was uitgegaan en ïeeskundige hulp ire's avonds eerst werd de zaak van 10 ure te sluiten; sn noodigen voor- len door het dorp Voor het huis van :p, wierp de ledige erlei verwenschin- jhetgeen de policie ;aan door den tuin ester ingeworpen, 'ende groote klok de reep. De brand doolt, eene groote was, De bewoners fet geloei der vlam- derbroek en bloot vijf weken kr lecht, zoo maart ;wel de man tegei jt en de schrik niet vas, heeft zich de e gansche kom der 11 hooi; de policie rs versterkt, doch id den dader of de ledens van kwaad. Mei, bevat het vol- IADERT, ilaats zullen wij in lasten des oorlogs die verleden jaar clithad, arriveerde f. Verrast en inge- heer?" sprak de chef, „ik heb u toch maar 48 uren toegestaan." „Ja wel, mijnheer," was het antwoord, „maar ik ben immers acht uren daags bij u werkzaam, en dan zijn 48 uren toch pre cies zes kantoordagen, dunkt mij." „Neen, zoo reken ik niet," zeide de chef, „ik reken bij volle dagen." „Maar, mijnheer," antwoordde, de klerk, „voor mijne nacht- en andere vrije uren heb ik u immers geen verlof te vragen?" De chef antwoordde niet, maar nam zieh voor om voortaan alles bij kantooruren te specificeren. Zooals men weet hebben de Engelsehe bladen zich aller geweldigst uitgelaten over het bombardement van Valparaiso door den Spaanschen admiraal, en Spanje als een barbaarsche natie afgeschilderd, onwaardig onder de beschaafde volkeren een plaats te bekleeden. Tot dezen bitteren toon bragt waar schijnlijk de omstandigheid het hare bij dat bij dit bombarde ment vele goederen aan Engelsehe kooplieden toebehoorende vernield zijn geworden. De onder-secretaris van staat, Layard, heeft in het parlement niet minder smadelijk over Spanje en zijn regering gesproken dan de pers. Hieruit heeft de minister van buitenlandsche zaken te Madrid, de heer Burmudez de Castro, aanleiding genomen om, in de zitting der kortes van 22 Mei, let volgende, in antwoord op eene interpellatie, te zeggen „Het is een algemeen aangenomen gebruik bij hen die eene officiële betrekking bij de regering des lands bekleeden, om zoo min mogelijk de handelingen van de bevriende gouvernementen ta beoordeelen. De heer Layard is nogthans van deze gewoonte afgeweken en heeft op eene gestrenge wijze de handelingen van kt Spaansche gouvernement beoordeeld. Hierom werp ik deze traag op: „Zou het Engelsehe gouvernement geregtigd zijn om de han delingen eener regering op eene zóó strenge en ernstige wijze te heoordeelen, als het zich veroorloofd heeft, terwijl door Enge- and handelingen, ten opzigte van verschillende natiën gepleegd zijn, waarmede deze in geen vergelijking kunnen komen? Met stilzwijgen ga ik het bombardement van Koppenhagen voorbij tn beschouw dit, even als het opbrengen van onze koopvaardij schepen in vollen vredestijd, als een historisch feit, doch ik zal op daden neerkomen, die zelfs de jongste der afgevaardigden zich nog kan herinneren. Wat heeft Engeland niet gedaan in [M-Amerika in het jaar 1844? Arica de tweede stad van Peru, i ji/uiu—AUlcnAa in net jaai rxnuauc uvccuc atau van jeciu, J verwachtingen rerc' t'oor c'e Engelschen, zonder voorafgaande waarschuwing. 