mn. I der aanwezigen, of als aan liet lief ..uit lil: léden van jinisters en- iniiu's- es Ooit 'an buiten de resi- n enkele van bet ide leden van aan- :ieren van het 1' toen gekomen, aan ilijke familie voor- In de vorige week den ochtend, vóór lien vond een waar een briefje, vermel- had. Een schoen- ■iioinen. strekt om de toepassing van het algemeen stemregt in Spanje alsook de bijeenkomst der definitieve Cortes te verhinderen en het erudiet des lands te doen afnemen. Het gouverne- i uw te,.- en- ment, dese manoevres kennende, heeft besloten de nationale .sj de |iresidenten souvereiniteit ongeschonden te handhaven en voor de openbare Oost-Indische be- ))rde te waken tot de bijeenkomst der Cortes, wier beslissing zij eerbiedig afwacht, zonder daarop te willen influenceeren. TeSevilla hebben Zondag avond onderscheidene groepen de stad doorkruist onder het geroep van Leve de Republiek! De bevolking is eeliter rustig gebleven en de orde is niet verder gestoord. Te Xeres waren dien dag ook volkslioopen, die zich van den wapenvoorraad wilden meester maken. Caballero beeft een bataiilon uitgezonden, hetwelk wapens naar Cadiz heeft overgebragt. Uit Malaga wordt van gisteren gemeld, dat Caballero 600 gevangenen heeft ontslagen, en dat er 270 voorden regter gebragt zullen worden. De Gaulois verhaalt de volgende gebeurtenis: De heer H. was getrouwd met zijne nicht, schoon en lieftallig maar.... doofstom. Onlangs beviel zij van eene dochter. Eenige dagen na den afloop der verlossing werd de geueesheer bezorgd. Be waak uwé vrouw zorgvuldig, zeide hij lol de heer H., zij heeft iets vreemds in haar oog, iets onrustigs over zich, waarschijnlijk eene voorbijgaande waanzinnigheid; laat haar dan niet alleen, zij mogt iets doen dat schadelijk was. Na eenige dagen ont kwam échter de moeder aan hare bewakers, ijlde in den tuin, rukte met groote inspanning een zwaren steen uit den grond, snelde naar haar slaapkamer terug, en wierp dien steen vlak naast de wieg van haar dochtertje op den vloer. Het kind ont waakte met schrik, en met een blik vol naamlooze blijdschap viel de moeder op de knieën. Goddauk, haar kind was niet doofstom Als een bewijs hoe drok te Parijs de post-werkzaamheden tijn tegen het einde van het jaar, deelt men mede dat er in de i laatste dagen van December middelbaar gerekend uit die stad 1 1-.. J-» ie. die den 9 zal bij hield aangemerkt), komst gehad in het en verneemt dat bij en Frauscheu minis- beeft gegeven van a van diens verlau- [oleon III te onder- ire werkzaamheden Irie punten van het i zegt, overeenstem- o__ en het vierde en het Jfloil aangeteekende brieven zijn verzonden, dat op Oudejaars- eveii. Bij het vierde avond twee inillioen visite-kaartjes aan het bureau waren ont- jjlkeTurkscheouder- vangen en dat het getal brieven en bladen p. m. vijfhonderd- irug te keuren, mis- 1 duizend per dag bedroeg. oeleii der staatsman- Het jaarboekje voor statistiek geeft onder meer curiëuse cijfers een opgaaf van heigeen in 1867, het jaar der wereldten toonstelling, te Parijs is verorberd: Aan wijn op het vat zijn gedronken op de fh-sch u alkohol en likeur, u u t appelwijn u n geïmporteerd bier u u Frsnsch bier u n Er zijn gegeten aan druiven ren, schijnt het met. kastijding van die langen dat zij ze op- of geen onder- eveneens het geval, nationale verdragen, jenlijk iets is dat van dusverre niet. zeer taak te deeleti, oindat e Grieksche politiek at in de gegeven om- ën gedaan heeft, en h-che dynastie, haren te moeijelijk maken, andere personen, lat itmakende, bevinden zal met het Fransclie over de grondslagen u Hij is voornemens i den tijd van de ope vleescli wild en gevogelte voor boter eijeren zee visch oesters riviervisch Kngeland. 