bij zijnen vriend zal doorbrengen Parijs concerten, it de prefect der i Lebon aan eene lit een regerings- j kt, dat het de be- If nagedachtenis te 1, J 802 overleden enkel den naam it de keizer aan e maal na zijne Intslag heeft ver-1 aam en hem be- j r zal zijn is nog verzekerd, dat de lat van Frankrijk d van dat lid der lgemeen bekend ie benoeming tot van generaal de I naar Rome, die 5 geworden. :en zeer vredelie- ke dan van kam peren enz. Al de i te voet hebben p St. Etienne, te gt men thans te :lra zal dit aantal levert men dage- jen en toebehoo- t een geweer per te Birmingham, ment der Beide- een geding be- Frankrijk, maar vestigd is. Het ji zekeren Pierre dbouwer van la Augustus bezwe- ing heeft aange- tcum. Van deze nzuster van het i'exier, eene nog eilleraye, die de [t uit vrees, dat g zeer jeugdige iten, zou onter- 71-jarige vader, ichter, en Fran- gster van Pierre b, eensdeels dat len heer Ganne, voortgezet is; >r de schuld der i het minste be- feit op rekening niet regtstreeks aar van het toe delen beschuldi- e de ziekte van ir openbaar ver- nooit iets voor of hem iets toe- itsgeding langer Inderd getuigen rijsohe advocaat ;ste mededeelin- i het geregtelijk dat de berigten ^evatten. Eene Ijarig meisje ge- trad, waar deze n de moeder en de overige huisgenooten juist bezig om de overgebleven stukken vleesch in te zouten. Het hart, de lever en andere gedeelten waren reeds door de huisgenoten als voedsel gebruikt. De aarts bisschop van Algiers laat meer dan 800 weezen op zijn kosten onderhouden. Het hulpcomité te Parijs is het nog niet gelukt om de helft van de som in te zamelen, welke voor het onderhoud dezer ongelukkige kinderen vereischt werd. De heeren de Villemessant, hoofdredacteur, en Jules Richard, redacteur van den Figaro, alsmede de heer Greuier, hoofdredacteur van de Situation, zijn gedagvaard geworden om aanstaanden vrijdag voor de zesde correctionele kamer te ver schijnen, ten einde te regt te staan wegens het delict van belee- diging, het wetgevend ligchaam aangedaan. De twee genoemde bladen verklaren thans, dat het niet in hunne bedoeling heeft gelegen de wetgevende kamer te honen. De heer Jules Richard zegt in den Figaro: „lk heb slechts ge schreven hetgeen vele Franschen, die als goede burgers te boek staan, denken. Ik heb de gevaren aangetoond, die uit het be staan eener meerderheid voortvloeijen, welke niet alleen meer Bonapartistisch is dan de keizer zelf, maar die den keizer meer Bonapartistisch wil maken dan hij noodig acht te zijn. Door de meest liberale en radicale organen wordt èn het houden van het comité, waarin tot het vervolgen der genoemde bladen besloten is, èn dat besluit zelf scherp gegispt. De Temps zegt dat, indien het uitlokken van pers-processen altijd verkeerd is, het dubbel afkeurenswaardig is, wanneer eene door het volk gekozen kamer vervolgingen insteld. De Liberté meent, dat er niemand gevonden wordt, die erger door de drukpers gehavend is geworden dan Lodewijk Napoleon Bonaparte; terwijl dit toch niet belet heeft, dat hij thans onder den naam van Napoleon III regeert, „Kan men (vervolgt zij) één enkelen minister noemen, die aan heviger en menigvuldiger aanrandingen blootstoud dan de Thiers? Eu heeft dit verhinderd, dat hij thans een stand punt inneemt, waarop hij boven allen hoon verheven is? Hoe is het mogelijk geweest, dat de meerderheid niet begrepen heeft, dat de aanvallen der drukpers alleen hen beuadetlen, die alle achting reeds verbeurd hebben?" Engeland. De koningin zal, begeleid door een geueralen