BUITENLANDSC1IE TIJDINGEN. ts anders is, dan Be daad! Volken ossing en bevrij- Ivo(kcn, op dviun- en verraden van aardige tijdingen :izer Maximiliaan voering van Jua- ,eene plaats na de loor liet leger der pen algemeen den in Europa is de in het volgende an Triest zal kun- nu reeds de repu- groote voordeelen leveiliging van liet 10e zal 't keizerrijk i Middelerwijl zijn Ijverig in de weer, en aan te wakke- i. Stippen wij hiei door keizer Napo- e Fransehe bajon zal het Mexicaan- ding te verwerpen, opgedrongen t te ontgaan, is de n van Noord-Aine- president Johnson kt hoofdzakelijk op Jen al of niet in al ison met de zijnen iroedering met het ui zich hiertegen, republiek is slerd tevens als de radicalen die hem, n. De woorden van Ier anderen, zijn de in dag aan dag over Men spreekt ook idigcr dan den bro1;-Nerijssel. foningen lenthe imburg p8 Augustus jl. zijn de commissarissen des konings in onder scheidene provinciën aangeschreven vermits de cholera-epi- demie thans zoodanig is afgenomen, dat men zich vleijen mag, dat zij weldra geheel zal geweken zijn dat er geen bezwaar bestaat, het in Mei jl. uitgestelde onderzoek der verlofgangers van Je militie te land in de eerste dagen der maand October a. s. te doen plaats hebben. Diensvolgens zijn de dagen en uren voor bedoeld onderzoek in de hoofdplaatsen der respectieve militie- kantons van de eerste dagen tot omstreeks 11 dier maand be- aald. Berigten van veeartsen, over de week van 26 Aug. tot 1 Sept., zijn opgenomen in de Staats-courant van 8 dezer, «elke bevatten de opgaven betreffende de veeziekte in de provin ciën Zuid-Holland, Utrecht en Noord-IJollaud, over dezelfde week, als volgt: Zuid-Holland. Aangetast 659, aan de ziekte gestorven 12, afgemaakt 77, hersteld 61, op het einde der week nog ziek .9 beesten. Sedert het begin der ziekte: aangetast 55.936, jan de ziekte gestorven 23.485', afgemaakt 10.395, hersteld 21.467, nog ziek 589. Utrecht. Aangetast 95-3, aan de ziekte gestorven 4-65, tf»emaakt 17, hersteld 276 beesten. Sedert het begin der aangetast 10.148, aan de ziekte gestorven 4655, afge lakt 371, hersteld 4417, nog ziek 705. Voord-Holland. Aangetast 31, aan de ziekte gestorven afgemaakt 29, hersteld 1, op het einde der week nog ziek beesten. Sedert het begin der ziekte: aangetast 2074, aan leziekte gestorven 562, afgemaakt-7 71, hersteld 741, nog ziek 0. Blijkens de opgave betreffende de cholera, voorkomende jnde Staats-courant van 11 dezer, zijn: In de provinciën. joord-Brabant [elderland (lid-Holland bord-Holland. (eland Irecht riesland In de week van 26 Aug. tot 1 Sept. aanget. overled. 301 192 276 208 54 60 39 79 05 13 65 170 116 162 169 11 35 14 46 49 8 29 Sedert het uitbar sten der ziekte. aanget. I overled. 1282 1569 12081 3018 229 3955 650 1536 2400 589 175 741 926 7153 2142 155 2517 394- 885 1393 353 65 ar. unius van Hemert, -activiteit, op pensi- bepaald op 130# iet garnizoens hospi- treyger, van het ret erin. bij het 5° reg. 2en luit.-kwartierm. plaatst in zijnen rang iit.-kwartierm. Iv. J. i Ter varkensmarkt varkens. De biggen per stuk. Naar men verneemt ris Woronzow, op de Delfshaven, gebouwd igenaamd Itouma, be- rivieren den Dnieper lartuig een proeftogtje f togtje is geheel naar in beweging gebrag! l; het heeft een lengte de constructie van dit iider het geval met dej i men in de kajuit alles kan maken, terwijl komfort, zoowel in d gezorgd is. vaartuig, doe: jl genoemden prins ge nenlandschezaken i Algemeen totaal 1352 842 274S4 16752 Te New-York ziet thans een weekblad op groote schaal ie Hollandsche taal liet licht; het is getiteld: de Nederlanden, iehblad voor algemeen nieuws en literatuur. Het wordt door voor Nederlanders geschreven, die thans burgers der Ver blijde Staten zijn, doch zich het oude vaderland met innigheid lijven herinneren en zich op de hoogte willen houden van het- ten daar op verschillend gebied belangrijks voorvalt. Men Dtlt dan ook twee van de acht groote bladzijden met de jongste feten uit Nederland gevuld, en onder het mengelwerk levens tijlen van drie Nederlanders (den minister van Hall, den (kundige Lobatto, en den bevorderaar der nijverheid dr. Sar- pti.) De uitgever en hoofd-redacteur is de heer H. H, Nie- h, lid van een New-Yorksch handelshuis. Frankrijk. Ontegenzeggelijk is er iets raadselachtigs in hetgeen er in de 'omatièke wereld omgaat. Van welken aard zijn op dit oogen- (le betrekkingen tusschen de kabinetten van Parijs en Ber- Zijn werkelijk alle onderhandelingen over compensatiën frankrijk afgebroken? Duidt inderdaad de vervanging van beer prouyn door den markies de Moustier eene vredelie- wending aan in de staatkunde van keizer Napoleon? Deze a moeten onwillekeurig rijzen, maar zij zijn gemakkelijker Nu dan beantwoord. Wat den toestand te onbegrijpelijker l'tj is, dat vele officiëuse Fransehe dagbladen hunne ptige aanvallen tegen den heer von Bismarck