dcnslagtcrij op groote schaal schijnt uitgeoefent te worden. In gezouten paardenvleesch wordt uit Hasselt niet verzonden, noch daar aangevoerd. Yau tijd tot tijd zyn door den handelaar te Hasselt oude paarden verkocht aaii den voornaamste der beide paardenslagters te Zwolle, en deze zal vermoedelijk die waar aan den man hebben gebragt; waar valt bezwaarlijk te zeggen. Om trent toezigt op deze slagterij komt in de policie-reglementeu van genoemde plaatsen niet voor. Frankrjjk. Volgens de Monileur, heeft de Frausche handelsmarine ook dit jaar weder volstrekt niet gedeeld in de bevrachtingen, waar toe de aanzienlijke aankoopen van hout in het Noordeu van Europa ten behoeve der Fransche werven en tuighuizen aanlei ding hebben gegeven. De Fransche consul te Dantzig, zegt het regeringsblad, schrijft dit toe aan de omstandigheid, dat de Fransche koopvaarders, welke de Noorderlijke zeeën bevaren, een te geringen tonneninhoud en te weinig ruimte tnsschendeks hebben. De Nain Jaune behelst mededeelingen omtrent de buiten gewone uitbreiding, die liet hazardspel in zekere cercles te Parijs erlangt. In eene dier clubs gaat zelden een nacht voorbij, waarin de verliezen niet een half millioen francs bedragen. Men speelt met fiches, die eene waarde van 100 tot 1000 francs voorstellen. Bij den aanvang van liet spel legt elk speler in de kas der club bons van 100, 200 en 1000 louis d'or, waarvoor hij dan fiches ontvangt. Al naar hij er behoefte aan heeft, geeft hij in den loop van het spel nieuwe bons af. De winnende ruilt na afloop van het spel zijne fiches tegen contant geld uit de kas, aan welke de verliezende binnen veertien dagen het verschuldigde moet be talen. Gewoonlijk wordt baccarat gespeeld; whist laat men voor de kleine spelers, die niet boven de 20.000 frs. op een avond wil len verliezen. Graaf de Sartiges, Frausch gezant te Rome, heeft het kla vier gekocht van dona Olympa, de nicht van Innocentius X, en wel voor 35.000 francs. Parijs moet telkens een nieuwen prikkel hebben om zich op te winden, en zoo loopt het op het oogenblik storm naar een gebogchelden tenor, wiens portret, van achteren gezien, op alle muren der stad staat. Dat noemt men woekeren met zijn talen ten! Het gedrocht zingt in de Variétés. Zijne stem is ietwat opgeschroefd, maar zijne misvormigheid is onberispelijk. Bij de openbare verkooping te Parijs van de verzameling kunstwerken, oudheden en zeldzaamheden, uit het kabinet van den heer Roux, van Tours, werd o. a. in veiling gebragt een spiegeltje in gesneden houten rand, afkomstig uit de zestiende eeuw en dat zes jaren geleden door den verzamelaar was ge kocht voor zestig francs. Men wist dat op dit spiegeltje eenige nog at hooge cominissiën gegeven waren, maar niemand dacht dat het een zoo verbazend hooge som zou opbrengen. Het werd door den afslager ingezet op 2U0Ü fr., en bij opbod met 500 ft. steeg men weldra tot 8000 fr. De lieer de Nieuwerkerke, 's kei zers intendant der schoone kunsten, die waarschijnlijk het voor werp voor het Louvre-museum wilde hebben, stond toen op en zeide zeer bedaard: „Tien duizend francs."-„Twaalf duizend!" riep de heer de Nariskine, een jeugdige Rus. Alle aanwezigen werden nieuwsgierig naar den uitslag van den nu ontstauen strijd. Bij 100(1 fr. boden de Nieuwerkerke en de Nariskine tegen elkander, tot 20.000 fr. Nariskine was zeer bleek; de intendant zag zijnen tegenstander fier in liet gezigt. „Kenen twintig duizendi" bulderde de Rus. „Twee en twintig dui zend 1" antwoordde de Nieuwerkerke. Alles was stom van verbazing. In de zaal heersehte zulk een stilte dat men een speld had kunnen liooren vallen. Ken oogenblik verademden de twee kooplustigen, maar plotseling hernam de heer de Nieuwerkerke: „Vier en twintig duizend!" i/Vijf en twintig duizend! en geen centime ineer!" sprak Nariskine. Ken derde liefhebber trad nu te voorschijn en zeide: „Ik geef vijf en twintig duizend vijfhonderd francs, en is dit niet genoeg, dan leg ik er nog meer op, want ik heb order het tot eiken prijs te koupen, al moest het 100.000 fr. wezen. De hamer viel, de onbekende was koo- per. Hij legde zeer bedaard den koopprijs met.de kosten, in bank papier, op de tafel, deed zijn spiegeltje in een half vul postpapier, stak het in den zak, en verwijderde zich, gevolgd door meer dan de helft van het publiek. Hij weigerde hardnekkig te zeggen wie hij was en voor wien hij commissie had gehad. Kngeland. Het kabinet Derby heeft zijnen voorzitter verloren. Door lord Stanley, minister van buitenlandsche zaken en zoon van het hoofd van dit kabinet, werd dingsdag in het huis der gemeente aange kondigd, dat