uitgelaten, en dal ook de goedkeuring van liet vorige ministerie verwierf. Na de verandering van kabinet is ecbter van die wet geen sprake meer. De heer Torretts wenschte te bepalen, dat de Londensche raad voor publieke werken liet rcgt zou hebben, om overal, waar buiten de city een buis bij vonnis afgekeurd wordt, als ongeschikt ter bewoning, met van staatswege voor geschoten gelden den grond te koopen en daarop nieuwe arbei derswoningen lor verhuring te bouwen. De commissie wcnsclit nu daarbij te voegen de bepaling, dat ten behoeve van groote werken geene woningen der mindere klasse zullen mogen wor den weggeruimd, zonder dat de ondernemers nieuwe woningen laten bouwen, of een daaraan gelijk staande vergoeding te geven. Het New-Yorkscbe dagblad The San, geeft in eene ge- beele reeks artikelen, een overzigt van de wijze waarop de be volking der stad gevoed wordt. Men berekent dat iedere week, in New-York 5.525.000/2 Ned ponden rundvleescli, 112.000/2 Ned. ponden schapenvleeseh, 72.000 N'ed. ponden kallsvleesch en 2.400.000 ponden varkensvleesch verkocht worden. In de maanden Maart en April is bet vleeschverbruik het geringste, door den overvloed van visch, die dan wordt aangevoerd. Het dagelijksch gebruik van melk is 125.000 mingelen, van boter 62.500 ponden, van kaas 8.944/2 Ned. ponden. De gewone gemiddelde uitgaven voor de voeding van een persoon, mail, vrouw of kind, der bevolking, wordt geschat op 30 cents Ame- rikaansch (P/2 cents Hollaiidsch 1 cent Amerikaanse!)) per dag. Voor de vleeschconsumptie rekent men 16 cents per hooid en per dag, voor visch 2 cents per dag; eijeren en gevogelte 2'/3 cents per dag; groenten 3 cents; vruchten iy2 cents; brood 7 cents; thee, kotlij en suiker 5 cents, alles per hoofd en per dag. De totale som, die te New-York dagelijks aan levensbehoef ten wordt besteed, schat men op 370.000 dollars, of/' 935.000 Hollandseh. Te Londen is het weder hoogst ongunstig, niet alleen viel er in de laatste dagen eene groote massa sneeuw, maar tevens heerschte er zulk een dikke mist, dat het verkeer op straat geheel gestremd was. Door het breken van liet ijs in het St. James Park hadden eenige ongelukken plaats; doch geluk kigerwijze verloor niemand daarbij liet leven. in Schotland heerschten in de jongste dagen zoodanige sneeuwstormen, als sedert dertien jaren niet het geval was. De communicatie is schier geheel gestremd. D o Army and Navy Gazelle berigt eene eigenaardige uit drukking van lord Palinevston, toen deze, na een onderbond met den correspondent van den Times, die de onbegrijpelijke nalatigheden bij liet oorlogscoininissariaat in de Kriui, welke later (ie aftreding van lord Aberdeen veroorzaakten, vernield had, vroeg: „Wel, wat zoudt ge nu denken dat verrigt moest worden De heer fiussell, die tijdens den oorlog in do Krim van daar aan den Times schreef, gaf zijne inzigten te kennen en bezigde daarbij dikwijls de woorden: „Zooals de Franschcn." „Ja wel," zeide lord P., „zooals de Praiisclien; maar weet ge niet dat wij niet doen kunnen zoo als de Pranschen Het Engelsche leger is een leger uit Engeland en even zoo zeer een bijzonder gewas als de Engelsche constitutie. Wij kunnen niets overnemen, omdat liet goed is, ten zij het nog daarenboven Engelsch is. Credit queslio." De Pall-Mall Gazelle beweert dat de punten in de be schuldiging van president Johnson deze zijn: 1. verloochening der wetten en der constitutie2. de aanstelling van beambten niettegenstaande de constitutionnele verwerping dier benoemin gen door den senaat, op grond dat bedoelde personen den eed van getrouwheid niet konden of kunnen afleggen, ingevolge eener wet van 18623. de weigering om de wet of burgerlijke regten ten uitvoer te leggen ondanks de aanneming tïier wet met 2/3 stemmen na liet presidentiële veto; 4. zijne op partij schap gegronde handelwijze inet opzigt tot de onlusten te New- Dilcnns, alwaar de president aan den burgemeester en de policie zijnen bijstand schonk, hoewel allen „ex-rebellen" waren; 5. oe onderdrukking van eene wettige verzameling der Unie-ge- zinden te New-Orleans, hetgeen lot de slagting van 37S weör- looze militairen leidde, waaronder uitstekende patriotten uit Louisiana. Hetzelfde geldt met opzigt tot de. gruwelen te Mem- plas. Van beide rampen is de president dus de oorzaak. Ver volgens: 6. zijne den president onwaardige en verlagende uit drukking of laai, die tevens schadelijk was voor de rost van het land; 7. zijne verklaring dat bij zich desverkiezende onge hinderd tot dictator had kunnen verheffen; 8. misbruik maken van liet regt tot kwijtschelding van straf, door dit rcgt toe te passen op rebellen zeiven, op verzoek van dezen of genen die handel dreef in .