EX. dere kloekheid ut (1 en tweeden wordt dan ook ini'ti nagaat, f 20$ prtnie- r voorspoed 0|> hem echter op mrbij hij naan- li morgen vail ne vreugde op Ier. Behoorlijk r, en mogt het bij een ravijn, liet was een l)e heer A., ■de bevolking derde het dier t een kogel in lijk! De meeste ladden aan écn er van consti- nel zijne buks e te brengen, bolgen te zijn ist was op den ontstond, die lor het pareren cdigde, dat de r eene beet in krabben, Zeer estkraoht, om komt zelden kte onder het r, zoodat het eigene teenen nogelijk; afge- |i honger (onze tl) zeeg hij op iet hem geluk- jigheden, zijne r overkomene en Kresz., be nd aangedane ill dell iiilinid- li zij des antle- Jen heer Stap le beiden in wamen. Den een tijger, en |on der Goltz, |en, brengt de Zijn vertrek telfs reeds als in de laatste mee drukt de Berlijn er toe n de houding Frankrijk, or het Neder- i de directeur in van eer; de iden medaille, ijs toegekend, die gezant, de ligen tijd ver- ik kelingen op ilgende vrees- van de steen- bannen waren oor een kabel den beganen ii een hunner oven. Laatst- stuk hout, om de plaats te bereiken, waar hij den troffel had laten liggen doch toen lil) den voet weder op den bak wilde zetten, zocht hij te ver"eci's naar dien steun; de kabel was op dat Zelfde oogenhlik gebroken, en de hak met de drie mannen ter diepte van 2l!U voet naar helleden gestori. Hij, hangende aan zijn broos en vreemd steunpunt, riep iu zijn doodsangst luide om hulp. Zoo te blijven hangen tot die hulp kwam opdagen, vorderde bijna bovenmeusehelijke krachten, maar 't gelukte hem, eade mand, die weldra nederdaalde, nam den zoo wonderbaar geredden man op. Zijne drie kameraden werden gepletterd gevonden op den bodem der mijn. De Mendertl bevat, een lijst van de vorstelijke personen, die dit jaar Parijs bezocht hebben; zij zijn: de koning en de koningin der Belgen, de keizer van Enslanil, de koning en de koningin van Pruissen, koning Lodewijk I van Beijeren, (de regerende) koning Lodewijk If vail Beijeren, de koning van Wurtemberg, de kuning en de koningin van Portugal, de sultan van Turkije, de koning der Hellenen, de koning van Zweden (thans nog te Vichy), de grootvorst-troonopvolger van Rusland, grootvorst Wladimir van Rusland, grootvorstin Maria van Rusland, prinses Eugenia van Leuclitenberg, de hertog van Leuclitenberg, de hertog van Saksen-Weimar, de groothertog van Mecklenburg-Strelitz, de beide groothertogen van Saksen- Weimar, de kroonprins en de kroonprinses van Pruissen, de hertog van Siiksen-Kuburg-Gutha, de kroonprins en de kroon prinses van Saksen, prins Albert van Pruissen, prins en prinses Karei van Pruissen, prins Humbert en prins Amadeus van Italië, de hertog en de hertogin van Aosta, de drie prinsen van Oldenburg, de groothertog en de groothertogin van Baden, de prins van Hoheuzollerit en zijn zuon prins Leopold, de hertog Coimbra, de Turksche troonopvolger en zijn broeder, de zoon vair den sultan, de prins van Wallis, prins Alfred en prins Arthur van Engeland, prins Oskar van Zweden, de onderko ning van Egypte, de groothertog van Meelenburg-Schwerin, prins en prinses Adalbert van Beijeren, de prins van Oranje, hertog Willem van Würtemberg, de graaf van Wurtemberg, groothertog Koiistaiitiin van Rusland, de prins van Reuss, de broeder van den taïkoeu van Japan. De Kunchero van den 6 Jtiiij deelt nog de navolgende bijzon derheden omtrent de executie van keizer Maximiliaan en zijne twee generaals mede, verval ih een brief uit Saltillo, van den 1 5 Jvtuij 11. „Voordat zij door de dootleiijke