I EEK IE VLISSINGSCH WEEKBLAD. :ens. 1888. N°. 264. Zaturdag 15 February. 6de Jaargang. POLITIEK 0VEllZIGT. IHMENLANDHCHE TUB1NGËÏ ORSPRON- )r gal, slijm, bring. Zij ver- jen, verwekken lofdpijn. [erlangen, halen arkt, G n°. 130. P. Broek.es. J. de Looze >or do vele na.- oosjes geschre- iet lak gedrukt, ens het aloude N. aije plaat tegen- mijnen. mavolgbare wijze k van de Heeren GGIE aeliter- len. KELLY. COPPERFIELD. CHTE TIJDEN. n zeldzaam goed- ;en onderscheiden, galle vroegere prijs, de éénige verschaften. arne in eigendom bevat liet eerste voor de Serie |ie?taan. De prijs tegen verhoogden NTS, #*.y' BUREAU: F. H. SCHIFFER. pit Hlad wordt wekelijks, des Zatardaga uitgegeven Abonnemeutuprijs per drie maanden 80 Cents, franco per post 95 Cents. Afzonderlijke nommers 10 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Nieuwendijk H 110. 101. VLISSINGEN. Advertcntiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Ponderdag avond ten 8 ure; de prij* van l4 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. 7)e TijdN.-lIoll. courant, van donderdag 13 dezer, bevat 1 de 6L8te lijst van vrijwillige bijdragen voor het pauselijke leger, 1 tot een gezamenlijk bedrag van 171.289.4?91/2. De overdragt van den Willem-Luxemburg-spoorweg aan de Fransche Oost-spoorwegmaatschappij heeft, volgens de ver klaring der Parijsche olïiciëuse bladen, volstrekt geen politieke beteekenis, en de bekommering, welke deze operatie bij velen heeft doen ontstaan, is ten eenenmale ongegrond, verzekeren bedoelde regeringsorganen. Zij heeft slechts betrekking op eene herziening der contracten, die tusschen de twee maatschappijen reeds bestaan in het belang der exploitatie. In dezelfde bladen leest men voorts een geruststellend berigt betreffende een ander feit, dat ongerustheid begon te verwekken, te weten de aanwe zigheid op Fransch grondgebied (in Elzasser dorpen aan den Rijn) van soldaten en officieren van het voormalige Hannover- aansche leger, die, na uit hun land te zijn geweken, zich eerst in ons land, later in Zwitserland hebben opgehouden, en nu als corpsen georganiseerd, gereed zouden zijn om, ingeval van een oorlog tegen Pruissen, tot voorhoede te dienen. Te dien opzigte laat de Fransche regering verklaren dat zij zelve bedoeld feit als onregelmatig en gevaarlijk aangemerkt heeft, en naar het schijnt moet men den ex-koning George V er verantwoordelijk voor stellen. De Fransche regering weigert aan die uitgewekenen de gastvrijheid niet waarop zij regt hebben, maar zal niet dulden dat die gastvrijheid als middel diene tot handelingen welke de onzijdigheidspligten schenden. Overigens wekt liet verblijf der Ifiiniioteraiien in den Elzas, of schoon het in de Pruissische kamer, bij gelegenheid der discussie over den afloop der regten van den onttroonden vorst, als grieve werd ter sprake gebragt, weinig of geen achterdocht op bij het kabinet van Berlijn, en in die hoofdstad is men, naar liet schijnt, bij voortduring zeer tcreden over de verzoenende en vredelievende stemming van het kabinet der Ttiileriëu. Dat echter de achterdocht der Pruis sische regering wel bestaat, zij het dan niet in groote mate, moet men opmaken uit een Parijscli telegram in de Kölnische Zeiheng, waarin berigt wordt dat de flannoveraiien, nl. bedoelde mili tairen die niet in Pruissische dienst willen overgaan, door de Fransche regering zullen uitgenoodigd worden het grondgebied van Frankrijk te verlaten, en niet zullen kunnen opgenomen worden bij het vreemdenlegioen. Het telegram meldt voorts, dat de Fransche regering in deze zaak zeer loyaal en zeer voor komend gehandeld heeft, zonder te wachten dat door Pruissen den minsten