Isouvenir met zeer lel kens wist tc ant ider op dat van den lezen; .een denk- au de fraaiheid der i opgesierdvan |zou het bestek vau ensch„dat eon lietnel verzekerd Hontenisse zij rucbtbaren grund eene scbittereude v. B. tier longziekte de maand Mei runderen, te Kieuw aange- fugen jaars; ge- tijdvak een jaar lallen, tegen 60 flierigt omtrent was hij tot voot op onderschei- ïheerscht, weder liieuwe gevallen den Vliet, in oi'stede, gelegen i graad heersclit telkens van de Zr. Ms. schroef, iteiten, in dienst fling, kapt.—luit. luit. ter zee le VV. A. Arriens leid 2e kl. M. 1'. jee; officier van scheepsklerk 11. Oost-Indië. Echip met stoom- armede zal nog Izw, kommandant an Lissabon hier [IOLERA. ert het begin dei epidemie zijn !i getast 965 315 521 804 328 131 568 overledou 608 196 308 491 175 62 321 en overleden 19- nsche gouverne- genoodigd de tol- ntvangsten in het bedragen) onder de opbrengst der n tot betaling der van obligation der ldigde rente. Blij' de regering keizei en, maar hoopt zij de welgeslaagde ing van den heer aan het buskruid mingen op ,|iaa|, ten einde met volledige zekerheid te kunnen oordeelen liet doelmatige dezer uitvinding in de rijksbeivaarplaatsen buskruid. Men is ten dien einde bezig met toebereidselen te ffoolwich. Blijkens den officiëlen staat van uitvoeren uit Engeland durende het eerste kwartaal van het loopende jaar werd in dit |vak naar de Nederlanden uitgevoerd voor een bedrag 8,339.286, tegen 1.411.847 in 1865; naar de Nederland- !e bezittingen in Oost-Indic 342.776, tegen 200.944 in eerste drie maanden van 1865. Het is bepaald dat de Great Eastern, met den nieuwen itlautischen kabel aan boord, den 30 dezer van Sheemess zal [«trekken. De nieuwe kabel weegt bijna het dubbele van den ouden, nl. centenaars per Eng. mijl, en de lengte zal meer dan 27Ö0 Le. mijlen bedragen. De stoombooten Mei/way (van 1900 ton rust), Terrible, en deschroefbootenz/iZany en William Corry eerste houdende 1500 tonnenlast, zullen de Great Eastern gezellen. Men verwacht dat den 7 of 8 Julij te Valentia een «in met het leggen van den kabel zal gemaakt worden. Kapi- iderson houdt zich verzekerd de plaats, alwaar de laatste brak, te zullen weder vinden, ofschoon de boei.jen wegge nen zijn. De nieuwe machinerie, welke de Great Eastern aan heeft genomen, om het einde van den ouden kabel op te 'en, is bijzonder sterk; liet touw dat daarbij dienen moet matig mijlen lang, van de sterkste staaldraden vervaardigd iclit duim in omtrek. - In den laatsten tijd is te Londen dikwijls een bedrog ge- rigd door middel van sehijnverkoopingen, hetgeen vroeger ïlits nu en dan geschiedde, doch thans een gewoonte gewor- Een aantal paarden, eene verzameling schilderijen of iets Iers wordt aangekondigd om openbaar verkocht te worden. Je veiling gaat alles bijzonder duur en de dagbladen melden rolgenden dag de buitengemeen hooge prijzen voor zulk een ml zulk een schilderij óf zulk een artikel óf merkwaardigheid teed. Eenigeu tijd later worden dezelve voorwerpen weder als »r bijzondere gelegenheid" aangeboden en dezen of gene loozele persoon die niet weet dat de vroeger gehouden ver flagen slechts eeue vertooning en eene zaïnenspanning tus- tn de eigenaars en den vendu-meester waren, betaald voor ften hij koopt ver boven de waarde, ofschoon in het vermoe- dat hij koopjes heeft, afgaande op de prijzen bij eene vroe- verkooping besteed, doch niet natuurlijk slechts in schijn den geloden ten einde het publiek te misleiden. 