toevoeging van suiker en inpersing van koolzuur als zoodanig. In Champagne worden jaarlijks 30 millioen flesschen van dezen wijn geproduceerd, die in ronde cijfers in de volgende verhou ding door de onderstaande landen geconsumeerd wordenAfrika lüO.OOU, Spanje en Portugal 300.000, Italië 400.000, Belgie 500 000, Nederland 500.000, Duitschland 1.500.000, Rusland 2.000.000, Frankrijk 2.500.000, England 5.000.000, Indie, 5.000.000, Amerika 10.000.000 flesschen. Den 18 dezer werd een gesloten wagen van een trein, die ten 10 ure te Toulon aankwam, aanstonds aan een anderen trein vastgemaakt, die in de rigting van Italië de reis voortzette. Het was, zoo als men weldra vernam, een wagen met menscheneters. Daarin namelijk waren de acht Arabieren opgesloten, die wegens •dit misdrijf ter dood waren veroordeeld, maar uithoofde van ver zachtende omstandigheden, der toen heerschende hongersnood, levenslange gevangenisstraf ondergaan zullen. De Arabieren maakten een bepaald bedrijf er van kinderen te stelen en op te eten. Kngeland. Het stedelijk bestuur van Londen heeft besloten het bur gerschap van Londen sir Robert Napier aan te bieden, tegelijk met eene eeresabel ter waarde van 200 guinjes. liet medische blad The Lancet, beschrijft in een reeks van artikelen de kazerne van Londen, wier toestand schandelijk slecht is. Een daarvan is reeds dertien jaar geleden, zoo het heette finaal afgekeurd. De 350 matrozen van de Great Eastern, welke, aangeno men waren om dienst te doen tijdens de Parijsche tentoonstelling, toen het groote schip bestemd was om tusschen Dover en Calais geregeld te varen, doch welke even als de directeuren in het succes dier onderneming, die niet doorgegaan is, zijnleleurge steld, hebben schadevergoeding gevraagd en bij minnelijke schikking heeft de directie 5000 aan schadeloosstelling en Losten van het geding uitbetaald. In de vorige week is te Hudson, de hoofdstad van het Noord-Amerikaansche district Columbia, zekere Jozet Brown ter dood gebragt, die door het opzettelijk in brand steken zijner woning, een bij hem inwonend twaalfjarig meisje levend heelt doen verbranden, te wier naam hij eenige dagen te voren eene levensverzekering van 5000 dollars voor den tijd van slechts weinige, maanden genomen had. Brown heelt op liet schavot eene tamelijke bedaarde toespraak gehouden, waarin hij de wijze, waarop zijn regtsgeding gevoerd was, afgekeurd en zijne k onschuld betuigd heeft. Zijne vrouw, die medepligtig aan zijne misdaad is geweest, zal in November gevonnisd worden. Een niet minder treurige tegenhanger van dat feit is eene daad, waarvan de Nouvelliste van Marseille, van den 13 dezer gewag maakt, namelijk de vergiftiging eener moeder door hare i eigene elfjarige dochter, die, uit wrevel over het onthouden van A eenige versnaperingen, phosphorus in een voor hare moeder be- stemd glas ezelinnenmelk heeft gemengd. De Southwark-Bridge, een der Londensche Theemsbrug- L gen, die door een particuliere maatschappij werd gebouwd, welke tot dusverre nog bruggeld van rijtuigen en voetgangers hief, is Rdoor de City voor 200.000 aangekocht en voor het vrije ver keer opengesteld. I De beslissing in het regtsgeding van Risk Allah tegen den l)aily-Telegraph hebben wij reeds medegedeeld. De 'jury kon het eerst niet eens worden over het bedrag van de ^schadevergoeding. Een lid verzette zich tegen de beslissing der meerderheid. De voorzitter van den jury vroeg eer.-t of men tevreden was met de beslissing van de meerderheid. De eischer antwoorddeja, doch de verweerder: neen. Na eene zitting van .nog eenige uren werd eindelijk de eenstemmigheid verkregen en het bedrag op 960 vastgesteld. Sommigen gelooven, dat jj| tot dien prijs de reclame voor den JJail'y-Telegraph, welke in *leze opzienbarende regtzaak gelegen is, niet te duur gekocht js. ■Risk Allah heeft thans nog een eisch tegen den Standard. Hij wil Rit blad dwingen tot opname van een 16 blz. lange wederleg ging van iets dat het vroeger over hem geschreven had. Het blad heeft echter reeds eene apiende honorable in zijne koloin- i ?IR'n opgenomen, en de regter heeft voorloopig die veroptsphul- jbging volkomen afdoende geoordeeld, p Bnitsclilancl. In al de kerken van Belgrado is een lijkdienst gevierd (i eere van de nagedachtenis \an den overleden vorst. De v.er- I lcrei'woordigeis der vreemde mogendheden woonden die gods- lenstoefening in de hoofkerk bij. Bij proclamatie van den mijiis- •Lr oorlog wordt aan het leger en de burgerwacht dank ge zegd voor de opofferingen, welke zij zich tot het handhaven der openbare