VLISSINGSCH VEEEBLAD. 1867. N°. 236. Zalurdag 3 Augustus. 5de Jaargang. F. H. SCHIFFER. VLISSINBEN. MMEMAPSCIIE TUPDGEÜ. EUEEAD: I)it Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven Abonnementsprijs per drie maanden 80 Cents, franco per post 95 Cents. Afzonderlijke iiommers 10 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Kieuwendijk H no. 101. Advertrntiën gelieve men aan den .Uitgever in te zenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs'* van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents, behalve 35 Cents y.egelrcgt voor elke plaatsing. MESTVERKOOPIJNG. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen; maken bekend: dat op maandag den 19 Augustus 1867, des namiddags ten 2 ure, ten raadhuize dier gemeente zal worden verkocht de Straatmest, nu reeds voorhanden en verder verzameld wordende tot den 1 September 1868. De voorwaarden zullen ter inzage worden gelegd ter ge meente secretarie. Vlissingen, den 29 Julii 1867. De Burgemeester en Vief houders voornoemd J. W. GALLENFELS. De Secretaris, P. FORBES W ELS. Met het navolgend schrijven heeft Z. H. de redactie van het dagblad de Tijd, N.-II. C. vereerd Aan de redacteuren van het dagblad de Tijd te Amsterdam. PIUS IX. Beminde Zonen.heil en Apostolischen zegen Het was Ons eene vreugde te zien dat bij de zeer groote blij ken van uwe kinderlijke verknochtheid, die Wij meermalei) ont vangen hebben, nu de katholieke bevolking van Nederland de bewijzen gevoegd heeft hoe haar geloof, weleer door langdurige kwellingen en hinderlagen beproefd, gelijk liet goud in het vuur gelouterd, thans uitblinkt. Dat immers beteekenen èn die ge voelens van dankbaarheid, waarmede zij den bijstand herdenken dien deze heilige Stoel aan de standvastigheid hunner vaderen, in de dagen des gevaars verleend heeft; èn de vreugde waarmede zij zich de herstelling van de kerkelijke hierarchic in hun vader land herinneren; èn de hoop die zij koesteren van door die her stelling nog rijkere vruchten te erlangen, èn de eerbied waar mede zij, als eene bijzondere hun verleende weldaad beschouwen, de heilige hulde, pas aan diegenen hunner medeburgers geschon ken, die den strijd voor het Katholiek Geloof, en bijzonderlijk voor bet geheim van het Allerheiligste Sacrament en voor het gezag van den Opperherder, dapper hebben gestreden. Voor zeker strekt Ons dat alles tot liet grootste genoegen, docli nog grootere redenen om hun en uw geluk te wenschen, vinden Wij hierin dat uw geloof waardige en zeer overvloedige vruchten voortbrengt. Immers, de aan liefdewerken toegewijde godvruchtige ver- eenigingen \aft den II. Vincentius a Paulo, die bij u tot stand gekomen zijn en bloeijen, en zich tot heil van ziel en ligchaam meer en meer uitbreiden; de talrijke jongelingen, die vaderland en bloedverwanten verlaten hebben, om bier de regteu van ons tijdelijk gebied te verdedigen; de geldelijke ondersteuning, waar mede gij meermalen onze behoefte te liulp zijt gekomen, en onlangs nog, in weerwil van de algemeene drukking der tijden, nieuwe bijdragen hebt afgezonderd, zijn evenveel bewijzen, die ons getuigen dat onder u liet geloof door de liefde werkzaam is, en tot eene zoo groote kracht is gestegen, dat gij voor niemand de eerste plaats behoeft te ruimen, voor niemand behoeft onder te doen. Wanneer dus te midden van toestanden, die niets minder dan gunstig mogen genoemd worden, Gods genade onder u, niet alleen niet onvruchtbaar is gebleven, maar in deze uwe werken de schitterendste voorbeelden van hare magt heeft gegeven, mogen Wij dan niet met regt hopen dat gij nog ruimeren bij stand des hemels zult genieten; dat de werken uwer geregtig- heid nog grooteren overvloed van velerlei vruchten zullen be reiken, nu de eer betooningen aan de martelaars van Gorkum gebragt, nog meer uw ijver hebben geprikkeld, om het geloof na te volgen van ben, wier uiteinde gij gadeslaat, en nog m§er uw vertrouwen in hunne bescherming hebben bevestigd. Zij zijn het die veel bidden voor hun volk, en die voorwaar hunne broeders beminnen; zij offeren aan God, met uwe gebeden, ook alles wat gij doet tot glorie van Zijn naam, alles wat gij doet voor zijne Kerk en voor liet. heil van den evennaaste; in hunne wón den zullen zij aan Gods oog de rampen toonen der ingevoerde dwalingen, en de daaruit geboren oneenigheden; en voor uw vaderland den vrede en de eensgezindheid in het eene en ware geloof verkrijgen. Dat bidden Wij U, dat bidden Wij het uit muntende volk van Nederland, uit ganscher harte toe, mitsga ders den overvloed van alle genaden des hemels, en middelerwijl geven wij met innige liefde aan U en aan alle diocezen van Nederland, als voorbode, van 's hemels gunsten, en ten onderpand van onze bijzondere welwillendheid en erkentelijkheid, den Apostolischen zegen. Gegeven te Rome, bij St. Pieter, den 13 Julij 1037, van Ons Opperpriesterschap het XXII® jaar. (Get.) PIUS PP. IX. Vlissingen 2 Augustus. Bij de dingsdag gehouden herstemming van twee leden voor den gemeenteraad waren 183 billetten ingeleverd, waarvan 1 van onwaarde. Zij waren verdeeld als volgt: op den heer J. C. Ockers, aftredend lid, 99; J. A. de Wol ff. 84; J. B. de Groof, aftredend lid, 81; en A. Schraver 76 stemmen. De beide eerst- genoemden zijn mitsdien gekozen. Het koninklijk Engelsche stoomschip Victoria and Albert is gisteren deze stad gepasseerd, aan boord hebbende Z. K. H. de prins van Wallis, hoogstdeszelfs gemalin en zoon, benevens vele andere aanzienlijke personen, bestemd naar Anlwetpen. De minister van binnenl. zaken heeft aan de commis sarissen des konings in de verschillende provinciën de volgende circulaire gerigt: //Naar ik verneem, wordt mijne circulaire.van den 12 Julij, over net afzonderen van ziek vee in de weide, in verschillenden zin opgevat, en gaan sommige gemeentebesturen of veeartsen van de onderstelling uit, dat ik het stelsel van af making in het vervolg minder streng toegepast en door afzon dering vervangen zou wenschen te zien. Ik haast mij,.u te ver zoeken, ter kennis te willen brengen van allen, aan wie die circulaire is medegedeeld, dat dit in geenen deele mijne bedoeling is geweest, zoo als dan ook bij eene aandachtige lezing mijner circulaire terstond moet blijken. Ik heb toch volstrekt niet ge schreven, dat een aan runderpest lijdend stuk vee aan een paal moet gebonden worden, en dat, indien ditgeschiedt, het afmaken

Vlissings Weekblad | 1867 | | pagina 1