VLISSINGSC9 WEEKBLAD. ISOT. NV 221. Zalurdag 20 April. 5de Jaargang. POLITIEK 0YERZ1GT. .V. BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven Abonnementsprijs per drie maanden SO Cents franco per post 95 Cents. Afzonderlijke hommers 10 Cent. Men aboniicé&'t zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Nieuwendijk H no. 101. VL1SSINGEN. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 14 regels i- 40 Ceuts, voor eiken regel méér 10 Cents, behalve 35 Cents zegelrcgt voor elke plaatsing. De berigten over de wapeningen die in Drankrijk en in andere landen met den incesten spoed worden voortgezet, hebben een «rroote onrust in de gemoederen opgewekt, en met gespan nen aandacht wordt de toekomst te gernoet gezien. Over de houding die de overige mogendheden bij een mogelijken oor log tusschen Pruissen en Erankrijk zullen aannemen, wordt reeds druk gesproken. Oostenrijk schijnt de onzijdigheid in acht te nemen. De heer de Gramont, gezant te Ween en, die dezer dagen te Parijs ontboden werd, moet namelijk gezegd hebben dat keizer Prans Jozef zijn voornemen te ken:.en heeft gegeven, om zich èn in de Luxemburgsche kwestie, èn in een oorlog, zoo deze hieruit mogt voorkomen, strikt onzijdig te houden. Dit gerucht wordt door een nota in de Presse van Weenen bevestigd, waarin tevens medegedeeld wordt dat dit besluit het gevolg is der beraadslagingen van een ministerraad die dezer dagen onder voorzitterschap des keizers gehouden is. Men acht het echter zeer waarschijnlijk dat daarentegen Bus- land zijn ondersteuning in deze kwestie aan Pruissen zal verlee- nen. Dit meent men althans te kunnen vermoeden uit de zen ding van een adjudant van den keizer van Rusland naar Berlijn, die terstond door den koning van Pruissen tot een gehoor werd toegelaten. Ook hebben eenige officieuze Russische bladen in hunne artikelen over de hangende kwestie dit niet onduidelijk laten doorschemeren. De tegenwoordigheid van den koning van Belgiete Parijs, juist nu deze kwestie op den voorgrond is getreden, geeft in de poli tieke kringen stof tot vele gesprekken, en zelfs is er over een afstand van Luxemburg aan Belgie sprake. Bij Engeland, zegt men, zou dit laatste voornemen zeer gunstig opgenomen zijn, en zelfs wordt verhaald dat het Engelsche gouvernement zijn zede lijken steun aan dit ontwerp belooft zou hebben, mits Erankrijk in de Oostersche kwestie zich bij Engeland wilde aansluiten. De Londensche correspondent der Indépendanee beige meldt aan dat blad, in een telegrafisch berigt van dingsdag, datEnge- lands ultimatum in de zaak van het handelsvaartuig Victoria door Spanje op de hoofdpunten ingewilligd is. De andere zaak in geschil tusschen Engeland en Spanje, namelijk die van den Tornadozou, naar de verzekering van den aangehaalden berigt- gever, insgelijks op weg toteene minnelijke verevening zijn. Het gerucht, volgens hetwelk Maximiliaan, keizer van Mexico, in handen van de Juaristen gevallen en door deze doodgeschoten of opgehangen zou zijn, is bij herhaling te Parijs verspreid, doch nog op geenerlei wijze bevestigd. Vlissingen 19 April. Zondag morgen is te Zoutelande aangespoeld en ter aarde be steld het lijk van een onbekend manspersoon, groot en dik van gestalte. Het ligchaain was reeds genoegzaam ontbonden en de kleederen aan flarden gescheurd, zoodat het aan de noodige ken- teekenen ontbrak om op te maken tot welken stand in de maatschappij de persoon in zijn leven behoorde. Het rapport van den Franschen ingenieur omtrent de Schelde-kwestie is ontvangen; het is geheel ten gunste van Nederland. Plet rapport van den Pruissischen ingenieur is confidentieel aan den Pruissischen gezant te 's Gravenhage, maar noch aan de regering te 's Gravenhage, noch aan die te Brussel medegedeeld. Het is ook gedeeltelijk gunstig voor Nederland. De geruchten, vooral door Belgische bladen verspreid, aan gaande de werken van den dam door de Ooster-Schelde zijn zeer overdreven. De schade, door de orkanen der laatste dagen te weeg gebragt, is niet belangrijker dan die bij de uitvoering van dezen dijk nog herhaaldelijk te wachten is, doch van geen invloed hoegenaamd op het daarvoor vastgesteld tijdstip van voltooijing. De Sfaats-couranthevdit de opgaven betreffende de vee ziekte in de provinciën Zuid-Holland, PTtrecht, Noord-Hol land, Gelderland en Noord-Brabant over de week van 31 Maart tot 6 April als volgt: Zuid-HollandAangetast 620, aan de ziekte gestorven 180, afgemaakt 3, hersteld 42, op het einde der week nog ziek 395 bec-sten. Sedert het begin der ziekte: aangetast 94.755, aan de ziekte gestorven 45.366, afgemaakt 14.994, hersteld 33.727, nog ziek 668 runderen. UtrechtAangetast 123, aan de ziekte gestorven 91, afgemaakt 12, hersteld 19 beesten. Sedert het begin der ziekte: aangetast 50.261, aan de ziekte gestorven 30.548, afgemaakt 3511, hersteld 16.123, en in het geheel nog ziek 79 runderen. Noord-Holland. Aangetast 18, aan de ziekte gestorven 0, afgemaakt 18, hersteld 0, op het einde der week nog ziek 0; bovendien afgemaakt 84 beesten. Sedert het begin der ziekte: aangetast 8174, aan de ziekte gestorven 960, afge maakt 6374, hersteld 860, nog ziek 0; bovendien afgemaakt 3236 runderen. Gelderland. Aangetast S, aan de ziekte gestorven 0, afgemaakt 82, hersteld 0, op het einde der week nog ziek 0 beesten. Sedert het begin der ziekte: aangetast 877, aan de ziekte gestorven 48, afgemaakt 3626, hersteld 4, nog ziek 0 runderen. Noord-B rabarif. Aangetast 4, aan de ziekte gestorven 1, afgemaakt 6, hersteld 0, op het einde der week ziek 0. Sedert het begin der ziekte: aangetast 312, aan de ziekte ge storven 17, afgemaakt 519, hersteld 0 runderen ÏAlat^vijli 16 April. Het ineerendeel der visschers- vloot, dat reeds in de vorige week door stormweer werd terug gehouden koers naar wal te zetten, is dezer dagen naar het Nieuwediep afgedwaald, om veiligheid tegen op nieuw losge barsten stormen te zoeken. Het gerucht wil dat sommige der schuiten schade hebben beloopen. Een paar, eergisteren aange zet, bragten door de lange uitreis onbruikbaar geworden visch aan, en het zelfde wordt verwacht wanneer de nog afwezige schuiten huiswaarts keeren. De vissch er lieden zijn dreef te moede. Bij eene willige markt kunnen zij geen \isch aanbieden en wat voor een paar maanden werd verdiend, wordt thans in ellende verteerd. ISieuwediep 15 April. Den 25 dezer vertrekt Zr. Ms. stoomschip de Talk naar Birkenhead, om het ramtoren- schip Prins Hendrik der .Nederlanden af te hal u.

Vlissings Weekblad | 1867 | | pagina 1