staf, een be zoek afleggen aan 'het kamp van Aldershot. Te Rochdale hebben ernstige hotsingen plaats gehad, ten gevolge van de voorlezingen van den bekenden Murphey. l)e policie had zeer veel moeite om de orde te herstellen. De Porte heeft bij de Thames Ironworks Compagny een ramtorenschip besteld, dat ongeveer een millioeu pond sterling zal kosten. Voor cenige dagen is van de werf der heeren R. Napier Zonen te Goan bij Glasgow te water gelaten een tweede ram torenschip voor de Nederlandsche marine, genaamd de Buffel. Het schip heeft een ram en twee torens. Het is in zekeren zin eene nieuwe type van oorlogschip, en zwaarder gewapend dan bijna eenig bestaand schip van dezelfde grootte. Het meet ongeveer 1473 ton en heeft eene lengte van 205 voet. De zijden zijn over eene breedte van drie voet onder en twee voet boven water gepantserd met staal van zes duim dik, waaronder eikenhout van tien duim dikte. Het tusschendek is van 6 duims eikenhout op een duims-ijzer. De muur rondom den voet der torens bestaat uit 12 duims eikenhout, gedekt door 8 duim pantsering. De torens kunnen met behulp van de stoomkracht door een man gedraaid worden, en het daarin geplaatste geschut bestrijkt den geheelen cirkel, met uitzondering van de weinige graden, die door de stoompijpen worden gedekt. De stukken in de torens zijn 300 ponders Armstrong-kanonnen. Tusschendeks heeft het vier kleine stukken. De stoommachines zijn van 400 paardenkrachten, en de vermoedelijke snelheid in de vaart zal 13Y2 knoop per uur zijn. Ook wat de comfort en doelmatige inrigting voor de bemanning en officieren aangaat, laat het schip niets te wenschen over. Nadat het schip te water was gelaten werd een banket gege ven, waaraan verscheidene autoriteiten hebben deelgenomen, onder welke: sir R. Napier, de kapt. ter zee Jansen, onder wiens toezigt het schip is gebouwd, de heer J. van Kaalte, vice consul der Nederlanden, enz. De heer J. Napier stelde een toast in op den koning der Nederlanden, welke toast door den heer van Raalte werd beantwoord. In de eerste plaats betuigde hij hem, uit naam van den koning der Nederlanden, dank voorde wel willende wijze, waarop hij een toast op Z. M. had uitgebragt; vervolgens gaf hij zijn genoegen er over te kennen, dat genoemd oorlogschip, het tweede binnen eenige weken, van de werf der heeren Napier tnet succes was te water gelaten, en dat er weder eenige woorden in het midden waren gebragt betreffende Neder lands welvaart en rijke bezittingen, die het bij zijne zucht tot vrede want men behoeft niet te vreezen dat Nederland twist met andere staten zal zoeken vooral goed wil bewaken en be schermen. Hij sprak de overtuiging uit dat hij de wenschen van den koniug der Nederlanden niet beter kon uitdrukken, dan door de ljoop te kennen te geven, dat de vredelievende en vriendschappelijke betrekkingen, die gedurende deze geheele eeuw tussehen Engeland en Nederland bestaan hebben altijd mogen voortduren. Ten slotte bragt hij aan de heeren Napier eene hulde voor hunne bekwaamheden als scheepsbouwmeesters, De acte van beschuldiging tegen president Johnson, die in vier hoofdgroepen kan zamengevat worden, is als volgt: 1. Schennis der wet op den duur der staatsambten, door de poging Stanton uit het ministerie van oorlog te verwijderen, en door de benoeming van generaal Thomas tot minister van oorlog ad interim zonder toestemming van den senaat; zameuspanning met anderen om het eigendom in het ministerie van oorlog in beslag te nemen. 