BUITENLANDSCOE TIJDINGEN. raad van Schenk, geb. te Amsterdam, laatste woonplaats Veen' huizen (berucht door den moord op een ontslagen kolonist), oud jaren (n*. der kledingstukken 8842); 2. Heinrich Sehultz, "tb. te Bern, laatste woonplaats Harderwijk, ond 80 jaren (n°. der kleedingstukken 3890); 8. Wilhelm Spelleken, zich ook noemende Karei Romsberg, geb. te Beek, bij Rhürort, oud 26 jaren (n° der kleedingstukken 4126); 4. Gerardus Hendrikus Schafstal, geb. te Weesp, laatste woonplaats Amsterdam, oud 36 jaren (n°. der kleedingstukken 8415). „Hoe voorbereiding der ontvlugting en deze zelve zoo onge merkt hebben kunnen geschieden, is inderdaad bijna onbegrij pelijk. Aan de alcoven is niet de minste braak te ontdekken. Helle voetsluis 19 Junij. Het rijks-transport- schip de Vlinder is heden met een detachement matrozen naar het Nieuwediep vertrokken, welke zich aan het rijks-hospitaal, aldaar aan eene keuring moeten onderwerpen, alvorens weder dienst te kunnen nemen. Miidd.elbu.rg'17 Junij. Aanstaande vrijdag zullen voor het provinciaal geregtshof in Zeeland teregt staan Elias Remijn, ond 18 jaren, en Marinus van Paassen, oud 21 jaren, beiden geboren en wonende te Goes, beschuldigd van een aantal verschillende diefstallen (onder anderen in de roomsch-catholieke en christelijk afgescheidene kerk te Goes), meerendeels onder verzwarende omstandigheden, enz. In deze zaak zijn 22 getui gen gedagvaard. De beschuldigden zullen verdedigd worden door mr. A. J. van Deinse. Aan Adrianas de Loos, bij arrest van het provinciaal ge regtshof in Zeeland, dd. 20 Maart jl., tot de doodstraf veroor deeld, is bij koninklijk besluit van den 11 dezer gratie verleend en die straf verwisseld in eene tuchthuisstraf van twintig jaren. N ienwediep 16 Junij. Jl. zondag voormiddag nam de heer Brocx, thans minister van marine, vroeger le offi- cier-instrukteur aan het koninklijk instituut voor de marine alhier, afscheid van de leeraren aan die inrigting en van de adel borsten. De adelborsten van het tweede studiejaar boden bij die gelegenheid hunnen vroegeren leermeester, als blijk van achting en erkentelijkheid, een sierlijk portret-album aan, voorzien van hunne fotografische portretten. De aanbieding zelve geschiedde door den jongsten, de toespraak tot den minister door den Oud sten adelborst van gemeld studiejaar. TJd.d.el 16 Junij. De boomrupsen rigten in deze buurtschap en bijgelegen streken thans groote verwoestingen aan. Hoewel niets veilig- is voor hare vraatzucht, heeft zij het evenwel op het loof van eiken- en vruchtboomen het meest voorzien. Verscheidene boomen, zoo in de bosschen als in de hoven, zijn dan ook geheel bladerloos en zien er kaal uit, als ware het midden in den winter. Ook in de rijpende rogge is deze vernieler reeds op verscheidene plaatsen opgemerkt. Men vleit zich met de stille hoop dat regenachtig weder spoedig de aanhoudende en Btrenge droogte mogen vervangen, zoo om de boomraps in hare woede te stuiten, als ook ten nutte van de te veld staande gewassen, die niets vooruit willen en voor wie een frissche regen een ware weldaad zijn. Tot aanvulling van ons berigt zij nog vermeld, dat het wasschen en sclieeren van schapen en het hakken en schillen van hout thans in vollen gang zijn. Aan het meer, in de huizen, in de bosschen is de zich telken jare vernieuwende bedrijvigheid teruggekeerd. Franlirij lc- Het schijnt dat de Fransche regering nog tot geen bepaald besluit kan komen omtrent hetgeen haar in haar welbegrepen belang te doen staat met betrekking tot de verkiezingen. Moet men dit jaar het wetgevend ligchaam ontbinden, of moet men het zijn eigen dood laten sterven? Nog laatstelijk is de zaak te Fontainebleau in den ministerraad besproken. Wat de regering zou kunnen bewegen zich te haasten met de vernieuwing van het wetgevend ligchaam, is dat van alle kanten.onbedriegelijke te.ekenen van eene diepe ontevredenheid kunnen worden waarge nomen. Men sprak onlangs van het bezoek, Hat de maarschalk Bazaine aan Besanpon had gebragt om de troepen te inspecteren, en van de groote koelheid, waarmede bij die gelegenheid de chef Her Mexicaansche expeditie was ontvangen. In een brief uit die oude militaire stad worden daaromtrent eenige bijzonderheden medegedeeld. Alles was door de plaatselijke regering aangewend, om aan de ontvangst ven <}PP maarschalk het grootst mogelijke "lat te geven. Bij zijne aankomst aan het spoorwegstation wer dén kanonschoten gelost; het getmele garnizoen was onder de wapens en stond geschaard