps geplaatst worden, namelijk twee aan elke zijde van het groot luik voor en achter den grooten mast, twee achter de kombuis eu zoo ver volgens naar de grootte van het schip. Zoodra de steenkolen in aanraking met de pijpen gekomen zijn, zal de hitte zich ook aan den stang mededeelen. Op zee zijnde, zullen de stangen op de daartoe bestemde tijden opgehaald worden, waarvan in het logboek melding zal moeten worden gemaakt, met vermelding van hare temperatuur. Duitschland.. De chef van het huis Rothschild te Weenen, baron Anselm von Rothschild, heeft aan het bestuur der Israëlitische gemeente eene som van 200.000 florijnen ter hand gesteld om een Isra ëlitisch gasthuis te bouwen, waarin plaats zal zijn voor 100 lijders. Er is slechts eene voorwaarde aan verbonden, namelijk dat in den gevel van het huis de naam van den vader des gevers, Salomon vrijheer von Rothschild, zal aangebragt worden. De Oostenrijksche vlottende schuld bestond op 31 De cember 11. uit hypothekaire aanwijzingen fl. 98.516.482.50kr., staatsnoten a 11. 1 fl. 80.695.570. a fl. 5 fl. 112.533.720. a fl. 50 fl. 105.101.650, muntbilletten 11.9.593.8S4.20 kr. Totaal fl. 406.441.243.70 kr. Italië. Florence 28 Januarij. In de Kamer der Afgevaardig den, heeft dezer dagen eene vechtpartij plaats gehad. Twee ver tegenwoordigers, de heeren Moretti en Paternostro, geraakten met elkander over eene geringe zaak in twist; de een gaf den anderen een klap in het aangezigt, deze bleef niet onbeantwoord en weldra lagen beide afgevaardigden op den grond te worste len. Niet dan met moeite gelukte het, beide vechtersbazen te schei den, en om de twist nu voor goed te beslechten, werd een duël met het pistool voorgeslagen, dat beide gretig aanuamen. Het bleek hierbij echter, dat beide vechters beter in het vuistgevecht te huis waren dau in het hanteeren van wapenen. Er werd veel kruid verschoten, doch geen der duellisten gekwetst; een spotvogel beweert dat zij slechts met los kruid geschoten had den uit vrees van het leven te verliezen. Toen de schoten ge wisseld waren en niemand gekwetst bleek te zijn, stelde een der secondanten voor, liet geschil nu maar bij Champagne te veref- feuen. De twee afgevaardigden omhelsden elkander met een zuidelijke hartstogtelijkheid, en spoedig daarna had de Cham pagne hun zelfs alle gedachten aan het gebeurde benomeD. Belg-ie. Brussel 25 Jannarij. Heden morgen is het stoffelijk overschot van den kroonprins te Laeken ter aarde besteld. Een ontelbare menigte had zich derwaarts begeven om de laatste eer aan den doorluchtigen overledene te bewijzen. Alle huizen waren met zwart behangen, de gaslantarens ontstoken, doch met floers omkleed; voor de sociëteit Philharmonique van Laeken werd in vazen wierook gebrand, al de leden dier vereeniging, in rouwgewaad gekleed, stonden voor het gebouw; in de gan- sche gemeente heerschte een sombere stilte. Omstreeks ten tien ore kwamen de personen, die ter bijwoning der begrafcnispleg. tigheid waren uitgenoodigd, op liet koninklijk paleis; andere begaven zich regtstreeks naar de kerk. Een der zalen van het paleis was geheel met zwarte krip behangen; iu het midden hing een zilveren lichtkroon, waarop ontelbare waskaarsen branden, een zilveren kfttiabeeld lag op de kist, welke met zilveren gaas bpejekt was eu waarop een eenvoudige witte kroon prijkte. Aan den voet van het praalbed, zag men het familie-wapen van den hertog van Brabant met detl datum van zijn sterven. Achter de lijkbaar, die tegenover het altaar stond, waren de Belgische wa penen opgehangen, waaronder in verzilverde letters den datum van het overlijden te lezen stond. Een priester, een liefdezuster en twee officieren bevonden zioli aan weerszijden van het lijk.

Vlissings Weekblad | 1869 | | pagina 3