355.358.100 kan 2.177.900 12.206.200 6.160.6O0 29.931.4:00 6.162.900 7.031.678 pond 151.54-5 524- 40.000.000 fr. 4.245.704. 24.790.856 87.128 994 26.427.826 1.887.799 2.925.906 wordt als de raddraaijer in de handelingen der Porte. De schrij ver oordeelt dat Turkije, zelfs in geval deze Staat overwinnaar blijft in een oorlog, zich in een nog slechteren toestand dan te voren zou bevinden. 's Rijks inkomsten over 1868 beloopen 71,660,677, zijnde 3,127,161 meer dan in 1867. Op ongeveer 60,090 na leverde de income-tax alleen eene vermeerdering op, gelijkstaande aan die in het algemeen. De accijnsen, domeinen en diverse bronnen van inkomsten zijn eenigzins vermeerderd, waardoor de vermindering van inkomende regten enz. gedekt is. De uit voerwaarde tot 1 November II. is een millioen p. st. meer dan die in October 1866 en 1867, doch bijna twee inillioen pond. st. ininder dan in September van dit jaar, die echter buitenge- woon waren, namelijk drie millioen boven die van Augüstus 11; De uitvoerwaarde over November is bijna 3 millioen p. st. min der dan iu October 11. Uit Plymouth wordt van den 3 dezer berigt, dat Reuters telegraaf de tijding aanbragt dat zestig lijken uit zee, tusschen Kaap Finistereen Kaap Ortegal, op 28 en 29 December waren aangespoeld. Oorspronkelijk kwam dit nieuws uit Corunna. Het zachte weder, dat gedurende December heersclite, heeft op sommige plaatsen de kersen- en bessenboomen doen uitlopen, en de Daily Dews berigtte Maand een appel, te t grootte van eene kastanje, ontvangen te hebben, meteen brief van den lieer Barker, uit Ashford (Middlesex), waarin deze meldt, dien appel op nieuwjaarsochtend te hebben geplukt, en wel vail een bourn, die geenszins iu eene beschutte plaats, maar op eene hoogte staat. De boom schijnt verscheidene dergelijke appelen' op te leveren. s. De directeur van politie te Londen, sir Richard Mayne, een man die een zeer moeijelijk ambt waarnam, is in den ouderdom van 73 jaren overleden. Te Rochdale, in genoemd graafschap, rukte de wind op Kersdag het dak van een nieuw schoolgebouw af, waarin zich vierhonderd personen bevonden bij gelegenheid der inwijding. Velen werden zwaar gewond, doch niemand verloor liet leven., Het ongeluk te Abergele schijnt zeer weinig tot waarschuw wing te strekken. Jl. Vrijdag liepen dertien waggons, met. steenkolen beladen, door verzuim de helliug eener spoorlijn in Wallis af, en zouden ten slotte tegen den trein van Cardiff heb-, ben moeten aankomen. Na 7 of 8 Eugelsclie mijlen te hebben afgelegd, had een der beambten van bet station, waar de- wagens op dat oogenblik zouden doorrollen, de tegenwoordig-- beid van geest ze at te leiden in eene goederenbergplaats, die verbrijzeld werden waardoor veel schade ontstond, doch tevens werd bet gevaar, dat den trein van Cardiff dreigde, afgekeerd; 1 De Times schrijft in zijn City-artikel: „Zekere personen, in Duitsclilaud, welke zich bankiers noemen, houden er zich mede bezig, om aandeelen van de Oosten rij ksche staatsloterij aan personen in Engeland te verzenden, wier nainen zij in daar toe opzettelijk vervaardigde