zijnen geleider in eene herberg, alwaar eene kan bier op de toonbank stond, die bij dadelijk, zonder te breken of te storten, inet zijn snuitje ledigde. JDilit.sclil and- Een half—officieel Oosten rij ksoh orgaan, het populaire Wiener Journal, verklaart voor een verzinsel bet berigt dat de Belgi sche financier Langrand-Dumonceau te Wecnen ontboden zou zijn, ten einde met de ministers over eene regeling der Oosten- rijksche financiën te beraadslagen. Het telegrafisch berigt, waarin voor het eerst van de reis des heeren Dmnoiiceau naar Weenen melding gemaakt is, is geput geworden uit een Brus- selsche correspondentie-artikel van het in de hoofdstad van Hongarije verschijnende blad Hon; wel een bewijs, zegt men, dat de weg,Tangs welke sommige telegrammen het aanzijn ont vangen en vervolgens de ronde doen in de Europesche dagblad pers, niet altijd de kortste, en de natuurlijkste is. Aan de Indépendance beige wordt uit Weenen gemeld dat de heer von' Beust bplast is met de nieuwe zamenstelliiig van het ministerie, daar aan graaf Belcredi het door dezen gevraagde ontslag verleend is of zal worden. Het programma van von Beust' berust op de overtuiging, dai de bijeenkomst van den buitengewone» rijksdag geen nut meer heeft, nu de Duitschers er geen deel aan nemen en de verzoening met Hongarije een fait accompli geworden is. Volgens berigten uit Coblenz van 2 dezer, is in de Tthijn- provincis het eerste geval van runderpest in liet midden van December waargenomen en hebben zich er sedert slechts zes gevallen voorgedaan. Er waren tot dezer 109 runderen, onder vergoeding voor de eigenaren, tot stuiting der besmetting afge maakt.' De van regeringswege genomen maatregelen beloofden' goede vruchten, daar zij bij de bevolking alle wenschetijke onder steuning vonden. Dit onderwerp is in het huis van afgevaardig den te Berlijn ter sprake gebragt, De minister von Mühler drong hierbij aan op krachtige maatregelen. Hij wilde dat in de besmette streken al bet aangetaste en bet daarbij op stal staande gezonde vee gedood en begraven zou worden, ilij grondde zich hiertoe op de resultaten van dezen maatregel in 1850 en 1857 in de provinciën Silezië, Posen en Pruissen toegepast. /Dot nog toe t zeide hij zijn de gevallen in onze westelijke provinciën slechts van zeer sporadische» aard, namelijk vier in liet district Dusseldorf en een in het district Munster; het is er overal ge lukt te beletten dat de ziekte tot de naburige hoeven oversloeg; ui. bij den ijver der overheden, gepaard aan de bereidwillige medewerking van de bevolking, hopen wij ook in het westen de bezoeking meester te blijven, gelijk wij ze in het oosten meester gebleven zijn. Wel kost dit de opoffering van veel vee; maar er zon nog oneindig grooter verlies te verwachten zijn, indien men de ziekte liet veld winnen. Kortom, liet gouverne ment meent niet volle vertrouwen te mogen zeggen, dat liet de verderfelijke veeziekte in zijne magt heeft, en ze in het westen, gelijk als in het oosten des rijks, meester denkt te zullen blijven, terwijl het de belanghebbenden billijkerwijze voor dc van hen te vergen opofferingen schadeloos zal stellen." Italic-. Rome 1 Januarij. Men verneemt hier van doorgaans goed onderrigtc zijde, dat de bekende cx-Jezuiet l'assaglia, die te Turijn zulk een droevige rol gespeeld beeft, sedert eenigen tijd die stad heeft verlaten om zich naar zijn oudeti vriend uit betere lijden, den bisschop van Moiidovi ie begeven. Genoemde prelaat heelt den Paus liet berigt medegedeeld dat Passaglia be rouwvol van zijne dwaling is teruggekeerd, tevens de noodige volinagten verzoekende om hem van de kerkelijke ceiicurcn te ontheffen. Toen Pius IX deze tijding vernam riep hij uit: „God zij geloofd Thans hoop ik ook nog den terugkeer van den anderen afgedwaalde te vernemen, die zich te. Napels ophoudt." Met deze woorden zou de II. Vader den kardinaal Andrea be doeld hebben, met wie» liet, naar men verneemt, den kardinaal Biario Sforza gelukt is briefwisseling aan te knoópen, en- met wiens onderwerping aan den II. Stoel men zich meent te mogen v le ij enMen hoopt dat beide tijdingen bevestigd zullen worden. Hoewel het vonnis, dat den admiraal Persano wacht, thans afhangt van de uitspraak van liet hoog geregtshof m Italië, is het niet van belang ontbloot na te gaan, dat eigenlijk slechts de minderheid van den senaat beslist heeft, dat de vlootvoogd zich aan de meeste punten van