BUITMLANDSCHE TIJDINGEN. trein, tramway, omnibus, trekschuit of met particulier rijtuig herwaarts is gekomen, was ontelbaar. Niettegenstaande alle middelen van vervoer naar Scheveningen in de laatste jaren zijn uitgebreid en verbeterd, waren zij onvoldoende, om de massa te bevatten, die zich van en naar het zeedorp begaf. Op het Groot Stedelijk Badhuis was, ondanks het zoo uitgestrekte terras, let terlijk geen plaats meer te vinden. Ontelbaar was het aantal rijtuigen van liet badhuis en Scheveningen naar 's Hage, en het slation. Dikwerf ontwaarde men op sommige plaatsen drie rijen en file. Het station was overbezet. Het vervoer van reizigers met gewone of buitengewone treinen duurde onophoudelijk voort. Gelukkig dat overal gepaste maatregelen waren genomen, om ophooping van personen of rijtuigen te voorkomen. Het fraaiste weder begunstigde dezen feestdag. Middelburg 4 Junij. Heden morgen is door een bediende van Mejufvrouw de Wed. Boudewijnse in de gracht tusscheu de Seis en St. Jorisbruggen alhier het lijkje gevonden van een pasgeboren kind van het vrouwelijke geslacht, hetwelk gewikkeld "was in een doek en een zak en reeds eenigszins in een staat van ontbinding verkeerde. Het is door de politie in beslag genomen en naar het gasthuis overgebragt, waar heden namiddag aan eene geregtelijke schouwing zou onderworpen worden. IV ieuwediep 1 Junij. Met den 1 der volgende maand wordt Zr. Ms. fregat met stoomverinogen Adolf hertog ran Nassau buiten dienst gesteld en met den 15 daaraanvol gende worden de stooinschepeu Marnix en Djambi in dienst gesteld. Weesp 30 Mei. Heden voormiddag omstreeks 10 ure is de bokschipper Jan van den Brink, in de Vecht nabij het tolhek op den 's Gravelandschen weg, door een slag van de giek over boord geslagen en jammerlijk verdronken. Heden namid dag ten 6 ure was het lijk nog niet opgevisclit. Zierikzee 31 Mei. Het ójarig dochtertje van een arbeider, wonende in de nabijheid der luthersche kerk, zich alleen in het woonvertrek op de eerste verdieping bevindende, had zich van een doosje lucifers meester gemaakt en begon daar mede te spelen, met het noodlottig gevolg dat een der lucifers ontvlamde, waardoor hare kleederen in brand geraakten. Haar moeder, die zicli weinig oogenblikken te voren uit het vertrek verwijderd had, bevond zich beneden aan de voordeur toen zij het geschrei van haar kind vernam. Haar schrik en droefheid, toen zij het bijna geheel verbrand wedervond, dat zij weinig oogenblikken te voreD vrolijk en gezond had verlaten, laat zich beter gevoelen dan beschrijven. De toestand van het deerlijk gebrande kind is hopeloos. Frankrijk. De Fransche Moniteur heeft gemeld dat de gezanten van Frankrijk, Nederland en Engeland audiëntie bij den mikado te Kioto hebben gehad. In latere berigten, door den Moni teur medegedeeld, leest men: //De buitenlandsche gezanten zijn uit Kioto te Jokohama teruggekomen. Zij vonden deze stad en hare omstreken in grootc onrust door de twisten tus- schen de partij van den gewezen taikoen en de hem vijandige daïmios, en zij hebben militaire voorzorgmaatregelen tot bevei liging der vreemdelingen genomen/'' Een particulier schrijven uit Decima van 10 April meldt dat Jeddo en Negata nog niet voor den buitenlandschen handel opengesteld waren, en dat het handelsverkeer nagenoeg geheel stil stond, behalve in vuur wapenen. Dezer dagen is de weduwe van den Mexicaanschen gene raal Miramon, welke opperbevelhebber gelijktijdig met keizer Maximiliaan te Queretaro werd gefusilleerd, door keizerin Euge nia in een bijzonder gehoor ontvangen. Zij heeft een onder houd van meer dan een uur met de keizerin gehad. Naar verze kerd wordt, heeft deze een jaargeld van 6000 fr. uit hare bijzon dere fondsen aan de generaals-weduwe toegelegd; zoodat mevr. Miramon, die ten eenemnale onbemiddeld is, thans zoowel van het Parijschc als van het Weener hof eene jaarwedde zal ge nieten. In Frankrijk verschijnt een blad met rooden inkt gedrukt en Pi/ori genaamd. In een der laatste nominers leest men de Navolgende anonce: //Vooreen letterkundig dagblad zoekt men redacteur. De tijd, welken hij in dc gevangenis doorbrengt, wordt dubbel salaris betaald/' Dc Parijsche Étend ar d berigt, dat de minister van bin- Nejilandsche zaken eene circulaire aan de prefecten gezonden heeft, betreffende de uitvoering van de wet op de drukpers