kogels werden getroffen, omhelsden zij elkander. De keizer stond tusschen Mirauioti en Mejia in; tie eerste stond aan zijne regter-, de laatste aan zijne linkerzijde. De keizer liep nog naar de soldaten toe, die gelast waren hein dood te schieten, en gaf aan elk een ons goud, daarna sprak hij voor het laatst, zeggende: „dat hij hoopte, dat zijn bloed heilzaam zou zijn voor het Mexicaansclie volk, maar dat hij van het tegendeel overtuigd was." Miramon zeide: „dat hij geeu verrader was, maar dat zij, die vonnis over hem geveld had den, verraders waren." Mejia sprak geen woord. Zij stierven i.lle drie als helden. Maximiliaan heeft in zijn uiterste wit be paald, dat aan de nagelaten taimliün van Mejia en Miramon, elk 100 000 zouden worden geschonken. „Er zijn nog 49 gevangenen bestemd om te worden geëxecu teerd. De meeste hunner zijn zeer bekwame officieren. Zij zul len drie aan drie worden doodgeschoten. „Toen de dood van Maximiliaan te Queretaro en San Luïs bekend werd, zag men menige dame rouwkleederen aantrekken. Het ligchaam werd gebalsemd en aan den Pruissischen gezant, baron Magnus, toevertrouwd. Verschillende eigendommen, die aan Imperialisten toebehooren, zijn verbeurd verklaard." De Mexicano Libre zegt, dat de buiteulandsche gezanten, die zich uit de stad Mexico naar Queretaro hadden begeven om te trachten de wachthebbende soldaten om te koopen, naar Tacu- baya zijn verbannen, terwijl aan prinses Salm-Salin San Luïs als verblijfplaats is aangewezen. Gedurende het regterlijk gehoor werd aan Maximiliaan de volgende vraag gesteld: „zijt gij bereid te erkennen, dat gij verantwoordelijk zijt voor al den twist en tweedragt, die in Mexico hebben geheerscht, sedert de Eranschen het land ont ruimden?" waarop de keizer antwoordde„Neen, slechts Juarez is daarvoor verantwoordelijk. Toen de Eranschen vertrokken, deed ik Juarez eene dépêche toekomen en stelde hem voor, dat hij eene algemeene amnestie zou proclameren voor hen, die met mij en de Imperialisten waren geweest. Juarez weigerde dit en mij bleef niets anders over dan al het mogelijke te doen om een groot gedeelte van het MexicaauscJje volk te beschermen." Jüngela,ncl. Londen 29 Julij. Er zijn hier treurige beriglen ont vangen betreffende den brand te Bassetere, op liet eiland St. Christoffel. De brand brak uit in den nacht van den 3 op den 4 dezer maand, en in weinige uren lag de welvarende stad, die 7 a 3000 inwoners telt, in de asch. Er is geen enkel magazijn blijven staan, en volgens liet officiële onderzoek zijn niet minder dan duizend particuliere gebouwen geheel vernield. De stads- geboitwen, bel gcregtsliof, liet raadhuis en ook de schooue St. Georgekerk, dit alles ligt in puiulioopen. Dewijl geen enkel 'magazijn van rijst of koorn overgebleven is, heerscht er volsla gen gebrek aan levensmiddelen, terwijl duizenden, die van hunne' woning beroofd zijn, tlians onder den blooten hemel rond dolen. Het postkantoor te Londen i.it'vïng en gaf uit in, 1305 00.000.000 lokale brieven. Het gemiddelde brievenvervoer daags te Londen is thans 530.000 brieven, waarvan de helft voor de stad en de helft voor daarbuiten. Het getal per post verzonden boeken en nieuwsbladen is gemiddeld 55.000. De directeur der posterijen te Londen verklaart, dat als de verzen ding van brieven eu couranten zoo blijft toenemen als ie. de laatste jaren, het weldra noodig zul zijn, op sommige gedeelten van den dag elk half uur de bussen te, ligten en brieven uil te geven. Hij meldt verder, dut liet locale brieven-vervoer verre nog de meeste