vaartuigen, bemand met 11.276 koppen, en in 1866 416 schepen met 11.075 koppen gebezigd; met de haringvangst hielden zich in 1865 6339 en in 1866 6649 visschers bezig, en met de macreelvangst, in 1865, 1182, en in 1836 1176; ter wijl de kustvisscherij in 1865 door 57.104 personen met 15.321 vaartuigen, en in 1866 door 66.903 man inet 16.721 vaartui gen werd uitgeoefend. De opbrengst van den gevangen haring beliep in de beide jaren rnim 7 uiillioen fr. De vier vette ossen, gekozen voor den aanstaanden karna- valsoptogt te Parijs, wegen 1361, 1311, 1481 en 1365 kilogr., en hebben de namen Gulliver, la Cagnottehlondin en IluuJ'ord gekregen. Aan den Courrier de Mostaganem. wordt uit Laghouat ge schreven: De beroemdeNederlaudschereizigster, jonkvr. 'linne, die verleden jaar verscheidene maanden te Algiers doorbragt, en een talrijke karavaan georganiseerd had om de woestijn tot Toinbuctou door te trekken, indien dit mogelijk was, heelt zich door tegenspoed en de verschrikkelijke stormen die te Sahara sedert hare afreis teisterden, genoodzaakt gezien naar Algiers terug te wijken. Zij is echter in geenen deele ontmoedigd en houdt zich' gereed op nieuw de woestijn in te gaan zoodra het weder dit veroorloven zal. Weder is een lid van den senaat plotseling overleden, pas na van eene senaatszitting te huis te zijn gekomen. Dit lot trof nu generaal Camou. Onder zijn bevel stond de divisie der garde voltigeurs die den Solferino-toren beinagtigde, en daardoor den veldslag besliste. De regter van instructie te Nantes heeft generaal Cluseret doen dagvaarden, om dezen te liooren op de tegen hem inge- bragte aanklagt van het onwettig voeren van een titel die hem niet toekomt. Cluseret is geboren Franschman, was tot den coup d'état kapitein bij het Fransche leger, nam toen ontslag, trad hij' het uitbarsten van den Noord-Amerikaanschen burger-oor log in dienst bij liet leger der Unie, bragt het daar tot den gene- raalsrang, en nu wordt hem liet regt betwist zich //generaal" te noemen. Engeland. Te Dublin is een belhamel der Fenians, die zich kapitein Mackay noemt en verdacht wordt van deelgenomen te hebben aan den aanval op de geweermakers-winkels, in hechtenis geno men, terwijl hij zich in een wijn- of bierhuis bevond. Zoo als gewoonlijk het geval is met Fenians, verdedigde hij zich met vuurwapenen en loste een pistoolschot op de pulicie, echter zonder iemand te kwetsen. Hij werd eindelijk hemagtigd en niet drie andere personen, die zich in het huis bevonden, in hechtenis genomen. Eene correspondentie uit Athene van 23 Januarij in den limes voorkomende, geeft een zeer ongunstig overzigt van den toestand van Griekenland. Naar het blijkt zetten de Grieken eene oorlogzuchtige politiek door, waarin zij (volgens een arti kel in den linies, naar aanleiding van genoemde corresponden tie), door itusland ondersteund worden, wel wetende dat liet tegenwoordig Griekenland, als zijnde door de mogenheid ge- wnarbogd, niets te vreezen heeft, terwijl Turkije gevaar loopt Kreta niet alleen, maar ook Thessalië en Epirus te verliezen, indien de Grieken in stijat zijn hunne vijandelijkheden voort te zetten, iets waartoe zij geld schijnen te bezitten, want volgens de correspondentie heelt het ministerie Kumonduros twee en veertig millioe» drachmen in 12 maanden verkwist, behalve nieuwe schulden aan te gaan en nieuwe belastingen op te leg gen. De toestand der maatschappij in Griekenland wordt daar enboven beschreven, als bestaande zij uit dwingelanden en uit degenen die dwingelandij dulden moeten. De Times ontleent aan een ander Londensch dagblad eene berekening, volgens welke de uitgaven ter verschaffing van drinkwater voor de te Annesley-baai en lasti|jeren van de Britsche expeditie, eene som van 1.520.000 p. sl zullen beloo- pen, ingeval zij ee,n jaar lang op den tegen woordigen voet aan houden. En dit is nog maar een betrekkelijk klein deel van de uitgaven die de expeditie vercischt. De schuld der Vereenigde Staten bedroeg op 1 Februarij 2651 millioen dollars; zij is in de vorige maand met 9 uiillioen dollars vermeerderd. In de schatkist was op 1 Februarij voor een bedrag van 124 millioen dollars aanwezig, dat is 10 millioen minder dan op 1 Januarij, De Abyssinische berigten melden het oprukken van Kuropesehe troepen naar Antalo, doolt tevens dat de Indische sol daten zijn teruggezonden. Kr was goed water