te geven. Zaturdag heeft het wetgevend ligchaam de twee hoogst noodige wetten van verzekering in geval van overlijden en van ongelukken in nijverheid of landbouw, ten behoeve der werklie den, metalgemeene stemmen aangenomen. Om nu 100 fr. aan zijn erfgenaam te verzekeren, moet men storten: Op löjarigen leeftijd 83 centimes, op 20 id. .98 c., op 25 id. 103 c., op 30 id. 109 c., op 35 id. 115 cop 40 id. 136 c., op 45 id. 152 c., op 50 id. 172 c., op 55 id. 228 c., en op 60jarigen leeftijd 260 centimes. Wat de verzekering ingeval van ongelukken betreft, verkrijgt men de volgende lijfrenten door een jaarlijksche contributie van 8 fr. 5 fr. 3 fr. op den leeftijd van 12 jaar 145 fr. of 91 fr. of 54 fr., n ii 20 u 149 n 95 57 n u tt 25 u 155 ri 97 tr 58 n n ff V ii 30 n 166 ii 104 u 62 n if ii n 40 n 176 ii uo 66 ff u n u 50 1r 208 ii 130 78 ti ii ir ii 60 fi 262 n 164 1/ 98 Bij de discussie over deze twee wettten, die zeer kort geweest is, is men het slechts over één punt niet eens geworden. De heer Olivier en de oppositie vroeg namelijk dat die twee verze-, keringskassen zouden bestuurd worden door particuliere maat schappijen, onder toezigt van den Staat en den minister van handel, landbouw en openbare werken. De heer Forcade de la Roquette heeft den Staat er mede willen belasten, hetgeen ook gebeurd is. De heer Olivier heeft in deze zaak volkomen gelijk als hij zegt dat de Staat wel een eerlijke administrateur is, maar tegelijk een luije en passive. Hij wacht tot de menschen bij hem komen, terwijl een particuliere maatschappij tot de menschen komt, meer actiefis en oneindig veel meer nut kan stichten. Te Limoges is bij gelegenheid der kermis brand ontstaan in de fourrage-schuur van den cirkus der Gebroeders Godefroy Spoedig sloeg de vlam over op eene goochelaarstent, en eer men genoegzame hulp had om den voortgang van liet vuur te stuiten, stonden alle kermistenten, kramen enz.op de Place Royale in brand, Slechts met moeite kon men er in slagen het overige ge. deelte der kermis, naar de zijde van den Boulevard, te redden. Van liet verbrande was niets verzekerd. Men begroot de schade op minstens 200,000 fres. Drie en twintig eigenaars van ver tooningen, ververschingslokalen enz. hebben nagenoeg alles verloren. De keizer heeft te Orleans zoowel als te Rouaan 10.000 fr. geschonken, ten behoeve van de armen en de gedekoreerden met de St. Helena-medaille. Den 1 Junij zou de Fransche maatschappij tot bescher ming der dieren hare jaarlijksche vergadering te Parijs houden. Bij die gelegenheid zou o. a. uitgereikt worden de prijs door de Britsche maatschappij uitgeloofd voor het beste antwoord op de vraag, of het nemen van proeven op levende dieren noodzakelijk is om aan de hand van den toekomstige» wondheeler genoeg zame vastheid en vaardigheid bij te zetten, en zoo ja, welke maatregelen dan genomen zouden kunnen worden omdat op de minst pijnlijke wijze te doen geschieden. Met goedvinden van de uitloofster van dezen prijs, is hij tusschen twee van de negen inzenders van antwoorden op deze vraag verdeeld geworden, namelijk tusschen den heer Aubrion, te Légault, in het departe ment der Marne (600 fr.), en den heer de Lalaubie, te Parijs (400 fr.). Engfeland. De onweersbui, welke den 29 dezer maand te Londen en elders uitbarstte, heeft niet alleen op vele plaatsen schade aan- gerigt, maar ook aan verscheidene personen het leven gekost: eene uitwerking die in de laatste tijden veelvuldiger is dan vroe ger. Te Birmingham is een bliksemschicht in een fabriek van zoogenaamde inistsignalen voor spoorwegen geslagen en heeft waarschijnlijk het vernis, waarmede men bezig was de voorwer pen te bestrijken, in brand gestoken. Het gevolg was eene ont ploffing van twee- of driehonderd dier signalen, terwijl eenige meisjes aan het werk waren. Vier werden spoedig uit de in dui gen gevallen werkplaats verlost, doch zoodanig gebrand, dat men aan haar behoud wanhoopt. Twee andere meisjes zijn geheel verbrand. Het onweder ging vergezeld van den val van een menigte aërolieten of dondersteenen. Onder de bijzonderheden der uitwerking van het onweder op den 29 Mei jl., behoort dat de Victor ia-toren van het parlement door den bliksem getroffen werd, terwijl het hoogerhuis zitting hield, om zaken in beroep te hoorei). De schudding werd dui.

Vlissings Weekblad | 1868 | | pagina 3