1866. 4V2 3 22' ADVERTENTIES F. zijn blijden intogt te Antwerpen op het voorgenomen tijdstip houden zal. Nog is het waarschijnlijk dat de koning naar Antwerpen zal kunnen gaan. l')e heer van Put, lid van den gemeenteraad en waarnemend burgemeester, heeft zich naar het paleis bege ven en de verzekering afgelegd dat het gemeentebestuur geen vijandige gevoelens heeft tegen het koninklijk gezin, en dat de bezwaren betreffende de onthulling van het standbeeld van Leopold I van zuiver plaatselijken aard zijn. Overigens worden de Antwerpenaren wat onstuimiger; dezer dagen hebben zij, ondanks de regering, twee oude poorten, uit artistiselr oogpunt van groot gewigt, willen sloopendoch de regering verzette er zich tegen, en zij durfden niet volhouden. Mexico. Omtrent de bezetting van Matamoras door de Juaristen ver neemt men de volgende bijzonderheden: Generaal Mejia bad te Matamoras, op aandrang van den han delsstand aldaar, besloten een sterk eonvooi naar Monterey af te zenden, van waar eene bezending specie op weg moest gaan. Den 8 Junij vertrok dit eonvooi, terwijl Mejia met slechts 400 man geregelde troepen, 600 Mexicaansehe miliciens en 100 Eran- schen in de stad achterbleef. Bij de daarop gevolgde aankomst der Juaristen besloot hij een krachtigen tegenstand te bieden, in afwachting van versterking uit Vera-Cruz. Het bleek even wel dat daarin bezwaar gelegen was, en daarom hield hij den 19den ten zijnen huize een krijgsraad, waartoe ook eenige han delaren en vreemdelingen werden uitgenoodigd, om hun advies omtrent sommige aangelegenheden in te winnen. Op de vraag of allen met hem instemden in eene krachtige verdediging, ver klaarden de Mexicaansehe kooplieden dat de stad tegen een corps Juaristen van 3000 mail niet houdbaar was. Dit was evenwel te vreemder, als men weet dat er in de forten van Matamoras nog 24 goede stukken geschut aanwezig waren. Tegenwerping baatte evenwel niet; de kooplieden wilden de stad aan geen beleg blootgesteld zien en meenden dat ook bet keizerlijk gouverne ment zich weinig aan de verdediging van die landstreek liet ge legen liggen. De Duitschers onthielden zich van de beraadsla gingen en na kort overleg kwam het zoover, dat de officieren der inlandsche militie ronduit verklaarden geen enkel kanonschot te willen doen lossen. Daarop bleef er niets anders over dan te capituleren. De Juaristen maakten zich Ie Matamoras meester van al den daar aanwezigen proviand en ammunitie, en inzonderheid ook van een groot aantal uniformen, die hen juist goed te pas kwa men, daar zij groot gebrek aan kleedingstukken hadden. Wat nu de bezending specie betreft, deze bestond uit 500.000 dollars, op wagens geladen, en werd geëscorteerd duor 25.000 man, waaronder 400 Fransche jagers en 5U0 Belgen. Dit eon vooi werd telkens door de Guertlla-benden aangevallen, ten ge volge waarvan er herhaaldelijk schermutselingen plaats hadden, waarin de Republikeinen vele verliezen leden, terwijl de keizer lijke troepen slechts vier man verloren. Op weg vond het eon vooi alle huizen gesloten, doordien de bewoners op de vlugt waren gegaan. Na een zeer vermoedenden togt kwam de trein te fioma, alwaar eene gelegenheid bestond om de specie verder met eene stoomboot te vervoeren, doch daar de autoriteiten dier plaats de passage van het eonvooi weigerden, was het eindelijk genoodzaakt onverrigter zake met de specie terug te keeren, ten einde het geld niet aan de kwade kansen van het traject bloot te stellen. Generaal Carjaval lieei't, als vertegenwoordiger van het gou vernement van Juarez, bij de autoriteiten van Texas aanvraag gedaan om de uitlevering van den keizerlijken administrateur der douane te Matamoras, die na de bezetting der plaats door de Juaristen, met de kas en het archief naar Brownsville in Texas was gevlugt. Krachtens het tractaat van uitlevering van 11 December 1861 is het gouvernement der Vereenigde Staten ge houden dien persoon uit te leveren, althans wanneer het gouver nement dat tractaat niet als eene doode letter beschouwt. In afwachting der beslissing van den president Johnson daarom trent, is de voortvlugtige inmiddels gearresteerd en onder sterk escorte naar New-Orleans getransporteerd. Afloop van verkoopingen. Jl. dingsdag zijn alhier teil verkoop aangeboden I. Een huis en erf, zijnde het koffijhuisüa ville cl'Ostende, gelegen op de Bierkade bij de Beursbrug, D no. 42. Verkocht voor SljlJO. II. Een buis en erf, gelegen in de Beursstraat, wijk D no. 45. Verkocht voor/'20S0. Burgerlijke Stand. Van 21 tot 28 