uws. Bfc het verzoek ier Pot) van de [van denVoor- linmiddels door Imelijk om nog In, door ook de J ligtenechter lenheid gesteld Ten bij het einde Itellen aan den luarktwezen zoo ilanig als strek- jdaaruit te ver- Ie zitting te be- 1ervolgd.) |dergekeerd. Do er wat groot- i hebben eenigo [Itoo bet leven Ijd nog aan het ■bijeenkomst is ml: is wel zeker 1 hoe Engeland ■gebleven. Igarije heeft be- Irzijde van don de verkiezing J de linkerzijde leven bad dat Fitie afzag. Deze §iiet aangenomen tusschen beide Lire zaken, los lat Gasser aan Ie minister-lijst jiog niet bekend, len dat er niet jie schikking der lekt te Geuève betaling eener pilar is 2,54'/j) epen Alabama, lika berokkend. fcegenwoordiger kon vereenigen Itelling voor de Ioah toegebracht, niet minder werden gelost bferentie. al hebben op te ling geopendde blijk neder op het •d dat de betrek- ind goed zijn. Do gen met den paus jeide bij, »dat de van mijnen oer- tr tevens lette op iten en begrippen sslniton met volle jesteld". De Car- De regeering zal ke provinciën en en een wet tot men. Naar lCuba en al wat verder ,and te maken, en do beloofde ker- rden. Vervolgens le ontwerpen van iën, justitie, han- Aan de vertegen- betreft, de volle )e regeering zal schikking, welke ïg tot de staats- de rentebetaling, ptie en hare ver- gemeene militaire angekondigd. Ook het oorlogsmate- ig der wetenschap )odig voor 's lands gebracht worden ïiddelen, en bij het lacht ziju de schat- Ten slotte bidt de d schenke en ben olieden vruchtbaar m bloei. )aitscho keizer is in den laten avond van den Ueiiija teruggekomen. Den vorigen dag had eersten steen gelegd van het monument, dat, Toubeid van het eeuwfeest der inlijving van 'missen bij do Pruissische monarchie, voor teel te Mariënburg ter eere van Frederik den zal worden opgericht. In den toestand van jberfc van Pruisseu is nog slechts weinig ver- 1(rffekomen. tttxemburg wordt aan de Köbi. Zeitung ge- ,Bdat te beginnen met Maandag (16 September) pitatie der Luxemburgsche spoorweg in Duit- iiiden is, zoodat de verwachtingen der germano- m het groothertogdom verwezenlijkt zullen [et hoofdbestuur der exploitatie van de spoor- ia Elzas-Lotharingen heeft de tarieven open maakt en algemeen is men tevreden over het der prijzen. FRANKRIJK. lIJS, 17 September. De dag van het vertrek nen Thiers uit Trouville is thans bepaald vast- Hij zal aanstaanden Donderdag hier aanko- zijn intrek nemen in het Elysée, waar bij weken zal vertoeven, men zegt, is de heer About, op last van de jche militaire overheid, gevangen genomen te werwaarts hij zich begeven had, om eenige aangelegenheden te regelen. De reden tot dezen ;t>] wordt niet gemeld. Journal Offisiel bevat de benoeming van den il Chanzy tot bevelhebber van het 7e legerkorps on die van den generaal Ducrofc tot bevel heb- het 8ste legerkorps te Boui'ges. ifon zegt te Par js dat Thiers, als tegenhan- de samenkomst der keizers te Berlijn, ook een komst van hooge personaadjes voorbereidt, ouden namely k de grootvorst-troonopvolger land, de prins van Wales, een speciale gedele- Atnerika en Thiers in October a. s. eene utiug hebben. Bij die gelegenheid zouden groote worden gegeven. leFransche gezant te Berlijn, de heer de Gon- iron, heeft uit den mond van den czar, volgens ontvangen berichtende verzekering gehoord, de samenkomst der keizers geen woord gezegd •Ik Frankrijk reden tot aanstoot zou kunnen Hij, de czar, zou dit niet hebben geduld. Ook