Op dien bodem worden met dien dag geplaatst de kapt.-luit. ter zee P. Koning; als le officier, de luits. ter zee lekl. J. P. van Rossum en 11. de Guyot de luit. ter zee 2e kl. J. F. van Kervel, de adelb. le kl. H. v. d. Pauvert, L. Voute, L. C. Ro vers, W. A. Buitendijk, P. Bool en A. G. J. van Plettenburg, de offic. van gez. le kl. W. Dammann, de offic. van gez. 3e kl. P. C. Buyze, de offic. van administr. le kl. A, G. Ruighart, de adj.-adm. L. C. Duhne, de scheepskl. M. M. J. van Meeuwen. b. met den 16 Mei a. s., Zr. Ms. schroefstoomselnp Je kl. Curasao, en liet bevel over dien bodem opgedragen aan den kapt.-luit. ter zee J. van Gogh. Op dien bodem worden met dien dag geplaatst de luit. ter zee le kl. G. Bijl de Vroe, als le offic., de luits. ter zee 2e kl. A. P. H'oöghwinkel, J. C. de Ruyter de Wildt en G. J. liuvskes, de adelb. le kl. jlir. J. C. L. von Schmidt auf Altenstadt, C. Vreede,':J. V. Wierdsma, H. J. T. Mirandolle, J., IJ. Meijer en W. J. Struick,' de offic. van gez. 2e kl. W, C. A. Hajenius, de, offic. vap gézi Se kli K. G. F. Sloos, de pffic. van adm. 2e kl. A. L. Lób'ijerr, de Tidj.-adin. P. Iv. S. Met.iiian, de scheepskl. G. A. Slot. or ihstxiaiia isN Gedirrehde tlé' maand Maart jl. zijn op het kanaal door Zuid-Bèvtland óji- 'en afgevaren: aan de sluis te Hansweert: 3 zeeschepen, metende 91U ton; 47 Rijnschepeii, metende 5SS6 ton; 733 lichters, vletters en andere binnenvaartuigen, metende 39.983 ton; en 33 stoomschepen, metende 5094 ton; aan de sluis te Wetneidinge: 4 zeeschepen, metende 5847 ton; 794 ligters, vletters én atidere binnenvaartuigen, metende 43.126 ton; en 34 stoomschepen, nietende 5171 ton. Gedurende die zelfde maand zijn te Batli gepasseerd en de Ooster-Schelde op en afgevaren 13 Rhijnschepen, metende 1312 ton; 100 binnen vaartuigen, metende 5674 ton; en 2 stoomschepen, metende 185 ton. Doorgaans worden in de provincie Gelderland paarden gekocht voor Fransche rekening, zoodat dit op zich zelf niets vreemd is. Dezer dagen evenwel zijn er meer dan gewoonlijk aangekocht, naar men verneemt voor de keizerlijke kavalerie; men besteede van/500 tot f 760 per paard. Ook in Oost-Fries land zijn groote aankoopen gedaan voor hetzelfde doel. Aait het Handelsblad wordt als een curioziteit medege deeld, dat de Nieiaoe Winschoter courant in Rusland verboden •is. Een exemplaar, dezer dagen daarheen gezonden, kwam over een Pruisóisch-Russiscli grenskantoor terug, met het driemalen herhaald opschrift „verboten." Uit het poststempel bleek, dat het nummer toch Moskou had bereikt. De Staats-courant bevat de opgaven betreffende de vee ziekte in de provinciën Zuid-Holland, Utrecht, Noord-Hol land, Gelderland en Noord-Brabant over de week van 24 tot 30 Maart als volgt: Zuid-Holland. Aangetast 797, aan de ziekte gestorven 2.35, afgemaakt 6, hersteld 42, op het einde der week nog ziek 514 beesten. Sedert het begin der ziekte: aangetast 94.135, aan de ziekte gestorven 44.829, afgemaakt 14.991, hersteld 33.539, nog ziek 776 runderen. Utrecht. Aangetast 92, aan de ziekte gestorven 76, afgemaakt 5, hersteld 92 beesten. Sedert het begin der ziekte: aangetast 50.123, aan de ziekte gestorven 30.457, afgemaakt 3499, hersteld 16.104, en in het geheel nog ziek 68 runderen. Noord-Holland. Aangetast 34, aan de ziekte gestorven afgemaakt 34, hersteld 0, op het einde der week nog ziek 0; bovendien afgemaakt 56 beesten. Sedert het begin der ziekte: aangetast 8156, aan de. ziekte gestorven 960, afge maakt 6356, hersteld-800, uo.g ziek 0; bovendien afgemaakt 3152 runderen, jod 001 B Gelderland.. Aangetast 6, aan de üiekte gektorven 0,: afgemaakt h.6, hersteld. 0;-op het einde Rbr Week' no£ ziek. 0 beesten. Spdert liet -begin der ziekfé: aangetast 867, aan de ziekte gestorven 48, afgemaakt' 35.3d, hersteld 4, nog ziek 0 runderen. Noord-Brabant. Aangetast 3, aan de ziekte gestorven 0, afgemaakt 16, hersteld 0, op het einde der week ziek 0. Sedert het begin der ziekte: aangetast 308, aan de ziekte ge storven 16, afgemaakt 513, hersteld 0 runderen Uit den daarbij gevoegdeu rékapitulatie-staat blijkt het vol gende: Aangetast in de week van' 10 16 Maart: in Zuid- Holland 751, Utrecht 284, Noord-Holland 25, Gelderland 11, Noord-Brabant 5, totaal 1076; van 17—22 Maart: in Zuid- Holland 837, Utrecht 124, Noord-Holland 35, Gelderland 8, Noord-Brabant 9, totaal 1013; van 24—30 Maart: in Zuid- Holland 797, Utrecht 92, Noord-Holland 34, Gelderland 6, Noord-Brabant 3, totaal 932 