262ste STAm-LOÏERU. 55I/a li d IV F tl t ki hi ds d£ ec rij de dj Ia terwijl er nog 70.000 dollars zullen moeten besteed worden tot den aankoop van een duizendtal toestellen van anderen aard. Eindelijk wordt nog vermeld, dat er zijn ingerigt 41 militaire begraafplaatsen, die te zamen de lijken bevatten van 249.397 gesneuvelde soldaten. De Wiever Zeiluvg deelt eene nadere uitbreiding mede betreffende de uitgevaardigde amnestie voor drukpersdelicten. Volgens die bepaling wordt deze amnestie, uit aanmerking der verkiezingen, ook uitgestrekt tot andere politieke handelingen, «iet behoorende tot persdelicten. Men weet dat de keizer van Rusland onlangs bij een ncaze heeft aangekondigd, dat hij alle betrekkingen met den IJ. Stoel afgebroken had. Zoowel de diplomatieke betrekkin gen als de verpligtingen welke de tcaar, door het sluiten van het concordaat met de Pauselijke regering, op zich had geno men, werden hierdoor verbroken, en Rusland, van zijn kant toch reeds zeer weinig bekommerd over het naleven dezer over- eeukomst, was thans geheel vrij om met Polen te handelen ge lijk het verkoos. De gevolgen van deze maatregelen van den tcaar zijn niet uitgebleven, en reeds van alle zijden worden er uit. het voormalig koningrijk Polen de bedroevendste berigten ontvangen, over den toestand der geestelijkheid en der katho lieken. Van vrije uitoefening der godsdienst is naauvvelijks meer sprake, en de geheele katholieke geestelijkheid is als het w.tre onder toezigt der policie geplaatst, die, zooals men weet, vooral jegens de Polen, uiterst gestreng en barbaarsch optreedt. De popen en de policie hebben het vooral op de preken en onderrignngen der katholieke geestelijkheid gemunt, en meenen steeds hierin toespelingen op de handelingen der regering te ontdekken. Bedreigingen om naar Siberië vervoerd te worden zijn aan de orde van den dag, en nog onlangs werd in het dis trict ïuudoinirz een geestelijke door den commissaris van policie verboden des zondags voor de gemeente te preken. Italië. Rome 9 Januarij. Omtrent den persoon van Monta- nucci (die, naar men uit de toespraak des Pausen aan de Eran sche officieren weet, in hechtenis is genomen, omdat hij een revolutionnair agent was en als zoodanig papieren bij zich droeg) worden in een der bladen de volgende bijzonderheden medegedeeld: Montanucci was vroeger een ijverig aanhanger van liet Pausdom, tot hij in 1859 in handen der revolutie g$r raakte. Sindsdien tijd heeft hij tegen Puis IX zamengezworen, en al den tijd, welke hij als balling doorbragt, besteed om de revolutionnaire plannen te ondersteunen. 11ij is in alles zeer overspannen en handelt meestal in opgewondenheid, zoodat hij ook meermalen in inoeijelijkheid is geraaki niet de regering van Victor Emmanuel. Zijn doel was thans een opstand in de pro vincie Viterbo te bewerken. Hij verwachtte te Belvedere, in de nabijheid der grenzen 2 a 300 Mazzinisten, die zich in verbin ding wilden stellen met de ongeveer 1500 revolutionnaireii, die, naar men zegt, die provincie bevat. Zijne arrestatie heelt dus waarschijnlijk een groot bloedbad voorkomen. Thans zit Mon tanucci in de gevangenis van St. Michael, iu gezelschap van Benauzi, Petioni, Pausti en andere revolutionnaire/i. De koning van Italië heeft aan de deputatie der kamer van afgevaardigden, die hem het adres van antwoord aanbood, een antwoord gegeven, dat vrij wat kalmer is dan het antwoord, hetwelk hij aan de deputatie'der kamers heeft gegeven, die hem op nieuwjaarsdag de gelukvvenschen der vertegenwoordiging aanbood. De koning roerde twee kwestiën aan de financiële en de Romeinsche. Omtrent de eerste liet hij zich in geruststel lende termen uit, waartoe na de overeenkomst inet den graaf Langrand Dumonceau thans zeker meer aanleiding bestond dan vroeser, want ofschoon de som van zes honderd millioen, die de regering bij die overeenkomst voor den wed er-afstand der geestelijke goederen heeft bedongen, verre, zeer verre beneden hunne waarde is, valt liet niet te ontkennen, dat deze transactie ook uit een financieel oogpunt voordeelig voor de regering is. Immers is het bekend, dat zij tot' dusverre niet de voordeden van de secularisatie der geestelijke goederen had getrokken, die /,ïj zich daarvan had voorgesteld. Omtrent de Romeinsche zaak verklaarde de koning, dat zij eene kwestie van tijd is en over eenkomstig den nationalen wensch eene