„pardons," en zelfs op dat eener vrouw van ongebondene levenswijze; 9. bet overleggen van een verminkt verslag der worsteling te New-Orleans, daaf het teruggebon- dene ongunstig voor hem luidde; 10. verslaafdheid aan den drank, en wel in dien graad dat de presidents-pligts-vervulling daaronder leed; 11. de aanspraken door hein gehouden en waarin gemis van zamenhangende redenen met overdreven* uitdrukkingen gepaard, blijkbaar zijnen beschonken toestand benezen, waardoor iler natie alzoo oneer werd aangedaan. Tot staving dezer b. schuldiging worden de aanspraken bij gelegen heid der inhuldiging, die aaiv de Niagara, en de latere op de politieke rondreize des president! n gehouden, aangevoerd. De bloedende Non." een achtingswaardig priester, die kortelings eene n is in Spanje lu-éft gednaiT, is in bel jongste nommer van bet H eek/ Register opgekomen tegen de schan delijke lasteringen, die sedert eeuigen t';d tegen de koningin van Spanje worden uitgestrooid door ongeloovige en protes- tantsebe bladen. Hij schrijft aan den redacteur: „Mijnbeer, in de voorgaande week las ik een boosaardig artikel tegen de koningin van Spanje in den Times. De animus van den schrijver is duidelijk. Hij stelt zich ten doel om den ligtgeloovigen lezer diets te maken, dat Spanje en de koningin van dat land tegenwoordig geheel onder bet bestuur en dén invloed staan eener godsdienstige camarilla, eener hof-clique, bestaande uit barer majest.eits biechtvader den eerbiedwaar- digen Padre Claret den Bisschop van Avila, den Aartsbis schop van Burgos, maar bovenal van eene vrouw, die in den Times de „Bleeding Nun" genoemd wordt. „Als de Siècle, de Avenit Nationalde Independence beige of andere bladen van dat slag hunne lezers vergasten op de afgrijsselijke verbalen van gewaande complotten en revoluties in Spanje, dan kan men zeker wezen dat die hersenschimmige revoluties steeds eene „bloedende Non" tot grondslag hebben. „Welnu, mijnheer de redacteur, alhoewel duizenden van Engelsche protestanten van den wezenlijkeu en werkelijken toestand van Spanje zooveel kennis hebben als een pasgeboren kind, kan ik er toch niet aan twijfelen of bijna al de protestan ten verbeelden zich, dat hier ol daar in dat rijk een geheiuiziu- nig personaadje schuilt dat „de bloedende Non" of zuster Patrosinio wordt genoemd, die de koningin en hare ministers altoos en in alles, in de staatkundige zaken zoowel als in de godsdienstige, voorlicht en bestuurd! Ik kan u op mijn woord verzekeren, dat „de bloedende Non" een wezen is, in Spanje ten eenenmale onbekend. Als de schrijvers in de Times on in de ongeloovige Parijsche en Hrusselsche dagbladen wisten, boe- zeer hunne onzinnige artikelen door alle regtschapen en zaak kundige Spanjaarden bespot en veracht worden, dan zouden wij gewis weinig nieuws meer vernemen ten aanzien van zuster Patrosinio, pater Claret of den Bisschop van Avila. „De waarheid is, dat zuster Patrosinio eene bejaarde en hei lige religieuse in liet koninklijk com ent van Araiijnez, waarvan zij alsmede overste is. Ik hail bet genoegen dit klooster slechts weinige maanden geleden te mogen bezoeken. Ik was door een van de koninklijke kapellaüeu liet klooster binnengeleid, nadat ik alvorens in de kerk liet ii. Misoffer had opgedragen en ik ternatu daar verscheiden treilende bijzonderheden omtrent het leven en den deugzatuen wandel van die eerbiedwaardige over ste. Onder andere verzekerde men mij op de plegtigste wijze, dat Sor Patrosinio zich nooit met politiek bemoeide; nooit Madrid bezocht; en nooit de koningin zag, uitgezonderd als Hare Majes teit bet klooster bezocht, tijdens het kortstondig tijdstip waarop zij en liet koninklijk gezin in het paleis van Aranjuez verblijf houden. Ik heb de eer te zijn, enz." De schrijver in den Times schijnt met die «Bloedende Non" eene gestig matiseerde religieuse op het oog te hehben, waarvan hij waarschijnlijk vroeger eens hij toeval heeft gehoord. Duitscliland. De Angsburger Zeitwng deelt de volgende opgaven mede Van 1 Januarij 1861 tot 30 Junij 1866 heeft de intendance van de armee der Vereenigde Staten aangekocht: 7892 stuks geschut, 11.787 affuiten, 4.022.130 geweren en andere vuur wapenen, 2.362.5 46 volledige monteringen voor voet- en paardenvolk, 28.164 liarnaeheinenten voor de artillerie, 1.022.176 474patronen, 1.022.555.432slaghoedjes, 2.866.177 kardoezen, een gezamenlijk gewigt van 12.875.294 ponden aan projectielen voor de artillerie, 26.44U.054 ponden kruid, 990.416.295 ponden lood, 539.544 stuks zadels, paardentuigen enz., waarbij nog komt hetgeen in reserve wordt gehouden of tot reperatie wordt gebezigd. Voorts zijn sedert 16 Julij 1862 aangekocht 3891 knnstheeneu, 2280 kunstarmen, 9 kunst voeten, 55 kunstbanden en 125 andere mechanische toestellen,

Vlissings Weekblad | 1867 | | pagina 3