1- Den 15 dezer is te Londen uitspraak gedaan in eene zaak, te sedert eenige dagen de algemeene aandacht in Engeland jtich heeft getrokken. Indien het regtsgeding door de eische- as gewonnen, zou het regt van koningin Victoria op den plschen troon aan ernstigen twijfel onderhevig zijn. De ge- 'enis komt op het volgende neder: het begin dezer eeuw woonde te Londen zekere mevrouw wier familie-naam Olive Wilmot was. Haar vader, krt Wilmot, had een broeder, dr. Wilmot, predikant eener [dandsgemeente. Mevrouw Serres kwam tussehen 1807 en op de eene of andere wijze in persoonlijke aanraking met :oninklijke familie en gaf al spoedig voor dat zij zelve tot koninklijke geslacht behoorde. Eerst beweerde zij, de irlijke dochter te zijn van den hertog van Cumberland, bij [iouw Payne, eene zuster van dr. Wilmot. Later, in 1S18, zij zich zelve voor als de natuurlijke dochter van den her- rail Cumberland, bij eeue andere zuster van dr. Wilmot, elijk, in 1S21, na den dood van George III en den hertog Kent, nam de geschiedenis den vorm aan, waarin zij dezer door de dochter van mevrouw Serres voor de regtbank is 'gt. Deze dochter, mevrouw Ryves, trachtte uamelijk door •root aantal stukken, de onderteekeiiing dragende van ver- rade leden der koninklijke familie, en zelfs die van koning III zelven, aan te toonen, dat hare grootmoeder van [trszijde, de meergenoemde mevrouw Serres, niet de natuur- maar de wettige dochter was van den hertog van Cumber- den jongsten broeder van George III, uit diens huwelijk 'we dochter van dr. Wilmot. Laatstgenoemde zou namelijk [theim huwelijk hebben gesloten met eene Poolsche prinses, huwelijk zou eene dochter, Olive Wilmot, geboren zijn, den 4 Maart 1767, door dr. Wilmot zelven, en in tegen- gheid van lord Warwick niet den hertog van Cumberland echt vereenigd zou zijn. Toen de hertog later met [•inv Horton in het huwelijk trad, zou zijne eerste vrouw de 'j'jhe hertogin van Cumberland, door lord Chattam naar :tljk gijn gevoerd, ep daar yan verdriet gestorven zijn- De 'Ie Joop dezer gebeurtenissen zou eerst omstreeks 1821 Iwas Ilse I da „roott volledig bekend geworden zijn, toen verscheidene verzegelde paketten door mevrouw Serres werden geopend. De regtbank heeft aan mevrouw Ryves haren eisch ontzegd, op grond dat het niet overtuigend bewezen is geworden, dat de hertog van Cumberland in 1767 met Olive Wilmot was ge huwd. Duitsclilancl. Weenen 17 Junij. De veldmaarschalk von Benedek heeft een nieuwe legerorde uitgevaardigd, waarin o. a. het vol geilde voorkomt: „Soldaten! Wij staan aan den vooravond van ernstige en bloedige gebeurtenissen. Gij zijt, even als in het jaar 1859 tal rijk en moedig om de legervaan geschaard. Soldaten! liet is noodig dat de schaarden, die destijds in de zwaarden gekomen zijn, thans voor het oog der wereld uitgeslepen worden; het is nootlig dat een overmoedige en gewetenlooze vijand getuchtigd worde! Ik koester het volste vertrouwen dat gij voor uwe taak volkomen berekend zijt; schenkt ook mij hetzelfde vertrouwen en wees verzekerd dat ik van mijne zijde alles zal aanwenden oin den veldtogt spoedig en glorierijk te eindigen. Wij staan tegen over een strijdmagt die uit twee helften is zamengestelduit linietroepen en de landweer. De eerste zijn jonge lieden, die niet aan ontberingen en vermoeienissen gewoon zijn en nooit