oplossing zal erlangen. Deze toespraak is allezins geschikt om aan den eenen kant de natie te bevredigen en aan de andere zijde de clericale partij niet ie verbitteren, waartoe trouwens het tegenwoordige tijdstip, nu de heer Tonello tc Rome nog aan het onderhandelen is, meer dan boit ongeschikt zou zijn geweest. IVtexico. Men leest in het Memorial diplomatiqueHoewel aan het hoofd der zaak blijvende, heeft keizer Maxirailiaan besloten de uiterlijke teekenen der keizerlijke waardigheid af te leggen, tot dat het nationaal congres over de toekomst des lands beschikt zal hebben. Hij heeft dien ten gevolge zijn hofstaat ontbonden en leeft te Orizaba als eenvoudig burger. Het gevolg dat de keizerin naar Europa vergezeld heefi, is insgelijks afgedankt geworden, zoodat zich op dit oogenblik geen enkele Mexicaan meer te Miramar ophoudt. De graaf de Bombelles blijft, alleen aan de persoon van II. M. verbonden; hij heeft Parijs den 8 dezer verlaten om zich bij de keizerin te voegen. //Keizer Maximiliaan heeft, ten einde, naar het schijnt, aan de regering der Unie alle aanleiding te benemen om te beweren dat het Mexicaansche keizerrijk zich niet dan met behulp van vreemde bajonetten kan staande houden, het Oosten ri j ksche en Belgische legioen ontbonden; de manschap daarvan zal met het Eransche occupatie-leger tegelijk kunnen vertrekken. De offi cieren en soldaten echter, welke in Mexicaansche dienst wen- schen over te gaan, zullen bij het nationale leger worden inge lijfd. Volgens de overeenkomst van 30 Julij jl. moet de heffing van de helft der inkomende regten te Vera-Cruz, welke bij dat verdrag aan Frankrijk is afgestaan, doi& agenten geschieden, die de bescherming onzer vlag genieten. Toen de Eransche overheid in den loop der volgende maand aan de administratie der belastingen te Vera-Cruz rekening en verantwoording vroeg, ontving zij het berigt, dat 36 van de 50 douane-beainb- teu met een groot gedeelte der kas naar het kamp der republie- keinen geviugt waren. De Eransche autoriteiten hebben daarop, gebruik makende van de haar toegekende bevoegdheid, de overblijvende gelden in bezit genomen, en agenten, die geene Mexicanen waren, met het heffen der regten belast. Dit heeft aanleiding gegeven, dat de Engelsche bladen minder juist ver haald hebben, dat Frankrijk beslag op de te Vera-Cruz gehe ven wordende in- en uitgaande regten gelegd had." Burgerlijke Stand.. ati 5 tot 12 Januarij. Vj.issingEN*. Bevallen: J. Laffree, geb de Vaal, z. S M. Janssen, geb. Lute, z. M. Brasser, geb. Soeteus, d. W. M Volkers, geb. Buijs, z. J. It. E. F. de Leeuw, geb. Kloeg, d. J. M. Seveuhuijsen, geb. \au Scheyen, z. J. F. Baeys, geb. Beus, z. C. M. Wiüemse, geb. Haan, d. E. de Bruijn, geb. Degens, d. Overleden: N. Louter, weduwe van W. 't Hart, 65 j. A. Dommisse, z. 10 j. Prijzen van f 200 en daarboven. "Maandag lé Januarij. Eerste trekking. Op no. 18565 f2')0. No. 7059, 986é en 11551 f 400. No. 19353 f 1000. No. 10302 f 1.500 No 445 i"5 000. Dingsdag 15 Januarij. Tweede trekking.' Op no. 7844 f 400. No. 1427 en 2620 f 1000. No. 13468 f 1.500. No. 14873 f 2.000. Wocusdag 16 Januarij. Derde trekking. Op no 7518.11572, 14331 en 18827 f 200. No. 8499 f400. No 6448 cn 7081 f 1000. No. 1862 f 20.000. Marktberigten. ltotterdam 14 Januarij. Zccuwsche granen onveranderd. Meekrap. Veel aaugebodeü, vraagprijzen algemeen te hoog, onbeduidende kooplust, weinig omzet. Oostburg 16 Januarij. Jarige Tarwe fa fNieuwe dito f 11.a f 12.Rogge f 7. ti f7.50, Wintél'gerst f 6.50 a f 7.50, Zomergerst f 6.— u i' 7.Boekweit f a 1'Haver f3.f 4.Bruineboonen f a f Paar- diMibooiien f 7-a 1' 7-30, Diliveuboonen f a f Witte Erwten f a I' Groene Erwten I" a f Gruauwc dito fa f-. koolzaad f a 1' Prijzen van ellecten. Amsterdam 17 Januarij, Nederland. Certifikaten werkelijke schuld dito Nationale dito dito dito dito Aaud. Handelmaatschappij li-.island. Oblig. 1798/1816 5 Cc Hi li kitten llope co. diio dito 1855, 6de serie dito Aaud. Spoorweg Leening 1S60 Polen. Scbatkistobligatieii Spanje. Obligaticn Amortisable schuld Oostenrijk. Obligation Wcencr metalliek. dito Amsterdamsche dito Nationale dito 1847/1852 Bauk actiën België. 2'|3 pet. 8 67 4 87'/,2 4' 5 4 92»/8 5 77 6 39' '4 183;,/4 4'/a 82' U 4 58'/4 2 31-Vz 5 ti 44' /1S 5 6o:,/4 5 49' /4 21/* 22 639 n IlIiUKKElilJ VAK 1'. H. SCHIFKBU TE VLISSINGEN.

Vlissings Weekblad | 1867 | | pagina 4