3 bossche» en her de comforta- :lt men er een bad en en inrigtingen, n gebruikt worden. Ivegens de gezonde alle onaangenaam- -merverblijf aanbe- B.... Jeruzalem, waarin or en vicaris-gene den 18 Mei in de af zelf, tot bisschop eeuwen dat een wijding heeft out- ander oorlogsverklaring gebombardeerd, alléén onder voor- tndsel dat de Engelsehe consul gehoond was geworden. In [856 trof de stad Kanton een gelijk lot en hier had eveneens «ene voorafgaande oorlogsverklaring plaats, terwijl de bevol- nug slechts weinige uren te voren van het bombardement ver- iittigd was. Na het beschieten der stad kwamen de Engelsehe :-lieden aan wal en staken een geheele wijk en het paleis van onder-koning in brand. Dit geschiedde alléén omdat de aeseu zich meester hadden gemaakt van eene inscheping, die lier Engelsehe vlag, zonder dat men hierop eenig regt had, pats vond. Te Djeddah, een haven aan de roode zee, vertoonde ïh een Engelsch oorlogschip en eischte de teregtstelling van misdadigers, waarop de Turksche overheid antwoordde, 1 zij geen regt had, om een doodvonnis te voltrekken maar den [Itan zou verzoeken, om aan den gestelden eisch te voldoen. In erwil van dit billijke antwoord, werd de stad Djeddah door de £elschen zonder eene voorafgaande oorlogsverklaring ge- jnbardeerd. Welnu dit alles heeft wederregtelijk plaats gehad, er heeft bij niet een der opgenoemde handelingen eene [logsverklaring plaats gehad. En is het dan nu wel regtvaar- dat eene regering, die zich aan zulke handelingen heeft «ldig gemaakt, de Spaansche natie, eene onbeschaafde natie Nat, en beschuldigt van barbaarsche handelingen, terwijl wij I UCi uuuu UV1, ,n dorst. Aan boord toen het eenigzins op de rivier de medegesleept en :t opgemerkt. Het verdere verpleging geineend, zijno I tegen de hein te ng hiertoe is deze I verlof van 48 uren zijnde, bleef hij vroeg hem de chef, „Omdat mijn ver- „Hoe, mijn- begrepen de rapporten van vier inspecteurs, die in de vorige week te zamen 51 gevallen konstateerden. Sedert het begin der ziekte zijn aangetast 241.369, afgemaakt 73.765, gestorven 124.007 en hersteld 32.240 runderen. Omtrent het uitbreken der runderpest in Ierland verneemt men, dat de eerste berigten zeer overdreven waren. Daar eenige nieuwe gevallen van runderpest in het Noord-Oosten van Ierland zijn voorgekomen, is het geheele eiland, bij een besluit der regering van 23 Mei, gesteld onder de verordeningen, die er vroeger tot wering dier ziekte gemaakt zijn. In Groot-Brittannië neemt de runderpest af, doch niet zoo veel als de onvolledige wekelijksche opgaven hebben doen denken. Beginnende met 1 April jl. vindt men inde volledige opgaven hc-t volgende getal nieuwe ziektegevallen voor elke van de zes weken tot 12 Mei jl.: 4008, 4320, 3805, 3753, 3067, 3660. De Times zegt dat brieven uit alle deelen van het koning rijk melding maken van de buitengewone verlegenheid, waarin elke tak van handel zich bevindt. Dit spruit niet voort uit inso- liditeit, maar uit de onmogelijkheid om geld te bekomen voor of op eigendommen, die tot na geldswaardig werden beschouwd. Tot dus ver beschouwde men het, dat first rate wissels en consols verheveu waren boven moeijelijkheden, door crisissen ontstaan; dit schijnt nu, althans in de provinciën niet het geval te wezen, en het is van belang voor het buitenland dat dit bekend zij. Te Liverpool is ter beurze voorgesteld dat alle trans-ac- tiëu in bankaandeelen h contant zouden gesloten worden. Wordt dit aangenomen, dan zal men waarschijnlijk ook beproeven, zulk een maatregel te Londen in te voeren. Er heerscht zegt de Times, eene algemeene verontwaardiging tegen hen die thans aandeelen op tijd verkoopen, in de hoop om van den lagen koers te zullen profiteren, maar het is even billijk dat men koopt als verkoopt. Alleen zij die valsehe geruchteu in omloop brengen, om hunne