van het station tot aan het hötel waar de maarschalk zijn intrek zou nemen. Maar al deze officiële hulde trok de bevolking niet aan en van hare zijde werd de maarschalk slechts ontvangen met gefluit en de kreten: „Leve Maximiliaan!" De groote revue, die den volgenden dag zou plaats hebben, is dan ook achterwege gelaten en de maarschalk is reeds ten 5 ure des ochtends in alle stilte vertrokken. Men zegt dat hij te Straatsburg ongeveer dezelfde ontvangst heeft gehae. De Courrier du Gard deelt mede, dat te Nimes en in de omstreken groot gebrek aan water is. In de stad zelve zijn meest alle wellen droog, de pompen, welke nog water geven, worden als het ware belegerd, om water te bekomen. In de omstreken heeft men aan de overheid verzoekschriften inge diend, opdat zij water zonde verschaffen. De maatschappij van den spoorweg van ParijsLyon heeft, op het verzoek van den prefect van het departement dn Gard, van den 11 dezer af alle vrouwen uit de arbeidende volksklasse, die haar linnen aan de Rhone willen gaan wasschen, vrijen over- togt van Nimes naar Beaucard verleend, zoolang de droogte aanhoudt. Ongeveer vier weken geleden was hier het gerucht ver spreid, dat bij het ministerie van binnenlandsche zaken een dépêche ontvangen was van den agent der regering uit een der oostelijke departementen, waarin werd aangekondigd dat de bei- jersche regering voornemens was om in Rijn-Beijeren op den linker Rijnoever een legerkamp op te rigten, en bij de spiegelge vechten ook een klein gedeelte der Fransche grenzen te bezetten. Aan dit berigt werd weinig geloof gehecht, en men beschouwde het als een verzinsel, totdat maandag bij den minister van bin nenlandsche zaken een dépêche van den prefect van het departe ment ontvangen werd. Hierin zou aangekondigd worden, dat bij den maire van een der grens-dorpen een stafofficier van het beijersche leger verschenen was, om zich met den maire te ver staan over de vergoeding der schade, welke aan de landerijen dier gemeente mogt toe gebragt worden door de oefeningen der beijersche legerafdeelingen. Terstond zouden er ophelderingen aan het beijersche goevernement gevraagd zijn, waarop echter nog geen antwoord ontvangen was. In tusschen gelooft men dat de gansehe zaak, welke weder als altijd tot vele geruchten aan leiding gaf, zich eenvoudig er toe bepaalt, dat Beijeren slechts verzocht heeft dat een der kleine eilanden, in den Rijn gelegen, bij'de oefeningen door zijne troepen mogt bezet worden. Engeland. Op het observatorium te Oxford is den 8 Jnnij, omstreeks 10 ure 's avonds, een luchtverschijnsel waargenomen, bestaande uit eene kleine witte wolk, die zich in de rigting van het westen bewoog, en gedurende de vier minuten, dat zij zigtbaar was, nu en dan op de vlam geleek die uit een spoorwegmachine slaat, ge volgd van eene streek rook. Omstreeks kwart voor 2 uren na middernacht was er maneschijn. De groote zomerhitte duurt steeds voort, en het gemis van regen baart bezorgdheid voor boomvrachten en sommige ge wassen. De Patrie bevat een schrijven van zijn correspondent te Weenen, waarin de volgende bijzonderheden voorkomen over den moord te Belgrado op prins Michaël van Servie gepleegd. De vorst had zich den 10 dezer in een rijtnig naar Topchedere begeven, digt nabij Belgrado gelegen. Hier bevindt zich een lustslot, omgeven van een groot park, dat in den smaak van den tuin te Versailles is aangelegd; er worden weinig groote boomen aangetroffen, doch het is met digt heestergewas, doorsneden met enge gekronkelde wandelpaden, bijna geheel begroeid. De prins was vergezeld van zijne nicht Ankaen hare dochter Katharina, en begaf zich, na in het lustslot eenige ververschingen gebruikt te hebben, met haar in het park. Prinses Katharina liep een weinig vooruit en plukte bloemen van eene haag; achter haar volgde vorst Michaël met zijne nicht Anka, die zeer digt naast hem liep, omdat eene ontsteking aan den hals haar belette hard op te spreken; een adjudant, kapitein Garasehanuin, en een hofdienaar volgden hen. Eensklaps toen men op den hoek van eepe digtbeschaduwde laan kwam, week prinses Katharina tepug en liet een angstkreet hooren. Op hetzelfde oogenblik werd de vorst door twee mannen aangevallen, terwijl een derde persoon zich op zijne nicht Anka wiepp. Drie schoten knalden, en de drie vorstelijke personen zonken op den grond neêr. De moordenaars lostten vervolgens hunne pistolen qp den adjudant en den hofdienaar, die beiden doodelijk getroffen werden.

Vlissings Weekblad | 1868 | | pagina 3