nooit waarden benelen de 100.000 francs en belegde al het "■eld, dat hem werd toevertrouwd, in Engelsche fondsen of ondernemingen. Hij laat geen vrouw of kinderen na, en zijne erfgenamen zijn de kinderen van wijlen maarschalk de Cas- tellane. Het Champ de Mars was woensdag der vorige, week een ware modderpoel. Het stort regende, en daar de entree tot den 7 April nog 5 francs bedroeg (den 1 was zij 20 francs) waren er bijna geen bezoekers. Het tentoonstellingsgebouw was den vorige dag door de keizerlijke commissie bij verschillende maat schappijen, voor de som van 1l/3 millioen francs, tegen brand verzekerd. Een van de merkwaardigheden, die nog al de aandacht zal trekken, is een eeuwenoud graf uit Mexico, heiland der Azteken; aan welk somber voorwerp de spotlustige Parijzenaar reeds den naam gegeven heeft van Le tomheau des obligations' Mexicaines Aamde kleermakers die hun werk gestaakt hebben, werd dezer dagen uit Londen door liet arbeiders-comitee een som van 200>b'00 franken ter ondersteuning gezonden. In een don derdag gehoudene vergadering, waarin de kreet van leve de republiek geuit is, Wern door deze werklieden besloten onder ling een zaak op te i'igteh, waarvan de kosten op 500.000 Iran- ken geraamd wordeh. Het Fransche schip Marius, kapt. Guizot, van Gambia naar Marseille, is op de kust van Aigues Mortens verongelukt. De jeugdige broeder van den taikoen van Japan is te Parijs aangekomen. De knaap is klein en het is moeijelijk om iets anders van hem te zeggen, dan dat hij er uitziet als een Japannees. Zijn oog is geslepen wat vorm en uitdrukking be treft, en zijn nationaal kostuum, dat uitéén stuk schijnt te be staan, paarschkleurig. Bij zijne aankomst te Marseille heelt hij terstond het graf van een zijner landgenooten, verleden jaar aldaar gestorven, bezocht, 'waarna hij, om zich van die sombere visite wat te versnaperert, de voorstelling van Les Diamants de fa Couronnevan Auber, heeft bijgewoond. Ook de Fransche keuken is hem niet onwelgevallig en slechts eens per dag eet hij op zijn Japanneesch: een raauw vischje met kerry-saus. De prins is altijd geflankeerd door een officier, die een bloote sabel en een dolk, ter hoogte van zijn gelaat, in de handen houdt, gereed om op den minsten wenk van zijnen gebieder zich zeiven of anderen den buik open te snijden. Engeland. Het uitzeilen van eenige Engelsche oorlogschepen uit. Malta en Valetta wórdt natuurlijk in verband gebragt met liet geschil tnsschen Engeland en Spanje, en men vermoedt met reden dat de bestemming dier schepen Cadix is. Deze beweging kon tegenover de roekelooze hardnekkigheid van Spanje niet uitblijven, doch heeft middelerwijl dén indruk der oorlogsge ruchten aangaande Pruissen en Frankrijk, die waarschijnlijk ernstiger opgenomen worden dan zij zijn, vermeerderd. Daarbij komt de misslag door liet ministerie Derby in de Turksch- Grieksclie zaak begaan, want de tegenwerking van den Engel- schen gezant ten opzigte der wenschen van Rusland, Frankrijk, Oostenrijk en Pruissen, te Konstantinopel kan bezwaarlijk anders dan tegenwerking genoemd worden, nu de opstand in Kandia onder bescherming dier mogendheden staat en eene omwenteling in Turkije zelf tot de waarschijnlijkheden behoort. Zulk eene gebeurtenis ware echter de eenige weg om het Otto- manische rijk op een duurzamen voet te vestigen, daar er van de conservatieve Muzelmansche partij geene verbeteringen te hopen zijn. In de met 30 Maart geëindigde week zijn in Groot-Brit- tannie vijf-nieuwe gevaUén van runderpest o,p,twee boerderijen in van elkander verwijderde landstreken voorgekomen; daaren boven zijn*-2XFgezonde runderen wegens aanraking met dat be smette vetf'&fgemaakfc. Sedert het uitbarsteif,der ziekte zijn 253.896 rd'udei'ên gestorven en 52.683 uit vrees voor aanra king met eerstgenoemde», afgemaakt. In tien jaren, van 1856 tot 1865, zijn er in Groot-Brit- tannie 850.000.000 tonnen steenkolen gcprocudeerd, en kostten de e producten 9916 inenscheulevens. Op iedere 100.000 ton- uen kool, aan liet daglicht gebragr, komt dus een verongelukte "•Voor, en een persoon gedood op iedere 321 werklieden, iu de mijnen gebezigd. Tot een bewijs van de goede waarneming der dienst bij Ide Trans-Ailantisclie telegraaf-maatschappij, werd in den Lon- denscljen Times geconstateerd, dat in de afgeloopeu week in drie dagen 24.