De Tentoonstelling AllUliUUilV voor het Publiek Richmond vertrekken, alwaar op Spottiswoode-house apparte menten voor laatstgenoemden zijn in gereedheid gebragfc. Men denkt, dat. hij aanstaanden maandag voor het geregtshof zal ver schijnen, en de regter Underwourd het presidium zal waarnemen, tenzij de opperregter, de heer Dhasse, te Richmond kome, om zeil' het voorzitterschap waar te nemen. Generaal Schofield heeft eene waarschuwing tot de inwoners uitgevaardigd, zich te onthouden van zamenscholingen in de straten bij de aankomst des heeren Da v is, dewijl geen demonstratie geduld zal vvorden. Eergisteren had men te Richmond zamenscholingen van ne gers Zij hebben met geweld uit de handen der policie bevrijd een neger, die aangehouden was wegens een vechtpartij, en de agen ten mishandeld. Daar de negers-zamenscholingen talrijker wer den, heeft men de policie moeten bijeentrekken. Een detache ment troepen heeft de menigte uiteengejaagd en de orde hersteld. De negers zijn zeer verbitterd tegen de troepen. Generaal Sheridan heeft in zijn district tot 1 Junij ver lengd het uistel aan de keizer verleend om zich te laten inschrij ven. In een gisteren te New-Orleans gehouden meeling heeft de nator Kelly zich ter gunste van de radicale politiek ver klaard, De senator Nelson is te Montgominery aangekomen, waar de negers van Augusta en Georgië hem een huldeblijk gaven, bestaande in een optogt met fakkellicht, 13 ix i t ï?s c li 1 £t ii cl. Uit Hannover schrijft inen „De agitatiën, die in den laatsten lijd in TIannover heersch- ten en de geruchten, die daarna circuleerden, hebben aanleiding gegeven tot. velerlei naspnringen door de policie. Volgens een, naar men meent, authentiek brrigt, dat dezer dagen in de tlau- noversche bladen wérd medegedeeld, heeft de policie bij den bankier Adolph Meijer beslag gelegd op de haiulelsboeken. Het hoofd der tinna werd genoodzaakt de policie te volgen, doch hij werd spoedig daarna weder in vrijheid gesteld. (De Norddeut- ■sche AUgemeine Zeïtung verklaart dit berigt voor onjuist en meldt, dat bij dezen bankier op DJ.000 thaler, als behuorende lot het privaat-vermogen van den ex-koning, beslag gelegd is). Daarna werd er huiszoeking gedaan bij cieu chef van liet ban kiershuis Ezechiël Simon, die dezer dagen uit YVeeneii is terug gekomen, waarheen hij zich met der woon wilde begeven. Ver volgens werd eene huiszoeking bij de gravin Wedel ingesteld, wier gemaal zich bevindt in de omgeving des konings te YVee- nen, terwijl' de sigaren-handelaar Ercter in hechtenis werd ge nomen." Volgens liet UWilSr-Wocheullatt bestaat de bemanning •der gezamenlijke Noord-Duitsche handelsmarine uit 43.320 koppen, verdeeld als volgt: Pruissen 29.425 (12.000 uit de oude, de overigen uit. de nieuwe Eruissische grenzen), Hamburg 7243, Breinen 5150, Meelden burg-Schtverin 3462, Oldenburg 2440, Lubcck 600 man. Aannemende dat van de bevolking der JVoord-Duitsche kustlanden 1.170.1 20 zielen) minstenst één vijftiende gedeelte, of 78.000 voor de zeedienst geschikt kan worden geacht, komt liet genoemde blad tot het besluit, dat er nog 29.(338 manschappen voor de oorlogsmarine beschikbaar blijven, waardoor vooreerst in de behoefte dier marine ruim schoots voorzien zou kunnen worden, terwijl zelfs, ingeval van •eenen oorlog, aan de handelsmarine geen grooter aantal man schappen ontnomen zon behoeven ie worden dan, zonder bena- deeling harer belangen, zou kunnen geschieden. Italië. Rome 15 Mei. Eergisteren werd alhier de ?Gste verjaar dag van den 11. Vader gevierd. Een der bladen verhaalt bij deze gelegenheid cenige bijzonderheden uit de dag.elijksclie levens wijze van den Paus, om hierdoor het bewijs ie leveren voor het. sterke ligchaamsgestel en den gunstigen staat van gezondheid, waarin L 11. zich verheugen mag. Dagelijks winter en zomer staat de H. Vader even na zes ure op, verrigt dan zijn morgen gebed, en bereidt zich voor tot het 11. Misoffer. Ten half acht komen twee zijner kapellanen, die hem assisteeren, en na het eindigen van het door hem opgedragen Misoffer, blijft de 11. Vader nog bij de Mis van een der kapellanen tegenwoordig. Daarna neemt Z. II. een klein ontbijt en ontvangt