BIMNLAÏIMTIIE TIJDINGEN. Pruissen, dat de vestingen niet heeft willen innemen achter bij Oostenrijk, dat die vestingen in bezit heeft gehouden. Het leger van Italië rigt tot nu toe niet veel uit. Met veel grootspraak wordt eiken dag in de nieuwsbladen gesproken van bewegingen hier en bewegingen daar van de zoogenaamde hel den der revolutie, maar nergens, waar bet tot eene ontmoeting komt, behalen zij eenig succes. Na de harde les die zij kregen te Custozza, rukken zij overal vooruit, waar zij geen Oostenrijk- sche soldaten ontmoeten, en waar zij gewapende vijanden zien, keeren zij hun den rug met verlies van eenige dooden en gekwet sten. Zij maken stoute manoeuvres, nadat het Oostenrijksche leger is vertrokken, en wij zullen zien, wat zij zullen uitrigten bij eene belegering van den Vierhoek, die door eene niet talrijke bezetting verdedigd wordt. Het Italiaansche leger wil door eigen wapenkracht met behulp van Garibaldi Venetië verove ren, en achtte het beneden zich om uit de handen van Napoleon het lang gewenschte grondgebied aan te nemen. Wanneereven wel het hooggevierde? leger gelegenheid en kracht zal hebben, om langs dien weg Venetië te veroveren, weten wij niet. Vlissingen 20 Julij. Z. M. heeft met ingang van 1 Augustus a. s. bevorderd: tot .vice-admiraal, den schout-bij-nacht A. A. de Vries, directeur en kommandant van 's rijks marinewerf alhier. Benoemd tot directeur en kommandant der marine te Wil lemsoord, met ingang van 1 Augustus a. s., den schout-bij- nacht O. A. Uhlenbeck. Bevorderd tot kapitein ter zee, den kapt.-luit. ter zee F. L. Geerling; tot kapt.-luit. ter zee, den luit. ter zee le kl. P. Koning; tot luit. ter zee le kl., den luit. ter zee 2de kl. K. O. van der Veen, en tot officier van adinin. le kl., den officier van adinin. 2e kl. B. A. Stieler. Volgens Zr. Ms. besluit van den 16 dezer worden met den 16 Augustus a. s., met bestemming naar Oost-Indie, in dienst gesteld Zr. Ms. schroefstoomschip Leeuwardenliggende alhier, onder bevel van den kapt.-luit. ter zee A. J. Kroef, en Zr. Ms. transportschip met stoomvermogen Java, liggende te Willemsoord, ouder bevel van den kapt.-luit. ter zee H. A. Modderman. Op Zr. Ms. schroefstoomschip Leeuwarden worden met voor schreven datum geplaatst: de luit. ter zee le kl. D. Schuurman, le officier; de luits. ter zee 2e kl. J. van Burg en H. J. it. Sutherland; de adelborsten le kl. A. E. Arkenbout Schokker, B. '1'. W. van Hasselt, 1.. Haremaker, E. kempe, H. C. Aclien- bach en J. E. Sickens; de oiiic. van gez. 2e kl. P. J. Feitkamp, idem 3e kl. A. G. Vorderman; offie. van adm. le kl. B. A. Stieler en de scheepsklerk P. Gallas. Op Zr. Ms. transportschip Javade luit. ter zee le kl. F. H. P. van Alphen, Je officier; de luits. ter zee 2e kl. C. Schuylen- burg, J. W. van Kerkwijk, P. Ie Comte en R. E. van der Loefi'; de offic. van gez. 2e kl. L. J. de Kanter, idem 3e kl. A. W. van Rentergheinoffic. van adm. 2e kl. F. C. Schaalje en de scheeps klerk A. de Leef. De kapitein ter zee J. van der Meersch, laatst behoord hebbende tot het escader in Oost-lndie en dezer dagen van daar teruggekeerd, is, te rekenen met den 9 dezer, op non-activiteit gebragt. De minister van financiën heeft gemeend, onder herinne ring aan de o. a. in de Slaats-conrant van 22 Junij jl. geplaat ste mededeeling omtrent de verzending der correspondentie