-140 letters'naar Amerika zijn overgeseind, en dat bij de terugseiningen van dat aantal is gebleken, dat er slechts eene enkele letter foutief is geweest, doordien uien in den naam Platteson de e voor eene i had aangezien en er alzoo was getele grafeerd Pattison.. X>nitscliland.. Weenen 7 April. De Fransche gezant alhier is naar Parijs ontboden; men meent hieruit te mogen veronderstellen dat Napoleon eenige inlichtingen wil ontvangen omtrent het gevoelen van Oostenrijk, en of hij bij een mogelijken oorlog op Oostenrijksch medewerking zou kunnen rekenen Eenigen zijn van meeniiig dat een verbond met Frankrjk niet anders dan voorcleelig voor het rijk kan zijn, terwijl anderen den raad geven zich, ofschoon zonder eenige verbintenis, bij Duitscliland aan te sluiten. Dat Oostenrijk Pruissen bij een oorlog te hulp zal komen, hieraan wordt iu het geheel niet gedacht, terwijl men gelooft dat Pruissen ook geenszins op llalie zal kunnen rekenen, dat zich allerwiiaischijiilijkst met Frankrijk zal verbinden. Uit Pès'!Ir wor>it gemeld, dat de krooniug v,an keizer. Frans. Jozefiot komiig van Hongarije, op iV» Mei zal.plaats liep ben; de feesten zullen 3'd'agen duren. Hel ministerie van marine legt eene groottj werkzaamheid aan deirdag.'H lét 1 iriiéisólii,) Oèsterreich is bijiia voltooid- De pantser-korvet Helgoland z.il op tien 9 Mei te water worden gelaten; ook AzLissa zal zoo spoedig doenlijk worden afgewerkt. De handel van Triest laat een fregatschip le klasse bouwen, dat den naam van Admiral Tegetlhoff zal dragen, terwijl Hongarije drie gepantserde fregatten tot krooningsgeschenk heeft bestemd. Het antwoord van den koning van Denemarken, in de vorige week aan eenige Decusche onderdanen, die als afgevaar digden van de te Londen woonachtige Denen, aller gehechtheid aan Z. M. en hunne deelname met den toestand der prinses van Wallis kwamen betuigen, bevatte de volgende duidelijke zin snede: wIk dank u, mijne heereti, voor de gevoelens in uwe toespraak uitgedrukt, en ik heb die met genoegen gehoord. Het verheugt mij te ontwaren dat de trouwhartige gezindheden in. ons land ook bij de Denen buitenslands bestaan, en ik verzoek, u mijnen opregten dank aan al uwe landgenooten over te brengen. „Het smart mij dat ik niets bemoedigends of geruststellends kan zeggen aangaande datgene hetwelk ons als Denen liet naast aan liet harte ligt. Ik bedoel de zaak onzer veel geliefde broe deren in Slees wijk. Ik vrees dat er eenige tijd verloopen moet alvorens die zaak geregeld zal worden. Zelfs schijnt men het thans'alom lieerschende beginsel van nationaliteit in ons geval, alwaar eene nationaliteit van een gescheurd werd, te loochenen.' Tot op het laatste oogenblik heb ik met diepe aandoening de bewijzen ontvangen der onwrikbaarste gehechtheid van de Sleeswijksclie bevolking aan Denemarken. Zelfs hoort men in de zuidelijkste en bijna geheel Duitsche streken de woorden jLieber mü Danemark sterben als met Preussen verderben." (Uit Berlijn is ontkend dat de koning dit gezegd zou hebben.) Van regeringswege wordt in Pruissen gewaarschuwd tegen het gebruiken van gekleurde ouwels. De tot het kleuren gebe zigde verwstof arsenicum, menie, berlijnsch blaauw eiiz. te zijn, en dus gevaarlijk te wezen, vooral voor kinderen, die de ouwels opeten. Doch ook het bevochtigen met de tong wordt afgeraden. De fabriekanten zullen vervolgd worden. In 1838 kocht een schilder, Kappelen genaamd, op eene veiling tc Freiburg, voor 25 oude batzen eene oude schilderij, met eene soort van klei of leem bedekt. Kappelen ontdeed de schilderij van de laag klei, en toen vertoonde zich het beeld eener madonna van een grooten meester. Een liefhebber te Freiburg bood heiu in ruil daarvoor aan eene andere schilderij paar keuze' iïiï zijhen verzameling, benevens 100 Lpuis d'or, doch Kappelen weigerde en Reisde met zijne madonna naar Parijs en Loivdeu, en yerkophf ze eindelijk in feerstgenoeindé stad voor 6000 francs, waarbjjj hij nog 540 francs vergoeding voor verblijfkosten kreeg Dit kunstwerk, door den nieuwen eigenaar met de meeste zorg schoongemaakt en gerestaureerd, was eene madonna van Titiaan en geraakte dezer dagen voor 80.000 frans in handen van markies van Hortfort. Italië. De moedige houding van den II. Vader, in den treurigen toestand, waarin hij zich bevindt, wekt steeds meer. en meerde sympathie des volks. Het schijnt als of de natie op allerlei wijze den misslag, dien de keizer beging door zijne ondersteuning aan den Paus te onttrekken, wil herstellen. Talrijke jongelingen uit alle standen der maatschappij hebben zich naar Rome bege ven om onder de Pauselijke vanen dienst te nemen, en, zoo noodig, den II. Vader en de belangen der Kerk met hun bloed en leven te verdedigen. Dagelijks ontvangt de alom beminden Paus, uit alle oorden des rijks talrijke bewijzen van toegene.

Vlissings Weekblad | 1867 | | pagina 3