lord Derby wegens den staat zijner gezondheid zijn ontslag gevraagd, en de koningin dit aangenomen had. De heer Disraeli is belast met de vorming van een nieuw kabinet. Bij de aankondiging van het ontslag van lord Derby, heeft lord Stanley uitstel der discussie over de Iersche aangelegenheid ver zocht: De heer Gladstone, dit voorstel ondersteunende, weidde in den lof van lord Derby uit. In het huis der lords is de aankondiging der aftreding van graaf Derby door lord Maltnes- buiy gedaan, die tevens voorstelde de derde lezing der bill tot opheffing der habeas-carpus-aete tot aanstaanden donderdag te verdragen. Graaf Russell hield eene lofrede op den aftredenden eersten minister. Men verneemt dat, misschien op één uitzon dering na, de leden van liet kabinet Derby leden van het kabinet Disraeli zullen worden. De Glasgow Daily Herald bevat eenige bijzonderheden betreffende liet van stapel loopen van een monitor met dubbelen schroef, van ongeveer 1600 ton inhoud en gebouwd voor reke ning van het Nederlainlsche gouvernement, door de heeren R. Napier Sons. De voornaamste afmetingen zijn lengte 187 voet, breedte 44 voet, diepte 11 voet 6 duitn. De pantserplaten zijn 5Y3 duim dik, waartegen een eiken beschot van 10 duim is aangebragt, terwijl dit hout van binnen door ijzeren platen van 1 duim wordt gedekt. De toren is gebouwd volgens bet stelsel van kapitein Coles, met pantserplaten van 8 tluiin dik. Het schip zal gewapend worden met twee 300pondersen eenige Armstrong kanonnen. De machines zijn van 140 paardenkrachten. Het schip werd bij liet te water laten door eene jonge dame de Digger gedoopt. Tegenwoordig waren bij deze plegtigheid de lieer J. van Raalte, consul der Nederlanden, de heer Jansen, officier der Nederlandsclie marine, onder wiens toezigt het schip gebouwd werd, en verschillende autoriteiten. Bij het luncheon werden verschillende toasten uitgebragfc. De heer John Napier stelde een dronk in up Z. M. den koning der Nederlanden, die inet geestdrift, werd begroet, alsmede de dronk op Z. Exc. den Neder- landschen minister van marine. Beiden werden beantwoord door den Nederlandschen consul. De minister van financiën antwoordde dezer dagen op eene interpellatie aangaande de onkosten van den Abyssiuischeii oorlog, dat hij geene reden vond om te veronderstellen dal die kosten de algemeens raming zouden overtreffen, hij bedoelde denkelijk de 4/inin.,doch weigerde in bijzonderheden te treden. Te Liverpool is ontvangen een monsterkaas, vervaardigd door zekeren Harris in Kanada. Tot liet maken van deze kaas werden gebruikt 35 vaten melk, geleverd door 7000 koeijen. Zij heeft 6 voet 10 duim in diameter, is 3 voet hoog en de om vang beslaat 21 voet. Zij weegt 3 ton en 2'/2 kwintaien, d. i. 6280 pond. De eigenaar laat ze zien tegen 6 pence per hoofd, en na afloop der tentoonstelling zal een rijk burger van Liverpool ze koopen ten behoeve van de armen; een ander burger zal het brood en een derde het bier verschaffen, en op deze wijze denkt men een maaltijd voor 8000 menschen te bereiden. De toestand in de Zuider-Staten wordt weder gekenmerkt door het berigtdat in de conventie te Mississippi een voorstel ge daan is, om aan alle planters die pogingen aanwenden ten einde, negers bij gelegenheid van verkiezingen of politieke vergaderin gen uitte sluiten, vijfjaren het stemregt te ontzeggen. liet Mexikaansclte nieuws is steeds ongunstig voor Juarez, die ook de New-Orleans tegengewerkt wordt, dewijl, naar tnen leest, aldaar schepen uitgerust en wapenen verzameld worden ten behoeve van de oproerlingen in Yucatan, alwaar de opstand dus niet gedempt schijnt. Tevens berigten de New-Yorksche dagbladen dat de generaals Canales en Caravajal eene omwente ling in Tainatilipas bereiden, en dat de oproerige beweging te Sinuloa bevestigd wordt. Lozada tart te Talisco steeds het gezag van Juarez. De kamer van volksvertegenwoordigers te Washington zet spoed achter haar votum, waarbij de president Johnson in staat van beschuldiging wordt gesteld. Na twee leden benoemd te hebben om de gronden, waarop die beschuldiging rust, in den senaat te verdedigen, hebben deze hun mandaat ook reeds ten uitvoer gebragt. De senaat heeft de zaak in handen gesteld eener commissie van onderzoek. De president Johnson, van zijn kant volhardende in bet besluit tot afzetting van generaal Stan ton als minister van oorlog, heeft zich tot de regterlijke magt gewend om den generaal, die blij ft weigeren om zijne portefeuille neder te leggen, daartoe te noodzaken. Duitschland. De toast, dien de ex-koning van Hannover te Hietzing,

Vlissings Weekblad | 1868 | | pagina 3