Julij. Vlissingen. GehuwdA. Hessier, jm. 25 j. en C. J. B. van den Dorpel,jj 26 j. L'. Timmermans, jm. 37 j. en S. van der Weele, achtergelatene vrouw van P Teilemans, 41 j. Bevallen: D. C. Aspeslagh, gcb. Belderok, z. J. W. A. Vastenou, gcb. Israël d. J. A. Baljé, geb. Streefkerk, d. J. Riemens, geb. van Poelje, d. S. Vis, geb' Koppejan, d. J. M. van der Linde, geb. vau Dierendonck, d. OverledenD. de Vroome, man van L. C. Delvans, 49 j. W. J. S. Waltman wed. van C van derSwalme, 80 j. Marktberigten. Rotterdam 30 Julij. Graanmarkt onveranderd. Koolzaad Zeeuwsch gestort 64. Meekrap Handel klein, de meeste houders hielden boven de markt. Kooper- zeer geretireerd. Middelburg 2 Augnstus. Uit onze buiten-eilanden was de aanvoer weder gering, ook wit Walehcret was die met uitzondering van Koolzaad niet groot. Jarige Walchersehe Tarwe zonder handel Nieuwe dito door houders 25 booger gehouden, en moest men voor puike soort f9.75 betalen, terwijl vti zelf aan die prijs niet wilden afgeven. Zeeuwsche Tarwe niet ter veil. Nieuwe Rogge waarvan enkele kleine partijtjes ter markt, vrij wel droogi blank, werden tot f 6.50 verkocht. Nieuwe Wintcrgerst zeer weinig nog maar ter markt en f 5 80 voor de be: betaald. Van nieuwe Zomergerst waren enkele mudden ter markt, welke tot f 5.25 wen genomen. Walchersehe Wittcboonen niet beueden de f 10 te koop welke prijs gereedelijl werd ingewilligd. Walchersehe Brnineboonen niet getoond. Walchersehe Paardenboonen f 8. Zeeuwsche dito f 7.75 a f 7-50. Van Nieuwe Groene erwten waren een paar kleine partijtjes ter markt, mooi en te vroeg gedorschen. Om bet nieuwtje zijn die tot f9 en f9.10 gekocht Eerst over 14 dagen kan men eenige aanvoer verwachten en zal dan beter overd kwaliteit kunnen geoordeeld worden. De vraag naar Koolzaad was heden buitengewoon groot. Bij het begin der beur werd dadelijk f 12 betaald en later f 12.25 a f 12.30. Voor verzending alleen zal met inbegrip van jl. Maandag 15'0 last gekocht ziji De aanvoer was echter heden niet zoo groot dan men gedacht had. Het besclu valt over het algemeen tegen. Raapolie f 41. Patentolie f 43. Lijnolie f 43.25 per vat. Goes 31 Julij. Granen alleen voor consumptie en prijzen nagenoeg onveranderd". Van nüeuv Rogge en Wintergerst was niet veel ter markt. Van Paardenboonen zijn enke monsters ^getoond. Koolzaad ruim aangevoerd maar door de hooge vraagpvijz onverkocht. De notering is: Tarwe f 8.90 a f 9.25. Jarige Rogge f 6 a f 6.2 Nieuwe Rogge f 5.90 a f 6.25. Dito Wintergerst f 5.25 a f 5.60 Haver f 4 a f 4. Paardenboonen f 7.50. Winter-Ivoolzaad f 11.65 a f 12.25. Boter f 1.15 a f 1 20 het Ned. pond. Eijeren f 2.10 a f 2.30 de 100 stuks. Oostburg 1 Augustus. Jarige Tarwe f a f -,Nieuwe dito f 8,a f 9,50, Rogge f 6,— f 6,30, Wintergerst f 5,a f 6,50, Zomergerst f 5,a f6,Boek»' f a f Haver f 3,a f 3,50, Bruineboonen f a 1' Pa denboon en f 7,80 a f S,Duivenbooneu f a f Witte E fa f Groene Erwten f -,a f - Koolzaad f a f - Graauwe dito f a f Brijzen van effecten. Amsterdam 2 Augustus. Nederland. Certifikaten werkelijke schuld S'Lpet. 57 dito Nationale dito 3 67* 2 884 Aand. Handelmaatschappij 41/, Rusland. Oblig. 1798/1S16 9 95J 2 64Ji dito dito 1855, 6de serie 5 78Ji 6 39' Aand. Spoorweg 179 Leening 1860 84" Polen. Schatkistobligatien 4 6UJ, Spanje. 2'/4 3i'i Oostenrijk. Obligation Wecner metalliek. 5 44' dito Amsterdamselie 5 633 463 n ii 3 Belgie. Certifikaten bij Rothschild 2>/a Dit Blad wo Abonnemen tspj per post 95 ci Alen abonneert directeuren. In plaats d schillen haar nieuwe oorzak nieuwen oorloj Lendde onrl toe on beken iffi sclien de beidJ schorsing;, wel den. Oostenrij 200-250 mil reserven, die li Napoleon gein de betaling vai bet Italiaanse landen, welke I bezit van Ital het bezit kom welke aan het van afkooping deze voorwaa; onderteekenen troepen ontru tenrijkschegoJ fir Degenen, die iets te vorderen hebben van den onder, teekemie, gelieven hunne nota's vóór den 20en Augus in te dienen bij den Heer luitenant J. VAN DRUYNÏ J. A. Oudemans. DRUKKERIJ VAN 1'. H. SCHIEFER TE VLISSINGEN. was tegenover Tyrol en Illyri Pruissen, ni sloten verbone zich van zijne de eischen vai wat niet op V men zelfs verzJ over de houdjl eenigen invloe den koning vai welke men mee van den vrede alles is, zegt ei aldus aanwend Pruissen geslotl loon, beschuld Emmanuel, get te willen verste De nieuwe eene gedwongJ Italië door den verkeeren, geni "ijl de bevolkii teilen blootstel] Daar het goi grooten tegensi en bovendie 'aagen, zoo de e raad, ten ein

Vlissings Weekblad | 1866 | | pagina 4