VLISSINGSCH WEEKBLAD. 1867. N°. 223 Zalm-dag Mei. 5de Jaargang. F. H. SCHIFFER. VLISS1NGEN. POLITIEK OVEIIZIGT. BUREAU: I)it Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven Abonnementsprijs per drie maanden 80 Cent-, franco per post 95 Cents. Afzonderlijke nommers 10 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhaudelaren en Post directeuren. Nieuwendijk H no. 101. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer ]0 Cents, behalve 85 Cents zegelregt voor elke plaatsing. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, Maken bekend dat op Vrijdag den 10 Mei a. s. des namiddags ten ure, ten raadhnize dier gemeente, zal worden aanbesteed: a. Het afbreken en opruimen eener beschoeijing' in cle voorhaven bij de Beursbrug, met het doen der noodige ontgraving en het metselen van een gedeelte van den kaaimuur, j. Het schilderen en behangen van eenige gemeente-eigendommen. De voorwaarden voor deze besteding liggen ter lezing ter Geemeente-Secretarie, terwijl de aanwijzing in loco zal geschie den door den Gemeente-Bouwmeester, bij wien nadere inlich tingen te bekomen ziin. Vlissingen, 3 Mei 1867. JJe Burgemeester en Wethouders ran Vlissingen, J. W. GALLEN EELS. De Secretaris, P. FORBES WELS. PUBLICATIE. HOOFDELIJKE OMSLAG. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, Maken bekend dat bet kohier van den Hoofdelijleen Omslag voor het jaar 1867 door den Gemeenteraad is vastgesteld, en gedurende acht dagen, te rekenen van dingsdag den 30 April 1867, voor een ieder ter Secretarie der gemeente ter lezing is nedergelegd; en dat ieder aangeslagene binnen dien tijd tegen zijn aanslag in beroep kan komen bij de Gedeputeerde Staten, bij verzoek schrift op ongezegeid papier. Vlissingen, deu 39 April 1807. Be Burgemeester eu Wethouders voornoemd-, J. \Y. CALL EN FELS. Be Secretaris, P. FORBES WELS. De Saksische kamer van afgevaardigden heeft jl. dingsdag liet ontwerp der boudseonstitutie in behandeling genomen. Eigenlijke discussiën hebben er niet over plaats gehad. De kamer" heelt besloten den 3 dezer over de gave aanneming of volledige verwerping van bet ontwerp te stemmen. Diezelfde handelwijze zal men ook volgen in de landdagen van de overige bondsstaten. Uit Mexico wordt via New-York gemeld, dat keizer Maximi- liaan eeue poging beeft gedaan, om met de zijnen zich door het belegeriugscorps voor Queretaro been te slaan, maar dat die poging mislukt is. Wij weten dus waar de keizer zich bevindt,; want uit de vele tegenstrijdige berigten was dit moeijelijk op te maken. Er is ten minste thans reden om deze tijding voor waar te houden; want tevens wordt gemeld, dat Juares bevel heeft gegeven, om den keizer, zoo hij den republiekeinen in handen mogt vallen, als krijgsgevangene en dus op humane wijze'te behandelen. De Oostenrijksche regering beeft namelijk vroeger bij het kabinet te Washington stappen gedaan, om in dien zin bij Juares werkzaam te zijn, en deze heeft dus daaraan toege geven. Men zegt dat het koninklijk gezin te Brussel, te midden der vreugde over het huwelijk van den graaf van Vlaanderen, zeer treurige berigten heeft ontvangen aangaande keizerin Charlotte, gemalin van keizer Maximiiiaan van Mexico. Volgens die tij dingen schijnt haar toestand onhersteldbaar en is zij tot volsla gen krankzinnigheid vervallen. Te Parijs is men niet vreemd aan het denkbeeld dat de Londensclie conferentie zeer kort van duur zal zijn, en dus zal keizer Napoleon gelegenheid hebben uitvoering te geven aan zijn lievelingspan: aan de wereldtentoonstelling bijzonderen luister bij te zetten door een soort van vorstencongres. Het be zoek van den koning van Pruissen wordt verwacht, en zoodra er gegrond aitzigt bestaat dat de conferentie naar wensch zal afloo- pen, zal een adjudant van Napoleon III naar St. Petersburg reizen om den czaar een door den keizer eigenhandig geschre ven brief van uitnoodiging te brengen. Keizer Napoleon beeft jl. zondag den broeder van deu taïkoen in een plegtig gehoor ontvangen. De Japansche prins rigtte daarbij de volgende aanspraak tot den keizer: „Siredoor een keizerlijk bevel is mij opgedragen tegenwoor dig te zijn bij de statige plegtigheid, die in uwe hoofdstad zal gevierd worden tijdens de opening der algemeene tentoon stelling. „Zoo doende heeft Japan een bewijs van zijne vriendschap voor Frankrijk willen geven. Ik heb de eer Uwer Keizerlijke Majesteit den brief aan te bieden, welken Z. M. de taïkoen dienaangaande aan u rigt. Ik ben zeer jong, geheel zonder erva ring, en erken mij geheel onwaardig om liet keizerlijk bevel behoorlijk uit te voeren. Doch, mijn eerbiedigste hulde Uwer Majesteit aanbiedende, roep ik uwe welwillende toegeeflijkheid in, die alleen mij in staat zal stellen mijne zending te vervullen. Insgelijks heb ik bevel ontvangen om in de schaduw van Uwer Majestuits troon te blijven, ten einde met eenige van mijne onderdanen de wetenschappen, die Frankrijk ouderscheiden, aan te leeren." Deze in het Japansch gehouden toespraak is door den keizer in het Frauseh beantwoord. Zijne Majesteit, zegt de Monileur, betuigde den jeugdigen prins, dat het hem genoegen deed den broeder te zien van een souverein, waarmede zijn gouvernement de vrieudscliappelijkste betrekkingen onderhoudt. Zijue Majes teit gaf verder zijne blijdschap te kennen over de aanhoudende ontwikkeling tusschen de verwijderdste landen van betrekkin gen die zoo nuttig voor deu vooruitgang en de beschaving zijn. De prins-stadhouder van het groot-hertogdoin Luxem burg Heeft aan de groothertogelijke regering opgedragen, alle belanghebbenden te verzekeren, dat de groothertog diep getrof fen is geweest door degevoeiens, hem door zijne goede en getrouwe onderdanen keubaarg'emaukt iu de adressen, waarin zij zich voor het behoud van eeu zelfstandigen regeringsvorm van hun laud onder den scepter .van het huis van Oranje verklaard hebben.

Vlissings Weekblad | 1867 | | pagina 1