riE )EN 1867. N°. 241. Zalurdag 7 September. 5de Jaargang. POLITIEK OVERZIGT. B1NMEWLAMBSCI1E TIJD1MEX. den. n Baal. J. A. ick. Ahasverus. Ik. nicolaas bekgh. Leven, et Weesjen. je. a. borger. - g. h. j. elliot liedjes. j. r. op zijn buiten kans koninklijk van Babel. j. dercksen. Eel) Idtjyse. Veront- en. p. a. de [uit. Wien neem r haar. Eliza's Jan Knnneke. p. van heyst viering vair het n der hoop jr. gsche strand. der de heidenen. h. klijn. Wee- c. de koning mijner Moeder, ihooluang. h. [jn elegenheid zich fRHKIh plaats g de Illustratie O1/, Cents jAN INHOUD tus, dat gratis onmiddelijk na TSTRATIE. •etude katholieke VLÏSSÏNGSCH WEEKBLAD. BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven Abonnementsprijs per drie maanden 80 Cents, franco per post 95 Cents. Afzonderlijke nommers 10 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Nieuwendijk H no. 101. VLISSINGEN. Advertentiëo gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. De verdeeldheid welke onder de Pruissische liberalen heerscht, is oorzaak dat in de hoofdstad al de gekozen afgevaardigden lot de Forfschril/s-^MÜ] behooren. Zelfs hebben leden der tweede kutner, die jaren lang in het eerste gelid der liberalen stonden, liet veld moeten ruimen voor zeer onbeduidende mannen der partij van vooruitgang. De hoofdstad zal, dien ten gevolge, ge heel door afgevaardigden vertegenwoordigd worden, die tegen de bondsconstitutie gestemd hebben. Wat de uitslag der verkie zingen in het algemeen zal zijn, hiervan kan nog niets met zeker heid gezegd worden, doch men gelooft algemeen dat de regering op een groote meerderderheid zal kunnen rekenen. Uit een jl. maandag openbaar gemaakte briefwisseling, tus schen de Britsclie regering en die der Vereenigde Staten, over de bekende Alabama-kwestie blijkt, dat beide gouvernementen er in toestemmen om, onder zekere voorwaarden, dat vraagstuk aan de uitspraak van scheidsrechters te onderwerpen. Dat het voorstel van den Hongaarschen minister van finan ciën, om de rente der staatsschuld te reduceren, hetwelk ook bijval gevonden heeft bij eenige leden van de gedelegeerden tot regeling der financiële kwestie tusschen Oostenrijk en Hongarije, in den ministerraad te Weenen schipbreuk heeft geleden, kan thans aan geen twijfel meer onderhevig ziin. Op nieuw toch wordt berigt dat de heer von Beke, de Oostenrijksclie minister van financiën, die herhaaldelijk dit plan met den meest mogelij ken nadruk heeft bestreden, onder bijvoeging dat hij zich nim mer tot een maatregel van dien aard zou leenen, door een op 30 Augustus gehouden ministerraad in het gelijk is gesteld en diensvolgens de opdragt heeft ontvangen, om zich naar Gasteiu te begeven, waar de heer von Beust zich bevond, ten einde hem met het besluit van den ministerraad bekend te maken en het noodige met hem te beramen tot uitvoering van dat besluit. Dat besluit heeft waarschijnlijk ook betrekking tot de regeling der financiële kwestie met Hongarije, waaromtrent nog geen vergelijk tot stand is gekomen. De Hongaarselie gedelegeerden in de conferentie moeten aangedrongen hebben op de vooraf gaande gereedmaking van het budget voor 18(18, en daarvan zelfs hunne verdere deelneming aan de beraadslagingen der con ferentie afhankelijk hebben gemaakt. Uit Athene wordt gemeld, dat de vijandelijkheden op Candia gestaakt of geschorst zijn ten gevolge van de waarschijnlijkheid dat eene internationale commissie op het eiland zal komen tot onderzoek der grieven van de l'audioten. Van het tot stand komen dier enquête heeft men intussclien ran eèue andere zijde nog niets vernomen, en de berigten uit Konstantinopel