H. van Tets van ar. M. F. Lants- ipman 26, C. A. i Az. 12, mr. C. Ie overige liepen men uitgebragt. liter (voorin, lid) |3 stemmenjhr. en mr. J. J. van stemmen uitge- Remmen, de heer stemmen, ze door de leden el eene vergade- commissie opge- gelezen tot góed- waren gemaakt, enomen. Daarna vast bestuur, ter irvoor zijn geko- liet, T. C. Dom hoogste betrekking opgeklommen, verpligt werd zich blijvend in dat rijk te vestigen. De admiraal van Heiden, steeds innig aan zijn vaderland ge hecht, had vast besloten één zijner zoons in Nederland te vesti gen, om aldaar te worden opgevoed en tot de vaderlaudsche staatsdienst opgeleid. Hij bestemde daartoe den nu benoemden stadhouder van Polen, die, in 1823 geboren, in 1830 de reis naar Nederland zoude aanvaarden, toen dat plan werd verijdeld door het onverwacht overlijden van zijn oom, den graaf van Heiden, te Zuidlaren, die zich inet de vestiging en opleiding van den jeugdigen knaap wilde belasten. De admiraal van Heiden, zeer teleurgesteld, werd nu verpligt zijn zoon bij zich te houden, die op de keizerlijke kadettenschool te St. Petersburg zijne opleiding ontving en in 1840, naauwe- lijks zeventien jaren oud, als kadet bij de genie in den staf van den vorst Woronzow zijne militaire carrière in den Kaukasus begon. De jonge graaf onderscheidde zich in de dienst zoo zeer, dat in een legerberigt van den maarschalk Woronzow, opperbevel hebber in den Kaukasus, de woorden worden aangetroffen: ,Graaf van Heiden is de eerste mijner officieren, hem wacht eene schitterende toekomst." Zijne bevordering ging dan ook zoo snel vooruit, dat hij in 1850 oji het slagveld, alwaar hij :es, van het corps It hoogst gevaarlijk was gewond, den rang verwierf van majoor. lij herstelde van zijne wonden in zoo verre, dat hij, ofschoon (ingeschikt voor de velddienst en de daaraan verbonden vermoei- jenissen, met de organisatie werd belast van alles wat met den oorlog in de Krim in verband stond, zoo personeel als materieel. Ook in deze betrekking mogt hij het geluk hebben zoo goed te slagen, dat. hij, 37 jaren oud zijnde, den hoogsten militairen rang verwierf, dien van generaal-adjudant zijns keizers, van wien hem nu de schitterende onderscheiding is te beurt gevallen, waarvan is melding gemaakt en waarop hem als onderkoning in Polen de geivigtigste betrekking is opgedragen, die in .Rusland bekend is. De graaf van Heiden is sedert eenige jaren gehuwd met eene Russische prinses, uit welk huwelijk tot nu toe zijn geboren vier kinderen. arine ingekomen vel van den kapi- rdbrink, den 29 was alles wel. i, gezien eene friesland, verzoe- >taten van dat ge- ober, geplaatst in lij de markten en sland werden ge- jit van 15 Novein- pvonden bovenge- 81 October in te [ren zijn hier ge- (lertus Huiskamp, jl willig doodslaan,' pen zondag avond van den persoon BUITENLANDSCHË TIJDINGEN. Frankrijk. De Liberie, het dagblad van den Parijschen publicist de Gii'ardin, beweerde in haar nommer van jl. zaturdag, dat Frank rijk noch hondgenootcn buitenslands, noch vrijheid of mate- dat persoonlijke ficlen vooruitgang binnenslands had, en dat dit toe te schrijven Ld "-eleven heeft; was aan ééne groote oorzaak, nl. aan het feit, dat het in Frank- om lijkschouwing! rijk sedert eene halve eeuw aan een stelsel in de leiding der openbare aangelegenheden ontbrak. Dit feit verder zoekende te bewijzen, bepaalde de schrijver van het artikel zijne aanmer kingen tot het keizerlijke gouvernement; hij zeide (lat de rege ring niet wist wat zij wilde, vergrooting