1 18G8. 1N°. 289. Zaturdag 8 Augustus. Gde Jaargang. VLISSINGEN. F. H. SCHIFFER. POLITIEK 0VERZ1GT. Ui BfflEfLAOSCHE TIJDINGEN. n 7» cent lager, d. e nan voer uit onze bui. eit tot f 12.50 a f 12.60 a ter uiarkt, die er vrij andeld et voor de zaai geschikt, mooi en blank en bragt la voorgaande week. weinig ter markt. Vonj gd en kwaliteit gekocht, 0 per vat. .20. Wintergerat f 6 fif f 5.25. Groene erwui enbooueu f a f VLISSINGSCH WEEKBLAD. «V-S --vv I^ieuwendijk PI no 10L Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te Bendau uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents, behalve 35 Ceuts zegclregt voor elke plaatsing BUREAU: Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 80 Cents, franco per post 95 Cents. Afzonderlijke nummers 10 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. a f Rogge f 7.50, 5 a f 5 50, Boek wrii tonen f a f -.a f Witti .0, Graaaweditof ten. 2'/, pet. 3 5 *'l, 2'U. S 5 5 3 57sl, «6 88 130'/, OS" 6»:/j U'li 199"/, 70'|. W'l, 43'I» 81,sl] S2»l„ 24'/. 773 uien, worden beleef- ers hiervan spoedig)! rzoek te doen, wijl! nen hoe groot ii«| „De geest de door IX W. J. i. verschijnen. 1» komen: De eenheii band met de laatst! De NkdkrlandscHI tven7 De Gezelieï 1ERLANDSCHE BEHOEF- üENJS VAN DE INVOE- )MEK EN GÖTHE, ik' Leen over onderwijs jannen van Studie en medewerking beloofd. 3TTELER hebben aan hunner werken toege'1 t tot/ geschieden, gelief' er A. B. FAN BJ'J I TK VLISSINGEN. De Frausche regering heeft met de Porte eene overeenkomst gesloten, waarbij bet aan hare onderdanen op het Ottomanische gebied voortaan vergund zal zijn er grondeigendom te bezitten. Thans wordt uit Konstantinopel berigt, dat ook Oostenrijk en Engeland met de Porte onderhandelen over het toestand van hetzelfde regt a an hunne onderdanen, dat met de strikte opvat ting van den koran in strijd is. Het berigt dat het Oostenrijksche gouvernement het schut tersfeest te Weenen tot onderwerp eener diplomatieke circulaire heeft gemaakt, ten einde zich bij voorbaat te onttrekken aan de verantwoordelijkheid voor hetgeen aldaar mogt worden be sproken, wordt door de Weener Bebatte voor ongegrond gehou den. „lil dien geest zegt dat ministeriële orgaan mag de heer von Beust met den Pruissischen gezant alhier over het feest hebben gesproken, doch eene schriftelijke verklaring van de bedoelde strekking zou bijgedragen hebben om een politiek charakter aan bet feest te geven, en dit was liet juist wat verme den dieude te worden." Men zal zich herinneren, dat de president der Amerikaansche Unie, kort vóór dat de zitting vail liet congres verdaagd werd, een voorstel bij de vertegenwoordiging heeft ingediend tot wij ziging der constitutie, strekkende om den duur, waarvoor de president gekozen wordt, voortaan testellen op zes, in plaats van vier jaren en de senatoren niet te laten verkiezen door de wet gevende uiagt der afzonderlijke staten, maar regtstreeks door de bevolking, Uit de gewone berigten (want het bovenstaande is alleen langs telegrafischen weg bekend geworden) blijkt, dat aan dit voorstel van den president nog andere belangrijke wijzigin gen in de constitutie verbonden waren. Zoo wil hij den presi dent der Unie niet langer benoemd zien door de daarvoor aan gewezen kiescollegies of gedelegeerden, maar direct door liet volk, dat ook, als de eerste stemming tot geen resultaat heeft geleid, bij de tweede stemming de beslissende autoriteit zal zijn, en niet de vertegenwoordiging, gelijk thans het geval is. Ver der wil de president bepaald hebben, dat bij den eventueelen dood of eene schuldig verklaring van den president, noch de vice-president, noch de opperregter liern zal opvolgen, maar in de eerste plaats de minister van buiteiilandsche zaken en in de tweede een under lid van het ministerie. Ten slotte wil hij de benoeming voor het leven van de leden der regterlijke