voortzetten, senatpriale blad la France voert daarin den hoofdtoon. Nog srlag avond bevatte dat blad een artikel, waarin met nadruk geprotesteerd tegen de schreeuwende onregtvaardigheid Truissische politiek. Tusschen Italië en Pruissen is eene verkoeling ontstaan. Men wil te Parijs weten, dat de Oostenrijksehe staatslieden daar van gebruik zuilen maken, om eene alliantie tusschen Oostenrijk en Italië tot stand te brengen. Oostenrijkzou zeker eene scboone gelegenheid hebben, om voor goed de sympathie te verwerven van Italië, namelijk door Trient af te staan, hetgeen zou kunnen geschieden bij afzonderlijk tractaat. De Italianen zouden er gaarne eene aanmerkelijke som voor over hebben, om op die wijzede veiligheid hunner grenzen te verkrijgen. De International, die de eerste geweest is om de inlijving van Belgie bij Frankrijk voor testellen, staat met dat denkbeeld niet alleen. Men verzekert namelijk op den stelligsten toon, dat de heer von Bismarck cr sterk bij keizer Napoleon op aandringt om Belgie bij Frankrijk te annexeeren. Het behoeft echter niet her haald te worden, dat de keizer aan dergelijke inblazingen het oor niet leenen zal. Te Marseille heerscht de cholera in hevige mate. Het aantal ingezetenen, die de stad verlaten om elders een toevlugtsoord te zoeken, is buitengewoon groot. Bij het feest te St. Cloud wandelde de keizer zondag jL te voet te midden der volksmenigte, die hem ontving met eene stilte, die zeker den keizer wat al te eerbiedig moet zijn toegeschenen. Maandag was Z. M. in het bosch van Rambouillet op de jagt. Zijn gezondheidstoestand is blijkbaar veel verbeterd. De heer D., pachter in ecue gemeente van het departement Seine-et-Oise, eenige jaren gehuwd, leeft niet in eensgezindheid met zijne vrouw, wier tegenwoordigheid in de echtelijke woning hem een doorn in het oog is. De vorige week vertrok hij, en hij bleef eenige dagen afwezig. Op zekeren morgen na zijne afreize lag mevr. D. nog te bed, toen een onbekende vrouw bij haar kwam en haar een brief van haren man overhandigde, waarin hij haar verzocht bij hem te komen. „Ik zend u," schreef hij, „een rijtuig met een paar personen om u te vergezellen; die menschen kunt gij gerust vertrouwen; zij zijn in dienst van den j heer E., iu wiens huisik ziek lig." Mevr. D. aarzelde eerst, maar stond op en maakte zich gereed met de twee mannen, die haar trachtten in het rijtuig te doen plaats nemen, te vertrekken. De buren echter, die eenig verraad vermoedden, verzetten zich tegen haar vertrek, en bijna ware het tooneel van tragischen aard geworden, daar de twee mannen er op bleven aandringen dat mevr. D. met hen zou gaan en voor het huis reeds eene aan zienlijke volksmenigte verzameld was, toen de gendarmerie de orde herstelde. Nu moesten de twee onbekende personen, door de bevoegde autoriteit gevraagd wie zij waren, met de waarheid voor den dag komen; zij bekenden knechts van een krankzinni gengesticht te zijn eu haalden een papier te voorschijn, waarop stond„Magtigiug van den heer D. om zijne door krankzinnig heid aangetaste vrouw te halen en naar het gesticht- van den heer C. te Parijs te brengen." De bedoeling van den heer D. was alzoo zijne vrouw als waanzinnig te doen opsluiten; doch de ingezetenen der gemeente verklaarden dat mevr. D. in het volle bezit barer verstandelijke vermogens was en alleen als het offer van den haat van haren echtgenoot beschouwd moest worden. De justitie heeft zich de zaak aangetrokken en bij haar zal mevr. D. bescherming vinden tegen nieuwe dusdanige pogingen. JEngelancl. De Londeusche Engineer vond dezer dagen gelegenheid om de reuzen-machines van het Haarlemmermeer nog eens in herinnering te brengen, en wel met de volgende woorden „Drie Cornwallsehe machines hebben het Haarlemmermeer, in Holland, drooggemaakt; dat meer bevatte 800.000.000 tonnen of kubieke ellen water, eene hoeveelheid, die de stad Londen gedurende zeven jaren van water zou voorzien, en waardoor eene oppervlakte van 45.230 acres (1 bunder gelijk 2 en eene halve acre) alzoo ruim 18.000 bunders land, als met eene zee overdekt was, en zulks ter gemiddelde diepte van 14 voet. „Als de pompen dezer machines allen in werking zijn, wor den er bij iederen zuigerslag 109 kubieke ellen water ter hoogte van 10 voet opgevoerd." Volgens den Parijschen correspondent van den Times moet men spoedig eene Russische diplomatieke circulaire ver wachten, waarin een beslissende toon heerschen en liet kabinet van St. Petersburg verklaren zal dat, aangezien de Europesche regeling van 1815 teil eenenmale opgeheven is, er ook geène reden meer bestaan kan, waarom Rusland zich aan het tractaat van 1856 zou houden. JDuitschland. Uit Pesth wordt gemeld dat men daar eerstdaags de be noeming van een Hongaarseh ministerie verwacht en dat dit zal zamengesteld zijn ais volgt: baron Sennyey, minister president;

Vlissings Weekblad | 1866 | | pagina 3