YLISSINüSCH WEEKBLAD ling ik 5a" Jaargang. te rde oertje, en vor en prelaten, aarna hij met voor den vol- ■geet't. ren aanvangen 'nii rugterlijke ereikt. Men door die ver en aangeno- van justitie gsten tijd zijn eiker handen doen wijken, ludeerd heeft juchier, jd. 22 j geb. Eckers, cl. J z. E. Bladier, gel). Verhaareu. Iers, man van A V» dito in de puike lcchts enkele mud- f 7.50 in de puike onder omgang. ,eit bragt f 7.00 op. f 10. Groute dito IIaver f 4 35 a h. f7.50: 2.50, Rogge f 8.— f,7.25, Boekweit a f l'aar- Witte Erwten dito f-.1'-. ISÖ7. 227. Zalurdng S Junij. 2pet. 54»/1, 3 64:»/4 4 8fis 4'/-2 5 03' /8 4 60"/, 5 74' 6 39'/., 182'/, 4i/o 82i'/g 4 60 V'l4 33:1| 5 46"/, 5 66'/» 5 2'/a 52'/, !ï7/i« 3 67G 2'/? w cniging van den ngen, zal van af ïld- lissingen. BUREAU: F. H. SCHIFFER. Xlit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven Abonnementsprijs per drie maanden 80 Cents, franco per post 95 Cents. Afzonderlijke nommers 10 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. &'Me, M&8 -4 c-* Nieawendijk H no. 101. VLISSIN6EN. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 1—4 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents, behalve 35 Cents zcgelregt voor elke plaatsing. PLAATSELIJKE BELASTINGEN. Be Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, maken bekend: dat bij de plaatselijke belastingen zullen worden aangesteld V Commiesen, om tijdelijk dienst te doen, op eene jaarwedde van f 4U0. Wordende sollicitanten opgeroepen om zich onder overleg ging van de noodige stukken ten spoedigste bij hen aan te melden. Vlissingen den 27 Mei 1S67. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. W. CALLENFELS. De Secretaris P. FORBES WELS. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, maken bekend dat op vrijdag den 7 Junij aanstaande, des namiddags ten 2 ure, ten raadhuize dier gemeente zal worden aanbesteed: Het maken van vijfhouten kan toren van aangifte en toezigt voor de plaatselijke belastin gen met bijlevering der benoo- digde materialen. Volgens het bestek en op de voorwaarden die ter lezing lig gen ter Gemeente-Secretarie en bij den Gemeente-Bouwmeester, bij wien nadere inlichtingen te bekomen zijn. Vlissingen den 28 Mei 18.67. De Burgemees/er en Wethouders voornoemd, J. W. CALLENFELS. De Secretaris P. FORBES WELS. De Kermis of Jaarmarkt te VL'SSINGEN zal in dit jaar aanvangen op den 15 Julij, en eindigen op den 20 dier maand. Aanvragen om staanplaatsen moeten worden gerigt tot den Marktmeester. Zooals wij weten heeft Z. H. Paus Pius IX ter gelegenheid van het 18e eeuwfeest van den marteldood van de heilige Apos telen Petrus en Paralus, al de bisschoppen der Christen-wereld uitgenoodigd, om naar Rome te komen, ten einde, gezamenlijk in gebed vereenigd, God te eeren in deze twee groote heiligen, die de kolommen der Kerk zijn, en om de heiligverklaring der martelaren van Gorkum door hunne tegenwoordigheid op te luisteren. Nederland zal daar vertegenwoordigd worden door Hunne Hoogwaardigheden Mgr. Wilmer, bisschop van Haarlem, en namens Mgr. den aartbisschop, om redenen van gezondheid verhinderd, Mgr. Scbaepman, koadjutor van den Metropoiitaan en bisschop van Hesebon i. p. i. Daarenboven vernemen wij dat uit vele oorden van het rijk, een groot getal priesters en leeki n zich naar Rome ter bedevaart begeeft, om