operatiën te doen slagen, verdienen gelaakt te worden, en deze practijken zijn in de jongste drie weken vooral in toe passing gebragt. Zoo zijn er circulaires in alle deelen des rijks verspreid, om de gedeponeerde gelden uit deze of gene bank op te vragen, terwijl de verspreiders dier circulaires het plan had-, den, weldra een aanval op die bank te doen. In de straten wer den stooibiljetten verspreid, aan makelaars werden fictieve orders gegeven, om 500 aandeelen van deze of gene bank te verkoopen. In één woord, alle mogelijke kwade practijken zijn in toepassing gebragt, en deze hebben niet weinig bijgedragen om den ondergang van menige familie te helpen voltooijen. TIPPERARY. ag eenigen tijd ge- 3 boot drijven en -n Hij zag echter fats, in een onlangs verklaarde oorlog, van een oorlogsregt der boot een kind Jiben gebruik gemaakt, dat men ons niet toekennen wil, ter- wij dit toch met de meest mogelijke omzigtigheid hebben ■gepast. liDoch hierdoor komt de onregtvaardigheid van de wereld aan 1 licht, en ik geloof dat wij er deze nuttige les uit kunnen l'ten, dat wij steeds in dergelijke kwestiën ons moeten veree- l'ii om beschuldigingen, die wij geenszins verdienen, met Pit van ons te werpen." iEugeland. jkens de London Gazette heeft de koningin haren Ideii zoon, Z. K, H. prins Alfred Ernest Albert, en zijnen '6Mi mannelijken afstammelingen, de titels verleend van 'van Ulster, graaf van Kent en hertog van Edinburg. In de week, eindigende den 19 Mei, zijn in Engeland en ''land door de veeziekte aangetast 1932 stuks vee, tegen l-Ui de daaraan voorafgaande week. In deze opgaaf zijn niet Het Iersche graafschap Tipperary bevat eene oppervlakte van 1.061.731 morgen, die jaarlijks 669.933 opbrengen. Het graafschap bevatte in 1861 eene bevolking van 249.106 zielen, ten gevolge der landverhuizing in 1S64 slechts 234.619 zielen. Deze 249.106 personen, die in 1361 het graafschap bewoon den, waren aldus verdeeld: 234.881 of 94 percent waren katholieken, 12.000 of 5 pet. behoorden tot de anglikaansche Kerk, 2.125 of nog minder dan 1 pet. waren methodisten, kwa kers of behoorden tot andere secten. Vier en twintig van de 185 parochiën bevatten eene uitsluitende katholieke bevolking; terwijl 6.011 of 40 pet. van de 14.925 niet-katholieken in der tien steden verblijf hebben. De overige protestanten zijn hier en daarin het graafschap verspreid. Het behoeft niet gezegd te worden, dat de katholieken ir. dit graafschap in bezit van tijdelijkegoederen de protestanten verre overtreffen; dit feit moge hier voor bewijs gelden dat de parle mentsleden van dit graafschap, zoowel als de vier kroonbeamb- ten, reeds jaren lang katholiek zijn. Zien wij nu in welke handen zich het openbaar bestuur van dit katholieke graafschap bevindt. Het hoofd van het graafschap is protestant. De vice-luitenant is protestant. De hooge sheriff is tegenwoordig katholiek. Van 20 sheriffs, die nog in leven zijn, waren er 14 protestant. De onder-sheriff is protestant. Van 31 deputy-luitenants zijn 24 protestant. Van 6 bezoldigde beambten zijn 4 katholiek. De president van het hof van het graafsohap is protestant. De secretarissen van de kroon zijn protestant. De secretaris van den vrede is protestant- De advocaat van de kroon is protestant. De vervolger van de kroon is protestant. De thesaurier van het graafschap is protestant. De secretaris van het hooge geregt is protestant. De twee opzigters van het graafschap zijn protestant.

Vlissings Weekblad | 1866 | | pagina 3