voor sommige Zuid-Duitsche staten, nader ter kennisse van de belanghebbenden te moeten brengen dat de post-ambtenaren betreffende dit onderwerp van de navolgende nadere voorschrif ten zijn voorzien: 1. de verzending van brieven voor Oostenrijk, Baden, Beije- ren en Wurtumberg geschiedt in den regel over Frankrijk, tenzij de verzending regtstreeks over Pruissen door de afzen ders wordt verlangd, en zij van dat verlangen hebben doen blij ken door eene bepaalde aanwijzing op het adres; dan wel, indien het bedrag der aangehechte postzegels voldoende is voor de verzending langs den laatstvermeldeu weg, doch onvoldoende voor de verzending over Frankrijk; 2. de verzending der brieven naar de sub 1. niet genoemde Duitsche staten geschiedt regtstreeks over Pruissen, behalve wanneer van een tegenovergesteld verlangen des afzenders blijkt; 3. de brieven voor Italië, Griekenland, Turkije, Iudië en de Levant worden in geen geval over Duitschland, maar uitsluitend mugs de andere openstaande wegen verzonden. Voorts wordt andermaal medegedeeld, dat de brieven voor Duitschland bij verzending over Frankrijk, onderworpen zijn aan een port vuil 40 cents voor elk gewigt van 7 'li wigtjes of ge deelte van 7'wigtjes. l)e Staats-courant heeft medegedeeld de opgaven betref fende den veetyphus over de week, beginnende den lil en eindi gende den 7n -lulij. Daaruit blijkt, voor zoo veel de provincie Zuid-Rolland betreft, dat in die week zijn aangetast 385 run deren; 113 zijn gestorven, 27 afgemaakt en 22 hersteld, terwijl er 223 in behandeling bleven. Sedert het uitbreken der ziekte zijn in die provincie 51.180 runderen aangetast, waarvan er 20.720 stierven, 9875 werden afgemaakt, 20.031 herstelden en 551 nog ziek zijn. In de provincie Noord-llolland werden in die week aangetast 22 runderen; 3 stierven, 17 werden afgemaakt, 3 herstelden. Sedert liet uitbreken der ziekte werden 1887 runderen aangetast, lij in de gemeente s( waarvan er 552 stierven, 625 werden afgemaakt eti 710 herstel- 1—15 Julij. Het" den, zoodat er op 7 Julij geene zieke runderen overbleven. In de provincie Utrecht werden in die week aangetast 190 runderen; 68 stierven, 18 werden afgemaakt en 56 herstelden, Sedert het uitbreken der ziekte werden 6441 runderen aangetast, waarvan er 2915 stierven, 154 werden afgemaakt en 3274 be stelden. In het geheel zijn nog ziek 98 runderen. Blijkens eene bij deze opgaven gevoegde recapitulatie zijn aangetast van 17 tot 23 Junijin Zuid-Rolland 248, in Noord- Holland 58, in Utrecht 60, totaal 366. Van 24 tot 30 Junijin Zuid-Rolland 208, in Noord-Rollancl 43, in Utrecht 84, totaal 335. Van 1 tot 7 Julij: in Zuid-Rolland385, in Noord-Hol land 22, in Utrecht 190, totaal 597 runderen- De Runderpest, bijlage tot de Lundbouw-courant, laat op de mededeeling van de opgaven betreilënde de veeziekte, deze aanmerkingen volgen „Uit deze officiële cijfers blijkt, dat de ziekte in Zuid-Holland aanmerkelijk is toegenomen, alsook in Utrecht. In Noord- Holland was het aantal gevallen aanmerkelijk lager, en tot op ongeveer de helft der voorafgaande week gedaald. Op 7 Julij bleef daar en wij constateren dat met het groote genoegen I geen enkel ziek dier meer in leven, terwijl inen in Zuid-Holland' er niet minder dan 554 en in Utrecht 98 in het leven liet, Waarom, zoo vragen wij andermaal, die 652 infecterende