rundereu. Gi-oningen 8 April. Volgens omvangen brief kapitein de Graaf, voerende hel alhier te huis belioorende kof schip Secundus, dd. Bergen 1 April, had hij vrijdag den 29 Maart, op ongeveer 18 mijlen ten noordoosten van Udsire, eene Noprdsche brik in j gezigt gekregen met twee noodvlaggen op. Na er koers heen gezet Ie hebben, bevond hij dat het de Noord- sche brik Venus was, geladen met ijs, komende van Tvedestöm en bestemd naar Bonden. Het schip was in zinkenden staat; er bevond 'zich slechts één man aan boord; de kapitein en de overige equipage hadden den vorigcn zondag reeds het schip verlaten. Met groote moeite, daar de zee zeer hol stond, had kapitein de Graaf zijn boot uitgebragt, en den eenen verlaten schepeling gered en te Bergen aan wat gehragt., MelleryoetslnJs 8 April. Met de vischvangst, kabeljnauw en schelvï'sch, gaat het ovei het algemeen zeer goed, maar slecht wat ttyn verkoop in Brabant aangaat. De aanvoer aldaar is zoo groot, dat .qr. geen prijs voor te maken is en-de verkoop voor-veel minder moet geschieden dpn .de,ppRag alhier, is, zoodat de 'zoogenaamde ^entjagers dan. ook alles, behal'véb goede.zaken ijiak'eh, j u IVieii weUiép 9 April. Heden raijjfïag kwam hier, ouder het lóssen vail salutschoten, in de haven,komende van Batavia, Zr'. Ms. schroefstoomsehip Metalen kruis, komman- daut de kapt.-luit. ter zee A. L. Palm. Het schip heeft de reis afgelegd in 84 zeedagen. Van de Kaap de Goede Hoop heeft men zes jongelieden inedegebragt, van de zoo velen die in der tijd als kolonisten uit ons vaderland derwaarts zijn vertrokken en die zieh meerendeels bitter hebben teleurgesteld gezien. Met het eerstdaags hier verwacht wordende oorlogsloomsehip Zout man, worden nog meer jongelieden verwacht, die, naar wij ver nemen, nog moeijelijkheid ondervonden om van den consul de hun toekomende gelden te ontvangen. Nlaliliiim. 9 April. Voor eenige dagen is hier ge strand het Nederlandsche tjalkschip Janlina, schipper Wouter van der Veen, komende van Brussel en bestemd naar Leeuwar den en Groningen, met eene lading staafijzer en platen, alsmede ruwe en bewerkte zerksteen en eenige kisten glazen dakpannen. Behalve den schipper bevonden zich aan boord zijne vrouw en vier kinderen, waaronder een van elf weken, en de knecht. Na een hangen nacht op het dek te hebben doorgebrngt,.daar het schip lek was geworden en de lading in de kajuit begon te drij ven, werden zij 's ochtends 7 uur door een Makkummer visscher alhier behouden aan wal gebragt. Later was inen begonnen de lading te lossen, en had men ook anker en ketting opgevischt. Oostburg 10 April. Op de heden alhier gehou den varkensmarkt waren aan 120 biggen, die gemakkelijk als voren te verkoopen waren. Bl)ITEi\LANDSCIIE TIJ DING EX. Frankrijk. De Luxeinburgsche kwestie beeft alles op den, achtergrond geschoven, en de publieke opinie wordt door verschillende mee ningen heen en weder geslingerd. Tot dusver heeft de oorlog zuchtige geest nog altijd de bovenhand. Men spreekt dan ook reeds van militaire toebereidselen. Maarschalk Niel zou ver klaard hebben, dat hij gereed is om terstond 3Ö0.000 man in het veld te brengen, waarvan de helft gewapend zou zijn met Chassepot-geweren. Men wil weten, dat Zweden aan onze rege ring aangeboden heeft haar 20.000 naaklgéweren af te staan. Volgens een gerucht zou het antwoord van Rusland reeds ont vangen zijn en gunstig luiden voor Frankrijk. Indien keii séhrijve'A uit Parijs geloof verdient, dan heeft deFransche rt'gèring iïr aild'stilte eene groote Jyjeyepllieid koper ren kanonrtétjéS vatf ëëhii bijzondere constructie doen vervaardir gen. Deze kleine stukkengcbchut kunnen door een paar, man ge trokken en verplaatst Wórden; ze zijn bestemd om met schroot geladen te worden «n daar hunne draagkracht die van het naald geweer verre te boven gaal, zijn zij bestemd om'groote verwoes tingen in de vijandelijke gelederen aan te rigten. De toestand van den kroonprins blijft ongunstig. Dr. Nélaton verlaat dag of nacht de Tuileriën niet. Prins Napoleon bevindt zich sedert den 3 April in Enge land, en het doel zijner reis is, zoo zegt men, geheel weten schappelijk; dat het niet is om den hertog d'Aumale een hezoek te brengen, gelooven wij gaarne. Men herinnert zich zekere brochure. tTe Parijs is overleden de heer Grcffulhe, die een vermo gen nalaat van 120 millioen francs. Deze bankier, dien sommi gen voor meer soliede hielden dan Rothschild, escompteerde

Vlissings Weekblad | 1867 | | pagina 2