voordeden voor (1 n staat oplevert, in vergelij king van dat door het gclicele koningrijk. De langste spoortrein, die willigt ooit op een spoorweg 'geloopeu heeft, bewoog zich onlangs op den Leliig-Valley- spoorweg in Engeland hij was namelijk zameneesteld uit. 175 geladen wagens; daar elke wagen een gewigt inhoudt van 60 Mi Ned. pond, wordt liet totale gewigt van den trein, bevalve de wagens, gebragt op 1650 toil, a 1000 kilo elk. De houders van uitgestelde Spaansehe schuld in Engeland zijn niet tevreden met de bun door Spanje, aangeboden schik kingen, en willen zich niet onderwerpen aan de bijpassing, waar mede de voorgestelde conversie gepaard zou gaan. Zij vleijen zich inet de hoop dat. zij van het Spaansehe gouvernement betere voorwaarden zullen verwerven, en met dit doel zijn vau hnnne zijde onderhandelingen aangeknoopt. Lit de diitgsdag ontvangen New-Yorksche bengti-n van 20 Julij is o. a gebleken dat Juarez zich niet verkiesbaar stelt voor de betrekking van president der Mexicaansclie republiek, welke eerste overheidspersoon weldra zal moeten gekozen wor den, nu de keizerlijke regering afgeschaft is. Wordt deze tijding bevestigd, dan voorzeker zal het scherpe oordeel, over den Indi aan Benito Juarez uitgebragt, aanmerkelijk verzacht worden, wanneer men de overtuiging heeft, dat zijne hardnekkigheid in het beoorlogen van keizer Maximiliaan geenszins persoonlijke eer- en heerschzucht beoogde en geen ander doel had dan het hergeven van den repnbliekeinschen regeringsvorm aan zijn land. Met betrekking tot een van de personen der omgeving van wijlen den keizer, den lieer Eloin, een Belg, zijnen particu lieren secretaris, is liet geruststellend berigt ontvangen, dat het hem gelukt is te ontkomen en hij zich thans in Noord-Amerika bevindt, doch zonder middelen, zoodat hij aan zijne familie ge schreven heeft, met verzoek hein tot de terugreis naar België in slaat te stellen. Duitscliland. Weenen 29 Julij. Nadat gisteren de sultan aangeko men was en zich naar het keizerlijk lustslot te Schötibruuii be geven had, heeft hij daar een bezoek ontvangen van den keizer, de aartshertogen en de minister von Heust. De sultan heeft zijn vertrekken niet verlaten dan om deel t.u nemen aan liet gala diner. Er waren drie tafels: een van 20 converts, waaraan de vorstelijke personen en de keizerlijke familie gezeten waren, «en van 32, en nog een van 50 coeverts. Volgens de Nord-DeutscJie Zei lung, mag inen liet er voor houden, dat in liet Oosten eene crisis ophanden is, indien althans eene tmschenkomst der mogendheden in het belang der tneu- schelijkheid zoo genoemd kan worden. De voordeelen, door Omer-pacha behaald, schijnen onbeteekenend te zijn, en ver moedelijk zullen de berigten van Kandia over de door de Turken gepleegde wreedheden, gevoegd bij liet manifest der consuls aan het buitenland, waarin de mogendheden gesmeekt worden op de eene of andere wijze een einde te maken aan het bloedvergieten, er het hunne toe bijdragen om nieuwe pogingen tot bemiddeling in liet werk todoeu stellen. Bezwaarlijk zal de Porte. bij den afkeer door haar aan den dag gelegd van elke interventie kun nen volharden, omdat, indien zij dit deed, het voor de christen- mogendheden een pligt zou worden, onverwijld en op de nadruk- kelijkste wijze klein bij te zetten aan hare vertoogen. liet is ligt te begrijpen, zoo schrijft men uit de Pruissisclic provincie Saksen, dat de iu het Oog loopende toerustingen in Frankrijk met eene gespannen aandacht in Pruissen worden

Vlissings Weekblad | 1867 | | pagina 3