op de graven der HH. Petrus en Paulus deel te nemen aan de luisterrijke plegtigheid, die de gelukzalige martelaren van Gorkum ter openbare vereering aan de geloovigen op onze altaren plaat sen zal. Met blijdschap mogen wij melden, dat Mgr. Wilmer met de meest mogelijke bereidvaardigheid de taak op zich heeft geno men, en Mgr. Schaepman met gelijke welwillendheid zich daarbij aansluit. Het adres, dat de heer Cuypers zoo belangloos en zoo prach tig heeft bewerkt, is voor den Hollandschen tekst uit de hand geschreven, voor den latijnschen tekst gedrukt. De Hollandsche tekst luidt als volgt: Aan Zijne Heiligheid Paus Pius IX, rle redacteuren van het Katholieke dagblad tde Tijd" te Amsterdam Allerheiligste Vader De katholieken van Nederland zijn niet rijk in de goederen dezer wereld; maar zij bezitten in overvloedige maat een groo teren schat, namelijk dien des geloofs. Na God danken zij het voortdurend bezit van dezen kostbaren schat aan den Heiligen Roomschen Stoel van Petrus. Immers, de zegen der Roomsche Pausen heeft de verkondiging van het Evangelie in onze land ouwen vruchtbaar gemaakt. En, wanneer in den loop der tijden de vreeselijke dwalingen van het protestantismus, drie eeuwen lang, de katholieke waarheid onder ons bekampten, en, later nog, de sluwste aanslagen van de jansenistische scheurmakers de geloovigen kwelden, waren het de Opperpriesters van Rome, die onze katholieke vaderen gesteund en gesterkt hebben, om, door Gods genade, ketterij en scheuring te verwerpen, en aan God, aan de Kerk en aan den Heiligen Stoel getrouw te blijven. En Uwe Heiligheid, o goedertieren Vader, heeft op den eenwen- ouden arbeid uwer doorluchtige heilige Voorgangers de zegen rijke kroon geplant, door de groote weldaad van de herstelling der bisschoppelijke hirarehie, die, blijkens aller ondervinding, reeds zoo vele vruchten onder ons heeft voortgebragt. Daaren boven zal eene nieuwe weldaad, welke Uwe Heiligheid ons gaat bewijzen, wij vertrouwen het vastelijk, nieuwe zegeningen over Nederland verspreiden, nu de Heilige mannen, die weleer in dit ons vaderland voor het geloof in Christus en voor de gehoor zaamheid aan het door Hem in Zijne Kerk ingestelde gezag, moedig en standvastig weerstand hebben geboden aan hunne vervolgers, en zelfs de vreeselijkste martelingen hebben onder gaan, door eene bijzondere beschikking van de goddelijke Voor zienigheid en de wetwillende zsrgen van Uwe Heiligheid, weldra onder het getal der heilige martelaren zullen worden opgeno men. Eeuwigen dank zij Uwe Heiligheid daarvoor gebragt van uwe kinderen in Nederland, die aan U en aan den Apostolischen Stoel, als kinderen aan hunnen vader, onafscheidelijk gehecht zijn. Zij deelen innig in het leed, dat goddelooze vijanden en ontrouwe zonen U aandoen. En ach! mogten zij beter in staat zijn om aan Uwe Heiligheid den ganschen omgang hunner liefde te toonen! Intussehen, zij pogen te doen wat zij kunnen, zoo veel de krachten het bij den jammerlijken druk der rampspoe dige tijden toelaten. Middelerwijl de katholieken van Neder land bereids een groote menigte lyrnnerzonen naar de Eeuwige Stad hebben afgezonden, stfe ÉCTi lijfWatïï^voor U, hun bemin den Vader, hebben zij g^meehd dat Hj^uiten de St. Pieters penning, andermaal ceniga^géldelijlsebijèljpgeu moesten verza- r-

Vlissings Weekblad | 1867 | | pagina 1