vorden. En ook, ische troepen op en zullen veel te rek ken, om zich it zij nog langer hen aan de Mexi- J Eranschen geen het is klaarblij- it van zaken in in de Vereenigde president Juarez. :raal Sherman en te paard verlaten Men had daar- st had hem gevan- im, zoodat Maxi- gaat maarschalk De Juaristen, die rs fusilleeren. Dit i Fransche officie- trekt niet worden sten zich deswege iale maakt gewag ui monsterkanon, n 1.625 en bij de ik 5.029 cl lang is kanon zal wor- met ladin- liet gewigt van worden, bedraagt nd voor het toren- bw-York ligt. Een Amerikaansche te zoo als men weet, stellings-locaal zal ortgezet. Het Veld htig park herscha- zullen zijn dan do waarmede men zich houdt, behoort het gegoten ijzeren ne-locaal, op welke uilen kunnen gade- daarvan in aan- van de wereldten- teristieke werken iiiis van den arbeid, n. Men zal er ver in der verschillende vroegste tijden tot fgedeeld zijn in 10 :r metalen2. Gallic nder de Romeinschc ijding van Karei den der 9e tot het einde B 12c eeuw tot denf edert Karei VIII totk van Lodewijk XIII XV; 10. de e en particuliere ver- i toonstelling mede te et hof van assises te zaak worden behan- gehuldigd van moord, 1. Marie Jeanne ren, dat thans 150.000 francs bedraagt. Advocaat Lachaud zal als verdediger van Martin Reau optreden. Het dagblad la France waarschuwt de ouders tegen een gevaarlijk kinderspel: nl. tegen de pistolen, die met amorces worden afgeschoten. Deze amorces papiertjes, in het midden waarvan zich eenig kruid bevindt hebben de eigenschap van zeer spoedig te ontvlammen. Wanneer de kinderen de doosjes, waarin zich die papiertjes bevinden, in hunnen zak dragen, hetgeen meestal het geval zal wezen, loopen zij gevaar van brandwonden te bekomen, wanneer de amorces in de doosjes ontvlammen, hetgeen met geweld gepaard gaat, waardoor het doosje uiteenspringt. La France verhaalt reeds eenige voor beelden, waarbij kinderen door het gevaarlijk spel wonden heb ben bekomen. Volgens het Parijsche blad VEpoque is de oplage der voornaamste dagelijks te Parijs uitkomende staatkundige bladen als volgt: le Siècle 42.U00 exemplaren; la Liberté 15.7"0; la Patrie 14.900; VOpinion Nationale 12.000; le Cons'itut'ionnel 12.000; le Monde 10.500; het Journal des iJébats 9180le Temps 9000; la France 9000; la Pr esse 8700; V Union 7400; la Ga ze lis de France 6000; V Avenir National 5600; VEpoque 5450; le Hays '3100. De jaarlijksche abonnementsprijs van liet in Frankrijk meest verspreide blad, de republiekeinsche Siècle (die echter, wat naauwelijks vermelding behoeft, onder de tegen woordige orde van zaken alle gelegenheid mist, om eene eigen lijk gezegde republiekeinsche kleur te vertoonen), is 52 fr. voor Parijs en 64 fr. voorde departementen, en alzoo slechts weinig minder dan die van het clericale hoofdorgaan le Mondehetwelk voor Parijs 60 fr. en voor de departementen 66 fr. kost. De abonnementsprijs van de liberale Débats verschiltjaaumerkelijk van dien van hare oneindig meer begunstigde republ.ekeinsche mededingster. Hij bedraagt namelijk 72 fr. voorde Hoofdstad n 80 fr. voor de departementen. JtC ii «elan el- Ni et zonder, bezorgdheid ziet men te Londen den derden December te gemoet, op welken dag dc optogt zal plaats hebben der werklieden en wel ten gunste van de reform-beweging.