74. Zaturdag 25 April. Cw Jaargang POLITIEK 0VE1UK1T. ÏHBEKLUDSCIIE IIJÏIMËI •"9 INSSGH WEEKBLAD. jN'ieaweiwIijk fl no. 101. VL1SS1NGEN. Ailvortcuticn gelieve men nan den Uitgeven in te zouden uiterlijk Donderdag avond ten S ure; de prijs vau ij, vedels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents, behalve 33 Cents xcgclrcgt voor elke planting. BUREAU: F. H. SCHIEFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 80 Cents, franco per post 95 Cents. Afzonderlijke nummers 10 Cent. Alen abouneert zich. bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. De kroonprins van Pruisseu is zondag avond Ie Verona aan gekomen, na op de grenzen door twee adjudanten des koning* van Italië en door het Pruissische gezantschap verwelkomd te zijn geworden. Op het spoorwegstation bevonden zich de militaire en civiele autoriteiten en een bataillon nationale garde als eere- wacht; een galawagen van het gemeentebestuur bragt den prins naar liet hotel. Door de bevolking werd de prins met de meeste geestdrift ontvangen; de stad was schitterend geïllumineerd. Maandag is hij en prins Napoleon te Turijn aangekomen. Een telegram uit Abyssinie, door Reuters Agentschap be zorgd, gedateerd van den 2 dezer, meldt, dat sir Robert Napier een aanval op Magdala zou gedaan hebben. De uitslag was ech ter nog onbekend, om dat in de nabijheid van Senafé de tele graaflijn in wanorde is. De Kamer der vertegenwoordigers te Washington heeft met 99 tegen 5 stemmen aangenomen een wetsontwerp, voorgesteld door den lieer Banks, betreffende de naturalizatie van naar Amerika gekomen buitenlanders. Dit wetsvoorstel verklaart nul en van geeuer waarde iedere uitspraak of beslissing van ambtenaren van vreemde staten, waardoor bet regt van expa triate zou kunnen verkort worden. Alle genaturalieserde Ame- rikaansche burgers, welke zich in het buitenland bevinden, heb ben regt. op dezelfde bescherming, welke thans geschonken wordt aan geboren Amerikaansche burgers. Zoo een Amerikaansch burger door een vreemde mogendheid wordt gearresteerd, en zijne invrijheidsstelling, niettegen staande zij gevorderd is, vertraagd wordt of geweigerd, onder voorwendsel, dat de naturalizatie in een ander land niet ont staat van de getrouwheid aan den oorspronkelijken soeverein, is de prezident gemagtigd om ecnig burger van zoodanige bui- tenlandsche mogendheid, welke zich in het gebied der Veree- nigde Staten mogt bevinden, wederkeerig te laten arresteeren. De nationale schuld der Vereenigde Staten van Noord-Amc- 1-ika is in de vorige maand Maart, blijkens eene officiële opgave, niet aangegroeid, maar in tegendeel G 12.935 dollars minder geworden. Vlissingen 24 April. Maandag is ten randhuize dezer gemeente aanbesteedhet leveren en plaatsen van 16 vloed- of wrijfpalen. Hiervoor waren vier inschrijvers, als: de heeren N. A. van Goethem, alhier, voor f 1109; A. Reynders, te Breskens, voor ƒ1099; A, Loois, voor 101)0, en J. l'iljs, voor 978; heide laatstgenoemden alhier wonende. Volgens een gerucht (hetwelk wij dan ook alleen als een gerucht melden) zou, in tegemoetkoming van het verlies het welk deze gemeente door de vermindering der marinewerf lijdt, eene groote vermeerdering van het corps mariniers te wachten is, men spreekt van 80 man van Amsterdam naar deze stad, ter wijl ook het te Nieutvediep gestationneerde blokschip hetwelk dient tot instructie-vaartuig voor zee-miliciens, naar hier zuu worden overgeplaatst. Gisteren is van hier naar Hellevoetsluis vertrokken, Zr. Ms. traiisporischroefschooiier Frans Faerebout, up sleeptouw hebbende twee kanonneerbooten. In den nacht van jl. donderdag op vrijdag is in de nabij heid van Sas-van-Gent de huurkoetsier Dees, woonachtig te Axel, met zijne tilbury en paard door de duisternis in het kanaal gestort en hij zoowel als het paard daarin verdronken. Een pas sagier, de heer Kegelaar, veearts te Axel, heeft zich nog tijdig kunnen redden. Dezer dagen is te Paramaribo plegtig geopend het nieuwe Roomseh-Catliolieke meisjesweeshuis. Zoodra Z. Exc. de gou verneur en de overige heeren en dames hadden plaats genomen, werden zij door een gezang, dat vooral door de kleinere weezen gezongen werd, welkom geheeteu. Hierna trad een weesmeisje op, die namens alle weezen Z. Esc. verwelkomde, en in weinige woorden de vreugde betuigde welke dit verecrend bezoek voegde bij het geluk, dat zij steeds in het gesticht genieten. Zij werd opgevolgd door twee jongere weesjes, die op bevallige wijze toepasselijke versjes reciteerden. Nu werd het harmonium ge hoord, bespeeld dour eene der zusters en begeleidend een heer lijk gezang, treffend uitgevoerd door de grootere weezen en de Zusters. Ook dit lied was op de plegtigheid toepasselijk. Daarop nam de bisschop het woord en hield eene rede. Het eerste gedeelte der plegtigheid, in het schoollokaal van het nieuwe gesticht, werd besloten door een voortreffelijk gezang onder begeleiding van het harmonium, waarop de bisschop den gouverneur eu de overige gasten uitnoodigde bet weeshuis te gaan in oogenschouw nemen, in de aan hel schoollokaal gren zende eetzaal der weezen werden eenige ververschingeu gebruikt, eu van daar ging men de zeer gemakkelijke trappen op naar de ruime en luchtige slaapzaal, waar men in een oogopslag al de kribben der kinderen voor zich bad, terwijl de ter zijde ge bouwde kastjes, waarin een ieder kind zijne kleederen orderiijk bewaart, even als bet overige getuigden boe er de Hollaiulsciie netheid heerscht. Beneden teruggekeerd, kwam men weder in de zaal voor de plegtigheid bestemd, waar ieder zijne plaats weder innam. Nu waren de schoolkinderen der hoogere klassen, waarvan er eenige toevallig aanwezig waren, aan de beurt. De aanspraken, die zij, schoon onvoorbereid, bielden, de versjes, zoo in de Hollandse-hé alsPransche taal, die zij voordroegen, vonden algemeen bijval, zoo om de zamenstelling, de goede uitspraak der taal, als om de vaak koddige, aardige voordragt. Een allerkeurigst door eenige der grooste meisjes gezongen lied voldeed uitmuntend, en ten slotte hield de Jong, weesmeester, eene toespraak. Dingsdng den 25 Eebruarij jl., werd in de dessa Eling, district Japara, een kind geboren van liet vrouwelijk geslacht, met twee hoofden, twee halzen, vier oogen, vier ooren, en twee monden. Bijna onmiddelijk na de geboorte is het kind overleden. TIetlel 21 April. Op de in aanleg zijnde spoorbaan van bier naar 's Hertogcnboscb bad gisteren bet volgende ijzingwekkende ongeluk plaats. Eene vrouw uit de naburige Eempel bad baren daar werkzaam zjinden zoon bet middageten i gebragt, toen zij op den terugweg jjjcli over de rails spoeden -I

Vlissings Weekblad | 1868 | | pagina 1