fLISSINËSGH VEEEBLAD. 1866. N". 203. Zalurdag 15 December. 4de Jaargang. 5>T T1KELE1 'POLITIEK OVERZIGT. TIJDINGEN. 3. jmber 1863. ling van warm i, doet blijken onze geachte, lebben gewend, even voor een jer a. s. tot Zi in liet geheet lebereid en uit en arme, ver- meente bestaat, nen vermelden, n toch die voor rgeten. jrgeteekemle de 5RS. GOKÏlIEM. .BELEISCU. ns innig geliefd den ouderdom van Simmeren. dwol-Artikelen kier in een dépot hier ter nlle achting KX. MERTENS. Provinciale Staten. DEKS. schriften geven ïeumatische aan- -de SCHMIDÏ- WATTEN h. 25 LIE ii 35 en 71) ZONDHEIDS- deelen des lig- Spiritus, Extract ep, Pomade voor en Borstaaudoe- an het Eabrieks- "AM te Utrecht, de Crroof. J. Thompson. Wed. Tazelaar. evin v. d. Putte, ijn Geerlink. wijzingen, te Utrecht. tlelbni-g- biedefa, over alk 'unsttanden enz. ale Vrientlschaf ke voorwaarden lissingen. BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven Abonnementsprijs per drie maanden 80 Cents, franco per post 95 Cents. Afzonderlijke nommers 10 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekbandelaren en Post directeuren. Nieuwendijk H no. 101. VLISSINGEN. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaal Be TijdNoord-llollami'sche courantvan donderdag den 13 dezer, bevat reeds de 10de lijst van vrijwillige bijdrage voor Z. H. Paus Pius IX, en wel tot een gezamenlijk bedrag van 16.631.54. Uit Vera-Cruz wordt van den lsten November gemeld, dat Maximiliaan niet vertrokken was en ook niet spoedig vertrekken zal, tenzij hij aan het verlangen van de Franscheu voldoet en een formeelen troons-afstand teekent. Eene indiscretie van den bevelhebber van het Oosten rij ksche oorlogsschip heeft hem in deze ongelegenheid gebragt. ïoen Maximiliaan Mexico verliet, dacht generaal Bazaine dat hij slechts, als naar gewoonte, een uitstapje maakte naar Orizaba. Des nachts voor zijn vertrek had Maximiliaan eene dépêche- gezonden aan den bevelhebber van de Bandoiowaarin hem be vel werd gegeven om zijn fregat des namiddags ten 5 ure van den volgenden dag zeilree te houden, op welk uur Maximiliaan aan boord hoopte te zijn, om direct te zeilen. Zoodra de Oosten- rijksche bevelhebber deze dépêche ontviug, legde hij een be zoek af bij den heer Peyrou, den Franschen bevelhebber, ten einde afscheid van hem te nemen. De heer Peyron, die tevens bekend was gemaakt met den inhoud der dépêche van keizer Maximiliaan, bragt zulks ter kennisse van generaal Bazaine, die onmiddellijk per telegraaf order gaf aan de F ranse he bevel hebbers te Orizaba, Cordoya en Vera-Cruz, om te beletten dat Maximiliaan zou ontsnappen. Hij wendde zich bovendien tot Maximiliaan zelven, zeggende dat hij zijn plan om te vlugten kende, en dat hein dit zou worden belet, tenzij hij formeel afstand deed van den troon. De reden van deze houding is, dat, als Maximiliaan zonder abdicatie Mexico verliet, de positie der Frausciien liagchelijk en belagchelijk zou worden. Men zegt, dat Maximiliaan verpligt zal worden om naar Mexico terug te keeren. Kolonel Rafael J. Garcia, militair gouverneur van den staat van Puebla, heeft eene proclamatie tot de bevolking van dien staat gerigt, ten einde haar aan te zetten de wapenen aan te gor den om de vreemdelingen te verdrijven. Juarez is in de districten Sotiora, Chihuahua, Tunanlipas, Coatrinta en Nieuw-Leou met geestdrift ontvangen. l)e Londeusche correspondent van de Manchester-Guardian zegt, dat lord Stanley en de heer Disraeli de minderheid hebben in liet kabinet ten opzigte der drie voornaamste aanhangige kwestiën, nl. die