- bene deputatie uit de werklieden zal zich bij lord John Manners aanmelden, om te verzoeken dat op dien dag een der parken tot dit doel zal worden afgestaan, hetgeen, naar men zich herinnert, bij eene. vorige gelegenheid door het gouvernement hardnekkig werd geweigerd. Stemt de regering wederom niet toe, dan sreest men voor eene herhaling'der toenmaals plaatsgehad heb bende ongeregeldheden. De Londensche dagbladen berigten dat de regering der Pritsche kolonie Victoria gebruik wil maken van de bevoegd heid, onlangs bij de wet aan de koloniën gegeven, om eene eigene zeeinagt voor hare verdediging te vormen; dat zij met dit doel aanzoek bij de regering van het moederland heeft ge daan om den afstand van een houten vaartuig, hetwelk tot oplei ding van zeelieden, en van een gepantserd fregat, hetwelk tot verdediging der havens van Victoria zou dienen; en dat deze twee verzoeken, bereidvaardig ingewilligd zijn. De Times hoopt dat het voorbeeld van Victoria navolging bij andere Britsche koloniën zal vinden, en er alzoo een einde zal komen aan het Onitsclilanci. In de Wiener Zeitunghet officiële blad, is uit de Kölni- sche Zeitung overgenomen een correspondentie, meldende dat Oostenrijk berust in den vrede van Praag en indedaaruit voort spruitende gevolgen. Voorts verneemt men met zekerheid dat de Oostenrijksche regering aan de Pruissische in herinnering heeft gebragt de bepaling van bedoeld vredestractaat, krach tens welke zoo spoedig mogelijk onderhandelingen moeten aan geknoopt worden ter regeling van de handelsbetrekkingen tus- schen het keizerrijk Oostenrijk en den aanstaanden Noord-' Duitschen Bond, die, wat het tolwezen betreft, bestemd is het Duitsche tolverbond te'vervangen. In een depêche van den S dezer heeft de heer von Beust gewezen op de noodzakelijkheid om een einde te maken aan de onzekerheid deswege. Of het' Pruissische kabinet reeds geantwoord heeft op deze dringende' uitnoodiging van den nieuwen Oosten rij kschen minister-presi dent, weet men nog niet. Ruim 15.060 personen uit Noord-Sleeswijk 'hebben tot' de Pruissische regering een adres gerigt., waarin zij aandringen op de uitvoering van art. 5 van het vredestractaat van Praag,- volgens hetwelk eene stemming in Noord-Sleeswijk over den weder-afstand van dat district aan Denemarken moet gehouden, worden. In dit adres wordt o. a. gezegd, dat Pruissen in naanv van het regtder nationaliteiten oorlog gevoerd heeft om Venetie aan Italië toe te voegen, en om de Duitsche bevolking in het Noorden met Duitschland te vereenigen. Pruissen kan dus' jegens Denemarken en Noord-Sleeswijk geen anderen regel' volgen dan dien het elders gevolgd heeft. De hertog van Auguslenburg heeft in de vorige week eenige dagen doorgebragt bij hertog Ernst van Koburg Gotha,* vroeger zeer met hem bevriend. Eerstgenoemde moet in een.- zeer treurige stemming geweest zijn en zich bitter beklaagd1 hebben over de dwaasheid, die hij begaan had niet het oor te* leenen aan slechte raadslieden, die hem bewogen oih gedurende' zijn verblijf te Kiel op alle mogelijke wijze Pruissen te verhitte-- ren, in plaats van zich de vriendschap dezer mogeudlieid te verzekeren, welke nu eenmaal het lot van Sleeswijk-flolstenv in handen had. Daar de hertog nu eindelijk tot het besef is ge komen, dat zijn hoop, om zelfstandig hertog van Slees wij k-Hol- stein te worden, ten eenenmale in de toekomst voor hem ver-' vlogen is, zoo heeft hij zich tot den hertog van