2. Schennis der legerwet, door de poging generaal Emcry te bewegen aan bevelen te gehoorzamen, die niet door den opperbevelhebber des legers, generaal Grant, waren uitgevaardigd. 3. Miskenning der wettelijke bevoegd heid van het congres; poging tot belemmering van de uitvoering der reconstructiewet; beleediging en minachting van het con gres in openbare redevoeringen, en in uitdrukkingen volstrekt niet gepast in den man van den hoogsten ambtenaar van den staat. 4. Schennis der grondwet in het algemeen, door het niet uitvoeren van verscheidene vastgestelde wetten. Duitschland. Dezer dagen is, naar uit Mannheim gemeld wordt, aldaar het zonderlinge feit voorgevallen, dat iemand voor de regtbank een opera-aria moest zingen, dat als een overtuigend bewijs in de regtzaak diende. De leden van het hof-theater te Mannheim hebben, na tien jaren aan de opera verbonden te zijn, regt op pensioen. In de volgende maand waren de tien jaren van den baszanger Becker geëindigd, en het comité der opera, oin een pensioen uit te winnen, verbrak het contract, op grond dat de stem van den heer Becker voor eene opera niet meer voldeed. Dien ten gevolge diende hij eene klagt in bij de regtbank, die een comité benoemde van schouwburg- en muziek-directeuren uit Mainz, Darmstadt en Wiesbaden, om in deze, als zaakkuu- digen uitspraak te doen. Den 28 Februarij jl. hield dit comité eene zitting, waarvoor de lieer Becker verscheen en de opdragt ontving, om de partij van Sarastro te zingen: „In diescn heili gen Halle." Hij zong deze aria zéé uitmuntend, dat de jury hem allen lof gaf, waarna de regtbank de opera-directie veroordeelde om den heer Becker, na afloop van het contract, zijn pensioen te verzekeren. Italië. I?.ome 12 Maart. Generaal Duinont, vergezeld van zijn adjudant Boquet, bevindt zich hier ter stede om, naar men verneemt, met den minister van oorlog te beraadslagen over de verplaatsing van eenige afdeelingen Franschen in de provin cie Viterbo. Sedert de poging der revolutie om hier een opstand te bewerken, mislukt is, weken aanhoudend hare volgelingen naar het koningrijk Italië, en de pauselijke regering legde het ver trek van deze aanhangers der revolutie volstrekt geene moeije- lijkheden in den weg. Sedert eenigen tijd heeft men echter be speurd, dat deze uitgewekenen in kleine afdeelingen langs de grenzen der pauselijke Staten ronddwaalden, en zich weder naar de Eeuwige stad trachtten te begeven. Dit geschiedt op het orderwoord der revolutionnaire comitées, die het nattig schijnen te oordeelen dat hunne zaak geen gebrek lijde aan de mannen, die haar dienen. Dit blijkt uit een onlangs geschreven procla matie van het comité van de daad aan het Romeinsche volk, waarin het aangemaand wordt, om niet meer naar Italië uit te wijken, maar een krachtig aaneengesloten geheel te vormen voor de nationale zaak. Dit stuk is van den volgenden inhoud: „Romeinen! De Theocraten trachten op eene behendige wijze uwe rijen te dunnen, daar zij de hooghartige Romeinsche jeugd dwingen om hare bakermat te verlaten, en zich onder de banie ren te scharen van de bevrijdings-corpsen. Romeinen! neemt u in acht voor de lagen van het Jezuitismus, in liberale ver momming gestoken. Tempert uwe vaderlandsliefde. Blijft stand vastig en eendragtig te Rome tot de dienst voor uw vaderland bereid. V\ ie Rome verlaat, dient den vijand. Noch Europa, noch onze koning Victor Emmanuel zullen het dulden, dat 60.000 Romeinen in slavernij der reactie en de idioten der Katholiciteit zullen blijven!" De revolutie schijnt er op te

Vlissings Weekblad | 1868 | | pagina 3