reeds om streeks negen ure den secretaris van staat bij zich. Onmiddellijk daarna worden de prefecten of secretarissen der verschillende congregatiën bij Z. 11., en na hen de vreemdelingen ter audiën tie toegelaten. Ten 2 ure neemt de H. Vader zijn middagmaal, dat zeer eenvoudig is, en gewoonlijk bestaat uit soep, twee ver schillende soorten vleesch, een toespijs en een dessert, waarbij een ligte witte wijn wordt toegediend. Na den maaltijd houdt Z. H. een korten middagslaap, wandelt vervolgens in de gangen van het Vatik.mn of bezoekt dó bibliotheek. Twee uren voor het luiden van de Angelus maakt de H, Vader een rij toertje, en ver leent vervolgens weder audiëntie aan de kardinalen en prelaten. Ten negen ure neemt de Paus zijn avondmaal, waarna hij met een zijner kapellanen een gedeelte van zijn brevier voor den vol genden dag bid, en ten tien ure zich ter ruste begeeft. Belgfie. De senaat zal dingsdag a. s. de beraadslagingen aanvangen over het wetsontwerp betreffende het ontslaan van regterlijke ambtenaren, die een bepaalden ouderdom hebben bereikt. Men was niet zonder vrees omtrent de houding, welke door die ver gadering tegenover dat regeringsvoorstel zou worden aangeno men, vooral na de verschillende voor den minister van justitie vijandige besluiten, die door den senaat in den jongsten tijd zijn genomen. Het besluit der senaatscommissie, in welker handen het ontwerp werd gesteld, heeft echter dat gev aar doen wijken, daar de commissie met 3 tegen 2 stemmen geconcludeerd heeft tot aanneming van het ontwerp. Burgerlijke Stand. Van 11 tot 18 Mei. Ylissingen. GehuwdG. Busquet, jm. 22 j. eu M. V. de Fouchier, jd. 22 j Bexalleu: C. Caljouw, geb. Sauderse, d. M. C. Vermeesch, geb. Eckers, d. J. de Myttenaere, geb. Lagaay, d j. j. de Groot, geb. Frenks, z. E. Bladier, gcb. Beljaars, z. 11. J. Cliaffart, geb Block, d. J.E. Dewittc, geb. Verhaareu. Overleden; C'. 1'. Bartijn, man van R. isser, 57 j. F. Wouters, man van A V. Karon, 66 j. Marktberigten. Middelburg 23 Mei. Heden was de aanvoer weder gering en de bandel beperkt. Puike Walchersche Tarwe f 13 eu 1' 13.25. Zecuwschc dito in de puike .soort f 13. Jarige Zeeuwsche Rogge f 9.25. Nieuwe dito f 9 25, doch Hechts enkele mud den ter markt. Win tergerst van de zolder tot f8 verkocht. Zomer dito f 7.50 in de puike wigtige soort, Walchersche Witteboonen tot f 11.25 gekookt. Jarige dito zonder omgang. Walchersche Brniueboonen f 14 a 1' J5 naar deugd. Walchersche Paardenboouen 10 cent hooger. Puike kwaliteit bvagt f 7.GO op. Zccuwsche dito I'7 25. Walchersche Groeue ei wteu die weinig meer voorkomen t' 10. Gruoledito f 10.50. hool'.aad f 12 50 nominaal Raapolie 1'38. Patentolie 1"40. Lijnolie f 40 per vat. Goes 21 Mei. Tarwe f 12 25, f 12.30 a f 12.75. Rogge f 8.50 a f 8.75. Haver f 4 35 ;V 1' 6*.25 Groene erwten 7.50 a I 8.85, l'aardeubooueii l'G 90 a f 7.50.- Meekrap zonder handel. Boter 1 0.80 a I 0.85 het. Nederl. pond. Eijers f2.20 a f 2 30 de 100 stuks. Oostburg 22 Mei. Jarige Tarwe f a f Nieuwe'dito I' 11.a f 12.50, Rogge f S. a 1' 8.75, Wintcrgerst 1' 7.25 a f 8.Zouiergerst 1 6.75 ii f.7.25, Boekweit f a 1' Haver I'3.a f 4.50, Brniueboonen 1' a t' Paar- denboonen 1 6.a f 7-10, Ouiveuboouen f a fWitte Erwten fa f Groene Erwten f -.ii 1' -.Graauwe dito f-.u f-. Koolzaad f a f Wikken f .-a f Prijzen van eilecten. Amsterdam 23 Mei. Nederland. Certifikaten werkelijke schuld dito Nationale dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij. Oblig. 1798/1816 Certifikaten Hope Si co (Ulo dito 1855, 6de serie dito Aand. Spoorweg Leoning 1860 Schatkistobligatien Obligatien Aniortisable schuld Oostenrijk. Obligatien Weeuer metalliek. dito Amsterdamsehe dito Nationale dito 1847/1852 Bank actiën Belgie. Certifikaten bij Rothschild Rusland. Polen. Spanje. 2 'fa 3 4 4f/« 5 4 5 6 4 2'/4 5 5 5 a1/. 3 2'ft pet. 54"/,t 6 4"/, SB1/. 03' lg eoy, 74'/, 39 182'/, 82?/» G0'/s 33'/ 46" 66'/, 52 676 fier prijzen voor de Loterij van de Vereeniging van den II. VLNCENÏIUS VAN l'ALLO te Vlhaivgen, zal van af Maandag den si7 ÏVXei a. s. geopend worden, zonder entréegeld. drukkerij van f, h. schiefer te vlissingen.

Vlissings Weekblad | 1867 | | pagina 4