Koburg gewend, om door diens bemiddeling eene toenadering bij den koning van Pruissen mogelijk te maken en in onderhandeling te treden' over eene hem toe te kennen jaargeld, tegen eene definitieven afstand van zijne vermeende aanspraken op de hertogdommen," ten behoeve van den Pruissische kroon. Men twijfelt echter of! Pruissen thans het oor aan voorstellen van dien aard zal leenfcn. De hertog van Koburg heeft overigens van zijnen kant getracht- bij den koning van Pruissen onderhandelingen over deze zaak aan te knoopen, en men zegt dat ook de kroonprins, die vroeger1 insgelijks voor den hertog van Augustenburg was, het plan be-- gunstigt en voor een jaargeld van lüO.OuO francs aan den her tog tegen een afstand van al zijne regten gepleit heeft. Uit Munchen wordt gemeld: De fabrikatie van professor Liebigs (ook hier te lande in gebruik gekomen) vleesch-extract bestaande stelsel van verdediging der koloniën door de strijd- in Zuid-Amerika, heeft zulk een uitbreiding verkregen, dat de krachten van het moederland, welk stelsel door den Times onre delijk, ondoelmatig en noodeloos kostbaar wordt geacht. Tevens geeft dat blad onbewimpeld de hoop te kennen, dat „in Britsch Xoord-Amerika onafhankelijkheid eerlang zal volgen op eedge- nootsehanneliike aaneensliiitiiior der onderscheiden koloniën." (P December 1856; leden 12 Julij 1865 zijn eerste huwelijk p6. Bovendien wordt gepleegd op Piert' n 2 Februarij 1853, huldigde zou al de# nschappeu van zij111 ■mogen te vermeerde' Zeetij dingen. "Vlissingen.30 November. De Engelsche stoomboot Xealovs, kaptein Fontain, komende van Antwerpen en bestemd naar Harris, geladen met vee, kwam heden avond ten 5 ure alhier voorbij om de reis te vervolgen, doch is op de hoogte van de Nieuwesluisin aanzeiling geraakt met een Nederlnndsclie schoe ner, denkelijk de Twee CorneHesev, de stoomboot is beschadigd leden avond ten S ure alhier in de haven gekomen, de schoener is zwaar beschadigd en zal morgen in de haven komen. onderneming iu Fray Bentos (Uragay) onder directie van den oprigter, den heer Uiebert, in handen eener groote Engelsch- Belgische actiën-maatschappij is overgegaan, die zièh voorbe reidt in 1867 eene productie van 600.000 en in 1868 van niet. minder dan een millioen pond te leveren. Reeds in het eerste r bestaan (1865) kon de fabriek in Fray Bentos met itie 50 4 60.000 pond vleesoh-extract op verre na rage niet voldoen. Reeds bestaan in Duitschland eet» sken waar de ill het groot aangevoerde hoeveelhe- ii kleinhandel verwerkt worden. (Dimitiu/ie-Falrie- :dc zaken maken. Zoo beliep het aantal aanvragen i-extract dat de hofapotheek te Mnncheu in het ontving van 15 tot 30 daags, en sommige waren zoo lat het artikel tot eiken prijs begeerd werd. Van den r invoering lot op den huidigen dag is het verbruik mende; wie het artikel heelt leeren kennen blijft het Tot de productie van een millioen pond vleesch- daar een rund ongeveer 8 4 9'pond levert, p. nr. uks hoornvee noodig. In La Plata en in Brazilië, cle plaatsen voor de huiden-productie, worden jaarlijks llioeti beesten geslagt, zoudat het daar wel nooit aai», af ontbreken zal, en dewijl een rund aldaar slechts >0 francs kost, zijn deze landen ontegenzeggelijk de wereld waar het vlecscli-extract tot zoo betrekkelijk. ,—ji prijs gefabriceerd worden kan. De Bngelsch-Bct

Vlissings Weekblad | 1866 | | pagina 3