9 1867. Nri. 244. Zalunlag 28 September. 5de Jaargang. VLISSINGEN. POLITIEK OVERLIGT. 1I1i\i\Ei\'LA.\DSC11ë TIJ Dl MEN, f 16 4 f 15.50 goede ;per begeerd. Ving weg icheidene houders hiel' d. Groote dito niet ter eu niet beneden f 15.50. Rogge f 9.25 a f7.Boekweit {-.-if-,-, a f Witte i, Graauwe dito f 8. 21/» pet.. 4 4 j 4 5 4'/, 4 *'/4 5 5 5 2'/» 3 2'/. S3'/s 03'/, 34''/,, 135'/, 70' Li I 177 77'/. 31- 2 «4/„ 50'/, 22';,,. V een en Baal. j. a. .nck. Ahasverus. olk. nicolaas k bisrgh. Leven. Het Weesje». E. a. borger. g. h. 1. elliot e liedjes. j. p. g op zijn buiten- 'tlians koninklijk van Babel. j. dekcksen. Een duyse. Veront- èven. p. A. de tun. Wien neem ell haar. Eliza's r. Jan Kanneke. d. f. van heyst. 3 viering van het an der hoop jr. igsche strand. ider de heidenen. h. klijn. Wee- c. de koning if mijner Moeder, ihoolgang. h. YLISSINGSGH WEEKBLAD. w '-1 BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven Abonnementsprijs per drie maanden 80 Cents, franco per post 95 Cents. Afzonderlijke Hommers 10 Cent. Men abonneert zich bij alle Bockbnudc.aren en Post directeuren. Nieuwendijk H no. 101. Ad verten tien gelieve men aan den Uitgever in te /enden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure-, de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Garibaldi heeft werkelijk de door hem beoogde onderneming tegen Route gewaagd, doch de poging bad niet den uitslag dien zijne partij in Italië zoo zet-r weuschte: de held van Aspromonte is op nieuw gestuit in zijnen togt. Maandag zou liij, na de waakzaamheid der Ituliaanselie troepen te hebben verschalkt, in de haven van Cornet», niet ver van Civita-Vec- cliia, geland zijn; doch dit berigt van den Parijschcu Klendard was onjuist, daar de Moniteur in zijn avond-uitgave van dings- dag de officiële inededeeling bevat dat Garibaldi te Asinaluiiga, toen hij zich gereed maakte den voet op Pauselijk grondgebied te zetten, op last der Italiaansche regering in hechtenis is geno men. Hij had dit grondgebied dus nog niet betreden. Victor Emmanuel en zijne raadslieden zullen nu een besluit moeten nemen, dat van grooten invloed zal zijn op de politieke gebeur tenissen, welke Europa te gemout gaat. Voor het ooge iblik bei- paalt men zich toteene verklaring, waarin de regering Ue redenen uiteenzet die haar hebben genoopt niet te gedoogen dat Gari baldi aan zijn plan tegen Home uitvoering gave. Het schijnt niet in de bedoeling van liet Elorentijiische kabinet te liggen Garibaldi vooreen krijgsraad often anderen regtbank te dagen. Immers voorloopig is hij naar Alessandria gebragt, eu volgens de Upinione zal hij naar liet eiland Caprera, zijne gewone ver blijfplaats, worden teruggezonden, wanneer hij lil. wensclit er heen te gaan en afziet van elk denkbeeld eener expeditie dut liet koningrijk Italic z u in gevaar brengen. He Parijsche avond- beurs is op het berigt van Garibaldi's gevangenneming gerezen, en de Consiitutwnnel van woensdag steekt de loftrompet over het kabinet van Florence. De regering van het groothertogdom Baden heeft bij de tweede kamer een ontwerp van wet op de ministeriële verant woordelijkheid ingediend. Volgens dit ontwerp kunnen de ministers in staat van beschuldiging gesteld worden, 11a aanne ming door de tweede kamer van een door vijftien barer leden onderteekend voorstel, waarbij de punten van beschuldiging duidelijk omschreven zijn. Drie commissarissen, door de kamer benoemd, treden bij liet geregtshof als openbaar ministerie op. Dit hof beslaat uit twaalf leiien der eerste kamer en uit twaalf leden der hooge n gtbiiiikeli iu iiet land. He meerderheid van twee derden der stemmen wordt vereisclit voor de veroordceiiug van den beschuldigde. Indien in den loop der debatten blijkt dat liet gepleegde feit gelijk of in verband staat im-t een gewone misdaad, wordt de zaak naar de gewone regtbaukeu des lands verwezen. liet ontwerp-adres der vereenigde natioiiaal—liberale eu libe raal-conservatieve fraction van den Aoord-Duitselien rijksdag is dingsdag, gelijk te verwachten was, bij houfdelijte stemming niet 157 tegen 53 stemmen aangenomen. In den loop der be raadslagingen heelt graaf von ISi.