van grondgebied of vrede met het buitenland, volksvrijheid uf absoluut gezag, han delsvrijheid of bescherming. Als een gevolg van die weifeling irerd mede aangevoerd, dat het in Frankrijk niet geheel aan vrijheid ontbrak, maar aan vasten regei zoodat overal toegeef lijkheid, nergens het regt heerschte, soms eene bevreemdende toegeeflijkheid en lankmoedigheid, en dan weder eene niet inin- ider bevreemdende strengheid. De regering heeft in dat artikel [een hartstogtelijken aanval gezien, niet alleen op hare eigene staatkunde, maar ook op de constitutionele instellingen, eene he- belediging voor het karakter der natie en eene opruijing tot [ongehoorzaamheid aan 's lands wetten, en uit dien hoofde is tón den heer de Girardin en zijn dagblad eene waarschuwing gerigt. Men zegt dat er plan bestaat een regtstreeksehe tele graaf van Frankrijk naar Amerika te leggen, omdat men gelooft bat vroeg of laat een oorlog tusschen Engeland en Amerika uitbreken en men dan geen telegrafisch verkeer met Amerika hebben zal. Engeland. üe brieven uit Britsch Indië hangen hartverscheurende tafereelen op van den geleden hongersnood in het district Orissa, Iets dergelijks heeft, men zegt de schrijver van een brief gedagteekend 14. September 11., niet aanschouwd sedert du belegering van Jeruzalem. Het nuttigen van menschen.vleesch, oio het even of dit van vader of naastbestaanden was, behoort 'ot de gruwelen, doch eendier gevallen geschiedde in krankzin nigheid. Moeders bragten hare kinderen naar de maiilan (mest hoop) om daar te sterven, of verkochten ze voor eenige peiniin- |8eo. Een dier vrouwen verkocht haren eenigen zoon voor ucne Piot inelk, leverde hein over en verwijderde zich, doch slechts iben sints enkele van den boter- eeft feitelijkheden pan den boterprijs erlaten met andere Ige ongeregeldhe- die dagelijks zoo- zaakt is geworden 3 zamenscholingen ersterkt. Gisteren bu; de inaréchaus- vooruit en met de aangroeide, waardoor eenigen van den komman- om op den eer lieden is net echter Iteerd. Ie deze week alhier Ite koop gebragt b weder veel vraag, r dagen ontvangetj Rusland aangestel in, is de derde zod j van Navarino k' den landdrost oit' boren en opgevoWi bij de omwenteling zeeclieii-4 1 gezegd, om elders i in Rusland tot i* om eenige schreden verder dood ter aarde te vallen, „üe ster venden en de gestorvenen," zoo leest men, „liggen door elkan der in onze straten (de stad heet Coeltack), ofschoon in minder getal dan te Bolasore en in andere plaatsen. Te Poore vond de policie eiken ochtend zestig, tachtig of meer lijken. In het district Coeltack alleen werden gedurende ééne week drie dui zend dooden aangegeven, en men houdt het er nogthans alge meen voor dat de ramp te Bolasore en te Poore veel erger was. In sommige streken wordt het reizen moeijelijk, daar de dragers gestorven zijn. Geheele huisgezinnen verdwenen, dorpen stier ven uit en de sterfte bereikte een huiveringwekkend cijfer. Zon der echter een statistiek te bezitten, durf ik het getal niet gissen, doch ik schat de sterfte, ten gevolge van hongersnood en pest, zeker op vele honderdduizenden." Het Britsche ministerie van oorlog heeft thans vier pre- miën, van 1000, 600, 400 en 300, uitgeloofd voor het beste model van aehterlaad-geweren en van revolver-geweren, met bepaling dat het geweer, hetwelk den eersten prijs wordt waardig gekeurd, indien het voor de wapening Engelsche krijgs- magt wordt aangenomen, den naam van den uitvinder zal dragen. Te Lyon heeft men het middel