VLISSIN6SCH VEEEBLAD. 1808. iY\ 283 Zalurdag 27 Junij. 0 ,e Jaargang. VLIS SINGEN. F. H. SCHIFFER. POLITIEK OVEMIGT. BlNMNLAMCilE TUimW, Zeijscr,. j<]. 21 j. geb. Gijselnar, z: A. Pluim, waardoor weinig is ik louder echter koopers weinig meer voor. eenigen tijd ils wrak werd onze haven No. 5837, 9541 6440 f 1000. 6208, 13676. terwijl uit Wal de verhooging der f 13.50 Rogge f 8. 0 a f 6,50, Boekweit jen f a f a f Witte |G raauwe dito f puike tot f 13,75 a To Vv Sr 2'/« pet. 3 4 v 5 4 6 i. 0 *'l, 4 21/. 2'/z 3 «'f. 5«-|k 65'/, 88 133' I, 95 651 f. 'S'N.s 43 192 >|4 I»3!, Whc «"lis 47' I, 60'/, 23»/4 elit benoodigt bij VL1SS1NGEN. Nieuwendijk H no 101. Advcrteuticn gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van i4 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing .7 •V BUREAU: Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 80 Cents, franco per post 95 Cents Afzonderlijke nummers 10 Cent. Alen abonneert zich bij alle Boekbandelaren en Post directeuren. Toen wijlen keizer Maximiliaan nog in Mexico was, was de tegenstand der bevolking tegen liet haar uit den vreemde opge drongen gezag algemeen; maar kort nadat de bevolking haar doel had bereikt, verviel zij weer in hare oude kwaal van verzet tegen het gevestigde gezag, hetwelk zij vroeger heeft onder eteund. In een paar telegrammen, uit dat ongelukkige land via New-York ontvangen, is reeds gewag gemaakt van een opstand der bevolking in sommige deelen der republiek. Berigten langs gewonen weg ontvangen en loopende tot 20 Mei, doen zien dal er overal regeringsloosheid heerscht; de vaan des opstand wap pert in al de provinciën der republiek en het gezag van den pre sident Juarez wordt zelfs in de hoofdstad niet meer geëerbiedigd. Het aantal partij-hoofden is groot; de een strijdt onder deze, de andere onder gene banier; de een wil eene nieuwe verkiezing van den president, de ander heeft er reeds eene geproclameerd, en in dien chaos meent Santa Anna, door zijn vroeger bestuur in Mexico niet minder berucht dan door zijne sedert zijne verban ning in het werk gestelde pogingen tot herwinning van het ge zag, een gunstige gelegenheid te zien, oin weer als partij-hoofd op=ie treden, waartoe zijn kolossaal fortuin hem maar al te zeer lie middelen verschaft. Dat in dien toestand de openbare wegen weer zoo onveilig mogelijk zijn, laat zich ligt begrijpen. .Rij tuigen en personen worden aangevallen en geplunderd, en de laats ten mogen het als een geluk rekenen, wanneer zij er met de plundering afkomen. De struikroovers behoeven zells bij hun métier geen stoutheid aan den dag te leggen; er is zoo weing gezag, dat het hunne de bovenhand behoudt. De lljarige prins Milan Oprenowitsch, de toekomstige vorst van Servië, bevindt zich reeds te Belgrado, waar hij dings- dag met eerbewijzen en gejuich ontvangen is geworden. De Parijsche berigte», volgens welke hij ziek, of zijn vertrek uitge steld zou zijn, zijn dus valsch eu misschien wel opzettelijk verspreid, daar de heer Ristich, die door de Servische regering naar Parijs was afgevaardigd, om redenen van politieken aard eu uit vrees voor een aanval tijdens den togt, naar liet schijnt, de afreize van den troonopvolger wilde geheim houden. Dat de ver kiezingen van deleden der Skupteschina maandag zijn uitgeval len in den geest der voorstanders van den jeugdigen prins is reeds gemeld; een andere uitslag was trouwens niet te verwachten, als men let op de vele arrestatiën die nog dagelijks te Belgrado en elders in het vorstendom geschieden, en die voor zeker van zedelijken invloed op de kiezers zullen geweest zijn. Toen jl. maandag