BUITENLANDODE TIJDINGEN. eenig ver- Je residentie aan, te kennen gege- mogt. talrijke schare die met den laat- ïten. Een optogt en 8 muziek- 2t vorstelijk echt- iten het voor hen een kwartier laar het slot Berg duidt aan, dat iste keuze aan het ;-hertogdom vast- kamerzitting ge- ezer op de hoogte een papier was, Augustus 1866. Amsterdam na» VL. Passagiers a lerigt aan Lloyd's, tv/, courant." irzekerd, dat bij di zoo veel bezwaren e droogmaking det belanghebbenden ïgen te verdedigen, loeude wijze dan de erinck aangeeft, de hunne dijken iede- iderzee onze kusten ondervond zoowel 'riesland en Noord- die bereids gelden -t afsluiting der Zui i dergelijke vereen! kunnen leiden, enl ag van het grootse/ie; Utrecht. Aangetast 1220, aan de ziekte gestorven 716) afgemaakt 15, hersteld 452 beesten. Sedert bet begin der ziekte: aangetast 12.450, aan de ziekte gestorven 5971, afge maakt 408, hersteld 528-3, nog ziek 788. floord-Holland. Aangetast 27, aan de ziekte gestorven 1, afgemaakt 25, hersteld 0, op het einde der week nog ziek 1 beesten. Sedert liet begin der ziekte: aangetast 2137, aan de ziekte gestorven 564, afgemaakt 831, hersteld 741, nog ziek 1. Blijkens de opgave betreffende de cholera, voorkomende in de Staats-courunt van 25 dezer, zijn In de provinciën. In de week van tot 15 Sept. Noord-Brabant Gelderland Zuid-Holland Noord-Holland. Zeeland Utrecht friesland Overijssel. Groningen Drenthe Limburg Algemeen Sedert liet uitbar sten der ziekte. totaal aanget. overled. aanget. overled. 154 81 1600 946 116 87 1852 1126 162 114 12451 7718 124 97 3293 2356 21 15 275 182 36 27 4032 2575 21 17 685 420 34 24 1652 958 43 22 2474 1438 597 358 134 43 409 185 845 533 29320 17962 varkensmarkt L welke laatste Prankrfj b. De op 22 dezer overleden graaf Felix Marius Baciocchi was geboren te Ajaccioin Februarij 1S03. Zijn vader was kolonel der adellijke garde van Elisa Bonaparte, prinses Baciocchi, groot-hertogin van Toskanen. In 1811 werd Felix Marius tot page der groot-hertogin benoemd en zijne opvoeding toever trouwd aan markiezin Ricciardi, een der geachtste vrouwen van dien tijd. In 1814 op Korsika teruggekeerd, verliet hij in ISIS rfdit eiland weder om zijne studiën aan de hoogeschool te Pisa en wart flater te Aix in Provence te voltooijen. Kort daarna werd hij bij wedt) koni koning Jozef Bonaparte geplaatst, en sedert is hij bij de familie 1 Bonaparte gebleven. In 1831 nam hij een werkdadig deel aan de Italiaansche politieke beweging, en in 1836 had hij, tijdens de gebeurtenissen van Straatsburg een bijzondere zending bij den keizer van Rusland te vervullen. In 1840 werd hij tot den koning van Wurtemberg afgezonden, ter zake van het huwelijk pan prinses Mathilde. Wegens deelneming aan het complot te Boulogne verloor hij zijne vrijheid; 18 dagen bragt hij in den erker door zonder dat iemand bij hem toegelaten werd, doch bij gebrek aan bewijs werd hij ontslagen. In 1848 was graaf 'Baciocchi kolonel der nationale garde van Ajaccio, later kolonel van den staf der nationale garde van Parijs en ordonnans-offi cier van den prins-president. In 1852 werd hij met een zending naar Egypte, Konstantinopel en Tunis belast. Een jaar later en, hebben zich aanlbenoeinde de keizer hein tot eersten kamerheer en tot intendant k alle hun ter dienstfter hoofdschouwburgen. Graaf Baciocchi was id van den