aanklagt, hoewel niet de zwaar ste, heeft schuldig gemaakt. Terwijl toch 151 senatoren deel genomen hebben aan de stemming, zijn 101 dien dag afwezig gebleven, niet opgave van verschillende redenen, en 50 anderen zonder eenige kennisgeving. De meerderheid was dus huiverig om in deze zaak uitspraak te doen, hetzij voor of tegen den admiraal. Belgie. Door de stormen van November 1S06 heeft het strand te Hejst (nabij Blankenberg) zóó geleden, dat men liet noodig heeft geoordeeld de duinen daar ter plaatse door eene nieuwe zeewering of steenen glooijing, van 1850 cl lang, tegen verde ren afslag te beveiligen. De kosten van dat werk zijn op 685.000 fr. begroot. De minister van openbare werken heeft bij de kamer der vertegenwoordigers een erediet van 250.000 fr. aangevraagd, om voorloopig 400 450 el dier glooijing te doen leggen. Zeetijdingen. De Nederlandsche bark 31 ar ia Anna, '.kapitein Mommen, bestemd naar Zicrikzee, is den 1 dezer op de bank genaamd Onrust in de Roompot aan den grond gekomen, en nadat men een gedeelte der lading, bestaande iu tin, koffij, suiker enz., in andere vaartuigen had overgeladen, door de sleepboot Botter dam in vlot water en te Zierikzee binnen gebragt. liurgerl ij lce Stand. Vau 26 Januavij tot 3 Februarij. VLissriYGEN. Bevallen: E. H. Mets, gcb. Daane, d. iS. de Roos, geb. Schaap, z J. M. de Visser, geb. Kuoop, z. J. Kastcliju, geb. Bestclink, d. J. Angeuent, geb. de Bruijne, d. B. Cracau, geb Lel/veld, d. C. Schuur ka nip, geb. BebeJaar, (1. M. C Riemens, geb. Willemse, z. T. Jusperse, geb Slabbeukooru, z. J. ltoe- lofs, geb. Christiaause, d. Overleden: A. C. Bernard, weduwe van A. Wijkhuis, 84 j. E. P. Groen, d. 14 j. E. J. Bruuott, d 14 m. J. Naerébont, man van J. Ileeres, 62 j. T. Boere, d. 14 in. B. P. Akkennau, d 5 m. L. Bieding, d. 4 m. E. C. Houbaer d. 19 m. M. D.. Jansen, vrouw van M. Kallewaard, 68 j. M. C. Verbeek, jd. 36 j. Marktberigten. Rotterdam 5 Februarij. Gerst 20 óetit, YVitteboonen 50 cent hooger. Kauariezaad 50 cent lagerj Noord-Brabaiit-sche Boekweit f 208. Holslciusehe dito f 220 ivf 225, Meekrap. Aaubiediugeu matig, voor mooije kwaliteiten meer kooplust,;prijzei* onveranderd. Middelburg 7 Februarij. Zoowel uit onze buiten-eilanden als uit Wait-heren was de aanvoer heden ge ring, terwijl voor alle artikelen goede vraag bestond. - Nieuwe VV.alcheisChe Tarwe m puike soort niet beneden de f II 75 a 1' 11-85' te koop. -lange en Tweejarige Tarwe niet geveild. Jarige Rogge 1' 8,25. Nieuwe dito X 8.25 bij gerijf en bij partij tot f 8 aan geboden. Wintergerst 40 cent hooger. Puike kwaliteit bragt f 7.05 a 'f 7.90 Op. Zomer dito werd algemeeu op 1' 7.25 vast gehouden. Waluhersche Witieboonen met minder aanvoer cn zeer begeerd, houders liielr den op de Hollatulsche veihuogiug, veelal terug en wilden niet verkoopeu dan tegen hoogere prijzen, zoodat vlug weg f 10 en f f 10.25, en voor een enkel uitgelezen partijtje 1'10.50 werd betaald. Walcheroche Bruinebooneu die weinig voorkwamen, niet beneden de f 15 los te maken. Walchersche Paardenboonen hield men op f 7-25 Zeeuwsche dito bleven om devzelver hooge vraagprijs ouvcrkocht. Walchersche Groene erwten in puike soort f 0.75 en f 10, en voorde zaai nog f 10.25 betaald. Groole dito niet ter veil. Koolzaad zonder handel f 13.50 nominaal. Raapolie 1'40.50. Patentolie 1' 42.50. Lijnolie f 42.75 per vat. Oostbutg 6 Februarij. Jarige Tarwe fa 1'Nieuwe dito 1' 10.a f 11-75, Rogge f 7.25 a 1 7 75, Wintergerst 1' 7.25 a f 7-90, Zomergerst 1' 6 75 a f 7-25, Boekweit f a f Haver I 3.a f 4.Brui n'cbooneu 1' ix f Paar denboonen I' 7-f 7-25, Duivenbooncn 1' a f Witte Erwten fa i'Groene Erwten fai' Gvaauwe dito f-.a f-. Koolzaad f a l -Wikken 1 8.a i 10. Prijzen van eüecte Amsterdam 7 Februarij. Nederland. Ccrtiükatcn werkelijke schuld dito Nationale dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij Rusland. Oblig. 1798/1816 Certi lilt aten Hope L co. dito dito 1855, 6de serie dito- Aand. Spoorweg - Lêeiiing 1860 Polen. Sdffatk is to bli gatien Spanje. Obligatien Amortisable schuld Oostenrijk. Obligation Wcencr metalliek. - dito Amstevdamscbe - dito Nationale dito 1847/1852 Bank actiën Belgie. Certiükaten bij Rothschild 2qo pet. 56 3 663/8 4 g7 7lu, V), 136' 5 n 9 2>/s 4 5 a G 41 386 3/ 4' 82 4 59 4 31 5 «''1, 5 GB'/i 5 51 'Ie; 3'/2 22'/, 3 679 2i/, DJUiKKElilJ VAN 1'. H. SCHIEEEK TE VLISSINGEN.

Vlissings Weekblad | 1867 | | pagina 4