Se cholera hier pet. der bevol- c-rs dezer stad), zij in de laatste lilijke bewoners nog toe was de Ook bier heeft i groote pleinen |t minst, die van [gesteld zijn, en fcste straten heil- stand der long- s maand Julij jl. hen 8 runderen, en 7, tegen 2 in Jdaard 3 weiden, 'evallen sedert 1 het zelfde tijd- uit de omstrek; niet geëindigi, steeds vertraginj dat de hooibou» eft, waarvan men |ie het noch in de aan gras Blijkens de opgave betreffende de cholera, voorkomende jnde Staats-courant van 14 dezer, zijn: In de provinciën. In de week van 29 Julij tot 4 Aug. Sedert het uitbar sten der ziekte. aanget. overled. aanget. overled. Noord-Brabant 9S 65 560 314 Gelderland 233 140 935 540 Zuid-Holland 651 379 10951 6641 Noord-Holland. 308 239 2395 1625 Zeeland 19 10 105 69 Utrecht 201 133 3594 2282 Friesland 84 48 534 324 Overijssel 175 113 1231 717 Groningen 182 124 2111 1196 Drenthe 29 14 511 300 Limburg 12 4 42 23 Algemeen totaal 1992 1269 22969 13832 "buitenlandscbe tijdikeT" Frankryk. Ter vervolge op hetgeen reeds is medegedeeld met be trekking tot de reis der keizerin van Mexico, diene dat de poli tieke zending, waarmede deze vorstin zich belastte, de volgende drieledige strekking heeft: bij keizer Napoleon aanzoek te doen, 1. om een verlenging met zes maanden van het verblijf der Fransche troepen in Mexico, ten einde keizer Maxiiniliaan tijd hebbe zijn leger te organiseren en de kaders der bataillons en der compagniën aan te vullen door het in dienst nemen (an Fransche officieren en onder-officicren, tot welke aanwer- ing vergunning is verleend; 2. om de terugroeping van maar schalk Bazaine, wiens betrekkingen met liet Mexicaansche hot (zeer netelig zijn geworden, en, in verband met zijn vertrek, om feil verandering in de wijze waarop het Fransche leger in de provinciën des rijks opereert; 3. om uitstel van betaling der uit ferschillende hoofden aan Frankrijk schuldige sommen. Een jer Farijsche correspondenten van de Indépendance beige meldt et volgende aangaande het vertrek dezer moedige vorstin: Den Julij had keizer Maximiliaan zich zoo laten medeslepen !oor moedeloosheid en vertwijfeling, dat hij het vaste besluit am een acte van afstand te ontwerpen. Keizerin Charlotte, ier zeldzame geestkracht algemeen bekend is, rukte haren ge- aaal de pen uit de hand en verscheurde de acte, welke hij reeds i. 1 TT-. 1 "I lezig was te schrijven, uit vrije beweging zeide zij tot den ieizer: //„Welnu nog een laatste poging kan gedaan worden, ik zelve zal ze doen. Alleen van Frankrijk kunnen wij red- g verwachten, ik zelve ga naar Parijs en zal den keizer der anschen onzen toestand blootleggen en hem de concessiën :agen, die het Mexicaansch keizerrijk voor ondergang kunnen tehoeden."" Admiraal Persano, die, zoo als men weet, voor een krijgs- zal teregt staan, is eigenlijk gevangen, maar op zijn woord eer voorloopig op vrije voeten gesteld. Zijn degen is hem afge jaagd, en men ziet hem nu te Florence ui burgerkleeding op Iraat. Het is voor het overige moeijelijk den krijgsraad, waar hij zal verschijnen, zamen te stellen, want regtens moet door een admiraal gepresideerd worden, en Italië heeft geen [ideren zeeofficier van dien rang dan den beschuldigde zei ven. en zou den raad nu wel door een generaal kunnen laten presi- fen, maar deze verstaat niets van maritieme zaken. Engeland. CHOLERA. IDe Times bevatte voor eenige dagen een artikel, waarin ^Itwees op den aankoop van paarden en salpeter door de Fran ke regering, en dit verschijnsel was voor bet blad genoeg, om t Frankrijke oorlogzuchtige gezindheid te besluiten. De Moni- tr heeft liet raadzaam geacht, tot wederlegging van dit ver fden, in eene opheldering te treden. De keizerlijke regering, ?t dit orgaan, heeft haar gewonen jaarlijkschen aankoop van 'nonte-paarden vervroegd, omdat zij de concurrentie der b'ui- Mandsche regeringen vreesde, die gedurende den oorlog meer 20.000 paarden in Frankrijk hadden gekocht, en wat den ['"raad van salpeter aangaat, die is volledig. De regering heeft ls niet noodig dit artikel te koopen, en liet beste bewijs barer al'ilelievende gezindheid kan uien vinden in haar besluit van den ("dezer maand, waarbij de manschappen der ligting van 1859 voonden 7 te Sclic(|"r den gewonen tijd naar hunne haardsteden gezonden zijn. "fts wederlegt liet regeringsorgaan de Times, die ook in de i afgeloopen week, i 12 en 2 ure, had s. Na het venster in den win- l»le manufacturen, De policie is hen :te, de daders des arresteren en naar broeders en twee blijf hielden. Alle Bij dit onderzoek den nacht van 4 de daar ont- waarde, nog iii een aantal timmer- lijd recht gepleegd pnverinoeidepogin- liement hulp-mare- ke personen, waar- (t is, in handen jDe kapitein, Peter- ii Sundwal in TeiJ| j de Noordzee ops-1 chip