luiden bij voortduring in dien zin, dat de Porte vi 1st -ekt niet gezind is aan het voorstel betredende die enquête hare adhsesie te schen ken. Bovengenoemd berigt zou baast doen denken, dat de voor eenige dagen uit Konstantinopel ontvangen tijding juist is, vol gens welke de .opstand is bedwongen, en dat het thans de taak der Porte zul zijn, om den politieken toistand van het eiland te reorganiseren. Doch in elk geval zullen de mogendheden ten aanzien van dit laatste, trots de souvereiniteit der Porte over het eiland, nog wel een woordje in liet midden brengen. Door een der half—officiële Eransche bladen wordt het be weren van den Figaro wederlegd, dat de heer Dano zijne in vrijheidstelling te Mexico alleen verkregen zou hebben onder voorwaarden, dat de Eransche regering de Mexicaansehe repu bliek zou erkennen. Het officiëuse orgaan verzekert, dat de heer Dano te Mexico niet gevangen gehouden is, maar alleen op de komst van Juarez gewacht heeft, ten einde geene hinderpalen op zijne reis te ontmoeten. Men acht overigens het herstellen der diplomatieke betrekkingen tusschen de Fransehe regering en de Mexicaansehe republiek, na de gematigde wijze, waarop de Moniteur zich onlangs over Juarez heeft uitgelaten, niet onmo gelijk. De te New-York gevestigde correspondent van den Times beschuldigt den heer Middleton, Britsch zaakgelastigde in de hoofdstad Mexico, op schandelijke wijze alles verzuimd te heb- wat welligt zou hebben kunnen strekken om het leven van keizer Maximiliaan te redden. De aanklagt van den correspon dent luidt zoo stellig en wordt ook door den ministeriëlen Globe van zooveel gewigt geacht, dat inen hier niet verwonderd zou zijn, indien de heer Middleton ter verantwoording geroepen werd. Het blijkt thans uit een officieel schrijven van den minister van oorlog van Juarez, dd. 14 Julij, dat generaal Santa-Anna niet is ter dood gebragt, maar zich op genoemden dag nog te Campêche, in Yucata, in gevangenschap bevond. Zijn zoon had voor de tweede maal een protest tegen het gevangen nemen van den gewezen president en dictator ingediend, en getracht, hem daarbij als een eenvoudig passagier op het te Sisal in beslag ge nomen vaartuig te doen doorgaan; maar deze stap schijnt niets te hebben uitgewerkt. De generaal zou weldra voor een krijgs raad verschijnen. Vlissingen 6 September. De minister van binnenlandsche zaken heeft o. a. J. Heyblom te Vlissiugen, benoemd tot klerk bij de rijkstelegrafie. Woensdag had alhier een jongentje het ongeluk al spe lende in de Pottekaai te vallen en zou waarschijnlijk verdronken zijn, zoo niet een kanonnier zich onmiddelijk te water had be geven, met het gevolg dat hij het kind behouden aan wal bragt. Yen gevolge der buiteu-dienststelling van Zr. Ms. scbroef- stoomschip de hommel, worden met den 4 dezer op non-acti viteit gebragt de navolgende op dien bodem dienende officieren, ais: de kapt.-luit. ter zee A. A. A. Gaymans, kommanderende gemeld sehroetstoomsehip; de luit. ter zee le kl. W. J. Adams; de luits. ter zee 2e kl. J. G. J. Spanjaard en R. T. Cloux; de officier van gezondheid 2e kl. J. van IJzeren, en de officier van administratie 2e kl. E. E. A. Canueel. Sedert het ontstaan der cholera te Rotterdam op den 9 Augustus zijn tot en met 3d Augustus 1867 aldaar 1S2, te Dordrecht 39, te Delft 28 en te 's Gravenhage 8 personen aan die ziekte overleden. In andere gemeenten, waar enkele geval len voorkwamen, nam zij tot dus verre geen epidemisch karak ter aan. Toeneming van het getal aangetasten was ook te Rot terdam in de laatste dagen niet te bespeuren. vit'-;

Vlissings Weekblad | 1867 | | pagina 1