keizer van Oostenrijk moet de Frauschc ge- zeer vertrouwelijk gesprek hebben gevoerd, l'hiers heeft verleden week een bezoek gebracht lizot. De beide staatsmannen hebben een paar konfereerd. Algerië is de toestand voldoende. De bevol- vustig en de belastingen komen geregeld bin- vrseheidene boschbranden hebben in de kolo- iftts gehad, men meent, veroorzaakt door on- ilitigheid van inboorlingen. De gezondheids- liet niets te wenschen over. Jefc Journal des Debate verneemt, dat de eige- der steenkolenmijnen van Pas-de-Calais met che handelaren een overeenkomst hebbeu aan- voor de levering van 250.000 tonnen kolen, een begin gemaakt met de verscheping over ;erken. Admiraal Trébouart, die hersteld is van een irige ziekte, schijnt wezenlijk president te worden van den krijgsraad, waarvoor Bazaine kt zal staan. Thiers heeft hem te Trouville den. De president der republiek heeft gelast, dat de atiën van hen, die met de commune gediend beneden den rang van luitenant, moeten op- De afgevaardigde de Presseusé, die dit reeds jevraagd had, heeft dus zijnen zin. ENGELAND. 7DEN, 14 September. De Times meldt uit Ge lat de schadevergoeding door het scheidsgerecht toerika toegekend hot bedrag van drie millioen overtreft. Vier leden van het scheidsgerecht de uitspraak onderteekend. De heer Cock- heeft een afzonderlijke uitspraak gegeven, waar- 'geland alleen voor de Alabama verantwoorde nd wordt. De schadevergoeding ter zake van de is toegewezen met 4 stemmen tegen 1die ke van de Senandoak met 3 tegen 2 stemmen. Al We eischen zijn afgewezen, Wende de drie eeuwen vóór 1800 rekent men, ot minder dan 850 millioen ton steenkolen uit inds 's kolenmijnen gehaald zijn. Gedurende de 'de vijftig jaar was er een geregelde vermeerde- de opbrengst, die in dien tijd op 2000 millioen gesteld worden. Eerst in 1854 werd echter ezicht zoodanig, dat de cjfers volkomen vertrou- Wdienen. 1851, 52 en 53 was de gemiddelde opbrengst, ®®gi 50 millioen ton per jaar. Van 1854 tot 1870 was zj bijna 1500 millioen ton, zoodat bij raming de opbrengst der Engelsche kolenmijnen tot nu op ongeveer 4500 millioen ton steenkolen kan ge steld worden. Het City-nieuws bestaat in losse geruchten, aangaande ophanden zijnde schorsingen van betaling, zoowel in Londen als in Manchester. Dat faillisse menten te verwachten zijn is niets meer dan natuur lijk, vooral nu het schijnt dat de staat der massa van Gladsteanes Co, veol ongunstiger zal zijn dan men veronderstelde. De grootste verliezen vallen echter op sommige met Indië in verband staande bankinrichtingen, naar men verneemt, en de daling in sommige aandeelen levert er oogenschjnljk een bewijs van. In plaats van den heer Travers Buxton, lid der bovengenoemde firma en tevens direkteur der bank van Engeland, zal waarschjnljk de heer Henry Hulse Borens gekozen worden, om laatstgenoemde hoedanigheid te vervullen, Het bestuur uit Ierland neemt maatregelen om de verordening van 1866 tegen runderpest weder in werking te brengen. Toenmaals was de invoer van vee in Ierland verboden, en de veehandelaars, uit Engeland terugkeei'ende. moesten hunne kleederen laten desinfekteron. Het Japausche gezantschap heeft een bezoek gebracht aan de City, en de St.