1S67. i\". 224. Zalurdag II Mei. 5de Jaargang. POLITIEK; 0VERZIGT. B11\ N i\ L A i\ D S C11Tl J P1 G VLISSINGSCH WEEEBLAD. -I'Vi' J/ BUREAU: F. H. SCHIFFER. Pit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven Abonnementsprijs per drie maanden 80 Cents, franco per post 95 Cents. Afzonderlijke nommers 10 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Nieuwendijk H no. X01. VLISSINGEN. Advcrtentiën gelieve men aan den Uitgever in te zendén uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. T)<- Nord'hufsche Zeihmg herinnert in haar nommer van elingsdag dat juist een jaar geleden de Voorzienigheid von Bis- triarcks leven beschutte, e.n vestigt de aandacht op de opmerke lijke bijzonderheid dat op (lezen verjaardag deLondensche confe rentie wordt geopend. Het blad doet opmerken dat de toestand thans gunstiger is dan tijdens de opening van de conferentie over de Elbe-hertogdommen; Frankrijk heeft opgegeven den wenscli oiu Luxemburg te bezitten; Pruissen, vertrouwende op zijn door Europa erkend regt en op Frankrijks verzekeringen heeft geene maatregelen tot verdediging genomeu. Het is bereid zijn regt los te laten, wanneer het vergoeding erlangt overeenkomende methetdoel door het bezeltingsregt beoogd. De mogendheden zijn het verder eens dateene gewaarborgde onzijdigheid van Luxem burg een geschikt middel tot oplossing der aan de conferentie onderworpen kwestie zou zijn. Vaneen onderzoek van het be- zettingsregt of van een opgeven daarvan vóór dat genoegzame veiligheid zal zijn verkregen, kan geene sprake wezen. De ontruiming van Luxemburg zou veeleer het gevolg der conferen tie wezen. In de oproeping van België en Italië ter conferentie ligt geen grond tot ongerustheid. Onlangs is de koning van Belgie tegenwoordig geweest bij den aanvang van de werken tot droogmaking van de Senne, door welke werken geheel het lage gedeelte van Brussel veran derd zal worden. Hij heeft den eersten steen gelegd van het hoofdriool, dat deze moerassige rivier vervangen moet. Die eer ste steen is echter slechts de officiële eerste steen, want een ge deelte van het riool is reeds gereed en het publiek kon er in wandelen achter het koninklijk gezin dat voltallig was. De bur gemeester hield een korte toespraak, waarin hij zeide dat Enge land in deze zaak zoowel als in politieke zaken Belgie bijstand heeft verleend. Men weet dat een Engelsche maatschappij het werk aangenomen heeft voor 26 millioen. De bestuurders dier maatschappij waren in de uniform van riflemen-officieren bij de plegtigheid tegenwoordig. De koning sprak eenige woorden van dank. Vlissingen 10 Mei. Heden middag zijn ten raadhuize dezer gemeente de volgende werken aanbesteed a. Het afbreken en opruimen eener beschoeijing in de voor haven bij de Beursbrug, met het doen der noodigè ontgraving en het metselen van. een gedeelte van den kaaimuur; waarvoor de minste inschrijver was den heer N. A. van Goethem voor de som van 3994. b. Het schilderen en behangen van eenige gemeente-eigen dommen; waarvoor de minste inschrijver was den heer G. J. Nobels voor de som van 196. Gisteren is te 's Gravenhage aanbesteed, het maken van het station-terrein met een gedeelte spoorbaan, het graven van het daar langs strekkend kanaal, het maken van den onderbouw van eeu dubbele draaibrug, toegangswege en een bazaltmuur van 510 strekkende el; alles te Middelburg. De minste inschrij ver was den heer J. Lienders te Groningen, voor de som van ƒ479.990. Den 20 Junij a. s. zal te 's Gravenhage worden aanbe steed: het maken van den Oosthavendam, een gedeelte van tien Westhavendain en van deliavengeul van de buitenhaven aan den mond van het kanaal door Walcheren bij Vlissingen. Maandag namiddag zijn twee schildersknechts, van der Kuijl en Bom genaamd, bezig zijnde aan het schilderen des voorgevels van een huis op de Bierkade alhier, door het breken van den ladder van eene hoogte van ongeveer 45 voeten op de straat gevallen, ten gevolge waarvan beide zeer zwaar zijn ge kwetst geworden. De toestand dezer beide ongelukkigen is onrustbarend, daar de laatstgenoemde zware wonden aan bet hoofd, en eerstge noemde kneuzingen over bet geheeie ligchaam heeft bekomen. Dingsdag is alhier in de buitenvest gevonden bet lijk van den kanonnier M. de Klerck, welke voor eenige dagen als rem- placant in dienst was gegaan. De oorzaak van dit ongeval is onbekend. De minister van oorlog heeft met de directie derstooni- boot Stad Vlissingen n". 2, gevestigd te Middelburg, eene nieuwe overeenkomst aangegaan tot het vervoeren van militai ren van Vlissingen langs Neuzen, Willemstad, Moerdijk en Dordrecht naar Rotterdam en omgekeerd, tegen de prijzen en voorwaarden in eeu vastgesteld tarief omschreven. Daarentegen is het tarief voor het vervoer van troepen met de vaartuigen Bolpliijn en Zaanstroom, in de vaart geweest zijnde tusschen Amsterdam en Nieuwediep, komen te vervallen daar de directie van die stoombooten is ontbonden. De Staats-courant bevat de opgaven betreffende de vee ziekte in de provinciën Zuid-Holland, Utrecht, Noord-Hol land, Gelderland en Noord-Brabant over de week van 21 tot 27 April als volgt: Zuid-Holland. Aangetast 338, aan de ziekte gestorven 59, afgemaakt 217, hersteld 35, op het einde der week nog ziek 27 beesten. Sedert het begin der ziekte: aangetast 96.307, aan de ziekte gestorven 46.403, afgemaakt 15.363, hersteld 34.514. Noord-Holland. Aangetast 6, aan de ziekte gestorven 0, afgemaakt 6, hersteld 0, op het einde der week nog ziek 0 beesten. Sedert het begin der ziekte: aangetast 8203, aan de ziekte gestorven 961, afgemaakt 6402, hersteld 840, nog ziek 0 runderen. Utrecht. Aangetast 15, aan de ziekte gestorven 3, afgemaakt 11, hersteld 0 beesten. Sedert het begin der ziekte: aangetast 50.389, aan de ziekte gestorven 30.649, afgemaakt 3541, hersteld 16.198, en in het geheel nog ziek 1 runderen. Gelderland. Aangetast 3, aan de ziekte gestorven 0, afgemaakt 36, hersteld 0, op het einde der week nog ziek 0 beesten. Sedert hejubegin der ziekte: aangetast 902, aan de ziekte gestorven 50, afgemaakt 3839, hersteld 4, nog ziek 0 runderen. Noord-Brabant. Aangetast 0, aan de ziekte gestorven 0, afgemaakt 0, hersteld 0, op het einde der week ziek 0. v V'-*

Vlissings Weekblad | 1867 | | pagina 1