eene afzonderlijke afdeeling bestemd zal zijn voor eene interna tionale tentoonstelling der maten, gewigten en munten van alle landen; dat dit deel der tentoonstelling door eene bijzondere commissie zal worden bestuurd, en dat deze commissie ook zal nagaan, boe de wereldtentoonstelling van 1867 zou kunnen «•orden dienstbaar gemaakt aan de bevordering der eenheid in liet stelsel van munten, maten en gewigten. Engeland. De Londensche Glote doet uitkomen dat de Fransche, en niet de Engelsche of Russische regering, de eerste is geweest die verklaard heeft het voorstel eener conferentie door Oostenrijks houding verijdeld te achten. Dit gevoelen hebben Engeland en Rusland niet geopperd, maar aangenomeneene onderscheiding, die, naar het oordeel van genoemd orgaan der Engelsche bewind- ieden, in vele opzigten van gewigt is. Zelfs geeft dat blad te kennen, dat het Engelsche gouvernement welligt anders zou jedacht hebben, indien dit gevoelen niet zoo stellig en zoo inel door Frankrijk ware uitgesproken. Dat Oostenrijksch hou- ling bij het Engelsche bewind niet een zoo ongunstigen indruk leeft gemaakt als bij het Fransche, is ook uit de verdere aan- lerkingeu van den Globe af te leiden. Dit blad wederspreekt legenen die nu alle schuld op Oostenrijk leggen en deze mogend- uitsluitend of voornamelijk verantwoordelijk stellen voor ui vervallen van het voorstel eener conferentie en voor het isJwijnen der hoop op het behoud des vredes. Het zegt dat van de onzijdige mogendheden in Oostenrijks plaats even zou gehandeld hebben; dat de conferentie te laat is voorge- igendat dit voorstel niet eerst toen er groote legers tegen- ler elkander stonden, had dienen gedaan te worden, maar uiige maanden vroeger; dat het denkbeeld van eene conferen- e of dergelijke tusschenkomst der onzijdigen reeds maanden lieden door Engeland is geopperd, maar destijds in den wind slagen werd. Aan den anderen kant wordt in den Franschen miteur op nieuw de verklaring gevonden, dat Engeland en island gemeend hebben wegens Oostenrijks houding geen nut eer van eeue conferentie te kunnen verwachten, en de Fran- chtboomen beloven §,c regering zich met die zienswijze heeft vereenigd. en inzonderheid deI f„ eell schrijven uit New-York van 24 Mei wordt door prst. Vele pas ont-lu Fransclieri J/oniVeHj-het volgende medegedeeld„Hetopper- vallen. Toch zijn de I geregtshof te Washington heeft in appèl eene gewigtige be- der de aardappelen, I geseven in zake van de Beminde, een Engelscli han ze streken gunstig de winter was 'iwikkeling van het drooge en koude voornamelijk wat over het algemeen :U tijd hadden, niet de maand werd brdeeligen invloed lenen voordeeligen iderscheidene cho- ziéning in de druï den tot verpleging rompene woningen ft van het departe- ntebestuur ter leen s-gemeenten, waar prdoen, in tijds zal balen, al waren hei eschikbaar te hei een liefdadig dot j"- thans in zoo verre itaal te Helder ver- lilie te aanvaarden, nij. De zeedijk te zoodat het kanaal ers voor den spoor- [land vernemen wij bêrsgesteldlieid van t weinig invloed groei sterk toege- oortgebragt. Bluft er een overvloedige i beeft, kan gezegd beschot opleveren viel er veel regen, istig was terwijl de i-de. Van aspergies over eenige dagen geregeld te begin- heelt men alhier te noemen lag en gisteren zi]i i in de tuin van een gerigt, door een li 'en schijnt zich doei i, over het door do en kermis te houden ;n vele Sluizenarci afgeloopen nacht is lie herbergierster in ;e den vorigen nacht s gelaten. Men ver- aan eur, aan een plaatsje de overledene open bg zou kunnen door- zeer luttel, daar dit irigstukken, in eene I)e bloedverwanten e. bad