senaat, loot-officier van liet Legioeu van Eer, en had bovendien 27 reemde ridderorden, waaronder van 18 het grootkruis. Zijne ichtgeuoote vvasjonkvrouw Pozzo die Borgo, nicht van den be 'oemden gezant. Hij laat twee dochters en een zoon na. Zijne j 'de tehuiskomst Miiutlste dochter is met den heer Carmignani, zijne jongste met londs er uit te nemKjnatkies de Tureo gehuwd, e netelige positie ref hsfabriek hebben eer-1 jerbruikers kortaf be let gas van 16 op lie thans betaald woi- die in andere stedeij Onverwachte, en pl opgenomen, en L| liet gemakkelijk hu lt er eene groote [len, en meer dan tweij Lid, dat in Septembe Wiet een kwartel wei bapporteerd, in de ws Jstje de beide vleuge ich overigens wel»1 [amputeerd en de kw» IaI deze voor zijn le« tel prefect door; deze nog toe de volmaak: week, van 2 tot 8 Se [■courant van 24 dez I de veeziekte in de pi t\—Holland, als volgt einde der week nog lekte: aangetast 57.3] XDngela.il tl. De Morning Star zegt aangaande de aarzeling van liet Ingelsche kabinet, om den invoer van vee in Engeland uit 0 havens der niet besmette Nederlandsehe provinciën toe te [taan, het navolgende: „Wij hebben uit eene goede bron ver- lomen dat baron Bentinck, de Nederlandsehe gezant in Enge- and, bij lord Stanley eene serie van documenten heeft ingediend, «reilende deze onbesmette provinciën van Nederland, waaruit lijkt dat zij ten eenenmale vrij zijn van runderpest. Deze stuk en zijn door de gouverneurs dier provinciën onderteekend, en afgekeurd door den minister van buitenlandsche zaken in Han de ziekte gestor®ederland. Aan baron Bentinck was opgedragen, om tc ver- ®eken dat de bevelen van den Privy Council zoo spoedig moge lijk zouden gewijzigd worden. Wanneer men nagaat welk een maakt 1U.531, heis"junstigen invloed de intrekking dier besluiten voor de Londen- c'lt markt hebben zou, kunnen wij ons niet voorstellen dat liet tegenwoordig gouvernement zulk een billijk verzoek van de hand zou durven wijzen. Blijft het ministerie in gebreke om verbe tering in den drukkende» toestand te brengen, dan is het een nieuwen duidelijk bewijs dat onhandigheid, onregtvaardigheid, wij zouden bijna gezegd hebben onheerlijkheid nog altijd de karakteristieke eigenschappen zijn van een conservatief beheer, zoowei in aangelegenheden van sociaal als van politiek belang." De zaak van den beruchten Franschen kassier Larairande, welke persoon thans in handen is van bet Fransche gouverne ment, heeft met betrekking tot zijne uitlevering in Kanada eene menigte aanmerkingen uitgelokt. „Het schijnt bijna ongeioofe- lijk," zegt een der dagbladen, „dat een gevangene gedurende den nacht aan de jurisdictie van een Britschen regter in Kanada ontvoerd en op wettige wijze aan den vertegenwoordiger der Fransche pohcie overgegeven is geworden, ten einde door hem naar Frankrijk te worden gevoerd. De Fransche consul deed in Julij jl. aanzoek om een bevel tot uitlevering van Lamirande bij den gouverneur-generaal van Kandia. De gouverneur vol deed den 26 Julij aan dat verzoek en den 22 Augustus werd Lamirande te Montreal gevangen gezet. Zijn advocaat leverde een rekest in, waarin hij zicli beriep op de habeas corjius-acte en de invrijheidstelling eisebte. De regter Drummond besliste, „dat het bevel tot inhechtenisneming, hetwelk gezegd werd in Frank rijk te zijn uitgevaardigd, van nul en geene