magt opgeheven en hen slechts voor den tijd van twaalf jaren gekozen ziea. De president Johnson kan onmogelijk succes voor die voor stellen verwachten, of verwacht hebben. Hij weet, dat zijnen poli- tieken invloed bij de vertegenwoordiging zoo goed als nul is. Blijkbaar heeft hij dus andere bedoelingen gehad met zijne voor- dragt, die eerst ingediend werd, toen het congres op liet puilt stond van uiteen te gaan. Maar een zijner voorstellen is buiten dien onaannemelijk. Hij wil dat de president, als zijn zetel bin- nentijds vacant is, en dus ook als hij schuldig mogt worden ver klaard, opgevolgd zal worden door een der ministers. Elke president nu kiest, als hij in functie treedt, een kabinet, dat in het staatkundig beleid in hoofdtrekken zijn gevoelen deelt. Wordt nu de president schuldig verklaard aan schending der constitutie, gelijk met den heer Johnson bijna het geval zou zijn geweest er ontbrak daartoe in den senaat, gelijk men weet, slechts éóne stem dan deelen de ministers wel is waar niet in deze veroordeeling, want zij worden, volgens de Ameri kaansche constitutie, slechts als de uitvoerders van den wil des presidents beschouwd; maar dit neemt niet weg, dat het de grootste ongerijmdheid zou zijn, hen regtens den president te doen opvolgen, wiens gevonnisde politiek ook hunne politiek is, zoodat men va\i hen eene herhaling van het gebeurde zou kun nen verwachten. Overigens dient gezegd te worden, dat de Amerikaansche dagbladen weinig waarde hechten aan de voor stellen van den president, en het laat zich dus voorzien dat de bedoeling, die de heer Johnson er mede moet gehad hebben, niet bereikt zal worden. Vlissingen 7 Augustus. Heden morgen arriveerde alhier ter reede het Engelsche koninklijk stoomjagt Victoria and Albert, gevolgd door een kleiner stoomjagt, genaamd Alberta, komende van Portsmouth Aan boord van het eerstgenoemde bevonden zich HH. KK. HH. de prins en prinses van Hessen, op reis naar Hessen Darm stadt. HH. IvK. HH. zijn van de Vitoria and Albert overgegaan op het kleine stoomjagt hetwelk, de vorstelijke personen langs de binnenstrooinen tot Dordrecht en van daar zoo ver de waterstand gedoogt den Rhijn op moet brengen. Be Victoria and Albert is weder naar zee vertrokken. Maandag had alhier een droevig ongeluk plaats. Een jon gentje, omstreeks vijf jaren oud, het eenig kind van een der onlangs overgeplaatste werklieden van 's lijks marinewerf, dat nog voor eenigen tijd bij zijne familiebetrekkingen was achterge laten, reed in den namiddag van dien dag met zijn oom op eene met graan geladen boerenwagen, toen liet, door een noodlottig toeval, van de wagen viel, met liet hoofd naar beneden, juist voor het wiel, dat over hem heen ging, ten gevolge waarvan hij, niettegenstaande alle aangewende pogingen om hem in liet leven te behouden, eenige oogenblikken daarna is overleden. De vader, die van het ongeluk, alhoewel niet ten volle, wetende was, is eergisteren avond herwaarts gekomen. De toestand van deze laat zich gemakkelijker gevoelen dan beschrijven. Onder directie van de heeren dr. L. C. E. E, Foek en Manuel Woltf Mz. wordt te Amersfoort, volgens circulaire, eene Maatschappij van zijdeteelt in Nederland opgerigt, in aandeelen, waartoe de inschrijving geopend is. Uit Oostbnrg wordt, dd. 3 Augustus jl,, liet volgende gemeld Heden namiddag omstreeks 3 uren ontstond in deze gemeente brand op de hofstede van den landbouwer A. Adriaansen. In korten tijd waren een wagenhuis met het zich daarin bevindende landbouwgereedschap, een varkenshok, eene mijt hooi en twee groote hoopen gerst een prooi der vlammen. Niettegenstaande de,meeste spuitgasten in den oogst werkzaam waren, kwamen in zeer korten tijd de beide spuiteinJfTwerkingyterwijl ook al spoe dig de brandspuit der gemeeniT^&ïid'zundf a&jikwam. Aan ver- HÉB 'f**

Vlissings Weekblad | 1868 | | pagina 1