uit de woning Wonderheid verneemt ort geleden door Vermoedde dat aldaar Isvaartuig, tijdens den burgeroorlog wegens schending der kkade aangehouden, en hetwelk reeds met de lading door geregtshofvan Pennsylvania voor goeden prijs was verklaard, de uitspraak van het hoog geregtshof is nu uitgemaakt dat onzijdigen handel iu oorlogscontrabande mogen drijven en ie aan oorlogvoerenden mogen verkoopen in onzijdige havens, ir dat zij zich aan prijsverklaring blootstellen, indien zij die telen naar de havens van de oorlogvoerenden brengen wil- Wanneer er voornemen bestaat om de bedoelde koopwaren eene haven van een oorlogvoerenden staat te brengen, is voornemen genoeg om eene schending der blokkade uit te :en, al zou dit niet regtstreeks geschieden, maar onder weg e onzijdige haven aangedaan zijn." In de week, eindigende den 2 Junij, zijn iu Engeland en uitland door de veeziekte aangetast 960 stuks vee, tegen 7 in de daaraan voorafgegane week. In het geheel zijn sedert uitbreken der ziekte aangetast 246.642, afgemaakt 78.911, orven 124.114, hersteld 32.378. In de genoemde wekelijk- opgaven zijn niet begrepen de rapporten van zes inspecteurs, ie vorige week 81 nieuwe ziektegevallen hebben geconsta- i. In den loop dezer week zijn nog een aanmerkelijk aantal erstallige rapporten ingekomen, die evenwel niet alleen over enkele week, inaar souis over zes, acht of meer weken loo- In Ierland hebben zich weder onderscheidene nieuwe ge- voorgedaan. De Levant-Herald behelst een brief uit Mekka over de die dit jaar bewaard is geworden bij de viering van het fc feest der bedevaartgangers. Men weet, dat bij liet laatste 'vsten der cholera in Frankrijk op de verpestende werking ie overblijfselen der op dit feest in overmatig grooten ge- geofferde dieren gewezen is als op een der mogelijke oor van de cholera, en dat men dien ten gevolge bij den -koning van Egypte op afdoende maatregelen tegen wan tij deze offerplegtigheden heeft aangedrongen. De corres- IklIUrVB En' van ^Levant-Herald schrijft nu, dat van den ver- II1 li II ïnli nden stank op de vlakte ten gevolge der offeranden dit jaar kespeurd werd; dat alle afval zorgvuldig begraven werd; 'bronnen die door het bloed der offerdieren en het reinigen [den wereldtentoon leederen bedorven waren, bewaakt werden om te beletten ier bepaald dat aluaa ieilj v0]gens gewoonte) ult deze bronnen drinken kon; dat al deze maatregelen wel bij sommige dweepers tegenstand, doch bij de meest.en willige opvolging vonden, en dat dien ten gevolge de sterfte onder de pelgrims veel geringer dan anders geweest is. Op den Great Northern Railway had zat-urdag nacht, op ongeveer twintig mijlen van I.onden, in de nabijheid van Hat field, een vreeseiijk ongeluk plaats. Even vóór elf ure des avonds verliet een goederentrein het Londensche station met bestem ming naar flitchin. Bij het doorrijden van den tunnel te Wel- wyn sprong eene der voedingspijpen der locomotief, waardoor de trein in het midden van dien tunnel bleef staan. Door de eene of andere reden beging men de onvoorzigtigheid, den wachter niet te waarschuwen, zoodat de machinisten van de komende treinen in den waan verkeerden, dat de weg veilig was. De Midland goederentrein liep dan ook fall speed den tunnel bin nen en stootte gevolgelijk met zulk eene buitengewone hevig heid op den stilslaanden trein, dat een aantal der wagons werden verbrijzeld. Ongelukkig waren eenige wagons geladen met olie en andere brand- en ontvlambare stoffen, zoodat binnen zeer korten tijd de geheele massa in vlammen stond. Hetzij door de consternatie, hetzij door eene andere reden, inen vergat op nieuw een behoorlijk