DINGEN. j verbaasd over de Hanteren. bloed opgenomen,! 'middag omstreeks jetootul over zijne i voormiddag naar vond van dien dag en de Kok, te 11) t dan gewone milb anaal van Neuzen nnen, en 186 bin. 8 zeeschepen, met, 061 tonn. Totaal ireu: 435 zeesche pen, met. 158970 517 tonn. en 2418 eden alhier gehon- iggen) aangevoerd, |seer hoog. pg van heden was e geachte burge- ijn vi,t'-en-twintig- 1841—1869 be- ge wijze en bevor-l den bloei der bur- e geslagen, of het, tdag aan. Op ver- t. Voor de woning ehuis waren praeh- jkroonen, enz. Van h ur. Het schieten ort. Ten acht ure ig van zijne woning daar werd hij ver- Iop wielen geplaatst rden werd voortge- eerewacht te paard, ide van ons dorpj thting werd de heer uing teruggebragt, ene prachtige cade- evens vele geschen- dujrde de feest- bele reden tot vro- vscb onder hen is verhoogd door het waren gekomen oin tienden op de been )e op- en afvarende vlaggen en het los Ijen zal den jubilaris i au in zilver worden schatkist zijn voor ïetwvlk de minister ezcr aan den keizer ;in van het jaar doet t onmogelijk was de bloeijenden staat der I, meent dat de staat; oor de toekomst ople- 69 en 18 iü geeft hij l'tctenbeurze is even- Jahng in de Frnnsclie rken dat het financi werkelijk verkregen r vermeerdering der leening 260 nnllioe» die twee dienstjaren opgevatte denkbeelil liet te gelde makel' van staatsschuldbrieven, die door het rijk in zeker rijksfonds j Het berigt dat de Bremer barcas America, bestemd naar gedeponeerd zijn, feitelijk, naar liet-oordeel van het Journal ties New-York, acht-en-der'ig schipbreukelingen van de Ilibernia JJébats, op vermeerdering der staatsschuld zou neilerkouieu. j aï,M h™,nl '»a'l wn- ,«r to,,* n.-l.,u l)e correctionele reglbunk te Marseille heeft uitspraak ge daan in een vrij zonderlinge zaak, die eenig opzien gebaard heeft. Zij betreft beo zoogenaamde „Zwarte Boek," zijnde een lijst ten behoeve van kleermakers en andere leveranciers. Die lij.-t bevatte inlichtingen over de soliditeit van de daarop voor komende personen. Door cijfers werd de graad daar-an aange duid. Zoo be.leekende n°. 4 een langzaam betaler, n°. 5men heeft moeite om zijn geld te krijgen, n°. 6: men krijgt het in het geheel niet. Eetiige fatsoenlijke menaehen, waaronder advo caten, en naar ineu zegt, een magistraatspersoon, vernomen hebbende dat zij op die lijst stonden met een verdacht cijfer, hebben eene klagt ingediend, en het openbaar ministerie heeft den schuldige van eerroof aangeklaagd. De regtbank na onder zoek, zou de kwalificatie van lungzamcu betaler aan een partiku- lier gegeven, heeft verklaard dat dit feit eerroof bevat, en de heeren L. vader en zoon veroordeeld, den eersten tot een tnaaud gevangenis en 5U0 fr. boete, en den tweeden tot veertien dagen gevangenisstraf en 399 fr. boete. Bovendien is de vernietiging bevolen der registers, die men in handen kreeg. Aan de aaukla- girs, aan wier eer, volgens de regtbank, persoonlijk niet was te kort gedaan, weigerde zij de schadevergoeding van 509 fr. door beu geeiselit. Dat vonnis heeft onder de leveiancicrs gruote opschudding te weeg gebragt: want At Sécurilé des credits be wees hun grootedienst. Men verneemt dat appèl is aungeteekend. Kngeland. Den 8 dezer maand is weder eene ramp voorgevallen in eene kolenmijn tusschen Wigan en St. Helens, in het zuid-westelijke gedeelte van Lancashire. Des ochtends is in eene der schachten van die tniju een brand omstaan, welken men echter ongeveer te middernacht meende bijna gebluscht te hebben, zoodat acht mannen in de uiiju afdaalden om het vuur geheel uit te dooven, en zeven van deze hadden post gevat op korten afstand der brandende kolen. Plotseling werden de vlammen, maar hel schijnt slechts voor een oogenblik, naar die lieden heengedre ven, en zij ontvingen ernstige brandwonden. Drie der ongeluk- kigen zijn kort daarna gestorven, en twee andere verkeeren in zeer beden kelij ken toestand. Een Eugelschinan heeft aan den heer Bright het plan inge zonden de zee te zuiveren van walvisschen en brumvisscllen, die volgens zijne meening den visscherlieden het brood uit den mond nemen, doordien zij eene ongekende verwoesting aaurig- teii. De heer Bright heeft geantwoord dat het parlement moei- jelijk te bewegen zou zijn voor dit giootsche doel gelden toe te staan. De ~Nev>-York Times bevat de volgende authentieke lijst der giften van den heer George Peabody. De waarde is in goud volgens genoemd blad; aan de armen te Londendoll. aan de Baltimore institution voor onderwijs aan negers en blanken in de Zuider-Staten aan een museum van Arnerikaausche oudhe den, Yale College aan een dito te Haward aan eene inrigting tot onderwijs te Danvers (Verecnigde- Staten) aan een vrij museum te Salem aan den Staat Maryland aan het kenyon college voor een togt naar den Noordpool voor een kerk Ier gedachtenis aan zijne moe der gebouwd a»n verscheidene zijner bloedverwanten aan boord had, voor zoover kapt. Gyles van de brik Hannibal, die te Liverpool aankwam, het praaijen verstaan had, daar de zee zeer slecht was, is vrij zeker, Kapt. Gyles bood aan 12 of 14 