-Paul, do bank en Mansion-house bezichtigd, waar hun door don lord- mayor een dejeuner werd aangeboden. Do Bir- mansche hoeren zijn nog rondreizende in de fabriek- distrikten; thans zijn zij te New-Castle, waarzij de fabrieken van Armstrong en andere bezoeken. DUITSCHLAND. Tc Linz bij Crefeld is eene bende heidenen gevan gen genomen die een gestolen kind van 45 jaren inet zich voerden. Men weet nog niet waar het kind te huis behoort. GEMENGDE BERICHTEN. Gedurende de maand Augustus kwameu door den nieuwen Rotlerdaraschen waterweg uitzee 32 zeilschepen, en gingen naar zee 2 stoomboot,en en 59 zeilschepen, te zamen 93 vaartuigen, Bij het ongeluk in de kolenmijn Bonne foi- Hareng tusschen Milmorte en Herstal zijn 35 werk lieden omgekomen, die op eene diepte van 190 me ters werkzaam waren, liet water overviel hen zoo onverwachts en zod hevig, dat zij niet konden ont- komen; een tiental dat hooger werkte werd gered. Aanvankelijk werden 50 werklieden op het appel gemist. De menigte verkeerde in zoo opgewonden toestand, dat het plaatselijk bestuur aanvraag deed l om eenige militaire macht. Van hen die zijn omge komen waren 10 gehuwd en zij laten 25 weezen na. De direkteuren der mijn en verscheidene ingenieurs waren spoedig aanwezig, doch het water staat 40 meters hoog in de mijn en rijst nog steeds. Men vreest zelfs dat de exploitatie dei mijn niet zal kun nen worden voortgezet. Een aardappelkooper te Leiden heeft in de staatsloterij den prijs van f 100.000 getrokken. De gelukkige bezat het geheel alleen. Te Marseille zouden den llden dezer maand stierengevechten gehouden worden en eene ontel bare volksmenigte had zich in een daartoe ge- ïuiproviseerden cirque vereenigd. De eerste stier echter, die naar buiten gebracht werd, sprong onmiddellijk over de afscheiding en onder het publiek, waaronder, zooals men denken kan, eene groote ontsteltenis en verwarring ontstond. Een 18jarig jongeling was moedig en behendig genoeg om het dier bij de hoorns te nemen, waarna het naar zijnen stal werd teruggebracht, zonder ander letsel dan eenige schrammen te hebben toegebracht. Het publiek echter was op de torreadors zoo vertoornd, dat het den geheelen cirque vernielde, de stallen opende en de stieren in vrijheid stelde, welke gelukkig den weg naar Alix cn niet dien naar Marseille zijn ingeslagen, en vóór den avond op een na alle doodgescho ten zijn. .i In den staat Ohio te Amerika heeft onlangs een merkwaardig huwelijk plaats gehad, van kolonel Jozef Leffel, 1 meter, 12 centimeter hoog, 55 pond zwaar en 38 jaar oud, met Eveline Beasley, vijf of zes centimeter langer dan haar man. Zij weegt 74 pond en is 23 jaar oud. De kleine koloDel heeft als imker een groot vermogen verzameld. Heden (Woensdag) zou in de koninklijke kapel op Windsor-Castle de kleindochter van konin gin Viktoria worden gedoopt. De peter zal zijn de ex-keizerlijke prins, en de meter de prinses Auua Murat, hertogin van Mouchy, Er heeft op de kusten van Klein-Azië een boschbrand gewoed, die 12 dagen heeft geduurd aan blasschen viel niet te denken, zoodat alles afge brand is. De aangebrachte schade is onberekenbaar. '6FoodJournttl wil 't vleesch van schildpadden tot een artikel van dagelijksch verbruik in Enge land zien gemaakt. Gelijk men weet, wordt dat vleesch nog hooger geschat om zijn voedende en ge zonde eigenschappen, dan om zijn overheerlijken smaak. Ongelukkig doet de verbazend hooge prijs er van 't slechts voor den rijken lekkerbek verkrijg baar zijn. Dit zou echter niet zoo behoeven te wezen. Aan de oevers der Ainazonenrivier zijn schildpadden overvloediger dan ossen en schapen in Australië; haar vleesch is er 't goedkoopste dierlijk