signaal te geven van liet ongeluk, dat plaats had; niets dus was natuurlijker dan dat een Sehotsche trein, beladen met vleesch voor de Londensche markt, korten tijd nadat de vlammen waren uitgebarsten met volle vaart den tunnel inreed en weldra stuitte op de ruïnen der beide vorige treinen. Thans ging men er eindelijk toe over om naar de meest nabij gelegen stations door middel van den telegraaf mededeeling te doen van het onheil, dat had plaats gehad, en zoo spoedig als mogelijk was werden 200 mansohappen naar de plaats des onlieils overge- bragt. De verstikkende rook, de woedende vlammen en de her haalde ontploffingen maakten het evenwel hoogst moeijelijk, hulp te verleenen. Bij gebrek aan water bleef er ten slotte dan ook niets anders over te doen dan te wachten tot dat de vlammen door gebrek aan voedingsstoffen zouden uitgedoofd wezen, om daarna den weg weder in orde te brengen. De brand duurde evenwel den geheelen zondag. Gelukkig is slechts het verlies van twee menschenlevens te betreuren; de machinisten zijn onbegrijpelijkerwijze ongedeerd gebleven. 33ixitschla.il cl. Hamburg 10 Junij. Sedert eene maand heerscht bier een ongekende stilstand in den handel; er gaat in goederen niets hoegenaamd om, zoo min voor export als voor de behoeften van het binnenland. Ieder krimpt zijne zaken en credieten zoo veel mogelijk in. Aangezien de voorraad goederen evenwel aan zienlijk is, waardoor dus meerdau waarschijnlijk financiële moei- jclijkheden zouden ontstaan, is men er op bedacht geweest om eene beleeningsbank op te rigten, ten einde daaruit voorschotten op goederen te doen. Aan dit plan is dan ook gereedelijk gevolg gegeven; de meest bekende firma's hebben zich aaneengesloten en voor een waarborgkapitaal van een millioen thaler geteekend. Uit Ibraïla wordt aangaande de aldaar plaats gehad heb bende ongeregeldheden geschreven: Op den 30 Mei waren onge veer 600 man bijeengekomen en weigerden zich bij het leger te vervoegen. Zij zeiden te behooren tot de landelijke militie; dat zij door hun regtmatigen vorst Couza waren opgeroepen en den buitenlander, Karei I, niet behoefden te erkennen. De pogingen van den prefect, om hen door woorden te overreden, faalden ten eenenmale, zoodat hij zich wel gedwongen zag, de. hulp der mili taire magt in te roepen. Intusschen had zich eene massa volks en gepeupel bij de weigerachtige militairen aangesloten, dat dreigde zich met knuppels te zullen verdedigen. Ten slotte zag de pre fect, die per telegraaf te Bucharest instructiën had ingewonnen, zich genoodzaakt om de lieden met de wapenen, die zij weiger den af te geven, naar hunne dorpen te laten terugtrekken, daar van hen, volgens hun voorgeven, slechts kon gevorderd worden, dat zij binnen zes mijlen afstands de wacht zonden betrekken. De zaak heeft dus in zoo verre een ernstig karakter, dat de rege ring heeft moeten toegeven. Het aantal personen die, als betrokken in het proces van Karakosow, den bedrijver van den moordaanslag op Alexan der II, keizer van Rusland, zich thans te St. Petersburg en te Moskou in hechtenis bevinden, is 273. Hieronder zijn 35 keizerlijke ambtenaren, waarvan 8 den titel van staatsraad heb ben. Tot de overigen behooren 2 Duitschers en 43 Polen, te St. Petersburg of te Moskou gevestigd en meerendeels studenten. Ook 19 vrouwen bevinden zich onder de gekerkerden. Gedu rende het geregtelijk onderzoek zijn reeds 14 aangehoude perso nen in de gevangenis overleden. Met inbegrip van allen die in verzekerde bewaring zijn gesteld op vermoeden van medepligtig- heid aan de misdaad, doch kort na hunne inhechtenisneming,

Vlissings Weekblad | 1866 | | pagina 3