lïiyENUPSCllE TIJDINGEN. 60.000 of SO.000 francs geannexeerd heeften naar de natuur lijke grenzen van Zwitserland of Amerika geweken is. De rege ring kent de verblijfplaats van velen dier Italianissimi, maar doet niets om hen te achterhalen. Aan de regering van het jonge Italië werd reeds in de kamer in 1861 verweten, dat hare policie „bestaat uit lieden, die zich niet ontzien, om te heulen met dieven en schelmen, die zich nog de straffeloosheid weten te verzekeren, door hun buit te deelen met 's rijks policiedienaars." Op dezen weg is het jonge Italië voortgegaan ten nadeele der burgers, die geroofd en uitgeput wor den. Ken der tegenwoordige ministers van de regering van het jonge Italië, die zelf uit de menigte van zamenzweerders tot den ministeriëlen zetel is opgeklommen, zag zich onlangs, zoo schrijft verder een geacht blad in ons vaderland, door onloo chenbare feiten gedwongen aan den vertegenwoordiger van eene groote mogendheid te bekennen, dat Italië eenegroote fout be gaan had met overal de staatsbetrekkingen over te leveren aan lieden, die geen anderen titel konden doen gelden dan die van muiters, aan lieden zonder bekwaamheid, zonder eenige eerlijk heid, vol van eigen belang en zedeloosheid. Thans hebben dié lieden door hunne geldverduisteringen, floor hunne onbekwaam heid, hun trots, hun wrok en wraak, Italië in een toestand ge- bragt, dien men als hopeloos beschouwt. Zijn dat geen onge hoorde onderdrukkingen van eene bevolking? Wat hooren wij daarenboven nu reeds van Venetie, het pas vrij gemaakte land, hetwelk onder de regering van het jonge Italië is opgenomen? Het revolutionair dagblad zelfs il Tempo heeft reeds zijne grieven uitgesproken onder het opschrift: teleurstellingen van Venetie Pas is de intrede van de nieuwe regering van Italië geschied of 30.000 man schreeuwen om werk en brood, en de regering nioet aan de duizenden, die om brood roepen, antwoordende schatkist is ledig, breng ons geld om de millioenen te kort te dekken van den staat, en dan znllen wij brood geven. Zulk eene regeringzou men ook den Paus willen opdringen, die als een Vader over zijne kinderen regeert! Omdat de Pausse- lijke regering zich niet zoogenaamd hervormen wil naar het model van de regering in het jonge Italië, welke hare onderda nen uitput, bestelen laat, prijs geeft aan hongersnood, aan zedeloosheid en rampen zonder tal, moet daarom de vaderlijke regering van den Paus, eene regering genoemd worden van onderdrukking der Romeinsche bevolking? 't is onbeschaamd. Wij wachten dan ook het bewijs van de Middelburgscke courant, dat met de wereldlijke magt van den Paus verbonden is, onder drukking der Romeinsche bevolking of herroeping van zulk een onbeschaamd en leugenachtig gezegde tegen de geëerbiedigde regering van den Paus-Koning Pius IX. Vlissingen 25 Januarij. Gisteren avond had alhier aan de in het Paleis voor volksvlijt bij de jongste aldaar gehoudene tentoonstelling bekroonden de plegtige uitreiking hunner eerbewijzen plaats, in de tegenwoor digheid van de WelEdel Achtbare Hecren Burgemeester en Wethouders, de leden van den gemeenteraad, de leden der kamer van koophandel en een groot aantal ingezetenen dezer stad. De plegtigheid werd geopend door den president der com missie, den WelEdel Achtbaren Heer W. van der Os. De Heer T. Harte hield eene warme toespraak, waarin hij den voor deze stad bijzonder vleijenden uitslag deed uitkomen dat van de zes inzenders vier eene bekrooning werden waardig gekeurd: de Heer J. P. Riemens met het bronzen eermetaal, de Heer P. L. de Munck met eene eervolle vermelding, voor het inzenden vau scheepsbeschuit, de Heer J. A. Kleijberg met eene eervolle ver melding, voor liet inzenden van zeelaarzen en dameslaarsjes en de Heer J. Luton Jz. met eene eervolle vermelding, voor het inzenden van een gaz-kagchel door hem zeiven vervaardigd. Daarop had de uitreiking der eerbewijzen plaats en trad de Heer J. P. lliemens op om aan de commissie uit naam der bekroon den zijnen dank te betuigen. r Met belangstelling hebben wij de belangrijke brochure van den ingenieur Kloos, getiteld: Minnesota, doorgezien, en wij hebben bevonden dat de schrijver, de heer J. H. Kioos, ge leverd heeft hetgeen hij beproefde te leveren, namelijk: eene beknopte beschrijving van dien staat der Noord-Amerikaansche Unie. Dat zijne gevoelens over den staat Minnesota niet ont staan zijn door het lezen alleen der verschillende werken die reeds over Minnesota verschenen zijn, maar rneer en voorname lijk door zijn eigen onderzoek en door eigene waarnemingen is eene bijzondere titel om deze "brochure (zie advertentie) aan het lezend publiek te meer aan te bevelen. Pingsdag middag is de gezonken stoomboot Stad Vlissin gen u°. 