verkregen, door het horen van putten volgens het Amerikaansclie stelsel te Koo- uiaylo. De kust van Abyssinië is, naar men verneemt, thans van bankenlicht voorzien. Volgens gerucht was de Es-yptische gou verneur van Massowah teruggeroepen. Een en ander wordt als gunstig of ten minste niet ongunstig geacht, doch beteekent op zich zelf zeer weinig, want het schijnt meer en ineer zeker dat koning Theodorus besloten heeft om, wat de loslating der gevangenen betreft, niet dan voor geweld te zwichten, terwijl het plan van den onderkoning van Egypte daarin bestaat om Abyssinië onder dezen of genen vorm Egyptisch te maken en met den oorlog, dien de Eiigelschen tegen koning Theodorus voeren, zijn voordeel te doen, hetgeen alle pogingen om de ge vangenen zonder oorlog te bevrijden genoegzaam verijdeld heeft, daar de koning van Abyssinië in de vereeniging van Engel sehen en Egytenaren de bevordering van het Egyptische doel ziet. Voor zoo ver men weet zijn de Egyptenaren steeds in dezelfde verhouding tegenover de Engelsche troepen gebleven als vroeger. De gouverneur van Massowah moge teruggeroepen zijn, doch dit zal weinig verschil maken in de bewegingen der Egyptische troepen. De dagbladen behelzen steeds een aantal medcdeelingeu aangaande het mogelijke lot vail den auglikaansoheii geestelijke Speke, die dull 8 Januarij II. de woning van een zijner vrienden verliet, om na verloop van een paar uren terug te komen, doch nog vermist wordt, zonder (lat men eenig ander spoor heeft dan zijnen hoed, die niet ver van het huis waarin zijn zwager en zijne zuster wonen, doch dat toen slechts door eene huisbe waarster bewoond werd, gevonden is. Een dier tnededeelingen berigt, dat de schrijver eenigen tijd geleden, ten 5 it 6 ure namid dag, hij het verlaten van een omnibus, eensklaps bewusteloos geworden was en niet eerder dan tegen middernacht weder bij kwam als wanneer hij zich in een soort van koffijhuis bevond, en men hem verzocht heen te gaan, daar er gesloten werd. Hij was in dien tusschen tijd van zijn zakuurwerk, 8 in goud enz. be roofd, doch had zijn zakbuek met 40 in bankbriefje? behouden. Een geestelijke meldt, dat hem onlangs, terwijl hij zich uit het bureau van het weekblad Punch op straat begaf, door eene vrouw gevraagd werd of hij niet een geestelijke was, en zoo ja, of hij haar stervend kind wilde bezoeken. Daarin bewilligde hij, en nu leidde zij hem door een aantal gemecne buurten en maakte zich onder het voorwendsel van geneesmiddelen te halen uit dv voeten, een adres achterlatende, dat naderhand bevonden werd een verzamelplaats van dieven te zijn. Er was geen ziek kind ofeenige zieke hoegenaamd te vinden, en de geestelijke kwam gelukkig vrij met verlies van moeite en tijd, waarmede de poheie hem geluk wensehte. I> -ttitsclala.il cl. Sedert eenigen tijd wordt te Berlijn, gelijk men weel, tusschen Pruisseuen Denemarken weder onderhandeld uvrr het uitvoeren van het artikel van het Prager vredesverdrag, waarbij Pruissen zich heeft verbonden, het voornamelijk door Denen bewoonde gedeelte van Sleeswijk aan Denemarken terug te geven. De jongste berigten uit Kopenhagen betreffende'den gang diur onderhandelingen luiden ongunstig. Er is geen voor- uitzigt op spoedige afdoening der zaak, dewijl er groot verschil van gevoelen zou bestaan, bepaaldelijk over de middelen ter beveiliging der Duitsohe Sleeswijkers, die weder onder de Deen- schu heerschappij zouden komen. Afloop van vei-liooping-en. Vlissdngen 14 Februarij. De op jl. dingsdag alhier plaats gehad hebbende verkooping van het geredde gedeelte groot tuig van het op het bankje bij Breskens gestrand geweest zijnde Belgische barkschip Edmond Meert, kapitein 'iiduard Deswelgh, heeft opgebragt 205.25. Zeetijdingen. "Vlissingen 14 Februarij. Het stoomschip Iron Era is gisteren morgen uit het drooge dok gehaald en neemt thans de lading weder in, om daarop naar Antwerpen te vertrekken, J^nrgei-lijke Stand. Van J tot 8 Februari). Vmsstnqen. Gehuwd: Gcene. Bevallen: C. O Luppers, geb. Smit, d. Uverledeu: J. van Akkeren, man vau A. W Sap, 65 j. J. Huijaer, 7. 9 j. J. A. Pietcrae, jd. 43 j. \V. Louweroe, weduwnaar van Al Wouterse, 68 j. j Marktberigten. Rotterdam 10 Februarij. I Mindere Tarvre en Rogge 20 cent. Brulneboonen 25 cent lager. I Mei-krap. Weinig aangeboden, ouverauderd, goede kooplust.

Vlissings Weekblad | 1868 | | pagina 3