VLISSINGSCH WEEKBLAD. ing. LEN. CHTE RECEPT, TTENT MAAKT, 1868. N°. 288. Zaturdag 1 Augustus. 6]e Jaargang. L! POLITIEK OVËRZIGT. BÜÜNEXLAXBSCUE T1JDI\GE\. 4 s enkt'le partijtje-- t,ir de aangevoerde gaarne agerij en voor specula. 0,per vat. 80. Wintergerst f5 75 1 5.25. Groene erwitu ■nboouea f 5 a I U.iu. '13.75.-~ Rogge 17.5 ,50 u i 5 50, Boek t a 1'Wil i, Graauwe ditc f ocliter M. J, aas en werken lie ntend tegen de oaLj wid; zij zijn zac« URBANUS VIII neen geneesmiddel ele donzen zijn ver UENEN ZOON' J. F. Stades, op het Spui- Geluk. W. Houtzager. S Kister. Krekelberg. A'. van Crimpen. P. J. Aerssen. van de Panne. J. Mertens, op de Markt. M. D. van Leeuwen. l. Kniknie Zoou. Pieterae, iu de Kapelli H. van Gils, in de KieuwJ t. 'atrin. Schrijnen, in de Stcenstraatf S. M. SmitBuchel, op dj rkt. J. Klijberg. B. Bonte. A. v. d. Wielen. .T. M. Gasille. W. K voo u. I TE VLIS8INGKN. LLEN, berfl sinds zoo vele jaren lik, zijn door ons 1' itend. verkrijgbar &CB8&. t. ,e willen zijn, dat door o" bereid volgens het oudef in de hier boven opgegeo mie Depothouders. Ju f naaniteekeuing van de ve welke handteekeiiing -jes verzegeld zijn W'J 11 te letten, en raden bu« 31 haalt. Alleen de ich aan te schaffen, en z" aaksels. Nieuwemlijk H no 101. VLISSINQEN. Ailrertentiën gelieve men aan den Uitgever in te «i-ndeu uiterlijk Donderdag «vond ten 8 ure; de prij* «au i4 regel* is 40 Cents, voor eiken regel meer 10. Oiite, bebaive 35 Cent» regelregt voor elke plaatsing BUREAU: SCHIEFER. F. H Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 80 Cents, franco per post 95 Cents. Afzonderlijke nnmmers 10 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Po»t~ directeuren. Pa Eransche regering heeft den 27 dezer in het Wetge vend Ligcliaam geïnterpelleerd over het haar toegeschreven voornemen tot wijziging dér kieswet. De heer Rouher verklaar de dut zij aan dergelijk plan niet denkt. De kamer heeft, nadat zij de wet op de middelen had aangenomen, ook liet buitenge wone budget, goedgekeurd, en vervolgens de leeningwet aange nomen met 213 tegen 13 stemmen. Uit het nader verslag, door den rapporteur voor hét budget over deze wet uitgebragt, blijkt, dat liet bedrag der leening, door de regering aanvankelijk op 44b millioeii fr. bepaald en dat de commissie tot 411 ïuilïioen had willen verminderen thans op 429 millioen is vastgesleld. De afdoening der financiële ontwerpen van wet werd voorafge gaan door een belangrijk besluit, met algemeens stemmen geno men: nl. dal tot afschaffing van art. 17b! van liet burgerlijk wetboek. Geen der aanwezige leden verzette zich tegen het daartoe strekkend regeringsvoorstel, en dus zal frankrijk eerst daags voor goed uit zijne wetten zien verdwijnen liet schandelijk privilegie, krachtens hetwelk, in gevallen van twist tusschen bazen en werklieden, over liet bedrag der loonen, de betaling van liet werkloon gedurende liet afgeloopen jaar, of de afreke ning van gedane voorschotten op iiet loon van het loopcnde jaar de meester op zijn woord geloofd wordt voor den regter. Een einde is dus gemaakt aan de schennis van een der grondbe ginselen van gelijkheid van alle burgers voor de wet. Het verwekt in Engeland geene geringe verwondering, dat volgens de Portugeesche bladen de Engelsche troepen eener kanonneerboot te Coulonia, in Guinea, aan wal zijn gegaan, alwaar zij de Portugeesche vlag naar beneden gehaald, de Britsclie daarvoor in plaats gesteld en het Portugeesche wacht- corps gevangen genomen hebben. Naar men er bijvoegt, had de Uritselie gouverneur van Siera Leone tot dit alles magtigiag verleend. Wanneer het berigt zich bevestigt, dan staat zulk eene magtiging gelijk inet eelie feitelijke oorlogsverklaring. Vooralsnog evenwel weet men er niets naders van en zal men dus verdere berigten moeten afwachten. liet te Praag verschijnende blad Poli/ik, dat zich in den strijd voor hetgeen het de regten van Bohemen noemt, heviger dan alle Czecliische dagbladen tegen de regering