stap was gedaan. Maar de Kölnische Zeitung was uit Parijs niet goed ingelicht, toen zij meldde dat de Hannover- anen, die zich op Fransch grondgebied bevinden, uitgenoodigd zullen worden dit te. verlaten; want de France berigt dat de Fransche regering een anderen maatregel te hunnen opzigte neemt. Men zal die lieden buiten de mogelijkheid stellen, iets te verrigten dat de goede betrekkingen zou kunnen benadeelen, welke thans tusschen de kabinetten van Parijs en Berlijn be staan. Aan de kommanderende officieren dier militairen van den ex-koning van Hannover zal Bourges als plaats van gedwon gen verblijf aangewezen, en de soldaten zullen in verscheidene dorpen van Champagne verspreid worden. Turkije, of zoo men wil, de mogendheden, hebben naar het schijnt nog niet genoeg aan de Candiotische kwestie. De vprst van Servië, in het troebele water, door genoemde kwestie ont staan, willende visschen, werkt voortdurend, ten einde een lang gekoesïerden wensch, zijne onafhankelijkheid van Turkije, te bevredigen. Militaire uitrustingen hebben met dat doel plaats, en Rusland, dit behoeft niet gezegd te worden, ontmoedigt den vorst van Servië niet. Ernstiger is het, zoo prins Karei van Rumenië, gelijk hij beschuldigd wordt, die manoeuvres ook 111 de hand werkt. Hij heeft door zijn gelastigde te Parijs, den heer Cretzuleseo, aan de Fransche regering wel doen weten, dat hij ten eenenmale vreemd is aan handelingen van dien aard; maar zulke verklaringen worden maar al te dikwijls pour les besoins de la chose afgelegd. Het meest wordt Oostenrijk verontrust door de agitatie, welke in gindsche streken gaande wordt gehouden. Uit Duitsclilaiid gestooten, heeft het thans alle belang bij den vreedzamen toestand in de gewesten, die zijne Zuid-Oostelijke naburen zijn. Het houdt er dan ook voortdurend de wacht, en met Frankrijk en Engeland houdt het niet op vertogen naar Bel grado en Bucharest te zenden; doch die vertogen vallen op eeu onvruchtbaren bodemde lieer von Beust weet dit zeer goed, en van daar misschien dat hij minder vredelievend in de budget commissie gesproken beeft. Vlissingen 14 February. Bij het bezigfigen van liet terrein der werkzaamheden aan de spoorweg- en kanaalwerken buiten deze stad, hebben wij be vonden, dat niettegenstaande de ruwe weersgesteldheid in de laatste maanden, daaraan veel is veranderd. De diepte der groote sluisput is nu op circa 9 ellen onder A. P. gebragt, daarin zijn thans p. in. 400 zware palen geheid en is inen bezig aan het iuheijen der damplateu en het maken van beton, terwijl de kleine sluisput eene diepte heeft van onge veer 7 el. Er zijn thans aan beide werken ongeveer 600 man bezig, een getal dat met het voorjaar aanmerkelijk verhoogd zal wor den; over het geheele terrein zijn alle soorten van werkplaatsen, machineriën, bergplaatsen en andere gehouwen verspreid, voeg daarbij het door elkander woelen van het werkvolk, den rook en het gestamp der stoommachine!!, dan levert het geheel een zeer levendig en bezienswaardig schouwspel op. Het gebouw tot dienstwoning bestemd nadert zijne voltooijing. Voor een paar dagen is er een begin gemaakt met het leggen van een weg tot het vervoeren van materialen, van het Marinedok door het zoogenaamde Waaigat naar de kleine sluisput, waardoor uien bezig is eene opening te maken in de stadswal en het vormen van dammen over de binnen en groote vest. Jl. maandag heeft ten raadh-tttze4ezer gemeente de aan in stelling plaats gehad van het' sclulderei^en behangen van hit schoolgebouw voor mcisje^7wjjt;r.vnj^^iöisclirjjvingen waren ingekomen, van de heeren\{d'rü. iVöpeft-WOÖrƒ560, J. de Visser

Vlissings Weekblad | 1868 | | pagina 1