orde hebben getroost. Tevens wordt de hoop te ken nen gegeven, dat zij, indien dit mogt vereischt worden, ander maal zullen gehoor geven aan de stem van den opperbevelhebber der militaire magt, en op die wijze tot een hechten steun strek ken aan den jeugdigen vorst des lands. Voorts is met betrekking tot de Servische aangelegenheden te melden dat de heer Ristich, die door het voorloopig bewind naar Parijs was afgevaardigd die stad verlaten, doch den jongen prins Milan niet medegenomen heeft. Hij is van Parijs naar Weenen vertrokken, om bij de Oostenrijksche regering eene ge lijke zending te vervullen als hem bij de Fransche was opgedra gen, nl. tusschen de twee mogendheden eene overeenstemming betreffende de troonopvolging in Servie te bewerken. Mag men een der te Parijs gevestigde correspondenten van de Köhi.-Zeit. gelooven, dan is genoemde erfgenaam van vorst Michaels troon plotseling ernstig ziek geworden; Het zuiveren van de reede van Sebastopol, door liet weg nemen van de daar gezonken schepen, duurt steeds voort en zal waarschijnlijk tegen het einde van het jaar 1869 afgeloopen zijn. Don 20 Mei jl. werd de kiel van het in de tweede linie gezonken schip Sjuriastoslaiv omhoog gebragt en naar de Nikolai-batterij geboegseerd. In deze linie liggen thans brokken van de schepen TschesmeMaria en Rosiislaw, die zich onder de waterlijn be vinden en nog in den loop van dezen zomer weg geruimd zullen worden. Dan is nog slechts het voornaamste werk verrigt, daar de schepen, die in de eerste linie zijn gezonken, zoo diep liggen dat zij der scheepvaart niet hinderlijk zijn. Italië. Rome 17 Junij. De verjaardag der verkiezing van Paus Pi us IX op den Stoel van den H. Petrus in het jaar 1S46, werd heden weder gevierd. In de Sixrijnsche kapel droeg kardinaal Reisach het £1. Misoffer op, en na afloop der kerkelijke plegtig- heden begaven zich de kardinalen naar den H. Vader. Daar de deken van het H. Collegie afwezig was, bood de onder-deken, kardinaal Patrizzi, in eene korte aanspraak den H. Vader de wenschen der kerkvorsten aan. De H. V'ader antwoordde met eene bewogene stem liet volgende: //Deze wenschen, van wier opregtheid ik overtuigd ben, neem ik dankend aan. De strijd tusschen het- goede en het kwade is zoo oud als de wereld; hij hield gelijken tred niet de ontwikkeling der Kerk in den loop der eeuwen. Thans is hij hevig in Italië ontbrand, waar de heiligschennis, de berooving en bespotting der Kerk geen einde nemen. z/De strijd is bijzonder heftig tegen Rome, dat liet mikpunt aller goddeloozen geworden is. Satan wendt hier al zijne magt aan, om het middenpunt der katholieke eenheid te verstoren en tot liet middenpunt van alle gruwelen te vervormen. Deze woeste strijd heeft intusschen eene heilzame terugwerking voortgebrngt. Alle verstandige lieden zijn op onze zijde; alle eerlijke menschen wenschen dat wij de overwinning zullen behalen. Dagelijks ko men uit de verstvervvijderde bisdommen priesters en bisschop pen naar Rome, om aan de graven der Apostelen kracht en voor lichting te putten. Deze voorlichting en deze kracht vinden zij m de H.. Stad, en omdat deze stad heilig genoemd wordt, is het onze pligt, de gansche wereld door onze handelingen te stichten. //Dan maken wij ons de zegeningen waardig, die God over dit bevoorregte land uitgegoten heeft. Vergeten wij intusschen niet dat met hetzelfde gevvigt, waarmede God ons lijden weegt, ook onze handelingen door hein gewogen zullen worden. Dat deze dun met zijn heiligen wil in overeenstemming zijn mogen, opdat steeds op Rome het oude gezegde van toepassing blijve: C^uicl non possidet armis, religione tenet; wat het niet dour de wapenen bezit, bezit liet door de godsdienst." Na deze aanspraak begaf de Heilige Vader zich naar zijn ver trek, en ontving vervolgens eenige leden van het corps diploma tique bij zich. Belgie. Brussel 22 Junij. De koning is eergisteren tegenwoor dig geweest bij de opening der internationale tentoonstelling dpor de Brabandsche La n dbon tomaat schappij georganiseerd. Hij was vergezeld van de koningin en werd door den heer Leclerc, voorzitter der Maatschappij, ontvangen, aan wien hij eigenhanding liet officierskruis der Leopoldsorde gaf. Deze ten toonstelling, op een deel van het Exercitieplein is zeer schitte rend. Behalve Belgie hebben acht landen er aan deel genomen. Het getal inzenders is groot, waaronder 99 Belgen, 13 Frnnschen, 17 EngeJschen, 2 Nederlanders, 2 Luxemburgers enz., en dat j der tentoongestelde voorwerpen 957. De twee Nederlandsche

Vlissings Weekblad | 1868 | | pagina 3