heeft uitgela ten en de grenzen eener betamelijke polemiek ten eenemale is te buiten gegaan, is voor eenige dagen door de autoriteiten in beslag genomen. Door deze vervolgingen heeft het besloten voortaan de uitgave te staken. In het afscheid aan zijne lezers zegt In t onder anderen, dat liet de vaste overtuiging heeft, dat het tijdstip niet ver ineer is verwijderd, waarop de Czechen de laatste en zwaarste beproevingen zullen hebben doorgestaan. De zitting van het congres te Washington is den 27 dezer ver daagd tot 21 September a. s. Omtrent de voorstellen van den lieer Stevens, om op grond der door hein ontwikkelde vijf pun ten, den president Johnson op nieuw in staat van beschuldiging 'e stellen heeft men niets nader vernomen. Misschien heeft het huis van vertegenwoordigers raadzaam geacht, die voorstellen zoogenaamd aan te boliden tot het najaar, dat is de beraadsla- B'hg uit te stellen ad Ca/endat Graecus. De mislukte proef der republiekeinsche partij, om den president te veroordeelen, kan althans het huis niet aangemoedigd hebben, om die proeven te herhalen. Voordat de zitting verdaagd werd, heeft het congres zich nog bezig gehouden met de bill 'omtrent de regten der in Amerika genaturaliseerde burgers die in het buitenland verblijf houden. De vergadering heeft geen onderscheid willen maken tusschen de regten van die burgers en van hen, die geboren Amerikaan- sclie bursters zijn, en deze gelijkstelling is voornamelijk tegen Engeland gerigt, hetwelk de regten op zijne bergers, al hebben deze zich elders laten naturaliseren, steeds is blijven handhaven. Daarentegen is het congres niet zoo ver gegaan, om den presi dent te magtigen, bij wijze van rcpressaille een burger uit een vreemd land van zijne vrijheid te berooven, indien de regering van datzelfde land een in Amerika genaturaliaeerd burger arres teerde, krachtens het beginsel, dat die naturalisatie hem niet .ontheft van zijne verpligtingen jegens zijn geboorteland. Deze magtiging is wel in de bill gevraagd, doch het congres heeft haar verworpen. Ook de commissie had zich tegen die magtiging verklaard. Vlissingen 31 Julij. Jl. dingsdag arriveerde alhier de heer Turk, chef van het materieel bij bet departement van marine, waarschijnlijk om de laatste hand te komen leggen aan de opheffing der marinewerf, en tevens om, maatregelen te beramen ten einde na de opheffing in de behoefte van het Nederl. loodswezen te kunnen voor zien, voor de reparation enz. aan de loodsvaartuigen, alsmede voor de betonning, bebakening en verlichting. De luitenant ter zee le klasse J. Tromp wordt met den 15 Augustus e. k. eervol ontheven van de betrekking van onder equipage-meester der marine bij 's rijks werf alhier en tevens op non-activiteit gebragt. Wij kunnen niet nalaten de aandacht onzer geachtte lezers te vestigen op de hierachterstaande ad vei tentie, en wij hebben bij (leze de eer de Katholieke fiet/erlandscAe Brochuren-Veree- nrging terlezing aan te bevelen, bijzonder aan ouders zoowel in hun eigen belang alt in dat hunner kinderen. De minister van binnenlandsehe zaken verwittigde de be velvoerders van stooinbooten of andere vaartuigen, die de Noord bevaren: dat zij, bij het in- en uitvaren van die rivier tegen over Dordrecht, de Oostergeul moeten volgen, zooals die door tonnen is aangeduid; dat, indien het volgen der Westergeul, tot verbreeding en verdieping waarvan een rijks-stooinbaggervaar- tuig werkzaam is, onvermijdelijk is, zij dan de snelheid hunner vaartuigen zoodanig moeten verminderen, dat geen schade kan worden toegebragt aan dat stoombaggerwerktnig of aan de daar toe behoorende vaartuigen tot vervoer van baggerspecie. Wor dende genoemde bevelvoerders verantwoordelijk gesteld voor alle schade en nadeelen, die ligt. gevolg mogten zijn van liet niet ;ant te Broisèl isliïiti nder heferundveq-op voldoen aan deze kennisgeving. Blijkens een telegram van Zr> niet zeker, dat de ziektegevallen, die'

Vlissings Weekblad | 1868 | | pagina 1