wezen: in het leven gelaten? „597 nieuwe (officiële) gevallen in ééne week kwamen sedcrl 19 Mei niet voor, en de ziekte is dus (in Zuid-Holland en Utrecht] veel heviger dan zij in de week van 20 tot 26 Mei was. Wij raden belanghebbenden hiervan nota te nemen, dat de rundcr pest, wel verre van te verminderen, op onrustbarende wijz] toeneemt. Bovendien is het aantal gevallen dor laatste weken in Neder] land nu veel aanzienlijker dan in Engeland en Schotland, w men sedert eenige maanden afmaakt alle ziek en verdacht v terwijl Belgie, waar men dat zelfde van den beginne ged, heeft, sints eene maand van de runderpest geheel vrij is." Aiblasserwaard 13 Julij. Door eene fijt droogte begunstigd, zijn thans alle handen aan het werk om der ongemeen grooten voorraad hooi van de landerijen binnen brengen. De hoeveelheid overtreft de verwachting met een derdtj en de kwaliteit is puik. Ook zuilen de zoogenaamde etwcilauden een goedgewasnagra opleveren, daar juist van pas de regen op de afgemaaide velde] gevallen is. De vroege aardappelen worden bij menigte geroo: en de prijzen zijn dalende. Boter en kaas zijn stationnair prijs; de warmte oefent op de prijzen der boter in de laatst dagen eenigen invloed uit, daar die der vorige week niet mei te maken zijn. De hennep ontwikkeld zich schoon en beluol mede een goed gewas. De veeziekte schijnt geene vordering: Parijs 18 Ji te maken en met den gezondheidstoestand der bevolking is li t gewag van dc niet erger, eerder iets beter. de mogendheden Dordrecht 17 Julij. Als eene bijzonderhe te van meeninJ wordt medegedeeld, dat door den horologiemaker N. L. Rifldi e goede diensten hof, alhier, eene kantoorklok is vervaardigd, die behalve liet m Oostenrijk een ook den dag, den datum en de maand aanwijst, met dien verstal# voorbereidde or dat terwijl andere dergelijke klokken bijna elke maand ven lieden van Duit moeten worden ten gevolge van liet verschil in dagen tussck tend op diplomat de onderscheiden maanden, deze nimmer verzet behoeft te w j'erwikkelingen den, zelfs niet in een schrikkeljaar, als wanneer de klok van z «ssen heeft evei tot 29 dagen komt, terwijl zij in andere jaren slechts tot 28 dag 'e toetreden, var loopt. 'espreliminairen 's Grravenhage 17 Julij. In den loop vandi nge onderhande1 maand zal in Engeland een cursus over de watermij tien pi" - Weene; hebben door den heer Morey. De regering heeft; de bijtvotu 'Wapening in Ij daarvan opgedragen aan den luitenant-kolonel von Preusclt liie, Karniolen t directeur der pyrotec fjbricatie, den kapite illerie, den kapitein- riant ter zee 1ste kl Harling ormde gemeente al [loor circa 160 vro taande verkiezing v] iert, vooral iemand nedikt. Daarop lie et wijziging naar 1 de gemeente zwij ipreken, maar bevol ■sgt; en zoo zij iets dl tnannen vragen,] Iimes aan den kerke ij van goederhand j flloeld adres ingekp in den geest al: duit gevallen. - tlensclet 'houwer H. van i van afgesneden Ijedorscht. Van S motte op een rijvoe 'slede, doen daarsf verliezen, hetwel ju koolzaad onafge Zntphei regen, gedureudj oibouw in onze gr vallen. Door deze ich de warmte en d: lie wijze spoedig ze streek met blijd BERIGTEN :iden pravenhage. 'ift Jhiedain Itterdain rdrecht uda recht «pen (14 Julij) ïpel talingen FM (17 Julij). J l'an de aangetast 'gen, van de overJ

Vlissings Weekblad | 1866 | | pagina 2