Ltidy Stewd bestemd, welk sctóf| Lt eenige dagen vei lt bederf in de te Ider de zoogenoemd^ orden aangetroffen Sedert liet begin epidemie zijn aangetast 1502 erledflj 860 363 1691 586 2225 297 459 333 i Gorincliem deed 239 1069 361 152 17 271 206 terugkomst naar Frankrijk van den maarschalk Mac Mahon, gouverneur-generaal van Algerië, liet bewijs wilde zien, dat Frankrijk gevaarlijke voornemens heelt. Deze reis nu van den maarschalk is, volgens den Moniteur, veroorzaakt door den dood van diens schoonvader, en de maarschalk is zelfs nog niet door den keizer ten gehoore ontvangen. Uit de officiële opgaven blijk, dat in de week, eindigende 4 Augustus, 221 runderen door de veeziekte zijn aangetast, tegen 20S in de daaraan voorafgegane week. In liet geheel zijn, sedert liet uitbreken der ziekte, in Groot-Brittannië aangetast 252.753 runderen; daarvan zijn afgemaakt 84.212, gestorven 124.259, hersteld 33.287. In het dorp Cowden is bij den aanleg van een spoorweg oneenigheid gerezen tusscheu liet Engelsche werkvolk en eenige Fransche werklieden, die veel goedkooper werkten. Zaturdng nacht hebben de Engelschen plotseling al de Franschen met vrouwen en kinderen uit hun logies weggejaagd, zonder hun den tijd te laten zich aan te kleeden. Spoedig is uit Tollbridge eene afdeeling policie aangerukt, welke een eind aan de ongeregeldhe den maakte. Maandag echter hebben de Engelsclien met geweld de Franschen met knuppels gejaagd naar het station te Eden- bridge; eer dat het echter aldaar tot een treilen kon komen tus- schen de beide partijen, heeft depolicie ze geseheiden. De meeste Fransche werklieden zijn naar elders vertrokken. Oïiitscliland. In den offieiëusen £cho du Parlement is opgenomen een particulier telegram uit Berlijn van dezen inhoud ;,De koning der Nederlanden heeft aan koning Frederik Wil helm te kennen gegeven, dat hij zich verzetten zal tegen de opname van het groot-hertogdom Luxemburg in den Noord- Duitsclien bond, alsmede dat Z. M. van oordeel is dat de stad Luxemburg heeft opgehouden eene bomlsvesting te zijn. Hierop heeft de pruissische regering geantwoord, dat Pruissens regt om die vesting met troepen te bezetten niet voorstpruit uit het Duit- sche bondsregt, maar uit de Europesche traetateu van 1815, en dat Pruisseu niet voornemens is van dat regt afstand te doen. Gelijk men weet, waren de belangen der Oosten rij ksclie onderdanen iu Pruisseu opgedragen aan den Nederlandschen gezant te Berlijn. Deze heeft zieli, ingevolge eene opdragt uit Weenen belast met de uitdeeling van gelden aan de Oostenrijk- sclie officieren, die in Pruissische gevangenschap verkeeren en onderstand noodig hebben. De Pruissische regering, met hem in overleg getreden, heeft in de vastgestelde bepalingen zooda nig wijziging verkregen, dat de gelden alleen zullen worden verstrekt aan die Oosten rij ksclie officieren, welke wegens ziekte of verwonding verpleegd worden. Onlangs is melding gemaakt van een telegrafisch berigt, hetwelk den koning van Pruisseu was toegezonden, om hem te waarschuwen dat uit Mainz twee personen naar Berlijn waren vertrokken, met oogmerk om een aanslag op zijn leven te wagen. De afzender van dit berigt noemde zich J. Bernhardt, doctor in de filosofie. Deze is deswege door den regter in verhoor ge nomen, waaruit bleek dat bij niet Bernhardt, maar Schnabel beet, en dat hij zich met dat berigt eenvoudig eene mystificatie had ten doel gesteld. De regtbank heeft dit beschouwd als majesteitsschennis en hein veroor leeld tot gevangenisstraf voor den tijd van driemaanden, llij is de zoon van een geregtsbode te Brilon, in Westfalen. Hij heeft vroeger te Göttiugeu gestu deerd en vervolgens te Oxford den doctoralen titel verkregen, waarna llij in de laatste tijden in onderscheidene Duitsche steden voorlezingen hield over de geschiedenis. "ingezonden. EENIG MIDDEL TEGEN DE CHOLERA. In verschillende dag- en weekbladen hebben wij middelen aangegeven gezien, tegen de zoo nootlottige ziekte der cholera, die in de tegenwoordige dagen zooveel slagtoffers veroorzaakt. Hier zagen wij een of ander recept allezins aanbevolen, en zelfs op voorbeelden gewezen, dat er personen door zouden genezen zijn; daar zagen we gezondheidsmaatregelen voorschrijven, die ons waarschijnlijk voor de cholera zouden behoeden; weder op eene andere plaats werd gezegd dat, daar de geneeskundigen er zelfs weinig of niets aan konden doen, er ook geen middel bestond, waarop men zich eenigzinskon verlaten. Terwijl men dan overal in de weer is, naar de geschiktste middelen uit te zien, die ons in deze droevige tijden eenigzins hulp zouden kunnen aanbren gen, zien wij in onze nabijheid een middel aangewend, dat de beste resultaten heeft opgeleverd. Deelt thans ieder, zooveel

Vlissings Weekblad | 1866 | | pagina 3