18457. N°. 208. Zalurdag 10 January. 5!e Jaargang. F. H. SCHIFFER. VLtSSINGEN. Z. H. PAUS PUIS IX. PÖÜTTEK 0VRZ1GT. !ii.\\i:.\L\.\DSCiii; T1JD1MÉÏ 7LISSINGSCH WEEKBLAD. p-.C»Ao BUREAU: Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven Abonnementsprijs per drie maanden 80 Cents, franco per post 95 Cents. Afzonderlijke nommers 10 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Nieuwendijk H no. 101. Advcrtenticn gelieve men aan den Uitgever in te /.enden uiterlijk Dondevdag avond ten 8 ure de prijs van 14 regels is 40 Ceuts, voor eiken regel meer 10 Cents, behalve 35 Cents zegelrcgt voor elke plaatsing. VRIJWILLIGE BIJDRAGE UIT VL1SSINGE.V Bedrag der vorige opgaaf f 73.791/. Onze winst- 1.50 Een kind vraagt Pius zegen- 0.11 Goes. Tot zekere intentie. X- 25. Te zamen 100.407, PUBLICATIE. HOOFDELIJKE OMSLAG. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, maken bekend: dat het suppletoire kohier van den hoofdelijken omslag over het 2e en 3e kwartaal 1866, vastgesteld door den Gemeenteraad den 22 December 18G6, en door de Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurd, bij bun besluit van den 11 Januarij 1867, n°. 55, door hen op heden uitvoerbaar is verklaard en aan den Ontvanger ter invordering gezonden. Vlissingen, 18 Januarij 1867. De Burgemeester en Wethouders voornoemd J. W. CALLENPELS. De Secretaris, T. C. DOMMISSE. L. S. Het Pruissisch heerenhuis heeft dingsdag de behandeling van het ontwerp van wet tot vermeerdering van het getal leden der beide buizen van den landdag Voortgezet en ten einde ge- bragt. Bij de discussie wees graaf von Bismarck op de noodza kelijkheid van het aannemen dier wet, daar, komt zij niet tot stand, de regering den landdag op nieuw zou moeten bijeenroe pen, ter verkrijging van een uitstel der invoering van de grond wet in de ingelijfde staten. Met 64 tegen 28 stemmen werd het ontwerp aangenomen, onveranderd zoo als het door het huis der afgevaardigden was vastgesteld; 18 leden hielden zich buiten stemming. De Fulrie meldt, dat maarschalk Serrano, die voorloopig naar Port.-Mahon was gebragt, aan zijne bewakers heeft weten te ontkomen en alzoo gevlugt is. Hij wordt nu te Parijs ver wacht. Bij voortduring komen voorts aanzienlijke personen, vooral oud-ministers, uit Spanje in Prank rijk aan. De Belgische bladen behelzen het volgende schrijven uit de stad Luxemburg van den 9 dezer: ,/Op het einde der zitting van de kamer van afgevaardigden van dingsdag is er eene leven dige woordenwisseling ontstaan tusschen den leider'der opposi tie, den heer Metz, en liet lid der behoudende partij Praanpois, ten gevolge waarvan eerstgenoemde zijnen staatkundigen tegen stander tot een tweegevecht heeft uitgedaagd. De rijtuigen waren woensdag ochtend reeds voorgekomen, om de beide par tijen met hunne getuigen over de Pransche grenzen te brengen, toen het aan een vriend van beide mogt gelukken, de zaak te schikken." De maarschalk Mac Malion is den 6 dezer te Algiers terug gekeerd en heeft zich den volgenden dag naqr Blidah begeven, om de verwoestingen, door de aardbeving aangerigt, in oogen- schouw te nemen. De Feue Freie Presse meldt, dat de heer von Beust, Oosten- rijksch minister vati buiteulandsche zaken, aan de vreemde regeringen eene vertrouwelijke dépêche omtrent het keizerlijk besluit tot bijeenroeping van een buitengewonen rijksraad, dus over eene binnenlandsche aangelegenheid, heeft doen toekomen. De minister ontveinst zich daarin de lievige oppositie niet, welke bedoeld besluit vooral in de Duitsche gewesten der monarchie heeft ondervonden; maar hij geeft te kennen dat de regering besloten is liet besluit uit te voeren, overtuigd als zij is dat hare echt liberale gezindheid ook weldra door de Duit sche bevolking erkend zal worden. Het besluit moet en zal uit gevoerd worden, zegt de minister o. a., en de Duitsche drukpers zal, als de buitengewone rijksraad maar eenmaal bijeengekomen is en de regering hare inzigten heeft kenbaar gemaakt, aan de laatste hare ondersteuning niet onthouden. De Neue Freie Presse is van meening dat de heer von Beust zich in dat opzigt deerlijk bedriegt. "Vlissingen 18 Janrarij. De stoomboot Stad Vlissingen n°. 1, welke in December van liet vorige jaar op de hoogte van Borselen is gezonken, heeft men woensdag avond door behulp van ligters boven water gehaald en op het strand gezet; het ongunstige weder alsmede het breken der kettingen is oorzaak dat men er niet spoediger in geslaagd-is. G isteren morgen is de stoomboot de Schelde vertrokken om eerstgenoemde boot alhier binnen te brengen Naar men verneemt beeft de regtbank te Middelburg, in bet proces ter zake der aanzeiling van deNederlandsche schoener De tioee Cornelissen door de Engelsche. stoomboot Zealous, aan beide partijen de eiscli om schadevergoeding ontzegd, als zijnde het niet kunnen bewezen worden aan welk der beide schepen de schuld der aanzeiling moet worden geweten. De stoomboot Zealous is gisteren van hier buitenom naar Rotterdam vertrokken. Z. M. heeft bij liet wapen der infanterie benoemd: bij het 1° regemenfc, tot kapitein 3e klasse (naar ouderdom van rang) den lcn luitenant-adjudant J. C. P. A. Lanzing, van liet 6e regement; bij liet 3e regement, tot majoor den kapt. le "kl. L. C. G. Vijgli, van liet le regement; bij liet 5e regement, tot lcn luit. (naar ouderdom van rang) den 2en luit. jhr. A. W. Bou- wier, van het corps, bij het 6C regement, tot len luit. (naar ouderdom van rang) den 2en luit. L. H. Huigens, van liet .corps; Bij liet 8e regemejit.tot kapt. 3e kl. (naar ouderdom van rang) den lca luit. K~ K. <Jep Exter van den Brink, van het regement grenadiers en jagers. Z. M.ïheeft bij liet personeel der militaire administratie benoemd (naai* ouderdom van-rang)tot kapitein in zijne tegen woordige betrekking den luit.—dir. van het garjiizocus-

Vlissings Weekblad | 1867 | | pagina 1