mjnimuutsciiii tij mien. BUlTPLAOSm Tinmtiii. Wat het derde punt betreft neemt de Gemeenteraad hier, even als in de beschrijving van den tegenwooriligen toestand een afzonderlijk jaar voor de afdamming van het Sloe, hoewel hier in het voorbijgaan wordt opgemerkt, dat nn-ii in het eerste geval bepaald schijnt te willen wachten met de afdamming van liet Sloe, totdat alle Haven en Kanselwerken op Walcheren zijn voltooid, iets wat in het plan van den Gemeenteraad volstrekt het geval niet is. Immers is men bijna algemeen van gevoelen, dat het Tractaat met Belgie aan de afdamming van het Sloe vóór de opening van het Kanaal door Walcheren niet in den weg staat. Mogt dit echter worden vooronderstelddan ware dit welligt met overleg van Belgie te regelen;de grootste tegenstand toch van Belgie is ontstaan uit de vrees voor groot nadeel, dat men zag in den aanleg der Vlissingsche lijn en daar dit nu eene afgedane zaak een fait accompli is, zoo zullen zeer waarschijnlijk nu gcene nieuwe moeijelijkheden door Belgie worden gemaakt. Wierd onverhoopt de afdamming van het Sloe, hetzij door déze, hetzij door géne omstandigheid opgehouden, dan zou men, met betrekkelijk geringe kosten, de gelegenheid kunnen maken om tijdelijk met eene Stoomboot de communicatie te openen tusschen het Sloe, de Spoorwegbanen tusschen Vlissingen en het Sloe, als in punt 1 en 2 bedoeld en gewenscht, gereed gemaakt zijnde, in welk geval de Spoorweg van Vlissingen naar Goes reeds in 1870 zou kunnen geopend worden. Wat het vierde of laatste punt aangaat, de Spoorweg zou dan uiterlijk in 1871 kunnen worden geopend, dus twee volle jaren vóór het tijdstip waarop dit, naarhet tegenwoordige plan (afdamming van het Sloe na de opening van het Kanaal door Walcheren) zou kunnen geschieden. Het is overbodig hier op het groot belang daarvan te wijzeneen zoo groot belangdat niet. alleen bestaat voor de verschillende deelen van Zeelandmaar voor het geheele landdat de Internationale Spoorweg zal doorsnijden en niet het minst voor de Maatschappij tot Exploitatie van de Staatsspoorwegen in één woord, een belang dat men zeer gerust als algemeen staatsbelang zal kunnen aanmerken. De Gemeenteraad van Vlissingen, overtuigd als hij is, dat het bevorderen der welvaart van Uwer Majesteits onder danen het hoofddoel van Uwer Majesteits streven is, draagt de belangen van Vlissing's ingezetenen, waarmede het be lang van zoo vele andere Uwer Majesteits Onderdanen verbonden is, eerbiedig en met vertrouwen aan Uwe Majesteit op. De Gemeenteraad van Vlissingen zou zich gelukkig achten, indien Uwe Majesteit kon goedvinden de werken tot vpltooijing van den ZeeuwschLiinburgschen Spoorweg zóó te doen regelen, dat met de afdamming van het Sloe zoodra mogelijk wierd aangevangen; dat middelerwijl de Spoorwegbaan van Vlissingen naar het Sloe wierd gereed gemaakt, het Kanaal van Vlissingen tot aau Middelburg wierd voltooid en alzoo, zonder onvoorziene gebeurtenissen, uilerlijk reeds in 1*871 de Zeeuwsch-Limburgsche Spoorweg voor het Internationaal verkeer te Vlissingen kon worden opengesteld. Vlissingen den 15 Julij 150 b. DE GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN, De Burgemeester J. W. CALLENFELS, De Secretaris, P. FORBES W E L S. Vlissingen 24 Julij. De kermis alhier is onder anderen bezocht door den lieer Hannema en diens zonen. Een van deze is de zoo beruchte Ne- derlandsche admiraal „Tom Pouce". Deze kleine man heeft de school van den heer P. Puijpe, onder wijzer alhier bezocht, op welke school hij 20 jaren geieden ook is geweest, en alstoen met eigen hand zijn naam, ouderdom enz. op papier heeft geschreven. Hij is door den heer Puijpe op eene gulle vriendelijke wijze onthaald, door ZEd. aan de kinderen der school voorgesteld, welke hem inet eenige toepasselijke liederen ontvingen, na afloop waarvan eene jonge jufvrouw uit naam der leerlingen een fraai bouquet hem aanbood waarmede hij zeer vereerd was. Dit bouquet was versierd met een nationaal lint met het volgende opschrift: Jan Hannema is geboren te Franeker den 23 April 1S39 alzoo is hij thans 29 jaar oud. Toen hij 2 jaren oud was voorspelde een doctor aan zijne ouders dat hij niet meer groeijeD zou, welke voorspelling ook is bewaarheid, want hij is niet langer dan 7 palmen en weegt slechts 11 Ned. ponden. Hij heeft inet zijne ouders de voornaamste plaatsen in Europa bezocht, van verscheidene