certificaten laten invullen, zonder daartoe de opdragt of magliging gekregen Ie hebben. Het is onteerend voor de Oosten rij ksche regering, dat zij dit onvoeg zaam spel rustig aanziet, te meer daar er zoo gemakkelijk een einde aan kon gemaakt worden, door aan deze lieden hunne kwalificatie als agenten of inschrijvers te ontnemen." De grondslagen van de toekomstige politiek der regering tegenover China zijn, zegt men, gelegd iu eene overeenkomst tussshen lord Clarendon en den heer Ausou Burlinaaine, den over Amerika naar Londen gekomen algeineenen Chinescheu De in Londen sedert Kerstijd gepleegde misdaden zijn I gezant bij de beschaafde natiën, die zich te Parijs, bevindt. Dis iet den 1 Januar'ij weder vermeerderd met zware vergrijpen en zuiden met de ongelukken, waartoe behoort de ontploffing van een vuurwerkfabriek in de wijk Bethaal Queen, die aan Uu-er dan een persoon het leven kostte, een dagblad van middel- matigen vorin vullen kunnen. De twisten, die uit dronkenschap ontstonden gedurends Kersavond en Kersdag, kostten vijf personen het leven; elf anderen werden gevaarlijk gewond, zoodat het getal van zware vergrijpen alleen te Londen zestien was, alwaar buitendien een half dozijn kinderen gedureude genoemde 24 uren op straat iadden deze zich tegt'i stierven, zonder dat zij iemand schenen toe te belmoren, gerigt, die door eenig8 Op den Midland-spoorweg zijn de reizigers geschokt ge- Wordtn door eene botsing, weder ontstaan ten gevolge van het ter van binnenlandse w fepoorivisselen vaneen goederentrein. waarin hij de insured! Gedurende zes dagen, met inbegrip van de drie Kersfeest- chrijlt aan de Kagen, vervoerde de onderaardsche spoorweg te Londen 800.07-2 Uizigers. turnal Official, nieUb ederlaiutsch gezant in ^id van gevólmagtigi» triendschap, handel en eeft gesloten, hetwelk Tusschen Spanje en van gelijke strekking arden van Japan werd Na de inneming van ;luna, Burgos en lie partij zijn 1 .t aan gëelVWMP Baf' tdekt. [~T iféM ÜtDaily '-News meldt, dat ook een vlugschrift te Parijs over de Turksche aangelegenheden 'is uitgekomen, getiteld militie. Deze agiwi" Suicide de l' Eiipire Ottoman, waarin Oostenrijk genoemd grondslagen zouden de volgende zijn. Vooreerst, dat natuur- ijk de bestaande overeenkomsten strikt nagekomen zullen wor den ten tweede, dat alle onderhandelingen met de centrals Chinesche regering te Peking en met de provinciale autoriteiten gevoerd zullen worden; en ten derde, dat indien eenig geschil ontstaat, alsdan vóórdat er tot oorlog wordt overgegaan, door de Engelsehe autoriteit in Ohina de zaken aan de regering iu Engeland zulleu opgezonden worden om advies. Lord Claren don heeft aan Hr. Ms. agenten in China de instructie gezon den, om te handelen iu dien geest en met dat doel, en 0111 alle Engelsehe onderdanen te waarschuwen, den verschuldigde!) eerbied te bewijzen niet alleen aan de wetten van China, maar ook aan de gebruiken en gevoelens van het Chinesche volk, Als het parlement bijeenkomt, komt de heer Burliiigame uit Parijs terug, om verder te onderhandelen. Andermaal heeft er eene demonstratie plaats gehad ter cere van den Amerikaanschen gezant, en wel Zalurdag avond in de vergadering van den werkenden stands» Lamliëth, alwaar hein een adres vail sympathie, is aangeboden, waarna bij vóoj de vergadering het woord heeft gevoerd. In zijne rede toonde

Vlissings Weekblad | 1869 | | pagina 3