IN. IE 1867. 237 Zalurdag SO Augustus. 5t,e Jaargang. Ieiung. Zij ver- 11 HL P-OUDE 11W IJ l E11. PÖUÏIEK DYËIHÏÏGT. BimKLAimCUE T1JD1MEI i de f 10.25 te koop. niet mooi en wak, irerst niet ter veil. voor. Jarige dito Koolzaad heden 150 Kaar deugd en kwa- vat, 14.25, Rogge f 2.—- a f-..Boekweit a f Paar- n. 2'|„ prt. 3 i 4 VI. *V, 4 *i, 5 5' ï'll 3 3'/» 54", 64 35*/, »ï?/4 02'/, I 72'l„ 39'|4 I I 78"/, Slfl, I 61'I, I 31'/= 1 65' 50 ■20'I, 644 ORSPRON- Lr GAL, SLIJM, verwekken bofdpijn. erlangen, halen arkt, G n°. 130. f'. llennequin. P. Broekes. J. Broodman- vele namaaksels, •even zijn, en (te PIJN gelegenheid zich Kil 11lil 1) plaat» met de ebiis'I'R 61/. Cents» FAR INIIOU ectas, dat gratis ■TTSTRATIE. van katholiek'. VLISSIN6SGH WEEKBLAD. •"s a ■\i,: BUREAU: F. H. SCH1FFER. I)it Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven Abonnementsprijs per drie maanden 80 Cents, franco per post 95 Cents. Afzonderlijke nommera 10 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Nieuwendijk H no. 101. VLISSINGEN. Advertenties gelieve men aan den Uitgever ia te zenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 C'euts, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. "Wordt gevraagd een liïilp-oxidei" wijzer aan de openbare school van den hoofd-onderwijzer I F RET te Vlissingen, op eene jaarwedde van ƒ3:15. Sollieitatilen worden verzocht zich persoonlijk aan te melden hij voornoemden hoofd-onderwijzer en hunne stukken in te zenden bij den Burgemeester voor den 8stm September a. s. Vlissingen, den 9 Augustus 1867. De Burgemeester en Wethouders ran Ftissingen, J. W. CALLENFELS. De Secretaris, P. BORISES WEES. De bijeenkomst van den bondsraad is tegen de belft dezer maand vastgesteld. De dag der opening van den rijksdag is daarentegen nog niet bepaald. Trouwens, het liet zich gereede» lijk verwachten, dat de datum daartoe eerst na afloop der werk zaamheden van den bondsraad zou worden vastgesteld. Inlus- sehen zal de benoeming der leden van den bondsraad nog juist tijdig genoeg kunnen geschieden. Van de zijde van Pruissen zijn er voorloopig zeven benoemd. De keuze daartoe is gedaan uit de directeuren der verschillende ministeriële departementen. In het koningrijk Saksen zijn er reeds vier benoemd, waaronder de minister vou 'briesen; hiermede is het aantal leden voor dien staat voltallig. Het staatsverdrag tusschen pruissen en Oostenrijk het welk blijkens een medegedeeld telegrafisch berigt ten gevolge van het Prager tractaat gesloten is, strekt tot regeling der aan sluitingen van spoorwegen. Bij deze overeenkomst heeft Pruis sen op zich genomen, concessie te verleenen tot aanleg van een spoorweg loopende van een gegeven punt in den Silerisclien berg- spoorvveg naar de Oostenrijksehe grenzen, terwijl Oostenrijk eene gelijke toezegging heeft verleend voor de aansluiting der Silesche lijn naarGlatz over Braunau. De Covrrier des Rials-L uis van dl Julij 11. bevat het vol gende: 1. dat keizer Maxiiniliaan de twee kinderen van generaal Miramon in de zorg van zijnen broeder, aartshertog Frans Jozef, heeft aanbelultu; d. (lat generaal Mejia, daags vóór dat hij gefusilleerd werd, tot loogd over zijnen zoon benoemd heeft Escobedo, den man die liem liet ter dood brengen, en aan vrien hij (Mejia) zelf reeds eenige malen het leven gered had; 3. dat toen aan een Duitsellen geneesheer de taak was opgedragen het lijk van Maxiiniliaan te balsemen, de liberalen dit niet wilden toelaten en zul ven zich er mede belastten, daar zij, volgens hun zeggen, „nu Maxiiniliaan dood