hunner aan boord te nemen, hebbende geen plaats voor meer, doen de lotgenooten op de America wenschten bij voorkeur ge zamenlijk tiaar New-York te zeilen. Een schip, Ocean Spray genaamd, insgelijks gepraaid, had, volgens aldus verkregen berigt, 39 schipbreukelingen van de Hibernia aan boord, welk getal, met de 30 of 40, wier redding thans uit Liverpool gemeld wordt, 112 uitmaakt. Volgens dien zou geen der booten vergaan zijn, behalve die waarvan drie man op de Engelsche kust ziju afgekomen, doch naar luid van het ver haal door den derden stuurman, een der drie geredden, ge geven, had deze een boot zien vergaan, terwijl hij een andere insgelijks als verloren beschouwde. Italië. Rome 6 Januarij. In goed ingelichte kringen verzekert men dat de H. Vader bij gelegenheid van den Nieuwjaarsdag van keizer Napoleon en Frans Jozef eigenhandige brieven ont vangen heeft. Onder de gewone betuigingen van sympathie, komen eenige opmerkingen voor over de handeling van Victor Emmanuel, die door het zenden van zijn adjudant-generaal Delia Hocca met een schrijven om genade voor Ajani en Licei, zich in de binnenlandsche aangelegenheden van het pauselijke gouvernement gemengd heeft. Beide keizers betreuren de onge paste en onverklaarbare handeling van Victor Emmanuel. 1.550.000 1.090.000 2.000.090 159.000 150.900 250.000 50.000 250.900 25.000 10.900 100.000 2.000.000 te zatnen doll. 7.735.000 «f in Nederlandsch geld f 19.387.500. Ouder deze giften zijn niet gerekend die ten behoeve van Arnerikaausche belangen, gedurende de Londensche tentoon stelling van 1857 gegeven, en eene menigte anderen ter bevor dering van internationale aangelegenheden. De Neto-York Times begaat echter denkelijk abuis met alle bovengenoemde giften in goudswaarde op te geven. Een daar van, ten bedrage van 2 mill, doll., werd ten minste vroeger anders gemeld. Volgens berigt te Liverpool ontvangen, zijn 30 of 40 schipbreukelingen in zee opgenomen door een schip, dat den 17 'U de Mersey verwacht wordt; doch of zij tot de Hibernia behoord hebben, is geheel onzeker. Florence 10 Januarij. De belasting op het gemaal heeft in niet geringe mate de ontevredenheid verhoogd, die de reeds hoogopgevoerde belastingen allerwegen gewekt hadden. Van bijna alle oorden des rijks komen berigt en omtrent onge regeldheden, ontstaan bij de invoering der belasting; de mole naars hebben onderling zich verbonden om den ambtenaren der belasting te beletten de onlangs uitgevonden werktuigen waar door de hoeveelheid meel wordt aangegeven welks door den molen is gemalen, aan hunne molens le bevestigen. Daar het verboden is te malen zonder deze koutröle zal weldra een hon gersnood het gevolg zijn, en de overeenkomst wordt des te be denkelijker geacht, omdat zij door de mazzinistische komiteea bevorderd en gesteund wordt. De molenaars zouden door de komttees omgekocht zijn, die nu een hongersnood willen ver oorzaken, om hunne republikeinsche plannen te doen gelukken. De revolutionaire organen prediken ongestraft den opstand; de binnenlandsche toestand geraakt hoe langer hoe meer iu ver warring; de revolution, genootschappen zijn ijverig in de weer, en ziclt niet meer tevreden stellende met wanorde in Italië te wekken, hebben zij naar andere Staten hunne gezanten gezon den, om ook daar de revolutionaire denkbeelden te verspreiden, en hel volk rijp te maken voor de revolutie. De conferentie, thans te Parijs vergaderd om uitspraak te doen in het geschil tusschen Griekenland en Turkije, wordt door hen, die, iu de geheimen der vrijmetselarij en der genoot schappen zijn ingewijd, slechts als het middel beschouwd, door llusland en Prutssen aangegrepen om zich te redden uit de netelige pozitie, waarin de oosteurijksche minister-prezident vou Beust, hen gebragt heeft, door, zooals verzekerd wordt, bij de Porte op het zenden van een ultimatum aan Griekenland aan te dringen. Men is er overtuigd van, dat Rusland noch Pruis- seu het voorstel om op een conferentie te verschijnen, zou aan genomen hebben, indien zij het oogenblik voor de uitvoering hunner plannen hadden geschikt geacht. Over het algemeen gelooft men niet dat de conferentie eenig gunstig gevolg heb ben zal, en acht men het zeer waarschijnlijk, dat de strijd zal uitbreken, waarbij de Amerikaansclie Staten, de geheime bond genoot van Rusland, zullen optredeu, indien Rusland het som wijlen nuttiger rnogt oordeelen niet aan den strijd tegen Turkije deel te nemen. Belgie. Verscheidene letterzetters en drukkers van den Monitcvr beige hebben den arbeid gestaakt, en daar zij volharden bij hunne weigering weder te gaan werken, heeft de regering, ten einde eventueel geen gebrek aan de noodige werkkrachten ta hebben, zich op eene andere wijze het noodige personeel ver schaft. Op last van den minister van oorlog zijn nl. lijsten opge maakt van alle thans bij de garnizoenen in dienst zijnde soldaten en korpoiaats die op eene boekdrukkerij kunnen werkzaam zijn, en dus opgeroepen zullen worden om gezellen der landsdrukkerij te worden, zoodra de behoefte aau beu zich doet gevoelen.

Vlissings Weekblad | 1869 | | pagina 5