betreffende de vorderingen van het Amierikaau- sche gouvernement wegens de schade, door de Alabama aange- ïigt, die betreffende de reform, en die aangaande het militaire budget. Iutusscheu is die correspondent niet van uieening, dat het gerucht gegrond is als zou lord Russell spoedig weder aau het bewind komen. Eene andere moeijelijkheid staat het gou vernement te wachten, en wel in zake de kwestie van Lauwrande, die, in strijd met het tractaat van uitleveriug, aan de Fransche autoriteit werd uitgeleverd en thans door den Franschen regter veroordeeld is. De Porte heeft, gelijk een brief uit Konstantinopel van 2S November aau de Indépendavee beige meldt, van haren commis saris op Krvhieene bezending geweren en kogels, het merk der tuighuizen van het Grieksehe gouvernement dragende, ontvan gen; die voorwerpen wnr<deels bij opstandelingen en deels aan boord van Grieksehe vaartuigen op de kust van Kreta, in beslag genomen. Deswege wilde de sultan het diplomatieke verkeer met Griekenland afbreken, maar dit werd hem door zijne ministers dringend ontraden. Vlissingen 14 December. In den namiddag van jl. zaturdag viel het zoontje van R. alhier, in.de haven, en zou hoogstwaarschijnlijk zijn verdronken indien niet de matroos bij het Nederlandsch loodswezen F. van Audenaarde zich moedig had te water begeven, en het kind van een wissen dood had gered. Zr. Ms, oorlogsschepen ran Spejh en Adolf hertog van Nassauliggende te Toulon, vertrekken den 18 dezer naar Genua. Z. M. heeft goedgevonden1. HDs. adjudant in buiten gewone dienst, den luitenant-generaal J. W. Blanken, van den grooten staf van het leger, laatstelijk minister van oorlog, ter zake van langdurige dienst, op pensioen te stellen, en het be drag van dat pensioen te bepalen op ƒ4000 's jaars; 2. aan gemeldeu opper-olticier HDs. dank te betuigen voor de. vele en gewigtige diensten, door hem in zijne verschillende betrekkin gen, en wel laatstelijk als minister van oorlog, den lande be wezen. Het Nederlandsche gouvernement heeft aan kapitein William Grainger, bevelhebber van het schip Queen of India, die een gedeelte van de bemanning van het Nederlandsche schip JoanneSj dat in Junij in de nabijheid van de Kaap de Goede Hoop zonk, redde en liefderijk verpleegde, een zilveren medaille en een getuigschrift vereerd. De uitreiking hiervan had vrijdag 11. te Liverpool met groote plegtigheid plaats. Men schrijft uit 's Dage aan het Handelsblad De Belgische dagbladen, wier betrekkingen tot het kabinet Rogier-Frère Orban bekend zijn, beweren teregt, dat door de benoeming van ingenieurs, die door Frankrijk, Engeland eti Pruisseu zullen worden aangewezen, met het doel om de zaak der aangelegenheden van de afdamming der Ooster-Schelde te onderzoeken, die kwestie is een nieuw tijdperk ingetreden. Reeds twee malen (zittingen der kamer van volksvertegenwoordigers van 8 December 1864 en 21 Maart 1866) had de minister van buitenlandsche zaken, den heer Rogier, met het inroepen der bemiddeling van de vreemde mogendheden gedreigd, voor het geval dat de onderhandelingen met Nederland met geen gunsti- gen uitslag mogten worden bekroond. Die stap, hoe bevreem dend dan ook, vooral met het oog op de bekende gevoelens, die bij de meerderheid der thans tot scheidsmannen benoemde staten omtrent de kleine nationaliteiten en inzonderheid ten opzigte van Nederland en Belgie bestaan, kwam dus niet ge heel onverwachts. Het is waar dat het Belgische gouvernement klaarblijkelijk thans de onvoorzigtige bedreigingen, vooral

Vlissings Weekblad | 1866 | | pagina 1