voedsel; ja ten bewijze hoe talrijk de troepen ziju, die jaarlij ksch de rivier opz wemmen om in 't zand haar eieren te leggen, kan 't feit dienen, dat vroeger vóór de Braziliaansche regeering de voortplanting van deze dieren had in bescherming genomen - door de Indianen eikjaar een 25U.000.00U schildpadeieren werden verbruikt tot boterberei- ding. De groene schildpad, die 't beste vleesch levert, is soms zeven voet lang, en weegt meer dan 700 Eng. ponden. Met 't oog op deze feiten, stelt, 't Food Journal voor, dat [er fabrieken opgericht worden aan de Amazonen-rivier, om 't schild pad- vleesch in blikken te verduurzamen, evenals dit met 't Australische ossenvleesch geschiedt. Daar door zou de Europeesch markt ruimschoots kun nen voorzien worden van een voedsel, dat 't ver- fijnste gehemelte zou streelen, en toch goedkoop zou wezen. Volgens den Figaro heeft het Fransche gou vernement besloten in het laatst der loopende maand vijf krijgsraden op te heffen, en zouden er voortaan slechts tien behouden blijven, die van Parijs, Ver sailles en Scvres. De opgehevene zijn die van Saint- Germain, St. Cloud en van Kiceil. In de Berlijnsche hofkringen heeft keizer Alexander furore gemüakt; en hij is nog steeds het onderwerp der gesprekken, en zijne eigenschappen om het gesprek gaande te houden, en het gezelschap in eene pleizierige stemming te brengen, worden ten zeerste geroemd. Hij scheen het vooral op den groothertog van Saksen-Weimar te hebben gemunt, die aanhoudend het voorwerp was zijner geestige scherts. Tegenover zijne kinderen is de Russische keizer een streng vader, en het werd algemeen opgemerkt, dat zoowel de grootvorst-troonopvolger als de groot vorst Wladimar met een zekere angstvalligheid de minste bewegingen huns vader met de oogen volgden. Sommige politieke weerkundigen willen hieruit tot de gevolgtrekking komen, dat de oogenschijnlijke overeenstemming op staatkundig gebied tusschen den Tsaar en den kroonprins op zeer losse grond slagen bevestigd is. ZEETIJDINGEN. BINNENGEKOMEN SCHEPEN. Tarvel, Jahnsen, Christiansund. - Leonidas. Gates, New-York. - Glenmore, (s), Wilson, Middlesbro. - James (s), Cooper, - Juga, Comelissen, Nor- vigen. - Josepg Le Bihan. Rina Macsor. - Ocean Maid, Jorgensen, Hafaranda. - Carl. F. Warn (s), Haisel, Gothenborg. - Magor of Kachester, Wikens, Londen. - Linthorpe (s), Simpson, Londen, allen naar Antwerpen. - Henrich, Rottgers - Mar- garetha Lonise Regina, Hermann, beide naar Gent. - Yigelant, Gundener, - Attalus, Kittel- sen, Nordmaling, beide naar Leuven. - Jouug Hudson, Hudson. - Nijverheid, Koekkoek, Londen, beiden naar Vlissingen. UITG EVAKEN SCHEPEN. Osborne (s), Culloch. - Anlaly, Martin. - Johaun Carl, Lokenvit. - Urda, Randulff. - Ansgaris Jös- Alice, Taijersen. - Times, Fulton, allen van Ant werpen. - Commodore, Barrow, Vlissingen. BURGERLIJKE STAND VAN VLISSINGEN. Van 7 tot 14 Sejitomber 1872. GEHUWD: A. Harrebomeé, jm. 33 j. en E. G. de Ruijter, jd. 32 j. K. van der Veen, jm. 33 j. en M. J. do Bruine, jd. 30 j. M. Hollestelle, weduwn. van S. Baart, 30 j. en M. Leijnse, jd. 23 j. BEVALLEN: M. Tremouw, geb. Boone, z. H. P. Wallz. geb. Kannegieter, z. J. Steevense, gob. Hardenborg, z. J. Roest, geb. de Boer d. M. S. Blondé, geb. Verhaegbe, z. A. C. Decroos, geb. Guedon, d. M. J. Corneelissen, geb. Wuijts, z. E. M. R. Stap geb. Grimberg, z. H. de Meul- mecster geb. Meulincester, z.

Vlissings Weekblad | 1866 | | pagina 10