het stedelijk bestuur van Hannover aan den koning van Pruissen, die deze stad voor het eerst na de inlijving bezocht, werd voorgesteld, antwoordde hij op de tut hem gerigte toespraak hoofdzakelijk het volgende: /,ik dank u voor hetgeen gij mij zoo even hebt gezegd. Voor de eerste maal, sedert de gebeurtenissen groote veranderingen veroorzaakt eu ons bijeengebragt hebben, staan wij tegenover elkander. Gelijk ik, moet gij gewaarwordingen van gemengde aard ondervinden. Gelooft niet dat ik gevoelens afkeur of laak; welke gij persoon lijk voor vroegere toestanden koestert; integendeel, het zou mij geen bewijs zijn van opregtheid van de verklaringen we!te ik zoo even van u mogt vernemen, indien zulk een ommekeer u onverschillig had gelaten. Maar, ofschoon ik die gevoelens niet laak en niet afkeur, integendeel ze gaarne erken, moet ik u tocli onder het oog brengen, dat, wat door het hart en in huis geëerd wordt, ook in hart en huis blijven moet, zal het zijne regten niet verliezen; uringt het echter op eenigerlei wijze door tot de open baarheid, plaatst gij u tegenover mij of mijne regering, dan dwingt gij mij dienovereenkomstig te handelen. Gij hebt het nu in uwe hand, door uwe houding te beantwoorden aan het ver trouwen, waarmede ik en mijne overheidspersonen u te gemoet treden. Laao ook uwerzijds vertrouwen in mij en in mijne rege ring bestaan; ik hoop, met den bijstand van God, ja ik ben vast overtuigd, dat wij, als wij elkander meer zullen hebben leeren kennen, een gelukkigen toestand te gemoet gaan. Vlissingen 28 Junij. Dingsdag heeft alhier de herstemming plaats gehad voor de verkiezing van een lid van den gemeenteraad, ter vervanging van den heer dr. J. W. Callenfels. Aan deze herstemming heb ben van de 400 kiezers 135 deel genomen, zijnde alzoo 4 meer dan bij de eerste stemming. Bij de eergisteren gedane opening der billetten is gebleken dat daarvan 3 van onwaarde waren, en dat 82 stemmen zijn uitgebragt op den iieer W. A. de Gelder en 49 op den heer J. Loois Az., zoodat eerstgenoemde is ge kozen. Naar wij vernemen, zullen ook onze ingezetenen met een bezoek verblijd worden van het Languedocsche Zangrenkoor, dat in Frankrijk, Duitschland, Zweden, Noorwegen, Denemar ken en Rusland de bewondering van vorst en volk heeft wegge dragen. Sinds eene maand vertoeft het in Nederland, in 's Gra- venhage, Amsterdam en Rotterdam, waar zij zich hebben laten hooren, ontvangt het den welgemeendsten lof. De Araerikaansche oorlogschepen Franklin en Ticondo- roge zijn zondag 21 dezer van hier naar Gstende vertrokken. Aldaar zijn genoemde schepen bezocht door f,111. MM. de koning en de koningin van Belgie. Het was zeer te bejammeren dat dit bezoek niet door schooner weder is begunstigd, want de regen viel in stroomen neder tot lang nadat de doorluchtige gasten vertrokken waren. De beide schepen zijn maandag namiddag van Ostende ver trokken naar het Bngelsche kanaal- Den l Julij zal de spoorweglijn GoesBergen op Zoom feestelijk geopend worden en reeds dien dag zal het publiek er gebruik van kunnen maken. Naar wij vernemen, zullen de mi nisters van binnenlandsche zaken, financiën en oorlog bij de opening tegenwoordig wezen. Amsterdam 22 Junij. Het volks-concert, giste ren in het Paleis voor Volksvlijt gehouden, werd door circa 7000 personen bezocht. Het Languedocsche Mannenkoorhet welk bij deze gelegenhfid jjQ.üije^erkte, bragt. omjfejiiêer de drie slot-coupletten van i J^ksïdSfL in het Fr araplu overge zet, ten gehoore, hetgi In weêrwil van het op: applausllffhl begroet, liep allagtdank zij lie

Vlissings Weekblad | 1868 | | pagina 1