personen kostbare geschenken ont vangen en werd overal om zijne welgemanierdheid en bevalligheid zeer gunstig ontvangen. Sinds 20 jaren reist hij onophoudelijk van de eene plaats naar de andere geniet echter eene voortreffelijke gezondheid. Nog altijd duurt de droogte voort, en doet zich het gebrek aan water alhier even als elders nijpend gevoelen, akkers en weilanden in den omtrek zijn van groen ontbloot, de boeren moeten het water voor hunnen veestapel soms uren ver vervoeren om hunne beesten niet van dorst te zien sterven, daarbij komt eene aanhoudende tropische hitte, welke den niensch verlamt, terwijl de koeijen en paarden bovendien nog gepijnigd worden, door eene groote menigte insecten. Ware het goed doordacht plan van den heer D. Dronkers te Middelburg, het aanleggen van een duinwaterleiding naar deze stad en Middelburg, niet tegengewerkt, dan zoude thans iedereen voor een zeer-geringen prijs van heerlijk frisch duin water voorzien zijn, en zou zich het gebrek aan goed drink waar niet zoozeer doëti gevoelen, terwijl wij ook nog rati onzen voorraad zouden kunnen mededeelen aan de landlieden in den omtrek. öostburg 22 Julij. Ter veemarkt 11. maandag hier gehouden, waren aangebragt, 13 stuks hoornvee, 2 schapen en 33 Varkens. Alleen de laatste werden vlug weg gekocht. Booisendaal 11 Julij. Als een bewijs hoe hevig dc plasregen geweest is, die 11. Vrijdag alhier viel, kan dienen, dat een volwassen persoon aldaar, die bezig was een dain bij zijne woning te maken, door het plotseling van de hoogte afko mende water werd omgeworpen en een eind weegs medegevoerd, zoodat hij bijna verdronken was. De bui had veel overeenkomst met eene wolkbreuk. Frankrijk- Door de officieuse bladen van Parijs wordt als om strijd voor ten eencnmale valsch verklaard het gerucht, dat de Fransche regering het eerst de Spaansche gewaarschuwd zou hebben tegen de zaïnenzwering, die de verbanning van zooveel generaals en van den hertog en de hertogin van Moutpensier ten gevolge had. Een dier bladen, de Constitutionnel, zegt gemagtigd te zijn te verzekeren dat de Fransche regering volstrekt niets geweten heeft van de woelingen, waaraan de hertog zou hebben deel ge nomen, en bovendien ook onbewust was van de maatregelen, welke de Spaansche regering dienaangaande moest nemen. Dat de zoon van Lodewijk Filips, zwager van koningin Isabella, na door zijne schoonzuster verbannen te zijn, zich voorloopig in Portugal gevestigd heeft, is thans zeker. Te Toulon in den tuin der marine staat een rozenbooin de rozenbooin van Banks, nl. van lady Banks, die een muur be dekt van 75 voet breed en IS voet hoog; hij is bij den wortel twee voet acht duim in omvang en draagt van April tot Mei p. m. 50.000 witte rozen. Die rozenboom is zeker de grootste die bekend is. De warmte is te Parijs tot zulk een graad gestegen dat het onweder bijna onophoudelijk boven de hoofdstad losbarst. Zondag morgen nagenoeg ten zes tire heeft eene geduchte stort bui Parijs en de omstreken onder water gezet. Hoe overvloedig de plasregen ook viel, heeft deze slechts een geringen invloed op den Thermometer gehad; ill den loop van den dag is de lucht gesteldheid even warm geweest als de vorigen dagen. De bewoners van een gedeelte der stad St. Louis waren voor eenige d: den dag hoog vertoonde, dat witte puntjes, lup hen en op i welke door zu overvallen, vi straat op, ell d jes meester te handen te krijt geilde menigte komt van bove toekomen, dat wen en kinder verkrijgen, wa Bakker, kleedt 's Ueineis gun door nij zich z gangers te ovij dollards, en gi, te beproeven 1' William T. Ba had doen opst zekere hoogte beladen waren satie in de stai al hechtte mei beweringen, magazijn van tengewoon gr Door ue t van Nederlam uitbetaald au hem tot wien vorm, aanval: andere beperl rigt is gestel antwoordkost Een voorstel grammen, tee weerwil der k van België, ir 13 jaren besl vaardigde, hi om te bewijz zending prijs ten geen nadt tot herzienin: ook de Neder Te Pes grooten indri nieuw geheiu gekomen te z verhaald. Sei commissie te dwenen. De heer Dulovit; nen persoon die op sterve te ontvangen Pesther brug heeft men el! de heer Dult^ Ofen voorzit inhoud aldus alle vermanii! te schaden, li u in acht." De ministe met het voor ingesteld, en gen, waarbij denking staa zich in een Houveds-otli den moord z Uit lij de vorige be schilder stuk

Vlissings Weekblad | 1868 | | pagina 2