BUITENLANDSC1IE TIJD1MEI 262ste STAATS-LOTERIJ. masten van het geheel uit elkander geslagen schip in zee gestort en omgekomen. Men vernam nu van de geredden, dat het schip was een Amcrikaansch fregat, genaamd Addison, kapt. J. Sloan, van Soerabaya niet koflij, suiker, tabak en arak naar Amster dam bevracht. Even voor dat de redding opdaagde, zag de kapi tein zijne vrouw en kind dooreen stuk hout van het wrak van zich afscheuren en verdrinken. Van schip en lading is niets kunnen geborgen worden dan wrakhouten eenige pakken tabak, zwaar beschadigd door zeewater, en vaten arak, hetwelk uit zee wordt opgevischt en hier een treurige bedrijvigheid geeft. Zn.tpli.en 12 Februarij. In de vorige week zijn te Zelhcm (in ons graafschap) drie kinderen uit één gezin in één graf begraven. Zij waren respectively k 91/,,, 71/2 jaar en 8 maan den oud. Kroep, tering en keelziekte baarden den radeloozen ouders dier kinderen dezen zwaren slag. Frankrijk. In het Pompejische paleis te Parijs, het oude paleis van prins Napoleon, zal eerstdaags eene tentoonstelling worden ge opend van historische portretten, waaronder zich zeer merkwaar dige zullen bevinden, o. a. van de voornaamste mannen der omwenteling in het laatst der vorige eeuw. Engeland. Blijkens eene openbaar gemaakte correspondentie, gevoerd tusschen den heer J. G. Bennett Jr., eigenaar van het welbe kende Amerikaansche jagt Henriettadat in den jongsten At lantische» wedstrijd van jagten den prijs won, en prins Alfred, heeft genoemde heer den prins dit jagt als een nieuwjaars-ca deau van een Amerikaansche» „yagtsmen" aan een Engelschen ^yagtsmen" aangeboden, als een bewijs van dankbaarheid voor de ontvangst, welke aan den Amerikaansche „yagtsmen" in Engeland te beurt viel. Prins Alfred heeft dit kostbare geschenk echter in de vleijend- ste bewoordingen van de hand gewezen en de hoop te kennen gegeven dat, mogt hij etn naai als bevelhebber van een van lir. Ms. schepen de Amerikaansche havens aandoen, hem dan eene even hartelijke ontvangst zal ten deel vallen als de Amerikaan sche „yagtsraen" in Engeland genoten. Voorts vleit hij zich dat de Engelschen zicli zullen beijveren jagten te bouwen, die met de Henrietta in het strijdperk kunnen treden, en hoopt hij, dat beide landen voortaan slechts zulk een vriendschappelijken strijd zullen voeren. Volgens de Army and. Navy Gazette zal er eene nieuwe betrekking bij het departement van marine worden gecreëerd, en wel die van minister van marine, met een salaris van 20UU p. st. per jaar. De daartoe benoemde zou zitting hebben in het lagerhuis, om steeds op vragen van technische» aard te kunnen antwoorden. Tc Liverpool is voor eenige dagen een Duitsch schip met landverhuizers in jammerlijken toestand binnengeloope». De bark Emit ie nl., met 270 passagiers, den 20 November jl. van Bremen uitgezeild naar Noord-Amerika, werd op den Atlanti sche» Oceaan door vreesselijke stormen overvallen. Reeds had de E?nilie New-Foundland in het gezigt, toen zij hare masten verloor, en niet in staat zoo ontredderd tegen wind en golven te kampen, naar Europa teruggeworpen werd. Toen zij eindelijk de Mersey opvoer, was de voorraad mondbehoeften reeds mer kelijk aan het verminderen. De consul van Bremen nam zich het lot der arme lieden zeer ter harte, en daar, krachtens de Bremer wetten op de landverhuizing, alle reeders het ontvan gen passagiersgcld moeten verzekeren, was dadelijk een fonds beschikbaar om een stoomboot te huren, en aan boord van de Tripoli hebben de zwervers den 8 dezer hunnen derden togt over den Oceaan ondernomen. 7~ ^,et stoomschip City of Boston dat op den 10 Januarij jl. in Liverpool arriveerde, heeft binnen den tijd van een jaar niet,.minder da» 10 reizen tusschen Engeland en New-York gemaakt, zijnde een traject van 60.000 zeemijlen, een voorbeeld van spoedig en gelukkig varen, ongekend in de geschiedenis van het zeewezen. Duitschland. Vorst Maximiliaan Egon von Fürstenberg laat op het slagveld van Koniggriitz, op de hoogte bij Clum, waar zoo veel Oostenrijksche mannen en jongelingen den dood vonden, een kolossaal ijzeren kruis, met verguld Christus-beeld als aanden- en plaatsen. Dit kruis wordt in de ijzergieterij te Neu- Joachimsthal vervaardigd. Het is, behalve'het voetstuk, 18 voet hoog en weegt 4150 pond. Ook voor de op 15 Julij 11. bij Tobithschau gevallen Oostenrijkers wordt een gedenkteeken opgerigt, en wel op kosten van