gevonden, om photogra- phiën op katoen, wol, zijde en andere geweven stoffen te bren gen, hetwelk zoo spoedig gaat en zoo weinig kosten veroorzaakt, dat men het ondergoed, hemden en andere kleedingstukken, in plaats van het op de gewone wijze te merken, door middel van de photographie van de naamletters des eigenaars voorziet. Bij menigeu uitzet van aanzienlijke bruiden, ook bij uitrustingen naar Indië, is dit reeds geschied. De photographische teekens gaan door het wasschen niet verloren. Duitschland. Een belangrijk berigt is uit Weenen ontvangen: de keizer van Oostenrijk heeft, althans zoo wordt verzekerd, den heer von Beust, tot dusverre minister van buitenlandsche zaken van den koning van Saksen, tot minister van buitenlandsche zaken be noemd, en deze nieuwe staatsman der Oostenrijksche kroon zou heden te Praag, alwaar Frans Jozef zich bevindt, den eed in handen van dezen souverein afleggen. Pruisseu zal waarschijn lijk in deze verheffing van zijn feilen tegenstander geen blijk van Oostenrijksche vriendschappelijke gezindheid kunnen ont waren, en indien het waar is dat officieus door het kabinet van Berlijn bij dat van Weenen stappen zijn gedaan ter voorkoming van bedoelde benoemiug, welke stappen dan nu zouden blijken vruchteloos te zijn geweest, dau mag men zich op de scherpste aanvallen der Pruissische bladen tegen Oostenrijk, zijnen keizer en zijne regering voorbereiden. De twee pas verzoende mogend heden hebben wel hare diplomatieke betrekkingen weder aan geknoopt, doch er bestaat volstrekt geen waarborg dat de ge sloten vrede niet een schijnvrede zij. De Pruissische Staatsanzeiger bevat de volgende konink lijke verordening, uitgevaardigd in een schrijven aan den minis ter van openbare eeredienst: „Door liet sluiten van den vrede met Saksen is aan den in dezen zomer in Duitschland uitgebarsten oorlog een einde ge maakt en is de vrede overal hersteld. Even als ik mij bij het begin des oorlogs gemeenschappelijk met mijn volk voor den Atinagtige neergebogen en Hem om genade en bijstand aange roepen heb, evenzeer betaamt het ons thans Hem voor de wel daad van den herstelden vrede dank te betuigen. „Tevens willen wij ons op nieuw biddend tot God wenden, opdat Hij de door den oorlog geslagen wonden moge heelen en ons helpen moge, om den door Hem geschonken vrede goed te gebruiken en opdat, duor Zijn toedoen uit het zaad van de ge storte tranen een oogst voortkome, die Hem tot welgevallen, ons en alle Duitsche landen tot heil verstrekken moge. Oin zulk een dank en bede gemeenschappelijk voor den troon des Aller- hoogsten te brengen, zal het herstel des vredes op 11 Novem ber ui alle kerken des lands plegtig gevierd worden, en draag j ik u óp, de kerkelijke autoriteiten aan te schrijven, de noodige maatregelen daarvoor te nemen." Belg'ie. Brussel 30 October. Het Journ. de Bntx. zegt in zijn nummer van gisteren: „Uit Rome wordt ons geschreven, dat aldaar geruststellende verklaringen van verscheiden katholieke mogendheden ontvangen zijn, en dat de Fransche minister van huiteiilandsche zaken dezer dagen een dépêche aan het kabinet van Florence heeft gerigt, inhoudende dat hij van Italie's goede trouw de stipte naleving der Septemher-overeenkomst verwacht, en daarbij de verklaring voegde dat de wereldlijke souvereini- teit van den Paus in haren tegenwoordigen omvang nevens het koningrijk Italic moet blijven bestaan, en dat dit door de letter en den geest der gemelde overeenkomst wordt geëischt."

Vlissings Weekblad | 1866 | | pagina 3