waarde was en dat alle verdere handelingen onwettig waren geweest, zoodat de gevangene op vrije voeten behoorde te worden gesteld." De regter voegde er bij, dat hij niet aarzelen zou oniniddelijk aan deze uitspraak gevolg te geven, ware het niet dat de advocaat der bank van Frankrijk een uitstel der zaak gevraagd had. Den volgenden ochtend, toen de zitting van het hof geopend was, daagde de gevangene niet op. Hij was vertrokken, zijnde des nachts aan een Franschen verklikker overgeleverd, en hij be vindt zicli thans in eene Fransche gevangenis. De M. Star, waaruit- bovengenoemd beknopt verslag getrokken is vervolgt met te zeggen dat deze ontvoering bewerkt werd door toedoen van de overheid te Montreal, welke zich daartoe liet bewegen zonder dat men weet op welke wijze. Te middernacht werd de gevangene in handen van den Franschen spion gesteld, op een bevel door den onder-sheriff geteekend en ingevolge eene last geving, naar men zegt, van lord Monck, den gouverneur-gene raal, ontvangen. Lamirande werd, zoo als de regter Drummond zich later uitdrukte, weggesleept door de vermetelste en tot op dat oogenblik welgeslaagde poging tot verijdeling der bevorde ring van het regt, die immer in Kanada gedaan was." Deze ontfutseling vau een gevangene zou onder alle omstandigheden onwettig geweest zijn, daar de zaak nog bij het hof aanhangig was; doch de beschuldiging zelve was onwettig. De eisch tot uitlevering was niet door het bevoegde gezag ingeleverd. Er be stond geen bewijs der echtheid van liet bevel tot inhechtenisne ming in Frankrijk uitgevaardigd, en indien dit bestaan had, dan bevatte dat stuk geene aanduiding eener misdaad waarvoor een vlugteling uitgeleverd kon worden, en eindelijk is hetgeen de Fransche wet valschheid in geschriften noemt, dit niet volgens de Engelsche wet. De Globe bevatte dezer dagen insgelijks een artikel van ver ontwaardiging over de zaak; doch deze zal in alle geval geene verdere gevolgen hebben tegenover Frankrijk, daar Lamirande, op bevel vau de vertegenwoordigers der Britsclie regering ill Montreal, is uitgeleverd. Dit was eene volkomene terzijdestel ling van de uitspraak der regtbauk en eene verkrachting der wet, een feit dat door het Lngelsclie ministerie van koloniën gestraft moet worden, docli dit ministerie is, zoo als men uit de zaak van Jamaica gezien heeft, niet zeer vlug met het straffen der schen ding van regt en billijkheid in de Engelsche koloniën. „Hoe kan men" zegt het eerste aangehaald blad, „vermijden tot het besluit te komen dat, indien Lamirande een politieke misdadiger geweest was, de uitslag dezelfde geweest zou zijn, en dat de ge- heele zaak een krachtig betoog is tegen bet gevoelen van hen die ons aannamen om alle wantrouwen te laten varen, en de ge strengheid, waarmede wij het regt van schuilplaats in Engeland beschermen, te matigen," Lord Stanley heeft dus geen gelukkig debuut gemaakt, door liet uitleverings-tractaat tusscben Engelaud en Frankrijk eenig- zins te wijzigen. Duitschland. Met betrekking tot liet aciiterlaad-geweer, dat bij liet Oosten- rijksche leger zal worden ingevoerd, is nog geene definitieve keuze gedaan. Uit de proefnemingen is gebleken, dat men voortaan minstens 42 schoten in elke vijf minuten zal kunnen doen; terwijl de kogel op 2000 passen door eene plank van V/.,

Vlissings Weekblad | 1866 | | pagina 5