1, met behulp van drie andere stoombooten, alhier in de haven gesleept, de gaten in de boot waren zoo talrijk dat men hem met verscheidene ledige vaten heeft boven water moeten houden. Den volgenden dag is hij in het drooge dok gehaald om te worden nagezien of hij nog. voor de dienst zal kunnen worden hersteld Eergisteren middag waren op de buitenvest alhier drie knaapjes bezig zich op het ijs te vermaken, al spelende hadden zij liet ongeluk er alle door te zakken, en zouden waarschijnlijk verdronken zijn zoo niet de personen d. B. en S. waren toege schoten om de knaapjes te redden, hetwelk hun dan ook na eenige moeite is mogen gelukken. Jl. vrijdag is aan het locaal van het gewestelijk bestuur van Zeeland in Tiet openbaar aanbesteed: het onderhoud van al de werken behoorende tot het kanaal door Zuid-Beveland ge durende liet jaar 1867, waarvan aannemer is geworden de heer i J. Verkuyl Quakkelaar, alhier, voor f 34.900. De officier van gezondheid 2e kl. H. A. Zegers is van het le escadron 3e regeraent dragonders, te Amsterdam in garni zoen, overgeplaatst bij het 6e regemenfc infanterie alhier. Volgens een van den kapitein-luitenant ter zee P. van der Velden Erdbrink, kominanderende Zr. Ms. korvet van Speigk, bij (iet departement van marine ontvangen telegram, is die bodem den 1 9 dezer ter reede van Napels aangekomen. Aan boord was alles wel. Per telegraaf is te 's Gravenhage het berigt ontvangen, dat de heer mr. P. Mijer den 26 December 11. te Batavia is aan gekomen en den 28 daaraanvolgende als gouverneur-generaal is opgetreden. Wij melden met genoegen, zegt de Tijd, dat mgr. Kiste- maker, bisschop van Uranopolis, ter gelegenheid dat Z. Hoogw. om redenen van gezondheid zijn ontslag van het apostolisch vicariaat van Curasao heeft gevraagd en bekomen, door Z. H. Paus Pius IX is benoemd tot assistent-bisschop bij den Paüse- lijken troon en tot huisprelaat van Z. H. De Slaats-courant deelt een overzigt mede der scheep vaart op het kanaal door Zuid-Beveland, waaruit blijkt dat van den 15 October tot en met den 31 December ISG'l, zijn op- en afgevarenaan de sluis te Hansweert1450 zeilschepen, metende 81.802 ton, en 51 stoomschepen, metende 8161 ton; aan Re sluis te Weineldinge: 1569 zeilschepen, metende 82.178 ton, en 46 stoomschepen, metende 7356 ton. Gedurende dat zelfde tijdvak zijn te Bath, en dus over het verdronken land, op- en afgevaren: 72 1-zeilschepen, metende 49.569 ton, en 43 stoomschepen, metende 7196 ton. In de Nieuwe Utrechtsche courant leest inen liet volgend ingezonden stuk, onderteekend P. B. „Gisteren avond kwam de Rotterdamsche trein, volgens ge woonte, aan de buitenzijde van de overdekte kap aan, de brug werd uitgehaald, men zag verscheidene personen uit de tweede en derde klasse uitstappen en over de brug loopen; doch drie heeren, die in de eerste klasse zaten, waarvan er een uit Delft kwam op een telegram wegens ongesteldheid van een lid zijner familie, mogten niet uitstappen. Ofschoon zij herhaalde malen dQn conducteur riepen, kregen zij tot antwoord: „heeren! gij moet blijven zitten; de trein komt zoo onder den kap voor, dan zullen wij u er uit laten." Hierdoor gerust gesteld en natuur* lijk toch gedwongen om in den wagen te blijven, zetten zij zich neder, waarop de trein zich in beweging stelde; doch in plaats van onder de kap te rijden, ging hij door naar Arnhem. Te Driebergen aangekomen zijnde, wilde men nog geld eischen voor de route van Utrecht tot Driebergen. „Gemelde heeren namen aldaar een vigelante met 2 paarden, om daarmede weder naar Utrecht terug te keeren. De heeren hebben hunne klagten ingediend en zullen, naar ik verneem, de rijn-spoorwegmaatschappij vervolgen, indien hun door de directie de onkosten niet vergoed worden." De Staats-coura?it bevat de opgaven betreffende de vee ziekte in de provinciën Zuid-Holland, Utrecht, Noord-Holland en Gelderland over de week van 6 tot 12 Januarij als volgt: Zuid-Holland. Aangetast 2541, aan de ziekte gestorven .703, afgemaakt 16, hersteld 241, op liet einde der week nog ziek 1578 beesten. Sedert het begin der ziekte: aangetast 81.126, aan de ziekte gestorven 36.049, afgemaakt 14.736, hersteld 28.069, nog ziek 2272. UtrechtAangetast 1394, aan de ziekte gestorven 1248, afgemaakt 0, hersteld 623 beesten. Sedert het begin der ziekte: aangetast 44.985, aan de ziekte gestorven 26.484, afgemaakt 3479, hersteld 13.523, nog ziek 1499. Noord-Holland. Aangetast 400, aan dc ziekte gestorven

Vlissings Weekblad | 1867 | | pagina 2