-marck geprotesteerd tegen liet beweren van eeli der afgevaardigden, dal in het adres mel ding had behaoren gemaakt te wordeu van het loslaten van Luxemburg. Volgens den bondskanselier verkeerde Luxem burg ten aanzien van Duitschlnnd nog in dezelfde politieke be trekking als vroeger. Pruisse» had alleen afstand gedaan van het regt om in de vesting Luxemburg garnizoen te houden; een regt, hetwelk niet onbetwistbaar was, en tot welks handhaving men Duitschland niet in een oorlog had mogen wikkelen. De onzijdig verklaring van Luxemburg moest beschouwd worden als eene vergoeding voor het. prijsgeven van het regt in Luxemburg garnizoen te hebben. Voor het overige verhaalde graaf von Bismarck, dat de regering over het adres van antwoord gunstig noch ongunstig dacht. Hij verwees naar zijne circulaire van 7 September, waarin gezegd werd dat men dezerzijds geene pres sie wilde uitoefenen op de Zuid—Duitsclie staten. Gaf Zuid- Duitscliland den wenseli te kennen zich bij het Noorden aan te sluiten, dan zou geene Noord-Duitsche bondsregering klein moedig genoeg zijn 0111 dat verlangen te wederstreven. Het was evenwel te hopen dat de rijksdag de regering niet zedelijk nood zaken zou bare positie van terughouding te verlaten; welke ulligt zou kunnen leiden tot een resulnat, tegenovergesteld aan dat hetwelk men trachtte te bereiken. Ten aanzien van de Sleoswiiksche kwestie verklaarde de bondskanselier, dat de in -eijelijkheid hierin schuilde, dat, ten gevolge van de vermen ging der nationaliteiten, de Denen niet aan Denemarken terug gegeven konden worden, zonder dat tevens een groot aantal Duitscbers Deensche onderdanen werden. De half officiële Weeuer Abendpost meldt, dat de in sommige buitenlandsche bladen voorkomende bewering, dat de admiraal Tegethoff in last beeft om eene Mexicaansche haven te bombar deren, indien hein het lijk van Maximiliaan niet uitgeleverd wordt ten ceneinale onjuist is. De zending van dien vlootvoogd, zegt dit blad, is van vredelievende» aard en in geen geval zal hij gewelddadige middelen aanwenden tot bereiking van zijn doel. Vlissingen 27 September. Gisteren heeft alhier de opening der stembriefjes plaats ge had voor een lid van den gemeenteraad, ontstaan door het ver trek naar elders van den lieer B. J. Tiedeinan. Er waren 173 stembriefjes ingeleverd, welke verdeeld waren als volgt: de heeren A. Schraver 61, B. van Lier Ez. 51, J. Loois 40, \V. A. de Gelder 9, K. Blonk 3 en A. Loois Jz. 2 stemmen, terwijl 7 personen ieder 1 stem hebben bekomen. Er moet alzoo eene herstemming plaats hebben tusschen de heeren A. Schraver en B. van Lier Ez. Dinsdag is de hoofd-ingenieur van de staatsspoorwegen, I G. Simons, alhier aangekomen om de spoorweg- en kananlwer- 'ken in oogenscltouw te nemen. Woensdag morgen zijn van hier weder 10 hoofden van huisgezinnen, niet vrouw en kinderen ongeveer 40 personen, van 's rijks marinewerf alhier naar die van Amsterdam overge plaatst. In de week van 1521 September kwam geen geval van veetyphus in liet rijk voor. Blijkens eene inededeeling van Zr. Ms. consul-generaal te Lissabon, dd. 17 September,is thans de haven van Botterdam verklaard als besmet van cholera, en zijn dientengevolge de schepen van daar na den 20 Augustus vertrokken, iti de Portu- K&X .tr-v i-a

Vlissings Weekblad | 1867 | | pagina 1