is, oordeelden hem de eer te moeten bewijzen verschuldigd aan een aartshertog van Oosten rijk"; -1, dat generaal Ortega, nog steeds te Monterey geker kerd, tot waanzin vervallen is, doch dat Juarez hemde vrijh id zal teruggeven, ten einde hein in de gelegenheid te stellen als mededinger naar het presidentschap der republiek op te treden. In de Parijsche Liberie komt een berigt voor dat, als het waar is, een zeer belangrijk feit vermeldt, waarvan de gevolgen ernstig kunnen zijn. Het huis der vertegenwoordigers te Was hington nl. zou met algemeene stemmen een besluit hebben genomen: „houdende uitdrukking van de sympathie der Ver- eenigde Staten voor de Kandiotische opstandelingen, en opdragt aan de commissie voor de buitenlandsche zaken een rapport in te dienen over de wijze hoe men hun ter hulp zou kunnen komen." Het is niet te hopen dat deze tijding zich bevestige, want heeft het Unie-congres werkelijk zulk een besluit geno men, dan zal liet verbond tusschen de Vereenigde Staten van Noorrl-Atnerika en Rusland dadelijk zijne werking doen gevoe len, en dat Engeland en Frankrijk hierdoor in een zeer neteligen toestand zouden geraken behoeft wel geen betoog. De otficiële Wiener Zeitung deelt weer berigten mede van den Oostenrijkschen gezant te Mexico loopende tot AS Jnnij. Daarin wordt bevestigd, dat keizer Maximiliaan gedurende zijn verblijf te Queretaro ten hoogste verbitterd was over de gewel- dadigiieden, waaraan Murquez, die het bevel in de hoofdstad voerde, zich schuldig maakte. De keizer liet zich in zijne brief wisseling met den gezant hierover bitter uit; maar Marquez, die den val van het keizerrijk voorzag, stoorde zich volstrekt niet aan de bevelen zijns meesters. Integendeel zijne wreedhe den (men weet dat hem de naam van beul gegeven werd) namen nog toe, en alzoo is het ligt te begrijpen, hoezeer de keizer, die daarvoor verantwoordelijk werd gesteld, daaronder geleden heeft. De Fransche gezant te Mexico heeft de stad nog niet verlaten. Dit blijkt uit berigten, die de Monileur tliaus met de mailboot heeft ontvangen. Vlissingen 9 Augustus. Volgens een te 's Hage ontvangen berigt uit Londen, van den 6 dezer, is de invoer van vee weder in Engeland geoorloofd, en wel uit de provinciën Zeeland, Overijssel en Noord-Holland, be noorden het IJ. De Katholieke Illustratie, waarvan het eerste nummer en prospectus dezer dagen verschenen is, belooft een uitmuntend en degelijk werk te worden, ook is de deelneming zoo algemeen, dat één dag na de verschijning dat blad reeds 1137 inteeke- naren telde. Het concert, voor eenige dagen in den Zoölogischen tuin te Brussel gegeven door de muziek der Hollandsche grena diers, onder directie van den lieer Dunkier, zal velen heugen als een der schoonste feesten ooit gegeven in den tuin van onze koninklijke Zoölogische Maatschappij. Er was een ontelbare menigte toehoorders tegenwoordig. Het terras rondom den muziektempel, de grasperken en de naburige lanen waren vol menschenhet geheel leverde een prachtig gezigt op. Het Hollandsche muziekkorps heeft wouderen verrigt, en elk der uitgevoerde stukken werd door daverende toejuichingen ge volgd. Niet meer dan billijk. Wat ensemble, wat keurigheid van uitvoering, wat fijne nuancering betreft, laat liet instrumen tale corps van den lieerDuukler niets te wenschen over. Het concert eiirfhgde-met een grooten potpourri, die een uit bundig euthusiasme teweeg: bragt. Aan het slot van dit stuk heeft de componist, de heer. Dunkier zelf, met veel bïfkwanm-

Vlissings Weekblad | 1867 | | pagina 1