het Moravische ondersteunings fonds. Italië. Onlangs werd medegedeeld dat de gewezen Jezuiet Passaglia een schrijven gerigt had aan zijn voormalige» vriend, den bisschop van Moudovi, waarin hij den vvensch te kennen zou gegeven hebben, om tot gehoorzaamheid aan den H. Vader terug te keeren. Men meent echter aan de waarheid hiervan te mogen twijfelen, daar, zooals de Provinciaeen blad dat te Turijn verschijnt, verzekert Passaglia geen afzwering van zijn dwaling gedaan heeft, en voort blijft gaan de filosofie aan de universiteit te Turijn te onderwijzen, volgens de grondbeginse len door hem in 1860 aangenomen, en welke hem de kerkelijke cencuren berokkend hebben. Afloop van verkoopingen. "Vlisssing*en 1 5 Februarij. Heden morgen is alhier ten verkoop aangeboden, het wrak van het op de bank bij Breskens gestrande Fransehe stoomscliip Timsak, met derzelver machine en nog inhebbende gedeelte der lading, bestaande in gom, bloem, zeep en lijnkoeken; verkocht voor f 95. Na afloop hiervan is men overgegaan tot de geborgen inven taris van gemeld stoomschip, bestaande in ankers, kettingen, kabels, trossen, touwwerk, zeilen, booten, rondhouten, e:ne partij koperen buizen der machine en verder scheepstoebehooren, hetwelk gezamenlijk heeft opgebragt eene som van f 4803. Zeetijdingen. "Vlieringen 15 Februarij. De Nederlandsche bark Burgemeester van Middelburgkapt. Hoek, zal in de aanstaande week van hier naar Middelburg vertrekken. De Fransehe schoener 4 Soeurs, kapt. Holgand, als bijleg ger hier binnen geweest, is gisteren naar zee vertrokken. Den 10 is als bijlegger met lekkage binnengekomen de Fransehe brik Victoirekapt. Lefebvre, komende van New castle en bestemd naar Duinkerken, geladen met steenkolen. Bu.rg'ei'lijke Stand. Van 2 tot 9 Februarij. Vlissingkn. Gehuwd J. H. Harting, weduwn. van J. C. Hendriksc, 49 j. en j. S. Vogelsang, achtcrgelatenc vrouw van J. A. Dunnes, 41 j. C. Kamennans, tveduwn. van T. van den Hou te, 33 j. en M". S. Lute, jd. 26 j. Bevallen A Bleijenberg, gel). Mculdijk, d. J. M. 8peckens, gcb. Speekcns, d. S, de Bidder, geb. Kclle, JE. L. M E. Mulert, geb. Thonnann, d. M. van Dijk, geb. van Dis, z. M. A. M Jansen, geb Brand, z. E. Florusse, gcb. Rack, d. A. C. van Boven, geb. van de Vijver, d J. P Daamen, geb. Penning, d. (levenl.) M. Boxman, gcb. Huvers, v.. (levenl.) T Rollmann, geb. Damsma, d. (levenl.) G. Swennen, geb. Voerman, z. E. II. J. Siegers, geb. Hector, d. Overleden: I Benns, weduwn. van J. Hage, 55 j. M. J. Filius,man van P. A. Koppejan, 70 j. H. A. Lieding, d. 4 m. A. H. Schot, z. 15 j. D. Rietvelt, jm. 81 j. Prijzen van f 200 en daarboven. Maandag 11 Febrnarij. Eerste trekking. Op no. 2145, 5614, 9713 en 17670 f200. No. 7415 f 400. Dingsdag 12 Februarij Tweede trekking. Op no. 581 f 200. No. 18697, 19375 en 19652 f400. No. 11243 en 14449 f1000. No. 2615 f2000. No. 717 f5000. No. 14438 f25.000. Woensdag 13 Februarij. Derde trekking. Op no. 7742 f400. No. 15423 en 16117 f 1000. No. 10330 en 18296 f 1500 Marktberigten. Rotterdam 11 Februarij. Haver 20 cent, Witteboonen 25 cent hoogcr. Noord-Brabant^cbe Boekweit f 205 af 210. Holsteinsche dito f 222 n f 230 Meekrap. Aanbiedingen vrij ruim, meer vraag voor puike soorten, handel meer geanimeerd, onveranderd. Middelburg 14 Februarij, Onze graanmarkt van heden was, zoowel uit Walcheren als uit onze buiten eilanden van alle artikelen slecht voorzien Nieuwe Walchcrsche Tarwe in puike soort bezwaarlijk beneden de f 11.75 a f 11.85 te koop. Jarige eu Tweejarige komt niet meer voor. Jarige Rogge f .8,25 bij gerijf verkocht. Nieuwe dito tot f 8 aangeboden, en bij kleinigheden hooger. Wiutergtrst tot f 7-05 a f 7.90 afgedaan, Zomer dito bragt iu puike soort f 7 a- f 7.25 op, \yalchersche Witteboonen zeer weinig ter markt en algemeen gevraagd. Puike soort niet beneden de f 10,50 a f 10.75 los te maken, terwijl voor een enkel partijtje nog I'll werd ingewilligd. Wqlehersche Bruineboonen bragten f 15 op, Walchcrsche Paardenboonen gevraagd tot de prijzen van f 7 doch hondera wil den niet bcuedcu de f 7 25 afgeven Zeeuwsche dito vau minder kwaliteit hield ineu op f 6.75 doch bleven onverkocht. Waleberscbc.Groene erwten niet beneden de f 9.75 a f 10 te koop, welke priji eindelijk wcnl ingewilligd. Groote dito niet ter veil. Konl/aad f 13.50 nominaal, Raapolie f 38,50, Patentolie f 40,50, Lijnolie f 41 per vat.

Vlissings Weekblad | 1867 | | pagina 3