een veldtogt bijgewoond hebben. De landweer bestaat uit onte vredene elementen die liever de gehaatte regering omver werpen dan tegen ons strijden. „De vijand bezit ten gevolge van veelvuldige vredesjaren geen enkel generaal, die gelegenheid heeft gehad zich op het slagveld te vormen. Veteranen van Mincio en Palestro. ik geloof dat gij, onder uw oude aanvoerders, aan zulk een vijand ook geen enkel voordeel zult toestaan." De wijze waarop de beweging der Pruissisclie troepen heeft plaats gehad, wordt door de Pruissische bladen zeer ge roemd. Van Altona, aan de beneden-Klbe, tot aan Gersdorf, aan de zuid oostelijke grens van Saksen, zoowel als aan de Lhan, Eulda, Leine, Pleisze, Mulde en Elbe, heeft het Pruissische leger de taktiek van zamentrekking, welke de mogendheden, op de Bamberger conferentie vertegenwoordigd, in practijk wilden brengen, voor zoover tot hiertoe daarvan gebleken is, niet wei nig verijdeld. Men verhaalt, dat in de preutwtnkels te Stuttgart'' het portret van Cohen Blind te koop hangt, versierd inet een krans van immortellen. Over het algemeen schijnt de afkeer voor Pruissen, en inzonderheid voor graaf von Bismarck, nergens in Duitschland zoo heftig te zijn als in Wurtemberg. Aangaande de positie van het Noordelijke-Oostenrijksche leger wordt het volgende gemeld: De regter vleugel of veeleer de basis van het leger, breidt zich van Krakau tot Olmütz uit; beide vestingen en de daarin opeengehoopte krijgsmaterialen maken deze linie zeer geschikt om de basis der operatiën te zijn. Zijne linie van bataille, die zich van Jaworzno over Szezakowa, Chelmek, Oswiecim, Pruchno, Oderberg, Troppau tot Grafen burg uitstrekt, omsluit in een halven kring Pruissisch Opper- Silecie. De uit deze linie naar Silecie uitloopende wegen kunnen de opererende liniën van den regter vleugel worden. De spoor weg, die van Krakau naar Ost.rau in Moravie en van daar naar Oluiütz leidt, en op talrijke punten den regter vleugel snijdt, kan deze operatiën in de hand werken. Het centrum van het Noordelijk leger breidt zich naar Olmütz tot achter Koniggratz en Josepnstai.lt naar het Westen uit. Zijne voorposten strekkeu zich uit tot aan den voet van de bergketen der Sudeten en het Reuzengebergte, zoodat alle bergpassen zijn afgezet. De hoofd- inagt is rondom de vesting Josephstadt geconcentreerd. De linker vleugel is langs de Saksische grenzen in het Elbtlial ge concentreerd en heeft de, uit den zevenjarigen oorlog zoo wel bekende plaatsen Lovvositz, Leitmeritz, Theresienstadt, Boden- bacil en Töplitz, bezet. Zijne basis der operatiën is de kleine vesting Theresienstadt aan de Elbe. De voor dien vleugel benoo- digde materialen bevinden zich te Praag, van waar zij gemakke lijk per spoorweg kunnen worden aangevoerd. De corpsen van dien vleugel kunnen Saksen langs drie wegen bereiken. Gelukt het hun om liet Pruissische leger voor te zijn in het bezetten van de beroemde en sterke positie bij Pirna en zich daar te vereenigen niet liet Saksische leger, dan zou men gemakkelijk een directen aanval op Berlijn kunnen wagen. Men berekent, dat door het bondgenootschap der staten, welke in de zitting der bondsvergadering van 14 Junij vdór bet voorstel van Oostenrijk gestemd hebben, aaii deze mogendheid de hulp van een kprps van 157.000 man gewaarborgd is. Daar van worden door Beijefeg ruftn 65.000, doqr Wurtemberg ruim

Vlissings Weekblad | 1866 | | pagina 3