VLISSINGSCH WEEKBLAD 1868. I\°. 265. Zaturdag 22 February. 6,e Jaargang. POLITIEK 0VERZ1GT. lUMEELAiVDSCHE TIJ DIM EX. =2=^-?.•- BUREAU: F. H. SCDIFFER. I)i( Hlad wordt wekelijks, des Zatnrdags uitgegeven A bon tiutofe» Oprijs per drie maanden 80 Cents, franco per post 95 Cents. Afzonderlijke nommers 10 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Nieuwendijk H no. 101. VLISSINGEN. Advertentje» gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Donderdag avond ten S ure: de prijs van 11 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cent-., behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. De Tijd, N.-Holl. courantvan donderdag 20 dezer, bevat de 6S8fce en laatste lijst van vrijwillige bijdragen voor het pause lijke leger, tot een gezamenlijk bedrag van f 184.375.221/2. De Kreuzzeitung heeft voor eenige dagen geïnsinueerd, dat de komst van het Hannoversclie legioen op Fransch grondgebied der keizerlijke regering alles behalve onaangenaam is geweest en trachtte bet gedrag dier regering ten deze in een dubbelzin nig licht te stellen. De ministeriële Etendard antwoordt thans hierop en verzekert, dat de komst der Hannoveraoen de FTan- sche regering nog onaangenamer getroffen heeft dan het Pruis- sische gouvernement, en dat de eerste onmiddelijk bevel heeft gegeven, om de manschappen in verschillende plaatsen te ver spreiden op meer dan veertig mijlen afstands van de Pruissische grenzen, zonder dat het Pruissische gouvernement eenigen stap te Parijs heeft gedaan. De FYaiische regering heeft daarop hare handelwijze te Berlijn kenbaar gemaakt, tegelijk met eenige ver klaringen, die van hare goede gezindheid jegens Pruissen in die zaak getuigen. Het Journal de St. Petersbourg heeft als officiëus orgaan der Russische regering in den laatsten tijd bijzonder veel te doen gehad met het wederleggen der beschuldigingen, die de buitenlandsehe drukpers Rusland naar het hoofd slingert ten aanzien zijner manoeuvres in Servië, Bulgarije en elders, waar aan de souvereiniteit of suzereiniteit van Turkije afbreuk kan worden gedaan. Zoo antwoordt genoemd blad thans aan de Times die gemeld heeft, dat de generaal Tchernaïelf zes maan den in Servië heeft doorgebragt om de krijgstoerustingen aldaar te besturen door te zeggen, dat dit legerhoofd Rusland in ceil jaar niet heeft verlaten; aan de Patrie welke het deed voorkomen, dat de Europesche kabinetten niet weinig veront rust worden over Ruslands manoeuvres in Servië dat het voor de mogendheden vvensehelijk zou zijn, indien zij nimmer meer reden tot ongerustheid mogten hebben dan Rusland haar geeft. Het is zeker voor een blad geen benijdenswaardige taak op zulke aanvallen voortdurend te antwoorden; doch als men in aanmer king neemt, dat Rusland met al de mogendheden op vriendschap- pelijken voet is, en dat derhalve beschuldigingen van dien aard niet uit vijandschap kunnen voortvloeijen, dan is, met het oog op de taak die het Journal de St. Petersbourg heeft aanvaard of opgelegd is, het antwoord op de vraag: a qui la faute? zeker te St. Petersburg zelf te zoeken. Vlissingen 21 Februarij. Eergisteren werd 's konings jaardag op een buitengewone wijze alhier gevierd. Des morgens ten 8 en ten 12 ure, alsmede des namiddigs ten 4 ure hoorde men van de marine-batterij het koninklijk eere-salvo weergalmen, terwijl op dezelfde uren het carillon bespeeld werd. Het wachtschip was van boven tot onder met verschillende vlaggen versierd. Hit alle openbare en vele particuliere gebouwen wapperde de Nederlantlsche driekleur; het standbeeld van den admiraal de Ruyter was insgelijks met vlaggen en wimpels getooid. De inspectie der dienstdoende schutterij werd 's morgens in de artillerie-kazerne Willem III gehouden, de gebruikelijke parade van het garnizoen en der schutterij werd evenwel, ten ge volge van het ongunstige weder, afgecommandeerd. Het gewone schuttersfeest had even als vroeger weder plaats in den schouwburg, doch dit jaar bestond zij niet zoo als in de laatste jaren door een tooneelvoorstelling, maar uit het decla meren van eenige vaderlamlsche gedichten, door het kader dei- schutterij; na afloop daarvan had er eene verloting plaats, die zoo was ingerigt dat elk lid der schutterij een prijs ontving. De vereeniging het Metalen Kruis alhier, herdacht ook als naar gewoonte 's konings jaardag. Des avonds werd op eenige plaatsen der stad vuurwerk ontstoken. Men verneemt dat door de welwillende tusschenkomst van den heer J. Dregmans, commissaris der Nederlandsche lood sen te Neuzen, is ingezameld eene som van 77.89 ten behoeve van de 31 weduwen en weezen van de verongelukte bemanning van de Loodsboot n°. 4 van Terschelling, welk bedrag door het personeel van liet loodswezen en eenige menschlievende ingeze tenen is bijgedragen en dat voor een plaats als Neuzen hoog mag genoemd worden. Sedert eenigen tijd werd onze haven herhaaldelijk bezocht door een aantal Engelsche oesterkotters, welke de haven in- en uitloopen, dan voor eenige dagen naar zee gaan en vervolgens weder terugkomen. Op dit oogenblik leggen er 56 van deze vaartuigen binnen. Wat echter het doel van deze zaak is, dit kan niemand te weten komen, bezwaarlijk toch valt hier te gelooven aan pogingen om hunne lading te verkoopen, welke zij elders met meer gemak en voordeel kunnen kwijt raken; dat zij uit zee zouden vlugten voor stormweder, ook dit is niet waarschijnlijk, want een Engelsche visscher is evenmin als een Hollander bang voor storm. Bij het binnenkomen viel heden een der manschappen van een kotter over boord, welke echter door spoedig aangebragte hulp van den sluiswachter met een haak werd gered. Zaturdag is alhier gearriveerd met een fraai gebouwd stoomjagt, de lieer Cli. de Boninge, inspecteur over het Belgische loodswezen te Antwerpen, oiu eene inspectie te maken over het loodswezen hier ter stede. ZEd. is maandag weer vertrokken. Blijkens het maandelijksch overzigt van den Nederland- schen consul in China, dd. 24 December 11., heeft de „Tao-tai" te Shanghae het plan gevormd een einde te maken aan de her haaldelijk voorkomende gevallen van strandroof, in dier voege, dat, bij schipbreuk van Europesche vaartuigen, de geredde over blijfselen van schip en lading voortaan zullen moeten uitgeleverd worden, tegen vergoeding van een zeker gedeelte der waarde. Boskoop. Hoewel in den voorwin ter de verzen dingen van hoornen en heesters gering waren, thans is daarin meer levendigheid ontstaan, echter niet in die mate dat zij de bestellingen van andere jaren overtreffen. Daar de winter zich door geene buitengewoon strenge koude of natte weersgesteld heid heeft onderscheiden, bleven de gewassen in de kweekerijen voor het raeerendeel in goeden staat, terwijl de knoppen van vroegbloeijende heesters, zoo als de Cydonia janonica, tot bloem

Vlissings Weekblad | 1868 | | pagina 1